Zarif puma - kendisi için nasıl ayakta kalacağını bilen bir hayvan 2019

Zarif puma - kendisi için nasıl ayakta kalacağını bilen bir hayvan 2019
18.05.2019

Zarif puma - kendisi için nasıl ayakta kalacağını bilen bir hayvan 2

Zarif puma - kendisi için nasıl ayakta kalacağını bilen bir hayvan

Kanada'nın güneyinde ve Birleşik Devletler ormanlarında zarif,güzel ve çok güçlü yırtıcı - puma. Hayvan elli farklı ada sahip, ancak en sık kullanılır. Canavar, vahşi küçük kedilere ait olduğundan ideal genetik becerilere, iyi görme ve işitme özelliğine sahiptir. Bazı bölgelerde puma bir dağ aslanı olarak bilinir ve bu bir kaza değildir, çünkü görünüşteki hayvan küçük bir aslan gibi görünmektedir, sadece namlu daha küçük ve daha yuvarlaktır ve kulaklar yarı daireseltir.

puma hayvanıYırtıcıların yaşadığı bölge oldukça geniş,hem dağlık arazide, hem de düzlüklerde veya bataklıklarda kendini iyi hissettiriyor. Herhangi bir şarta uyum sağlama kabiliyeti, hayatta kalma mücadelesinde çok yardımcı olduğunu, hatta 3 kilometreden fazla bir irtifada bir puma olduğunu söyledi. Dağlarda yaşayan bir hayvan boyutu biraz daha küçüktür, bu da hızlı ve güveni verir. Yırtıcı, yalnız bir yaşam tarzı önermektedir, erkekler kanlı kavgalarla nadiren yüzmektedirler, çünkü bölgeleri etiketleme, diğer hayvanlara yerin uyarıldığını bildirme alışkanlığı bulunmaktadır.

Sadece yırtıcı hayvanlar ortaya çıktığı zamanBir çift arıyorlar. Şu anda insanların gözleri arasında dolaşmayı ve mümkün olduğunca nadir görülmeyi tercih ediyorlar. Dişi bir ila üç çocuğu üretir, gebelik 100 gün sürer. Mükemmel bir hız, bir puma, bir hayvan gibi farklıdır. Bir kurbana yapılan saldırıda bir avcının fotoğrafı, onun beceri ve yaratıcılığı hakkında fikir verir. Yaklaşık 3-4 m yükseklikte atlayışlar kaydedildi, ayrıca puma 18 m yükseklikten atlayabildi ve aynı zamanda zarar görmeden kalabildi.

puma hayvan fotoğrafıBir avcı için avlanmak temel amacı geyiktir, ancakAz olduklarında canavar diğer avını ihmal etmez. Küçük kuşlar, Marmot, karınca yiyenler, köpekler, oklu kirpi, kokarca, yılanlar ve kaplumbağalar da kendisi puma üretir çayır. Hayvan çok güçlü bacakları vardır, ama o hızla gücünü kaybeder, çünkü uzun süre etrafında koşmak sevmez. Bu nedenle, yırtıcı başka bir taktik geliştirdi - bir pusu saldırmak için. Puma roket saldırısı gibi, sıçrama ve hızlı bir hale getirmek için hazırlanıyor, kurbana sinsice.

Amerikan kıtasında ne zaman yaşıyorduyerli nüfus ve Columbus Avrupalılar için Yeni Araziyi keşfetmedi, kıta yaşadı ve bir puma, bir hayvan gibi çoğaldı. Siyah tabanca uzun süredir onun çeşitlerinden biri olarak düşünülmüştü, ancak yanlış bir varsayım olduğu ortaya çıktı. Puma ayrı bir teldir ve her yerde bulunur. İlk yerleşimcilerin gelişinden sonra şehirler genişlemeye başladı ve hayvancılık yetiştirilen çiftlikler yapıldı. Avcılar atlara bağımlı hale geldi, özellikle tayların etini sevmişlerdi, sürekli saldırılar yerel sakinler tarafından öfkelendirilmişti ve hayvanlar kitlesel imha etmeye başladı.

puma hayvan siyahıBazı bölgelerde, dağ kaybolduktan sonraAslanlar çiftliklerde daha büyük kayıplara neden olan çok sayıda armadillo ortaya çıktı. 1960'da Amerika'da yaklaşık 6000 kişi vardı, biyologlar alarmı çalmaya başladı, çünkü neredeyse yok olma eşiğinde bir puma vardı. Hayvan şimdi kanunla korunmaktadır ve üç alttür Kırmızı Kitap'a derhal girmiştir. Puma, insan için belirli bir tehlike teşkil etmez, kendini göstermeyi ve yalnızca hayvanları avlamayı tercih eder. Saldırı olayları olsaydı, o zaman bu sadece hayatınızı veya yavrularınızı korumak için yapılan bir girişimdir.

Zarif puma - kendisi için nasıl ayakta kalacağını bilen bir hayvan 2019

Zarif puma - kendisi için nasıl ayakta kalacağını bilen bir hayvan 2019

Related news

 • Karaman Haberleri: Karamanda fuhuş operasyonu: 6 gözaltı
 • Çekici araç MAZ-504
 • Çokomel Tarifi
 • Doğa Koleji Lezzet Atölyesi Yarışması
 • Babalar ve Evlatlar 3. Bölüm izle

 • Zarif puma - kendisi için nasıl ayakta kalacağını bilen bir hayvan 82

  Zarif puma - kendisi için nasıl ayakta kalacağını bilen bir hayvan


  Zarif puma - kendisi için nasıl ayakta kalacağını bilen bir hayvan 8

  Zarif puma - kendisi için nasıl ayakta kalacağını bilen bir hayvan 17

  Zarif puma - kendisi için nasıl ayakta kalacağını bilen bir hayvan 10

  Zarif puma - kendisi için nasıl ayakta kalacağını bilen bir hayvan 49

  Zarif puma - kendisi için nasıl ayakta kalacağını bilen bir hayvan 17

  Zarif puma - kendisi için nasıl ayakta kalacağını bilen bir hayvan 32

  Zarif puma - kendisi için nasıl ayakta kalacağını bilen bir hayvan 77

  Zarif puma - kendisi için nasıl ayakta kalacağını bilen bir hayvan 64

  Zarif puma - kendisi için nasıl ayakta kalacağını bilen bir hayvan 83

  Zarif puma - kendisi için nasıl ayakta kalacağını bilen bir hayvan 11

  Zarif puma - kendisi için nasıl ayakta kalacağını bilen bir hayvan 9

  Zarif puma - kendisi için nasıl ayakta kalacağını bilen bir hayvan 90