Yazarın 75. yıldönümüne St. Petersburgdaki Dovlatova bir anıt açıldı 2019

Yazarın 75. yıldönümüne St. Petersburgdaki Dovlatova bir anıt açıldı 2019
18.09.2019

Yazarın 75. yıldönümüne St. Petersburgdaki Dovlatova bir anıt açıldı 50

Yazarın 75. yıldönümüne St. Petersburg'daki Dovlatov'a bir anıt açıldı

Sergei Dovlatov işinin tüm hayranlarıhayatının bir parçası o Amerika'da yurtdışında yaşamış olmasına rağmen, onların, Rus yazar, Sovyetler Birliği'nin bir yerli düşünün. Dovlatov, bir zamanlar yazarın milliyetinin, tam olarak düşündüğü ve yazdığı dil tarafından belirlendiğini söyledi. Ve hayranların çabaları sayesinde, St. Petersburg'daki Dovlatov'a bir anıt 75. doğum günü için açıldı. Yevgeny Rein, Joseph Brodsky, onlar yazarın ortamının bir parçası olan - tüm çağdaşlarının tüm eserlerini okurken Dovlatova nesil o günler şükranla yad.

saint petersburg yılında dovlatov anıt

Petersburg'da Dovlatov Anıtı

Anıtın açılışında resmi etkinlikSergei Dovlatov, 4 Eylül 2016 tarihinde düzenlenen "Day D" festivalinin ikinci gününde St. Petersburg'da oldu. Amerika'dan gelen aile için böyle önemli bir olayda Ekaterina'nın kızı ve ünlü yazar Elena Dovlatova'nın dul eşi özel olarak uçtu. "Hareket Dovlatova" led tabii Sergey Boyarsky Dmitry Nikitin, Andrei Aryev, yaratıcısı kompozisyon Vyacheslav dolgun ve, Lev Lurie,: ünlü konukların açılışına katıldı. Etkinlik nerede gerçekleşti? Sokakta Rubinstein, 23 numaralı evde St. Petersburg'daki Dovlatov'a bir anıttı. Bu adres yazarın ailesinin eviydi. Sakın bu Amerika'da evden dışarı yere gitmedim hissi geçirdiği kırk yıl olmasaydı, Helen Dovlatova tarafından belirtildiği gibi. 2007 yılından bu yana, burada yazarın faaliyetlerinin hafızasında bir duvar plaket üzerinde güvenlik altına alınmıştır.

"D Günü"

3 Eylül 2016, ünlü yazar SergeiDovlatov 75. yıldönümünü kutlayacaktı. Bu güne kadar Sovyet zamanında yaşadığı St. Petersburg'da "Day D" festivali sanatın hayranları tarafından düzenlendi. Örgütte büyük bir rol, Lev Lurie'nin önderliğinde Dovlatov sevgili toplumu tarafından çalındı. 2 ila 4 Eylül arasında şehrin çeşitli aşamalarına gitti. Yazarın okuduğu 206 numaralı okulda Fontanka'da bir gezi oldu. Aynı gün, Dovlatov'un hayatı ve eserleri hakkında filmlerin yayınlandığı bir film festivali açıldı. Mark Serman ve Nina Alovert'un bir fotoğraf sergisi de planlandı. "Yuvarlak masa" İskenderiye Tiyatrosu'nda yapıldı. Onun arkasında Tatyana Tolstaya, Andrei Aryev, Anatoly Naiman, Valeriya Popova ve İgor Sukhikh oturdu. Festivalin son gününde, 4 Eylül'de St. Petersburg'daki Sergei Dovlatov'a bir anıt açıldı.

Petersburg'daki sergey dovlatov anıt

Sovyetler Birliği'nde Yaşam

Leningrad Üniversitesi Sergey'in filoloji bölümündenDovlatov bir zamanlar kovuldu. Fakat bir süre sonra, en çok okunan yazarın yüceliği, yalnızca Birlik içinde değil, aynı zamanda yurtdışında da yüceltildi. Onun biyografisi inanılmaz. Nadiren kimse o günlerde kordonu terk etmeyi, kendilerini sanatta bulmayı ve birçok okur tarafından tanınmayı ve sevmeyi başardı. Daha sonra Dovlatov aynı üniversiteden mezun oldu ve şimdi herkesin hatırladığı Leningrad Devlet Üniversitesi'nin en iyi mezunlarından biri olarak kabul ediliyor. Bunun doğrulanması - St. Petersburg'daki Dovlatov'a bir anıt.

Sergey Dovlatov, 3 Eylül 1941'de doğduUfa'daki Bashkiria, savaşın ilk günlerinde olduğu gibi ebeveynleri Leningrad'dan tahliye edildi. Sadece üç yıl sonra anavatanlarına dönebildiler. Liseden mezun olduktan sonra, Sergei üniversiteye girerek 2,5 yıl boyunca Joseph Brodsky ile tanıştı. Kesintiden sonra, Dovlatov orduya çekildi. Komi ASSR'de görev yaptı. Geri döndüğünde bir gazetecilik okuluna girdi, aynı zamanda okurken gazetelerde çalıştı. Böylece gazetecilik deneyimini yaşadım. Ardından Estonya'da üç yıl yaşadı. Bu dönemde, KGB, "Kentsel Hikayeler" in ilk yazım metnini yok ederek, Sovyet karşıtı eserleri buldu. Sovyetler Birliği'nde yazar, yayın yapma imkânına sahip değildi, parasızlıktan, sürekli zulümden ve yıpratmaya karar vermekten bıktı.

Amerika

Petersburg adresindeki dovlatov anıtı

İlk Dovlatov Viyana'ya gitti ve sonra -New York. Burada kariyeri daha başarılı bir şekilde gelişmeye başladı. Yapıtları, Birliğin hala el yazısı metinlere gittiği bir zamanda hızla tanındı ve yayınlamaya başladı. Radyoda "Özgürlük" üzerinde çalıştı, "Yeni Amerikan" gazetesini üretti. Dovlatov'un çalışmalarındaki büyük rol, karısı Elena'yı canlandırdı. Her zaman oradaydı, yazarı destekledi, onun ilham kaynağıydı. Yani onun edebi kariyeri oldu. Genel olarak, göç sırasında, yazar sadece on iki kitap yayınladı.

Yazar, 24 Ağustos 1990’daYaratıcı güçlerin kalp yetmezliğinden çiçeklenmesi. 1995 yılında St. Petersburg'da en iyi hikaye için Sergei Dovlatov'un ödülünü almaya başladı. Evet, 2016'da St. Petersburg'daki Dovlatov'a bir anıt açtılar.

Yaratıcılık Dovlatov

saint petersburg fotoğrafta dovlatov anıt

Biyografisi büyüktüürünü. Kitaplarında hayatın her aşaması izlenebilir. "Nashi" döngüsü, aile tarihini, "Bölge" kitabını - ordunun hizmet yılını - "Görünmez Kitap" - deneyim ve edebi toplantıları, "Uzlaşma" döngüsünü yansıtır. Dovlatov'un Estonya'da gazeteci olarak çalıştığı zaman. "Defterler", koleksiyon "Bavul", "Inostranka", "Demarche meraklıları", "Şube" ve diğerleri yayınlandı.

Yazar, başyapıtlarını her zaman ilk kişide yazdı.daha hemen önce hatlardan daha yakın ve yakalanan hale okuyucu çekti. Dovlatova anıtın ölümünden sonra 26 yıl St. Petersburg açıldı. olaydan Fotoğraflar yalnızca birçok hayranları, sevgi hatırlamak ve sevdikleri yazar onurlandırmak doğruluyor. Dovlatov daima kendine hayran yazarın "I", çeker eserleri ortaya ve çok yasaklandı bilinmeyen bir şey, özellikle Sovyet okuyucu, duygusu verdi.

Yazarın 75. yıldönümüne St. Petersburgdaki Dovlatova bir anıt açıldı 2019

Yazarın 75. yıldönümüne St. Petersburgdaki Dovlatova bir anıt açıldı 2019

Related news

 • Bebek Yeleği Modeli Anlatımlı
 • Alfa-Bank: kredi kartları, yorumlar, yorumlar
 • Güzel Görünmeniz İçin İpuçları
 • Sepet Oyası Yapılışı Türkçe Anlatımlı Videolu
 • İzelden gündemi sarsacak iddia

 • Yazarın 75. yıldönümüne St. Petersburgdaki Dovlatova bir anıt açıldı 78

  Yazarın 75. yıldönümüne St. Petersburgdaki Dovlatova bir anıt açıldı


  Yazarın 75. yıldönümüne St. Petersburgdaki Dovlatova bir anıt açıldı 58

  Yazarın 75. yıldönümüne St. Petersburgdaki Dovlatova bir anıt açıldı 39

  Yazarın 75. yıldönümüne St. Petersburgdaki Dovlatova bir anıt açıldı 62

  Yazarın 75. yıldönümüne St. Petersburgdaki Dovlatova bir anıt açıldı 90

  Yazarın 75. yıldönümüne St. Petersburgdaki Dovlatova bir anıt açıldı 38

  Yazarın 75. yıldönümüne St. Petersburgdaki Dovlatova bir anıt açıldı 25

  Yazarın 75. yıldönümüne St. Petersburgdaki Dovlatova bir anıt açıldı 7

  Yazarın 75. yıldönümüne St. Petersburgdaki Dovlatova bir anıt açıldı 6

  Yazarın 75. yıldönümüne St. Petersburgdaki Dovlatova bir anıt açıldı 54

  Yazarın 75. yıldönümüne St. Petersburgdaki Dovlatova bir anıt açıldı 45

  Yazarın 75. yıldönümüne St. Petersburgdaki Dovlatova bir anıt açıldı 15

  Yazarın 75. yıldönümüne St. Petersburgdaki Dovlatova bir anıt açıldı 37