Yazar Rasputin Valentin Grigorievich. biyografi 2019

Yazar Rasputin Valentin Grigorievich. biyografi 2019
19.09.2019

Yazar Rasputin Valentin Grigorievich. biyografi 64

Yazar Rasputin Valentin Grigorievich. biyografi

Rasputin Valentin Grigorievich, kimin biyografisiBu makalede açıklanacak olan elbette, Rus edebiyatının temel direklerinden biri. Çalışmaları Rus ve yabancı okuyucular tarafından biliniyor ve popüler. Büyük yurttaşımızın yaşam yolunu tanımalım.

rasputin valentine grigorievich biyografisi

1937'de Angara'da Atalanka köyünde bir yazar doğduyıl. Biyografisi çok ilginç ve olaylarla dolu olan Valentin Grigoryevich Rasputin, hala çocukken de savaş yıllarını ve açlık zamanını hatırlıyor. Buna rağmen, çocukluğunu mutlu: köyde tutuldu, çocuklarla sık sık avlanır ve mantar ve çilek için tayana gitti.

1959 yılında Valentin, "Sovyet Gençliği" ve "Krasnoyarsk Komsomolets" gazetelerinde gazeteci olarak çalışmaya başladığı Irkutsk Üniversitesi'nde eğitimini tamamladı.

Zaten 1961'de ilk"Leszek'e sormayı unuttum ..." Hikayenin düzeni şu şekildedir: Çökmekte olan çam, iki arkadaşının hastaneye kaldırdığı eşsiz Leszek'e dokunuyor ve elinde ölüyor. Zaten yazarın ilk öyküsünde, eserinin karakteristik özellikleri vardır - doğayı, eserin karakteri olarak, olanlara hassasiyetle tepki verir ve kahramanın adalet ve kader hakkındaki düşünceleri. Ardından bazı erken hikayeler geldi: "Rudolphio", "Ayının Cildi Satıldı" ve "Vasily ve Vasilisa".

Valentin Grigoryevich Rasputin biyografisiYazar hatırladığında, o başardıbir öğrenci ve okumayı sevdim. Köy okulunda dört sınıfların sona ermesinden sonra o eğitimlerine devam etmesi tavsiye edildi. kimin biyografisi kısmen onun en popüler öykülerinden biri yansıdı Valentin Rasputin, - erkek çocukta "Fransız Dersler", ana karakter, büyük ölçüde kendini tarif edilir. Hikayenin arsa: sekiz yıllık okul var şehre kırsal gönderilen on bir çocuk. O yetenekli olduğunu ve bütün köy mesleki bir adam olacağını umuyor. Ancak, savaş sonrası zaman aç. oğlan zorlukla süt nadir kavanoz için yeterli param var. Para için oynamaya başlar, Fransız öğretmen bunu öğrenir. Onların borç delikanlı almak istemiyordu çünkü onun öğrencisi yardımcı Çözme, o evde para için onunla oynar. Bu hikayeye göre, bir film çekildi.

Genç yazarın eserlerinin koleksiyonlarında "Kargaya ne aktarılır?" Ve "Yaşama Yaşı - Aşkı Yüzyıl", Baykal Gölü ve Doğanın üzerindeki insanların yaşamını anlatan hikayeler içeriyordu.

1960'ların sonlarında, SSCB Yazarlar Birliği'nin saflarındaydı.biyografisi yeni eserlerle doldurulan genç bir Rasputin Valentin Grigorievich'i kabul etti: "Mary için Para", "Son Dönem" adlı bir hikaye ve diğerleri. Bunların ayırt edici özellikleri ve yazarın sonraki tüm yaratımları, ortak halkın, geleneklerin ve ahlaki çatışmaların yaşamının bir aşk tanımı olan Sibirya köyünün temasıydı.

rasputin valentine grigorievich biyografi kısa

Onun büyükannesi hakkında Rasputin onun yazıyor"Basil ve Vasilisa" hikayesi. Yazar kabul ettiği gibi, büyükannesinin imgesi de “The Last Duration” çalışmasında yaşlı kadın Anna'da, ve “Eskiden Anneye” eski Daria'da yaşıyor. Biyografisi Rus kırsalında başladığı ve hayatıyla yakından ilişkili olan Rasputin Valentin Grigorievich, neredeyse bütün kitaplarda yaşayan köylülerin ve köyünün hayatlarının hikayeleri olduğunu kabul ediyor.

1974 yılında "Live and Remember" adlı roman,Yazarın sıradan bir köylü Andrei Guskov'un nasıl firar ve ihanete uğradığını anlattığı yazar. Bu çalışma ve "Ateş" hikayesi sayesinde Rasputin iki kez SSCB'nin Devlet Ödülünün sahibi oldu.

2007 yılında, Rasputin Valentin Grigorievich, uzun yıllardan beri yaratıcı çalışmaları ve Rus edebiyatının gelişimine aktif katılımı için 3. sınıfın Anavatanı için Mertebediyet Düzeni'ne layık görülmüştür.

Biyografisi kısaca burada sunuldu. Bugüne kadar yazar, aktif bir sivil pozisyonu işgal ederek, doğanın ve Baykal Gölü'nün korunmasını savunuyor, gazete ve dergilerde yazılar yazıyor.

Yazar Rasputin Valentin Grigorievich. biyografi 2019

Yazar Rasputin Valentin Grigorievich. biyografi 2019

Related news

 • Büyüme verileri beklenenin altında seyrediyor
 • Ekolojik kriz
 • Evlilikte kıskançlıktan kurtulmanın yolları ile Etiketlenen Konular
 • İlkbahar yaz düğün makyajı fikirleri 2019
 • Tarih Canavarı Mezopotamya

 • Yazar Rasputin Valentin Grigorievich. biyografi 10

  Yazar Rasputin Valentin Grigorievich. biyografi


  Yazar Rasputin Valentin Grigorievich. biyografi 42

  Yazar Rasputin Valentin Grigorievich. biyografi 25

  Yazar Rasputin Valentin Grigorievich. biyografi 33

  Yazar Rasputin Valentin Grigorievich. biyografi 89

  Yazar Rasputin Valentin Grigorievich. biyografi 76

  Yazar Rasputin Valentin Grigorievich. biyografi 8

  Yazar Rasputin Valentin Grigorievich. biyografi 82

  Yazar Rasputin Valentin Grigorievich. biyografi 25

  Yazar Rasputin Valentin Grigorievich. biyografi 24

  Yazar Rasputin Valentin Grigorievich. biyografi 78

  Yazar Rasputin Valentin Grigorievich. biyografi 5