Yakalama: bir diyagram ve bir açıklamaYakalama: bir diyagram ve bir açıklama
Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

Yılın herhangi bir döneminde, berrak takım elbise. Yeni başlayanlar için bile kanca düzeni, sözcüklerle karşılaştırıldığında basit olacaktır. Bunun sebebi örgü özelliklerinden dolayıdır. Şapka, ürün doğru formda kalması için iş sürecinde ayarlanabilir. Sıcak ve serin sezon için birkaç bereli model düşünün.

Bahar Kırmızı Bere

Bu şapkalı örme kumaştan örülmeye başlayabilir.sakız veya tepe. Bileğin şekli, kancaların kalınlığını değiştirmenin yanı sıra, çubukları azaltarak ve ekleyerek yaratılmıştır. Üç ya da dört döngü zincir yazdıktan sonra başın tepesinden tığ işi ile örülmeye başlarsınız.

Şema ve açıklama.

 • Tığ işi olmayan 8 çubuğunuz var.
 • Her sütunda, bir düğmeyi (üç sütunlu bir tığ işi, tabanın bir döngüsü ve bir tepe noktası) ve aralarında 4 döngüyü birbirine bağlayın.
 • Aralarında 4 döngü bulunan "kaydır" sütununu değiştirin (16 çubuk olmalıdır).
 • Örme 8 fanlar (bir ana döngü dört"Menteşeli" sütunu) 4 hava döngüsü ile (yani, bir önceki sütunda bir fan var, bir sonraki elemanda hava döngüleri olan bir bağlantı kolonu).
 • Fanın bir sonraki sıraunda, ortak bir tepe ile 4 "koni" sütun bağlayın ve aralarında - önceki kemerde bağlantı halkası olan 7 hava döngüsü kurun.
 • Bağlantıların haricinde tüm menteşelerde daha sağlam "manto" sütunlar takılırsınız.

Kırmızı Başlık

Kırmızı bereli tığ işi örmeye devam edin.tığ işi şeması

Sürüş:

 • * 2 * sc, 3 sekme, 2 "parlama" sütununda, 3 döngü, sapan (ortak bir taban halkası ile iki "parlama" sütunu) ile kolon dönüşümlü olarak.
 • Yedi "yuvarlak" mesaj ve bir sapan gönderin.
 • Bir tığ işi ve sapanla 18 sütun değiştirebilirsiniz.
 • İki "nakidnyh" sütununu ve sıranın sonuna üç döngü örme.
 • Tığ işi ile iki sıralı katı çubuklar.
 • Alternatif * 2 "kat" sütunlar, 4 döngüler, "çit" (bir köşe ve iki temel döngü içeren iki ilâve), 4 döngü *.
 • 7 tırnak töreni ile "çit" mesaj gönderdin.
 • Siz "çit" ile 2 "katlanır" sütun değiştirebilirsiniz.
 • 2 "kat" sütun, 10 döngü, "çit" var.
 • Sondan bir önceki sıra, "nakidnymi" sütunlarıyla bağlanır (kenarlardaki "nakidnymi" sütunları olan bir "çit için her biri 5 sütun bulunur").
 • Son satır yarım sütunlardan oluşur.

Çoğu zaman, yeni başlayanlar bere değil, "krep" edinebilir. Bunun sebebi dişlerin ve kancaların serbestçe viskoz veya yanlış seçilmesidir.

Basit beyaz tığ işi: şema

 • Sekiz döngüden oluşan bir zincir.
 • Tığ işi olmayan 18 sütun.
 • Kolonun tığ işi ve sapanlarla değiştirilmesi (tablanın bir halkasında bağlanmış, tığ işi ile iki sütun). Sadece 9 atış, pek çok mesaj.
 • "Sarma" sütununun yerine, bir sapan ve önceki satırın aynı öğesinde - sütunlar tığ ile bağlanır. Sadece 9 atış, 18 mesaj.
 • Sapan sapı ve 3 sütunlu bir tığ işi. Sapan örme her sırada bir döngüye kaydırılmıştır, böylece bir çiçek gibi pürüzsüz çizgiler elde edilir.
 • Prozvazyvaete, 4 "nakidnymi" direkleri ile sıralı halat sonuna kadar.
 • Bir tığ işi ile 5 kolondan sapan bir sapan.
 • Bir sonraki sıra önceki ile aynı şekilde bağlanıyor.
 • Sıralı halatın sonuna ve 6 "manto" sütununa alternatif.

İstenen ürünün çapını bağladıktan sonra,sütun sayısını azaltmaya başlayın. Elastik bir manşet olsun olmasın basit dikişlerden bağlanabilir. Örgü yaparken boncukları ekleyin, daha zarif bir tığ işi elde edin (desen aynı olabilir ve boncukları sapanlara yerleştirin).kroşe diyagramı ve açıklaması

Elastik bantlardan örme

Bazı insanlar bir parçayı lastik banttan örmeyi daha kolay bulur. Bunu yapmak için, başın etrafında bir zincir yazın. Tığ işi olmayan sekiz satırlık çubuklar. Ortaya çıkan şerit, çubukları bağlayarak bir daireye birleştirilir. Menteşeleri yarısına kadar ekleyin, yani elastik bant 120 döngüden oluşuyorsa, tığ olmadan 180 bar almalısınız.

Ardından "katlama" mesajlarına gidin. bunların alternatif ile kolları (14 "parlama" ve bir ilmek taban ve tepe toplam sc iki sütun toslama). Her satıra 12 döngüye eklendiğini unutmayın. Katkı topuzlar arasında gider.

İstenen çapa ulaştığında (yaklaşık 21-23 cm.), sonraki 4 sıra, çarpmaların düzgün bir şekilde kaymasıyla artış olmadan örülür. Bu nedenle, kapak "büker" (alır). Herhangi bir başlığın kanca düzeni, azalmadan dolayı hızlı bir şekilde örülür. Bu durumda, her satırdaki 12 sütunu çıkarırken, düğmeler hareket eder ve takozlar oluşturur. Kalan 8 -12 dikişler sıkılır, ipliği yanlış tarafa gizler.Kız için tığ işi deseni

Bir siperliği ile beyaz bere

Bir vizör ile çocuk modeline dikkat edin. Bütün aksan, ikinci yaprakları ilkinden (hacimli çiçekler nasıl örgüleneceğinden) başlayan büyük bir çiçeğe dayanır. Örgü ortadan başlar. Bir dama tahtası deseninde altı satır, bir hava döngüsü ile "katlama" sütununu değiştirir.

Daha sonra elde edilen oval yarı yankılılarla bağlanır. Ayrıca, "katlama" sütunları, yarım sütunlar ve hava döngüleri pahasına, 21 yaprakları oluşur. Konumlarına dikkat edin (çiçek ve siperlik düzenlerine sahip fotoğraf beyazı tığına bakın). Ardından artar ve ikinci sıra halinde çalışır: 6 büyük ve 21 küçük. İkincisi düzensiz, bu yüzden şemayı dikkatle okuyun.

Bir bere için,Bir büyük ve üç küçük yaprakları (aynı çiçek gibi). Headdressin alt kısmı kemerler ve "nakidnymi" sütunlarıyla bağlanır. Vizör son olarak "sarılmış" sütunlar ve ilmekler olarak ortaya çıkar.tığ işi bir şema alır

Yeni başlayanlar için vizörlü bere

Bir siperliği olan bu şapkalar gibi örülebilirErkekler ve kızlar için. Sadece daha güçlü bir seks için basit bir model seçer. Daha şık görünmek için, melanjı, bölümlü ipliği alın. Ürünün çok çeşitli formlar alabilmesi açısından çok kaprisli ve öngörülemez olduğunu unutmayın.

Örme alttan başlar. Bir ringde bir tığ işi olan on altı sütun dikersin. Ardından hava döngüsüyle "sarma" sütununu değiştirin. Ardından, tüm direkleri bir kroşe ile bağlayın (her hava devresinde iki tane). Birkaç satır daha "sarma" sütununun ve iki hava döngüsünün değişmesi nedeniyle bir artış ile bağlanıyor.

Bu yüzden tığ işi tamamen örmeye devam edin. Bir kız veya bir erkek çocuk için şema herhangi bir şey olabilir, en önemlisi, başlığın şeklini ekleyerek ve çıkararak düzenleyebilir. Alt kısım ilmek ekleyerek bağlandığında, bere yüksekliğinin oluşumuna gidin.

Ürünü deneyin. Vizörün yerini ölçün, dışbükey ve normal sütunlarla örün. Her beş dışbükey sütundan sonra, bir çubuk daha artar. Vizörün ayakta durması gerekir. Şekli, kenarlar boyunca ilmeklerin kesilmesiyle elde edilir (son iki çubuğu birbirine bağlar).ajur kancaları düzeni

"Motive" bir kroşe alır: bir diyagram ve bir açıklama

Bireysel motiflerden zarif kafaBereliler. Alt satır, önce baca tabanının, daha sonra yan duvarların ve elastik bandın, resmin tonunda çemberli yarım kirişler ile örülecek şekilde oluşturulmasıdır. Aynı zamanda, yan duvarlar herhangi bir artış olmadan örülür, böylece kenarlar kıvrılır.

Bir çiçek file bere nasıl bağlanır düşünün(Kroşe). Yemyeşil bir çiçek şemaları aşağıdaki gibi olacaktır. Tüm satırlar bir bağlantı döngüsü ile sona erer ve bir kaldırma döngüsü ile başlar. sürgülü döngü yapın (o da sıkın mümkündü böylece bir daire içinde iplik toplanır).

 • Üç hava döngüsünden ve yarım çukurdan bir kemer topluyorsunuz. Sadece altı eleman.
 • Daha on iki muhteşem sütun (bir taban deliğinde, bir üstte beş tane "koni" sütun vardır) ve bunların arasında üç ilmek vardır; yani, önceki satırın her bir kemerinde, iki muhteşem sütun.
 • İlk sırada olduğu gibi, üç döngü ve yarım sütuntan oluşan bir kemer yaparsınız. Yirmi dört döngü kemeri olmalı.
 • Döngüyü sıkı tut.kapak düzeni crochets

Karışım motifleri

Motifliği nasıl örtebileceğimizi düşünmeye devam ediyoruz.bebek bereliler tığ işi. Birleştirme elemanlarının şemaları, hava ilmeklerinden ve polustolbikov'dan gelen kemerlerle temsil edilir. Her eleman için, son satırı bağlama ve motifleri ekleme için kuyrukları bırakın. Konuların uçları yanlış tarafta yemyeşil sütunlarda gizlenmiştir.

Örgüde ikinci eleman oluşturulduğundason sıra hemen ilk çiçeğin üç kemeri için birinci çiçek bağlantı direklerine bağlanır. Ayrıca, elemanlar birinci ve ikinci çiçeklerin üç kemeri için aynı şekilde birleştirilir ve 4. kemer serbest kalır, yani bağlanan 24 kemerin 18 ve 4 serbest olması gerekir.

Aşağıdaki satır da motifler ekliyor, ancakÜrünün boyutunu artırmak için kancayı daha kalın hale getirin. Çiçekleri kafa büyüklüğüne bağlayın. Gördüğünüz gibi sıra dışı, şık bir bere, tığ işi. Kafa bandı sakızının taslağı, önceki sıranın her bir kemerinin ortasına tutturulan normal yarım sütunlarla temsil edilir. Koşum, yemyeşil sütunlardan ve bir bağlantı döngüsünden oluşur.

Bere ebadının boyutunu arttırmak istiyorsanız, çiçeği birkaç kez kemerler ve polustolbikami ile bağlayın. Doğru boyuta ulaşmak için daha kalın bir iş parçacığı ve daha fazla kanca alabilirsin.bebek bere tığ işi deseni

Özet sonuçları

Bere örgü yaparken, ipliğe dikkat edin vekanca sayısı. headdress takım markası "Alize" (Alize Pamuk Altın), "Jeans" (YarnArt kot) için "Kristal", "Parlak." Serin havalarda, akrilik veya bambu ile ve yaz - pamuk ile yün seçin. Bilmediğiniz bir iplikle çalışıyorsanız, önce iş parçacığının nasıl davrandığını görmek için örneği bağlayın.

Yeni başlayanlar talimatları izlemeli veprofesyoneller tığ işi bağlamak için herhangi bir modelden olabilir. Bir kız, bir erkek, bir yetişkin için plan sadece farklı boyutlardadır. Örme özü aynı kalıyor: dip, taç boyuna eklenen ilavelerle örülüyor, bere boyunu düzeltiyor ve ilmiğin alın boyutuna göre daralmasını sağlıyor.

Yakalama: bir diyagram ve bir açıklamaYakalama: bir diyagram ve bir açıklama

Related news

 • Domi Glas Fransız Sosu Tarifi
 • Hematoloji Nedir
 • Güzel dairelerin içi: fotoğraf. Güzel iç mekanlar. Küçük dairelerin güzel iç mekanları
 • 2019 Siyah Kısa Dantel Elbiseler
 • Pancar Turşusu Salatası Videosu

 • Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama


  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama

  Yakalama: bir diyagram ve bir açıklama