Yarrow ptarmika: ekim, bakım, tür, çeşit ve yetiştirme önerileri 2019

Yarrow ptarmika: ekim, bakım, tür, çeşit ve yetiştirme önerileri 2019
19.08.2019

Yarrow ptarmika: ekim, bakım, tür, çeşit ve yetiştirme önerileri 68

Yarrow ptarmika: ekim, bakım, tür, çeşit ve yetiştirme önerileri

Civanperçemi en çok biri olarak kabul edilirBilinen bir bitkinin ortak çeşitleri. Flora'nın bu mucizesi, hem peyzaj tasarımı hem de tıbbi amaçlar için nüfus tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Civanperçemi, ilgilendiğimiz pusmik, iniş ve bakım, astroidlerin ailesine aittir ve tomurcuklarının güzelliğiyle ayırt edilir. Genel olarak, bitki birçok farklı tür ve alttür içerir, ancak hepsine bakma ilkesi aynıdır.

Genel bilgi

civanperçemi

Yani, civanperçemi ptarmiki, diğer türler gibiBu bitki genellikle dağlarda, orman kuşağında, bozkırlarda ve çayırlarda bulunur. Çiçeğin oldukça iddiasız olması nedeniyle, muhtemelen en farklı koşullarda büyüyebilir ve çoğaltabilir, bu nedenle, her bahçe arsasında pratik olarak görülebilir. Bitkinin doğal ortamda yetiştiği ve özel arazilerde yetiştirildiği gerçeğine ek olarak, yarıklar da rekreasyon alanlarını, parkları ve meydanları süslemek için kamu kuruluşlarını kullanır.

sıralar

civanperçemi ptarmik dikimi

Doğada, civanperçemi gibi bu tür bitkilerin birçok çeşidi vardır:

 • ptarmika;
 • inci dut;
 • asil;
 • sıradan;
 • tavogolovy;
 • Macrocephalae;
 • hissettim ve diğerleri.

Çap olarak birbirinden farklıdırlar.tomurcukları ve çiçek rengi. Neden sadece civanperçemi ile ilgileniyoruz? Evet, çünkü bu çeşitlilik Rusya ve Avrupa topraklarında en yaygın olanıdır. Bu bitki çeşidinin kendi alt türlerine sahip olduğunu belirtmek gerekir. Yükseklik yetmiş ila seksen santimetre arasında değişebilir. Yapraklar diğer çeşitlerden farklı olarak katıdır ve çiçekler sepette toplanır. Çift sepetli alt türler vardır ve mermer olmayanlar vardır. Yaz ortasında en popüler havlu çeşitleri civanperçemi ve civanperçemi "Beyaz İnci" denir. Bu isim gerçek inci ile renklerin büyük benzerliği nedeniyle ortaya çıktı.

Çiçek kök sistemi gelincesürgünler güzel parlak yeşil renkte farklılık gösterirken, sürünen tip. Çeşitliliğe bakılmaksızın, herhangi bir civanperçemi sitenizi süsleyebilir ve gerçek bir bahçe hazinesi olabilir. Güzel olmanın yanı sıra, halk hekimliğinde en yararlı bitkilerden biri olarak kabul edilir.

üreme

civanperçemi ptarmik iniş ve bakım

Civanperçemi çeşitli şekillerde çoğalabilir:

 • tohum metodu;
 • kesimler;
 • çalılıkların bölünmesi.

En popüler yol, ilktohumları kullanarak. İlk olarak, bu en ucuz seçenek ve ikinci olarak, bu yöntem yeni başlayan bir bahçıvan tarafından bile kullanım için kullanılabilir. Zaten sitede yetişkin bir civanperçemi olduğunda, bunu kesimlerle ve çalıyı bölerek çoğaltabilirsiniz, ancak başlangıçta, tohum sürümünü kullanmanızı öneririz.

iniş

civanperçemi inci Dikim civanperçemi ptarmiki başlamalıdırkış döneminin sonunda. Bu durumda çiçeklenme süresini hızlandırabilirsiniz. Aksi takdirde, yakında siteye çiçek göremezsiniz. Tüm sürecin olumlu bir sonucu için, basit bir talimatı takip etmeniz önerilir:

 1. Dikimden önce toprağı hazırlayın. İdeal, ince taneli substrat ve nehir kumu karışımıdır.
 2. Küçük bir kutu veya başka bir kap alın, yere dökün. Bu bitkinin bir drenaj tabakasının düzenlenmesini gerektirmediğine dikkat ediniz.
 3. Tohumları yaklaşık iki derinliğe koyun.santimetre, ama daha derin değil. Aksi halde, çimlenemezler ve süreç bir başarısızlık olacaktır. Satırlardaki tohumları ekin, üç ila dört santimetre arasında bir boşluk bırakarak.
 4. Zemini bir püskürtücü ile nemlendirin. Başka bir sulama şekli kullanmayın, çünkü bu tohumun derinleştirilmesine ya da yıkanmasına yardımcı olabilir.
 5. Kabı, tohumları sıcak ve hafif olacak bir yere yerleştirin, ancak doğrudan güneş ışığından kaçının.
 6. Çekmeceyi ışığı geçen bir film veya mum bezi ile örtün, böylece bir sera etkisi yaratın.
 7. İki haftalık bir bekleyişten sonra, ilk çekimleri daha sonra dikkatli bir bakıma ihtiyaç duyduklarını fark edeceksiniz. Toprağı düzenli olarak nemlendirmek gerekli olacaktır.

transplantasyon

civanperçemi ptarmika beyaz inci

Yani, tohumları ekimden sonra, yeterlizaman, ve kutunun içinde bir sürü yeni sürgün var. Bu yapılmalıdır, çünkü aksi takdirde bitkiler alan yetersizliğinden dolayı birbirlerine karışacaktır. Nakil filizleri, kök üzerindeki ilk yaprağı fark ettiğiniz anda gereklidir. Bunun için turba tencere kullanmanız gerekir. Bu tencerelerde, civan yaklaşık on santimetre yüksekliğe kadar büyüyecektir. Bu süre zarfında filizlerin yanıktan kaçınmak için idareli sulandırılmaları ve doğrudan güneş ışığından uzak tutulması gerekir.

Bitkinin kalıcı bir büyüme yerine nakli, baharın ortasında olabilir. Bu zamanda toprak zaten ısınmış ve yeni tesisler kabul edebilir. Inmek için ihtiyacınız var:

 • yaklaşık on santimetre derinlikte bir çukur yapmak;
 • Eğer bir turba tencere kullandıysanız, sadece başka bir kap kullandıysanız, deliğin ve prikopatın ortasına koymanız gerekir, o zaman bitki ondan çıkarılmalı ve yere yerleştirilmelidir;
 • Su ile dikim yerini sulayın.

bakım

Bitkinin farklı olmaması nedeniyleKaprisli doğa, onun için bakmakta herhangi bir özel problem olmayacaktır. Bakım için en önemli gereksinim, civanın büyüdüğü yerde otun yok olmasıdır. Ayrıca, birkaç basit ipucu izlemeniz gerekir:

 • Her hafta haftada bir kez, ve soğuk iklimler daha az sulanması gerekir ile yerlerde yeterli olacaktır kuru sezonunda toprak durumunun takibi ile, bir çiçek sulama yapmak;
 • bitkinin solması sonrasında, tomurcukları uzaklaştırmak gerekir, çünkü bu çiçeklerin dekoratif özelliklerinin gelişimini destekler;
 • Kışın gelişiyle, dalları kesmek, uzunluklarının en fazla on beş santimetre olması için gereklidir; Bölgenizde şiddetli kışlar varsa, bu süre için bitkinin kuru yapraklar ile kaplanması gerekir.

Gördüğünüz gibi, bu güzel bitkinin dikiminde ve bakımında bir zorluk yoktur, ancak birçok fayda sağlayabilir. Özellikle de tüm tıbbi özelliklerini araştırıyorsanız.

Yarrow ptarmika: ekim, bakım, tür, çeşit ve yetiştirme önerileri 2019

Yarrow ptarmika: ekim, bakım, tür, çeşit ve yetiştirme önerileri 2019

Related news

 • Batı Sibirya Havaalanı Nizhnevartovsk
 • Kan grubu 3 için diyet (pozitif). Kan grubu için diyet 3 pozitiftir: tablo
 • Genital Bölgede Hissedilen Kaşıntı
 • Havuçlu Kurabiye
 • Çocuklarda Göz Çapaklanması

 • Yarrow ptarmika: ekim, bakım, tür, çeşit ve yetiştirme önerileri 51

  Yarrow ptarmika: ekim, bakım, tür, çeşit ve yetiştirme önerileri


  Yarrow ptarmika: ekim, bakım, tür, çeşit ve yetiştirme önerileri 94

  Yarrow ptarmika: ekim, bakım, tür, çeşit ve yetiştirme önerileri 82

  Yarrow ptarmika: ekim, bakım, tür, çeşit ve yetiştirme önerileri 16

  Yarrow ptarmika: ekim, bakım, tür, çeşit ve yetiştirme önerileri 83

  Yarrow ptarmika: ekim, bakım, tür, çeşit ve yetiştirme önerileri 34

  Yarrow ptarmika: ekim, bakım, tür, çeşit ve yetiştirme önerileri 8

  Yarrow ptarmika: ekim, bakım, tür, çeşit ve yetiştirme önerileri 76

  Yarrow ptarmika: ekim, bakım, tür, çeşit ve yetiştirme önerileri 51

  Yarrow ptarmika: ekim, bakım, tür, çeşit ve yetiştirme önerileri 17

  Yarrow ptarmika: ekim, bakım, tür, çeşit ve yetiştirme önerileri 39

  Yarrow ptarmika: ekim, bakım, tür, çeşit ve yetiştirme önerileri 75