Ya psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsaYa psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsa

27.05.2019

Ya psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsa 42

Ya psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsa?

İş ve geliştirme standardizasyonu ile bağlantılı olarakPsikoloji ve psikiyatrinin etkisi, birçok girişim kendi uygulamalarında, bir sebepten ötürü toplumla etkileşime giren grupların çoğunluğunun psikolojik bir incelemesini yapar: pozisyon, hizmet çalışanları, öğretmenler, okul çocukları için adaylar. Durum, sık sık endüstriyel çatışmalar ve hatta çalışanın ya da bir bütün olarak kolektifin olumsuz psikolojik geçmişi ile ilişkili felaketlerle ilişkilidir. İK uzmanları, klinisyenlerin, psikiyatristlerin ve psikolojik danışmanların deneyiminden ödünç alınan çok yönlü bir psikofizyoloji araştırması geliştirdiler. Öngörülebilir bir gelecekte, böyle bir program, pek çok araştırma beklentisi ve bu ya da diğer hizmetlerin çalışmalarının iyileştirilmesini vaat ediyor.

İK'da teknik uygulama. Çok mu korkutucu?

Çoğu durumda,Psiko-diagnostikler, belirli bir psikolojik parametreler gerektiren bir işe başvururken katılımcılara sunulmaktadır: stres direnci, ahlaki normallik, sosyallik. İşverenin “sağlıklı, güzel, sosyal, kötü alışkanlıklara sahip olmayan” bir çalışanı alma arzusu, işsizlerin görevine yolunda bir dizi engel oluşturuyor.psikofizyolojik inceleme yaptırmakAncak, ilgilendikleri işadamlarının beklentileriKendi kazançlarının, kesinlikle haklı ve gerekli rekabet seviyesini oluşturmak. Psikofizyolojik muayene genellikle sorumlu kişilere ve üst düzey çalışanlara sunulur. Bu prosedürün gerekliliği hızla gelecekteki çalışanlar hangi potansiyel ve anlamaya ihtiyacı nedeniyle "mum değerinde oyun mu."

Ek olarak, birçok teknik tanımlanmasına yardımcı olurÇalışanların motivasyonu ve kurumsal yönetim sisteminin iyileştirilmesine katkıda bulunma. Psikolog-koç veya deneyimli bir personel memuruna karşı cimri olmayan liderler, personel emekli olma ya da görevlerini yerine getiremeyen çalışanların varsayımıyla nadiren karşılaşırlar.

Psikofizyolojik inceleme: İçişleri Bakanlığı, kolluk kuvvetleri ve ordu

Test edilmeye büyük önem verilmektedir.İnsanların sapkın ve suçlu birliği ile bağlantılı güç yapıları. Bu durumda, sadece işe alım sırasında değil, aynı zamanda adaptasyon ve ileri hizmet süresi boyunca belirli bir sıklıkta tam bir anket yapılır. Federal Uyuşturucu Kontrol Servisi ve İçişleri Bakanlığı çalışanlarına özel dikkat gösterilmektedir. Bu yapılar, küçük psikolojik sapmalara sahip olan ya da bir narkolog veya psikiyatristle çalışan rakiplere otomatik olarak "kırmızı kartlar" verir.

Bu durumda yönetim sadece ihtiyaç duymazpsikofizyolojik muayene, ancak tam teşekküllü antropometri verileri. İyi bilinen atasözü "Sağlıklı bir bedende - sağlıklı bir zihinde" İK uzmanlarının yorumunda yeni bir çalışanın alımı söz konusu olduğunda "Hem bedensel hem de ruhsal bedenin yüke hazır olması gerekir." Ve yükler genellikle devasadır. Bu nedenle personel memurları psikofizyolojik muayeneyi kullanırlar: gerekli psikometrik parametrelerin tanımlanmasını sağlayan testler ve projektif teknikler.

Luscher renk testi

Uygulamanın enginliği hızlılıktan kaynaklanıyorÇalışma ve sonuçların doğru bir şekilde yorumlanması. Konudan, kişisel tercihlere göre üst üste renk kartları düzenlenmesi istenir. Satırın başında, konuya en çok renk veren bir kart var.psikofizyolojik incelemeDaha sonra - daha az gibi olan renkler (azalan düzende). Sonuç olarak, seri konu için en az hoş renk ile bitmelidir.

avantajları: hız, yorumlamada basitlik, sürecin otomasyon olasılığı.

eksiklikler: Sosyal açıdan arzu edilir cevaplar verme olasılığı. Teknik bir batarya (ana) olarak hizmet edemez.

Resim testi

Çok etkili, ama güzelzahmetli tanı yöntemi. Pozisyon için aday, nesnenin veya nesnenin grubunun ("Varolmayan hayvan", "Ev, ağaç, adam") çizimiyle ilgili yaratıcı bir görev iletmelidir. Psikolog, kalem üzerindeki baskıyı, nesnelerin yerini, çizimin geometrisini, çizimin belirli özelliklerinin vurgulanmasını (göz, yapı, bitki, hayvan kılı, vb.) Değerlendirir.psikofizyolojik muayene testleri

avantajları: Çok etkili projektifpsikofizyolojik inceleme. Tecrübeli bir psikologun elinde gerçek bir "psi-mikroskop" olur. Figürün yardımıyla çok çeşitli psikolojik parametreler belirlendi. Özne, sosyal olarak arzu edilen bir cevap veremez.

eksiklikler: sürecin karmaşıklığı, bir bilgisayar yardımıyla otomatikleştirilememesi.

Entelektüel yeteneklerin psikofizyolojik incelenmesi

Entelektüel kullanımıişe alımda katsayı (IQ) oldukça tartışmalı bir andır. Psikologlar, yüksek oranlı yanıt verenlerin etkisiz ve düşük düzeyde etkili olabileceğini belirtmektedir. Ve tam tersi. Dolayısıyla IQ'yu belirleme yöntemleri profesyonel uygunluk sorusuna tam bir cevap veremez. Birçok iş adamı bu gerçeği dikkate almamakta, entelektüel yetenekler temelinde işletmenin personel politikasında ayrımcılık yapılmasını sağlamaktadır. Bundan da, bu arada, elde ettikleriden daha fazla kaybederler. Ancak popüler teknikleri göz önünde bulundurmak yine de buna değer.

Eysenck'in testi

Konunun bir dizi görevi çözmesi istenmiştir.Belirli bir süre (testin versiyonuna bağlı olarak). Psikolog tarafından alınan veriler anahtar karşı kontrol edilir ve konu entelektüel yeteneklerini değerlendirir. Ankete katılanların çoğu 90 ila 110 arasında bir zekaya sahiptir.İçişleri Bakanlığı'nın psikofizyolojik muayenesi

D. Veksler, J. Raven'ın testleriSonuçların elde edilmesi ve işlenmesi Eysenck'in testiyle özdeştir.

avantajları:nispeten kısa bir sürede IQ'nun bir resmini sağlamak. Tekniğin otomasyon imkanı.

eksiklikler: Yetkinliği belirleme metodolojisinin geçerliliği söz konusudur.

Yukarıdakileri özetlersek, hatırlanmalıdır ki;testlerin korkmasına gerek yoktur. Psikolojik özelliklerimizle ilgili verilerin sadece bir kısmını ortaya koyuyorlar. Eğer işveren rakipte değerli bir çalışan görürse, gerekli alanı sağlamayı asla reddetmeyecektir.

Ya psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsaYa psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsa

Related news

 • Diyette Tatlandırıcı Kullanmak Kilo Artışına Neden Olur Mu
 • Gelir vergisinde artış öngören madde torba yasadan çıkarıldı
 • Elektrik tesisatlarında güvenlik posterleri: tipleri ve boyutları
 • TÜRKÇE VİDEOLU YALANCI SELANİK ÖRNEĞİ-NAKO
 • En Havalı Saç Modelleri

 • Ya psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsa 5

  Ya psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsa


  Ya psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsa 22

  Ya psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsa 47

  Ya psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsa 12

  Ya psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsa 53

  Ya psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsa 10

  Ya psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsa 25

  Ya psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsa 100

  Ya psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsa 91

  Ya psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsa 59

  Ya psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsa 51

  Ya psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsa 51

  Ya psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsa 5

  Ya psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsa 11

  Ya psikofizyolojik muayeneden geçmeniz gerekiyorsa 84