Yenidoğanlar için ilaç Cinnarizine: kullanım endikasyonları 51 28.01.2019, 17:53

Yenidoğanlar için ilaç "Cinnarizine": kullanım endikasyonları

Ailenin bir çocuğun görünüşü büyük bir sevinç vebüyük sorumluluk. Ebeveynler, bebeğin sağlıklı büyüdüğünden emin olmak için gerekli her şeyi yapmalıdır. Yenidoğan çocuklar genellikle olgunlaşmamış bağışıklık nedeniyle hastalanırlar. Tanıları çok zor olan hastalıklara eğilimlidirler. Bazen bebeklerde artmış intrakraniyal basınç gibi patolojiler oluşur. Öncelikle, hastalığın ilerleyişinin tehlikeli bir sonuca yol açabileceği, beynin bir düşüşü ve zihinsel gelişimde gecikme yaşayabileceği için tedavi edilmesi gerekir.

Artmış serebral basıncın ana belirtileriYenidoğan çocuklar - başın büyüklüğünde bir artış, yemek yemeyi reddetme, sık sık regurjitasyon ve kusma - çok tehlikelidir. Göründükleri zaman, çocuk çocuk doktoruna gösterilmelidir.

Çoğu durumda artmış tedavi içinÇocuklarda kafa içi basıncı ilk ünlü şirket Johnson & Johnson bir ilaç laboratuarda test edilen ilaç "Cinnarizine" atanır ve son elli yılda başarıyla dolaşım bozukluğu ile ilişkili hastalıkların tedavisinde damar genişletici ve antihistaminik olarak kullanılmıştır.

"Cinnarizin" ver bebeğim sadece tarafından mümkündürdoktor talimatları ve kesinlikle onlara reçete edilir. Kullanım talimatlarına göre, bu ilaç beş yaşına erişmiş çocuklara uygulanabilir. Aylar süren bir çocuğa atanmasının genç bir anne için çok rahatsız edici olması şaşırtıcı değildir. Böyle bir durumda uzman, alarmlı çocuğa çocuğunu bu ilacı tedavi etme ihtiyacını açıklamalıdır.

Bazı ilaçlar olabilirKüçük çocuklara atanmak, ancak sadece tedavinin yararları çocuğun olası tüm risklerinden (örneğin, yan etkilerin ortaya çıkmasından) önemli ölçüde daha büyük olduğu durumlarda. Çocuğun bir yaşına ulaşmadan önce tedavisi en başarılı olan ayrı bir hastalık grubu vardır. Yenidoğanlar için ilaç "Cinnarizin" gecikmiş zihinsel gelişim, kafa içi basınç artışı ve ayrıca önleyici amaçlar için tavsiye edilir.

İlaç "Cinnarizin" piyasaya sürüldütablet formu ve yedikten sonra 10 dakika içinde doktor tarafından reçete alınır. İlacın dozu, hastalığa bağlı olarak tamamen bireysel olarak hesaplanır. Bebekler için ilacın "Cinnarizine" günlük dozu genellikle 1/2 tablet geçmez. Tedavinin seyri dört haftadan fazla sürmez.

Çoğu bebeklere bir ilaç verilirÇare çok iyi tolere edilir. Onun yan etkileri (deri döküntüsü, uyuşukluk), bir kural olarak, çok nadir görülür. Yenidoğanlar için ilacın "Cinnarizine" kullanımına kontrendikasyon doğuştan karaciğer hastalıkları, ana tıbbi bileşenin intoleransı çocuğun varlığıdır.

Şu anda, büyükbebeklerin çocukları ensefalopati aldı. Bu hastalık, çocuğun beynindeki distrofik süreçlerin varlığına işaret eder. Bunun temeli, beyin gelişimi konjenital anomalilerinden, doğrudan doğum sırasında elde edilen kafatasının travmaları, iç organların çalışmasında anormalliklerin varlığından kaynaklanan serebral dolaşımın ihlalidir. Ensefalopatinin tedavisi, beyin metabolizmasına olumlu etkisi olan ilaçların kullanımı ile gerçekleştirilmektedir: "Piriditol", "Serebrolysin", "Cavinton". Bu durumda yenidoğan çocuklar için ilaç "Cinnarizine" sadece özel belirtiler varsa atanır. Hastalığın teşhisi, çocuğun beyninin bilgisayar tomografisi, elektroensefalografi, kan testi, beyin omurilik sıvısı ve idrarın gerçekleştirilmesini içerir. Tedavinin prognozu çoğu vakada olumludur.

Erken dönemde ortaya çıkan birçok yetişkin hastalıklarÇocukluk, henüz tam olarak oluşmamış çocuğun vücuduna ciddi zarar verebilir. Bu nedenle, kişinin kendi çocuğuna tek başına tedavi etmemesi gerekir. İlgili forumlarda korkunç hikayeler okuyan genç bir deneyimsiz anne, ilacı "Cinnarizin" ile tedavi reçete ederken, çocuğuna özel bir tanı koyarken panik yapmamalıdır. Yeni doğanların kafa içi basıncını arttırması çok tehlikelidir, ancak bu patoloji bir uzmana zamanında erişim ile başarılı bir şekilde ortadan kaldırılır. Ayrıca, kalifiye bir doktorun çocuğa bir ilacı asla sağlığı ve gelişmesine ciddi zarar verebilecek bir ilaç vermeyeceği unutulmamalıdır.

Yenidoğanlar için ilaç Cinnarizine: kullanım endikasyonlarıGoruntuler Fotograf fotograflar resim

Related news

 • Evlilikte Burç Uyumu (Aslan Burcu)
 • Daha önce Hiç Duymadığınız ELma Suyunun Faydaları Enfes Yemek Tarifleri
 • Simav Haberleri: Simavda kar gitti, soğuk geldi

 • Yenidoğanlar için ilaç Cinnarizine: kullanım endikasyonları 17

  Yenidoğanlar için ilaç Cinnarizine: kullanım endikasyonları


  Yenidoğanlar için ilaç Cinnarizine: kullanım endikasyonları 24

  Yenidoğanlar için ilaç Cinnarizine: kullanım endikasyonları 8

  Yenidoğanlar için ilaç Cinnarizine: kullanım endikasyonları 90

  Yenidoğanlar için ilaç Cinnarizine: kullanım endikasyonları 86

  Yenidoğanlar için ilaç Cinnarizine: kullanım endikasyonları 10

  Yenidoğanlar için ilaç Cinnarizine: kullanım endikasyonları 9