Yeni bir yaşamın doğuşu, hamileliğin genetiğe ihtiyacı olup olmadığı 2019

Yeni bir yaşamın doğuşu, hamileliğin genetiğe ihtiyacı olup olmadığı 2019

Yeni bir yaşamın doğuşu, hamileliğin genetiğe ihtiyacı olup olmadığı 43 30.01.2019, 03:38

Yeni bir yaşamın doğuşu, hamileliğin genetiğe ihtiyacı olup olmadığı

Modern zamanlarda, gelecekteki ebeveynler, planlamaHamilelik, genellikle zodyak gelecekteki çocuğunun ya da hangi cinsiyetin işaretine dikkat çeker, tamamen gerekli testleri geçmek ve bir genetikçiden bir danışmanlık almak için gerekli olduğunu tamamen unutur.

Genetik kalıtım bilimi,hangi doktorlar tarafından kalıtım yoluyla bulaşan doğuştan hastalıkların sebebi olabilecek genleri tanımlamaya yönelik özel genetik testler yaptıklarından dolayı. Bu nedenle, hamilelikte genetik, hem kavramdan önce hem de hamilelik sırasında kalıtım yoluyla bulaşan çeşitli hastalıklarla ilgili araştırmalar yapılmasını mümkün kılmaktadır.

Bugüne kadar, çok sayıda aileGenetikçilerden her türlü hastalık hakkında tavsiye alınız. Kuşkusuz, hamilelikte bir genetikçinin konsültasyonu, öncelikle miras yoluyla bulaşabilecek hastalıkların varlığı için olası bir risk grubunu belirlemek için gereklidir. Genetik doktor, gelecekteki çocuğun genetik patolojisini tanımlamak için gerekli tüm çalışmaları yürütecektir.

Böylece, hamileliği planlarken,Ayrıca hamilelik durumunda, jinekologlar tıbbi-genetik prenatal bir çalışma yapılmasını tavsiye edilir. Bu çalışma üç ana gruba ayrılmıştır:

- doku ve fetal hücrelerin elde edilmesinden dolayı cerrahi müdahale ile invaziv muayene;

- non-invaziv araştırma, yani, kan damarları ve plasenta ultrasonu ve doplerografisini içeren cerrahi müdahale olmaksızın araştırma.

- Annenin kandaki fetusun doğuştan kusurlarını anlatan maddelerin belirlenmesini içeren tarama yöntemi.

Hamileliğin genetik olduğunu söyleyebiliriz.Aynı zamanda kalıtsal hastalığı olan çocuk sahibi olma olasılığı yüksek olan insanları içeren genetik risk gruplarının tanımını da içerir. Bu risk grupları şunları içerir:

- düşük veya tekrarlayan gebelikleri tekrar eden kadınlar;

- Teratojenik kompozisyona sahip olan uyuşturucu kavramı sırasında kullanılan kadınlar;

- Otuz beş yaşından büyük kadınlar ve kırk yaşından büyük erkekler;

- kalıtsal olan çeşitli hastalıklara sahip olan ebeveynler;

- Evlilikte evlenen ebeveynler;

- Radyasyona veya kimyasal maddelere maruz kalmış olan ebeveynler.

Gebelik oluştuğunda jinekolog gönderirUltrason geçişinde kadın. İlk ultrason muayeneleri hamilelik sırasında beş haftada gerçekleşir, ancak ikincisi gebeliğin on dört haftasında tamamlanmalıdır. Bu kadın, bu dönemde fırsatına sahiptir gebelik sırasında bir genetikçi fetal malformasyon tanısı koymak ve kromozomların patoloji olabilir onun değişikliklerin, bazı tanımlamak için gerçeği kaynaklanmaktadır. Bu durumda, uzman biyopsi ve amniyosentez gibi tanı yöntemini kullanacaktır. Ayrıca yüz gelişimi, bacaklarda ve bebeğin iç organlarında anormallikler tespit etmek için gebeliğin yirmi iki haftalık bir süre boyunca üçüncü ultrason alınması tavsiye edilir. Bu durumda, hamilelikte genetik bir çocuğu rahimde tedavi etmenize ya da tamamen iyileşene kadar doğumundan sonra bir tedavi taktiği geliştirmenize izin verir.

Sadece bir kompleks olduğu unutulmamalıdır.bir genetikçinin, soyağacı, kadının anamnezi ve her iki ebeveyni sağlık durumu üzerine yaptığı çalışma, hamile kadının uygun anket taktiklerini kullanmasını ve gerekirse uygun tedavi yöntemlerini seçmesini mümkün kılar. Bu şekilde.Hamilelikte genetik, çeşitli anomalileri olan çocukların doğumunu engelleyebilir.

Yeni bir yaşamın doğuşu, hamileliğin genetiğe ihtiyacı olup olmadığı 2019

Yeni bir yaşamın doğuşu, hamileliğin genetiğe ihtiyacı olup olmadığı 2019

Related news

 • Ekranların yeni çocuk programı
 • Yeni Sezon Kıyafet Alışverişi
 • Yazlık uzun kumaş elbise modelleri

 • Yeni bir yaşamın doğuşu, hamileliğin genetiğe ihtiyacı olup olmadığı 4

  Yeni bir yaşamın doğuşu, hamileliğin genetiğe ihtiyacı olup olmadığı


  Yeni bir yaşamın doğuşu, hamileliğin genetiğe ihtiyacı olup olmadığı 56

  Yeni bir yaşamın doğuşu, hamileliğin genetiğe ihtiyacı olup olmadığı 90

  Yeni bir yaşamın doğuşu, hamileliğin genetiğe ihtiyacı olup olmadığı 33

  Yeni bir yaşamın doğuşu, hamileliğin genetiğe ihtiyacı olup olmadığı 100

  Yeni bir yaşamın doğuşu, hamileliğin genetiğe ihtiyacı olup olmadığı 37

  Yeni bir yaşamın doğuşu, hamileliğin genetiğe ihtiyacı olup olmadığı 53