Yaz bahçesinin kar kraliçesi: tırmanma Iceberg gülü 2019

Yaz bahçesinin kar kraliçesi: tırmanma Iceberg gülü 2019
11.05.2019

Yaz bahçesinin kar kraliçesi: tırmanma Iceberg gülü 49

Yaz bahçesinin kar kraliçesi: tırmanma Iceberg gülü

Arasında en popüler ve tanınmış biribeyaz güller - tırmanma Iceberg yükseldi. Bunun nedeni, bu bitkinin iddiasız ve kaprisli olması, koşullarımızda iyi bir kış sertliğine sahip olması ve güzel ve narin yarı çift beyaz çiçeklerinin yağmur ve rüzgara karşı dayanıklı olması ve dona kadar dekoratif niteliklerini mükemmel bir şekilde muhafaza etmeleridir.Rose Iceberg cimri fotoğraf

Popülerlik zirvesinde

Rose Iceberg cıvıl cıvıl cı, fotoğrafıShnievithen (Schneewittchen) çeşitlerinin Floribunda grubundan - bu makalede bakın yarısından fazlası bir yüzyıl dekorasyon bahçeleri, dünya çapında güzel çeşitlerinin bir türüdür. Alman şirketi "W. Kordes' Söhne" 1958 yılında uzman kuruldu. Böyle Avustralya, İngiltere ve ABD, daha iyi Iceberg olarak bilinen marka olarak ülkeler İngilizce konuşan. Onun tığ işi formu on yıl sonra ünlü İngiliz cattery Cants of Colchester'da ortaya çıktı.

Rose climbing Iceberg yorum

Bitkinin açıklaması

Daha önce belirtildiği gibi, tırmanma Iceberg gülüAlman Schneewittchen çeşidinden geldi. Ebeveyn çeşitliliğinin tüm pozitif özelliklerini koruyarak, her şeyden önce, iki metreden fazla büyüyebildiği için, her şeyden önce farklıdır. Uygun koşullar altında, buzdağı formu 3 metre genişliğe kadar büyüyebilir. Yetiştirme tarım endüstrisini ve iyi bir kış barınağını gözlemlerken, tırmanış Buzdağ Tırmanışı, yetişkinlikte yuvarlak bir taç şekli elde eden güçlü bir çalı oluşturur. Bu çeşitliliğin haysiyetine sayıca az sayıda diken vardır. Yaprakları pürüzsüz ve parlak, açık yeşil renktedir. Bitki kış-dayanıklı, ama geçen yıl sürgünler donmuş ve korunmamış olsa bile, gül hala geçerli yılın sürgünler üzerinde çiçek açacaktır. Tırmanma Buzdağının gülü çok hızlı büyür, bu da çeşitli yapı ve çitler süslemesini sağlar. Birçok avantajlara rağmen, bu gül çeşidi uzmanlara ve bahçıvanlara göre önemli bir sakıncaya sahiptir - çok zayıf, neredeyse görünmez bir koku.

Oh, hangi güller!

Pembe çalı üzerinde Buzdağı uzun bağlı bağlıpembemsi veya yeşilimsi tomurcukları beyaz çiçeklere açılıyor. Yazın soğuğa dönüştüğünde, açılmamış çiçeğin çekirdeği rengi açık pembe bir renge dönüşerek kremsi-sarıya dönüştürebilir. Yarı çift çiçeğin büyüklüğü, kural olarak, 9 cm'yi geçmez, tırmanma Buzdağ-gül, büyük gevşek fırçalarda toplanan 3 ila 15 renk arasında değişir ve mevsimde iki çiçeklenme ile mutlu olur.Tırmanma gülü Iceberg klaymbingBu sadece tüm soluk olduğunda mümkündürçiçek salkımları zamanla giderildi. Dıştan çok kırılgan, kar-beyaz çiçekler dekoratif niteliklerini kaybetmeden yağmur ve rüzgara dayanır.

Onun yerini nerede bulabilirim?

Çok güneş, bereketli ve iyi süzülmüşrüzgâr ve su baskınından korunaklı topraklar - tüm bu şartlar yerine getirildiyse, Rose Iceberg tüm ihtişamıyla kendini gösterebilir. Rus bahçıvanların yorumları, bu çeşitliliğin bitkilerinin iklimimizde yetiştiğini ve çiçek açtıklarını söylüyor. Sadece onlar için en uygun koşulları yaratmak önemlidir:

 1. İyi havalandırılmış, ancak ani rüzgar rüzgara karşı korunmuştur.
 2. Gül güneş seven bir bitkidir. Gölgede veya kısmi gölgede, büyüyebilir, ancak bu koşullarda güzel ve güçlü bir çiçeklenme beklemenize gerek yoktur.
 3. Toprak iyi döllenmiş olmalı, gübrenin kraliçesi olduğunu söyledikleri hiçbir şey için değil.
 4. Gül burcun altındaki toprağın nemi iyi emmesi önemlidir, fakat bununla doyurulmaz, yani süzülmelidir.
 5. Bitkilerin kökleri sadece besin almamalıdır.ama aynı zamanda hava. Bu nedenle, deneyimli bahçıvanlar, etrafındaki toprağı yavaşça gevşetmek veya çalılıkların altındaki toprağı örtmek için her sulamadan sonra tavsiye ederler. Bu, üst toprak tabakasının sıkışmasını önlemeye yardımcı olacaktır ve kök sisteminin havalandırılması rahatsız edilmeyecektir.
 6. Ağaçların alt kısmında ve ağaçların altında, güllerin yetiştiği yerlerde fidan yetiştiremezsiniz. Başka yer yoksa, toprağı 50 cm derinliğe çevirmek gerekecektir.
 7. Dikim gören çalıların durumunu yakından izlemek, hastalıkların veya haşere hasarlarının ilk belirtilerini hemen fark etmek gereklidir.

Onunla nasıl ilgilenirim?

Toprağın + 10-12 kadar ısındığı baharda, Rusya'nın orta bölgesinde topaklı güller yetiştirmek daha iyidir0C, ama bitkiler üzerindeki tomurcuklar henüz uyandı değil. Eylül ayında genç bitkileri ekebilir, böbreklerin büyümeye devam etmemesi ve çalıların kök salması önemlidir. Ancak hava koşullarının tahmin edilemezliği normal kökleşmeyi önleyebilir.Tırmanma Buzdağı Gülü

Dikim gülleri için toprak ve çukur önceden hazırlanır.ekimden önce sonbahar veya bir ay. Bu süre zarfında, toprak karışımının bileşenleri karıştırılır ve çökecektir. Aşağıdaki gübre 1 m için hesaplama dayalı, buna eklenir2:

 • 500-1000 g odun külü;
 • 500-1000 gr kireç;
 • 500 g kemik unu;
 • 100 g süperfosfat.

Gül ekiminin planlandığı yerde,70 cm derinliğinde ve 60x60 cm ebadındaki bir deliği kazın.Yüksek verimli tabaka dikkatli bir şekilde çıkarılır ve toprağın geri kalanından ayrılır. Altta bir çakıl, kırık tuğla veya çakıl tabakası döşenmiştir. Daha sonra, önceden hazırlanmış toprak karışımının 40-50 cm'sini gübre ile doldurun ve sonra toprağı verimli bir toprak tabakasıyla doldurun.

Yaz bahçesinin kar kraliçesi: tırmanma Iceberg gülü 2019

Yaz bahçesinin kar kraliçesi: tırmanma Iceberg gülü 2019

Related news

 • Pierre Cardin Gelinlik Modelleri 2017
 • Yılanların Öcü 42. Bölüm Sezon Finali izle
 • Yeni Sezon Pronovias Nişan İçin Abiye Modelleri
 • Enerjiye ihtiyacı olan ciltlere Dr. Murad tavsiyesi: Energizing Pomegranate Complex – Enerji Veren Nar Kompleksi bulunan Murad Vitalic TM Serisi
 • BAYRAMLIK ÇOK KOLAY BEBEK ELBİSE ÖRME TARİFİ

 • Yaz bahçesinin kar kraliçesi: tırmanma Iceberg gülü 16

  Yaz bahçesinin kar kraliçesi: tırmanma Iceberg gülü


  Yaz bahçesinin kar kraliçesi: tırmanma Iceberg gülü 56

  Yaz bahçesinin kar kraliçesi: tırmanma Iceberg gülü 6

  Yaz bahçesinin kar kraliçesi: tırmanma Iceberg gülü 73

  Yaz bahçesinin kar kraliçesi: tırmanma Iceberg gülü 94

  Yaz bahçesinin kar kraliçesi: tırmanma Iceberg gülü 70

  Yaz bahçesinin kar kraliçesi: tırmanma Iceberg gülü 2

  Yaz bahçesinin kar kraliçesi: tırmanma Iceberg gülü 100

  Yaz bahçesinin kar kraliçesi: tırmanma Iceberg gülü 97

  Yaz bahçesinin kar kraliçesi: tırmanma Iceberg gülü 50

  Yaz bahçesinin kar kraliçesi: tırmanma Iceberg gülü 42

  Yaz bahçesinin kar kraliçesi: tırmanma Iceberg gülü 59

  Yaz bahçesinin kar kraliçesi: tırmanma Iceberg gülü 93