Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir 2019

Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir 2019

Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir 34 04.03.2019, 09:18

Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir

Deniz-buckthorn şifa özellikleri bilinmektedirzaman anma. Bu eşsiz bitkinin meyvelerinden, iç organların her türlü yara ve hastalığını tedavi etmek için kullanılan yağ yapılır. Bugün eczanelerde bu "vitamin vitaminini" satın alabilirsiniz, ancak bahçenizde bir deniz topalaklı çalı yetiştirirseniz, deniz topalak yağı nasıl üretileceğine dair ipuçları kesin. Bu ilacın kendi kendine hazırlanması için birkaç yolu vardır, hepsi oldukça basittir ve herhangi bir özel beceri veya ekipman gerektirmez.

deniz topalak yağı evde nasıl pişirilir

ev yapımı deniz topalak yağı

Deniz topalak yağı uygulamaları

Hem eczane hem de ev yapımı deniz topalak yağımükemmel analjezikantibakteriyel ve iyileştirici özellikler, bu nedenle çeşitli yaralar, donma ve yanıkların tedavisinde kullanılır. Ayrıca, bu ilaç poliartrit ve romatizma için yaygın olarak kullanılmaktadır - deniz topalak yağı kompresörleri ve losyonlar yapılır. Gastrit ve ülserlerin yanı sıra kalp hastalığı ve hipertansiyon tedavisi için yağ günde birkaç kez ağızdan alınır. İyi deniz cehri ve sinüzit, bademcik iltihabı ve bademcik iltihabı ile - bu hastalıklarla ağızda birkaç dakika boyunca bir çay kaşığı sıcak yağ tutmanız tavsiye edilir. Deniz topalak yağı ayrıca radyasyon ve ağır metal tuzlarının gövdesini ve çeşitli bulaşıcı hastalıkların tedavisinde de kullanılır. deniz topalak streptokok ve Escherichia coli ile mükemmel bir şekilde başa çıkabilen bileşenler içerir. Bununla birlikte, pankreatit, böbrek hastalığı ve kolelitiazis, deniz topalak yağı muzdarip insanların kontrendikedir unutulmamalıdır.

Deniz topalak yağı evde nasıl pişirilir? Tarif 1

deniz topalak yağı nasıl yapılır

Bu aracın hazırlanması,meyvelerde bulunan yağlı maddelerin ekstraksiyonu. Önerilen tariflerden, deniz cehri yağını evde nasıl pişireceğinizi öğrenebilirsiniz.doğru ve hızlı. Bu nedenle, seçilen meyvelerin 1 kg iyice kaynamış soğuk su ile durulanır ve daha sonra kurutulur. Ayrıca, deniz topalakı meyvesi emaye kaplarda kaplıdır ve tahta bir çubukla yoğrulur. Elde edilen bu turtadan gazlı bez yardımıyla suyu sıkın, bir seramik veya cam kaba dökün ve çamur için bir gün bekletin. 24 saat sonra yağ, deniz topalak suyunun yüzeyine doğru yükselir, bu da dikkatlice başka bir cam kap içinde bir kaşıkla toplanması, sıkıca kapatılması ve serin bir yerde saklanması için yerleştirilir.

Tarif 2

Bu tarifinden nasıl yapacağınızı öğreneceksinizDeniz topalak yağı, meyve suyundan değil, posadan yapılır. Seabuckthorn meyveleri öğütülür, meyve suyu sıkılır ve kalan mash, koyu kahverengi olana kadar sıcak ve kapalı bir fırında birkaç saat dikkatlice kurutulur. Kurutulmuş kağıt hamuru bir kahve değirmeni üzerinde öğütülür ve (pamuk hariç) sıcak rafine edilmiş bitkisel yağın üç parçasına dökülür. Karışım bir cam kaba dökülür ve 3 hafta boyunca ısrar edilir, daha sonra filtrelenir ve amaçlanan amaç için kullanılır.

Ev yapımı deniz topalak yağı depolanması

Bu arada, sadece nasıl olduğunu bilmek de yararlıdır.evde deniz cehri yağı pişirmek, ama aynı zamanda düzgün bir şekilde saklamak için. Bu ürünün tüm değerli maddelerini saklamak için, sıkıca kapalı bir cam veya seramik kap içinde +5 ... 7 derecelik bir sıcaklıkta saklanmalıdır. Deniz topalak yağı raf ömrü 2 yıldır.

Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir 2019

Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir 2019

Related news

 • Havuçlu Kuskus Salatası Videosu
 • Kavurganın bilinmeyen faydaları
 • Ev Tipi Yoğurtlu Kebap Videosu
 • Çok İzlenen Videolar
 • Şans için at nalı - muska tarihi

 • Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir 18

  Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir


  Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir 58

  Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir 78

  Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir 52

  Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir 47

  Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir 57

  Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir 17

  Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir 94

  Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir 83

  Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir 32

  Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir 29

  Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir 85

  Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir 20

  Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir 31

  Yararlı ipuçları: evde deniz topalak yağı nasıl pişirilir 92