Yabanmersini patriot: çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması 2019

Yabanmersini patriot: çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması 2019
18.09.2019

Yabanmersini patriot: çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması 3

Yabanmersini "patriot": çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması

Şimdi her bahçıvan başkalarını şaşırtmak için hayal ediyorve sitelerinde büyümüş, sıra dışı bir şey komşu. Eğer bu makalede anlatıldığı şekliyle "vatansever" yaban mersini varsa, komşular kesinlikle kayıtsız kalmayacaktır. Herkes bir sap için size soracaktır. Bu bitkinin ekiminde karmaşık bir şey yoktur, basit nüanslar size yüksek verim ve çileklerin mükemmel tadını garanti eder.

Çeşit tanımı

İlgilenmeye başlayan herkesbitki, yaban mersini "patriot" gibi, çeşitli bir açıklama, yorum size çok şey söyleyebilir ve seçimi belirlemeye yardımcı olur. Sitenizde bu güzelliği görmek isteyip istemediğinize dair şüpheniz varsa, özellikler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sınıf olgunlaşma yılı olgunlaşan yılı ifade eder.Temmuz ortasına gelir. Bölgeye bağlı olarak, bu terimler biraz farklı olabilir. Bitki uzun ömürlüdür, yükseklikte iki metreye bile ulaşabilir. Çalı çok dallı değildir, sapları baskın olarak doğrusaldır. İlkbaharda, güzel çiçekler ile kaplıdır ve sonbaharda çok dekoratif bir renge sahiptir. Bu özellik nedeniyle dekoratif amaçlı kullanılmaktadır.

Bitkinin yararlı özellikleri

Yabanmersini "patriot" (çeşitliliğin tanımı, özellikleri,dut değerlendirmeleri kelimenin tam anlamıyla ve yerinde bitki dikmek için) sadece dekoratif özellikleri değil, aynı zamanda diğer yararlı özellikleri bir dizi vardır. Çilekleri doğal antosiyaninlerin varlığından dolayı toksinleri ve bozunma ürünlerini temizlemede mükemmeldir. Ayrıca bu bitkinin meyvelerinde, sindirim sürecini teşvik eden, kan damarlarının duvarlarını güçlendiren, kalbin çalışmasında yararlı bir etkiye sahip olan gerekli elementler vardır.

yaban mersini patriot açıklaması

Yabanmersini "patriot" çeşitli, ekşi çilekkimseyi kayıtsız bırakmayan, hamile kadınlar için çok yararlıdır. Sonuçta, bu gerekli bir folik, yanı sıra ellagic asit var.

Çok yararlı bir yabanmersini ve acı çeken insanlar içingörme organlarının bozuklukları. Bilgisayarda uzun bir süre çalışıyorsanız, bu meyveleri düzenli olarak diyetinize dahil etmeniz gerekir. Ancak peptik ülser ile bu meyvelerin kullanımı konusunda çok dikkatli olmak gerekir.

Yaban mersini lezzetli taze meyveler insan vücudu üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir ve bağışıklığın artmasına katkıda bulunur.

Bir iniş yeri seçme

Yabanmersini "patriot" (çeşitliliğin açıklaması, yorumlar,iniş bazen kendi sitesinde sahip olmak için teşvik edilir) agrotechnics kendi özellikleri vardır. Bunlar, ekim alanı ve toprak seçimini içerir. En önemlisi, bu çalı rüzgara karşı korunan güneşli bir yer gibi olacak.

yabanmersini patriot açıklama çeşitleri yorumlar

Toprak seçimi ile ilgili olarak, bunun için en iyisidiryabanmersini ekşi kompozisyon için uygundur. Asitlik yetersiz ise, o zaman verim yetersiz olacaktır. Asitlikte büyük bir uyumsuzluk ile çalı tamamen büyümeyi durdurabilir. Bununla birlikte, asitlik indeksi 3.7'den yüksekse, o zaman bitki ağrmaya veya hatta ölmeye başlayabilir.

Yaban mersini dikmek için bir yer seçerken, çok sulu yer seçmemelisiniz. Ayrıca, yeraltı suyu toprağa çok yakın olmamalıdır.

Dikim ve bakım

Yabanmersini çeşidi "patriot" tanımı ve yetiştirilmesiherhangi bir zorluğa neden olmaz. İki yaşındaki fideler tercihen sıralar halinde veya ayrı ayrı ekilir. İniş sahası belirlendikten sonra, yaklaşık 70 cm derinliğinde bir delik kazın.Yağlar arasındaki mesafe 1,5 metreye kadar olmalıdır. Bu mesafe, bitkinin normal olarak gelişmesi için gereklidir.

yabanmersini patriot marka açıklama özellikleri yorumlar

Delikte yabanmersini ekmeden önceSonu, toprağınızın türüne bağlı olan belirli malzemelerle doldurun. Kum toprağa dibe indiğinde, kil koymak daha iyidir. Ezilmiş yosun, bir katkı maddesi olarak da uygundur. Toprağın asitliği çok zayıfsa, sulama suyunu çözünmüş organik asitle uygulamak mümkündür.

Yeni bitkiler diktikten sonra, etraflarındaki toprakmalç olmalısın. Bu kurutma koruyacak ve yabani ot çoğalmasını engeller. Malç tabakası az 9,7 santimetre değildir. Malç çürümüş olduğu için yenilenmesi gerekiyor.

Sıcak iklimde büyümek

Blueberry "patriot", hangi dikim ve bakımNormal koşullar, karmaşık bir şeyi temsil etmemektedir, sıcak bir iklime daha fazla dikkat edilmesi gerekir. Yoğun ısı ve kuraklık koşullarında, bitki çalıları günlük serpilmelidir. Sezon boyunca birkaç kez toprağı gevşetmeniz önerilir.

yabanmersini patriot açıklaması çeşitli yorumlar iniş

Çalı Kırpma

Yabanmersini "patriot" (çeşidin tanımıBu makalede, çalıların periyodik bir şekilde budaması gerekmektedir. Bu onu sadece düzgün bir görünüme sahip olmamakla kalmaz, aynı zamanda iyileşir, hasta dallardan kurtulur. Ayrıca, kırpma sırasında, eski ve kırık dalların temizlenmesi tavsiye edilir. Bunu ilkbaharda ya da kışın yapmak en iyisidir. Eski çırpıları çıkarmazsanız, besinlerin dağılımı yanlış olur ve bu da verimi olumsuz yönde etkileyebilir.

Yaban mersini çoğaltılması

Yabanmersini "patriot" (çeşitlendirmenin açıklaması alıntı yapıldı.yukarıdaki) çeşitli şekillerde mükemmel bir şekilde çoğalabilir. Her şeyden önce, tohum malzemesi buna uygundur. Ayrıca, odunsu kesimler kullanabilir veya kök sistemini bölebilirsiniz.

vatansever yabanmersini çeşitlerinin tanımı ve yetiştirilmesi

Kaliteli tohum malzemesini seçmek,ezilmiş meyveleri bir bardak suyla dökmelisiniz. İyi tohumlar hemen dibe batar. Kum ile bir kapta derhal toplanabilir ve bertaraf edilebilirler. Ancak, bu yöntem bahçıvanların özel güvenini hak etmemektedir, çünkü bu şekilde elde edilen bitkiler 6-7 yıl sonra sadece meyve vermeye başlayabilir.

Daha başarılı olan aşağıdaki yöntemdirüreme. Bazı düşük büyüme dalları yere eğilir ve talaş veya toprak ile serpilir. Bir kural olarak, birkaç yıl sonra, bu dalın kökleri vardır ve bu çalı meyve vermeye başlayabilir. Ancak, bu amaçla, daha önce ana bitkiden ayrılmıştır.

Yaban mersini hastalıkları

Bazı durumlarda yabanmersini Patriot hastalıkları önemli bir tehlike taşıyabilir ve hatta çalıların ölümüne yol açabilir. Bundan kaçınmak için önleyici tedbirlerin zamanında yapılması gerekmektedir.

Çoğunlukla yabanmersini hastalıkları arasındabir monilyoz var. Bush'un bazı kısımlarında donma gibi görünüyor. Bu durumda, etkilenen kısımların daha fazla yayılmasını önlemek için etkilenen parçalar kesilmeli ve yakılmalıdır.

yabanmersini patriot iniş ve bakım

Genç sürgünler kırmızı görünmeye başladıysaŞişme alarm vermek için bir bahane. Bu belirtiler fizalosporozun görünümünü işaret edebilir. Hastalık, devasa bir yayılma hızına sahip olmasıyla karakterizedir. Dövüş önlemleri oldukça dramatik - çalıların kesilmesi ve yakılması.

Yabanmersini "patriot" (çeşitliliği açıklamasıBu makale) gri çürükten de etkilenebilir. Hastalık oldukça tehlikelidir, genellikle çalı tamamen tahrip olur. Rehabilitasyon olasılığı mevcuttur, ancak bu süreç uzun ve zahmetlidir ve hiç kimse tam bir başarı garantisi vermez. Yine de, rahatsızlık zamanında görülürse, o zaman hala iyileşme şansı vardır.

Kış yaban mersini

Yabanmersini kış dayanıklı bitkilere vedona karşı 30 dereceye kadar dayanabiliyor! Bununla birlikte, karsız kışlarda donma çalılıklarının olasılığı çok yüksektir. Bunu engellemek için, kış için çalılıklarınızı önceden hazırlamaya başlamak gerekir. Dallar dikkatlice bağlanmalı ve ilk dona kadar yere doğru bükülmelidir. Sabit bir eksi sıcaklık belirlendiğinde, bitki çuval bezi veya benzeri başka bir malzeme ile kaplanır. Bununla birlikte, polietilen kullanılmamalıdır.

Deneyimli bahçıvanların değerlendirmeleriyle kanıtlandığı gibi,kış yabanmersini çalı altını daha iyi korunur. Torf ve talaş karışımı bu amaç için çok uygundur. Kar yağarsa, donmaya karşı ek koruma görevi görür ve bitkinin kuyuya iyi bir şekilde karışması gerekir.

Mikrobesin eksikliği

Yabanmersin görünümü, yetiştiriciyebitkinin ihtiyaç duyduğu mikroelementler. Çalıdaki yaprakların soluk hatta sarıya dönüştüğünü fark ettiyseniz ve verim önemli ölçüde düşerse, bitki azottan yoksundur. Ama yapraklar siyahlaşmaya ve ölmeye başlarsa, o zaman potasyum eksikliğinin yüksek bir olasılığı vardır. Yapraklarda magnezyum eksikliği varsa, kırmızı bir kenar belirebilir.

Çoğu zaman, bahçıvanlar kendi yorumlarını değerlendirir,Mavi ve yeşil damarların yaban mersini yapraklarında görünmeye başlaması. Bu, banal demir eksikliğinin bir sonucu olabilir. Fakat üstündeki mavimsi yaprakçıkların ortaya çıkması gerçekten uyarmalıdır: Bu oldukça ciddi sonuçlar doğurabilecek bir bor eksikliği.

çilek ile yabanmersini vatansever çeşitliliği

Bazı mikrobesinlerin yetersizliği negatiftirsadece çalı görünümünü değil, aynı zamanda doğurganlığını ve canlılığını da etkiler. Ciddi tükenmeye izin vermemelisiniz, çünkü bir mikrobesin eksikliğinden dolayı, sadece istenilen verimi elde edemezsiniz, aynı zamanda bitkiyi de yok edemezsiniz. Sorunlardan kaçınmak için zamanında gübrelemeyi yapmalı ve toprakta gerekli hazırlıkları yapmalısınız. Zamanında önleyici tedbirler iyi bir hasat ve sağlıklı bir bahçeyi garanti edecektir.

Yabanmersini patriot: çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması 2019

Yabanmersini patriot: çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması 2019

Related news

 • Vajinismus Tedavisinin Dayanılmaz Ağırlığı
 • Karnabahar Mantısı
 • Patatesli Şerit Poğaça Videosu
 • Ayak bileği yaralanması: semptomlar ve tedavi özellikleri
 • Trend Yazlık Uzun Elbise Örnekleri

 • Yabanmersini patriot: çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması 36

  Yabanmersini patriot: çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması


  Yabanmersini patriot: çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması 10

  Yabanmersini patriot: çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması 41

  Yabanmersini patriot: çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması 8

  Yabanmersini patriot: çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması 73

  Yabanmersini patriot: çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması 84

  Yabanmersini patriot: çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması 78

  Yabanmersini patriot: çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması 54

  Yabanmersini patriot: çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması 49

  Yabanmersini patriot: çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması 17

  Yabanmersini patriot: çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması 56

  Yabanmersini patriot: çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması 72

  Yabanmersini patriot: çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması 33

  Yabanmersini patriot: çeşitlilik, dikim, verim ve yorumların bir açıklaması 69