Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık 2019

Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık 2019
18.08.2019

Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık 14

Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık!

Kızdaki ilk menstruasyon - anıldıhayatının yeni bir dönemi. Değişikliklerin anlamını gerçekleştirmek için, yakında başlamayacaktır, çünkü ihtiyaç yoktur. Kız, istenmeyen gebeliklerin önlenmesi ya da daha kolay, daha hızlı bir anlayış için cinsel aktivitenin başlangıcı ile yeni bilgileri emmeye başlar. Yumurtlama takvimini hesaplamak için, kadın bedeni ve sürecin kendisi hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız gerekir.

Yumurtlama nedir?

yumurtlama takvimini hesaplaBu özel zaman - en uygunanlayış günü. Bir kadının vücudunda meydana gelen tüm süreçler hamileliğin gerçekleşmesini hedefler. Ovaryumdan olgun bir ovumun doğrudan fallop tüpüne salınmasından oluşan ovülasyon süreci, belirli sayıda gün süren iki aşamaya bölünür. Hipofiz bezinden östrojen ve folikül uyarıcı hormon tarafından kontrol edilen ilk faza, bir veya daha fazla folikülün olgunlaşması eşlik eder. İkinci aşamada yumurta serbest bırakılırken, kadın vücudunun hormonal arka planı değişir - hipofiz bezinden progesteron ve lüteinizan hormon üretilmeye başlar. Bu süreçler birbiriyle ilişkilidir ve hormon miktarı yeterliyse, adet döngüsü normal olacaktır ve yumurtlama takvimini kolayca hesaplayabilirsiniz.

Yumurtlama belirtileri

Bir kadının adet döngüsü 19'dan 35'e kadardır.günler. Yumurtanın serbest kalması sırasında, alt karın bölgesindeki bazı acı verici duygular, vajinadan bol ve viskoz akıntılar mümkündür. Ek olarak, rektal sıcaklık azalır ve ertesi gün 37 dereceye yükselir. Bu nedenle, yumurtlama zamanını belirlemek için, bazal sıcaklığı ölçtüğünüzde uygun günleri hesaplayabilirsiniz.

Yumurtlama Takvimi

Vücudunuzu dikkatlice izlerseniz veBir takvim yapmak için, sadece gebe kalmak için uygun olan günleri değil, aynı zamanda yumurtalıkların çalışmasında bazı anormallikleri ortaya çıkarmak mümkündür. Yumurtlama takvimini nasıl hesaplanır, hangi günler özel olarak kabul edilir?hesaplamak için yumurtlama zamanı

 • Döngünün ilk günü, çocukları kavramak için elverişli günler ve seks için "güvenli" günler için başlangıç ​​noktasıdır.
 • 4 gün güvenli seks. Normal adet döngüsü ile ilkden dokuzuncu güne kadar, döngünün ilk yarısı güvenli kabul edilir. Bu dönemde kadınlar, acı verici menstruasyondan muzdarip olanları çok kötü hissedebilirler.
 • Şartlı güvenli seks 5 gün. Önümüzdeki beş gün içinde çocuk sahibi olma olasılığı 50 ila 50 arasındadır. Bu, organizmanın bireysellikten ve adet döngüsünün süresinin dalgalanmasından (21 ila 35 gün) kaynaklanır. Bu nedenle, ovülasyon farklı zamanlarda ortaya çıkar.
 • 4 gün - bir kız gebe kalma olasılığı. X kromozomunu taşıyan spermatozoa daha canlıdır, bu nedenle doğrudan yumurtlamadan birkaç gün önce tam teşekküllü korunmasız cinsel ilişki, bebeğin gelecekteki kadın cinsiyetini tam olarak garanti edebilir.
 • Yumurtlama. Teorik olarak, döngünün 14. gününde (28 gün) yumurtlama, yumurta yumurtalığı terk ettiğinde ve en fazla 24 saat gübreleme yapabildiğinde meydana gelir.elverişli günler
 • Sonraki 4 gün - bir çocuğun anlayışı. Y-kromozomlu spermatozoa çok hızlıdır, bu nedenle ilk önce yumurtaya çıkacakları ve daha sonra çocuğun doğması ihtimali yüksektir.
 • 4 koşullu güvenli günler. Yukarıda belirtildiği gibi, bir kadının vücudu bireyseldir ve yumurtlama farklı zamanlarda gerçekleşir, bu nedenle bu günlerde bir kadının hamile kalma şansı 50 ila 50'ye düşürülür.
 • Seks için 5 güvenli gün. Döngünün ikinci yarısında (şartlı olarak 19-28 gün) kadın “steril” ve kavrama imkansızdır.

Ailenin bir çocuğun görünümü önemli bir olaydır.bunun için önceden hazırlanmasının gerekli olduğu anlamına gelir. Gelecekte annenin hamileliği hakkında öğrendiği andan değil, bebeğin doğum zamanını planlamadan, onun cinsiyeti. Bu, yumurtlama takvimini bağımsız olarak hesaplayarak kolayca yapılabilir.

Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık 2019

Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık 2019

Related news

 • Twitter kapak fotoğrafları sözlü
 • Kaliteli uyku kaliteli yaşam
 • Nikolai Copernicus: kısa bir biyografi ve öğretilerin özü
 • Cep telefonu Samsung Galaxy Ace 4 Neo: eleştiriler, yorumlar, özellikler ve açıklamalar
 • Tüm Haberler

 • Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık 82

  Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık


  Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık 73

  Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık 24

  Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık 8

  Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık 91

  Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık 34

  Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık 32

  Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık 2

  Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık 49

  Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık 99

  Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık 96

  Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık 40

  Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık 17

  Yumurtlama takvimini hesaplamak zor değil, en önemlisi - farkındalık 18