Vologda il: tarih ve görülecek yerler 2019

Vologda il: tarih ve görülecek yerler 2019

Vologda il: tarih ve görülecek yerler 75 23.02.2019, 23:34

Vologda il: tarih ve görülecek yerler

Vologda bölgesi sadece ünlüleri için değildantel. Tarihçesi ve geliştirme özellikleri ile çok güzel bir yer. Vologda eyaleti 1929 yılına kadar Rus İmparatorluğu'nda var olmuştur. Şimdi Rusya Federasyonu'nda aktif olarak gelişmekte olan bir bölgedir.
Vologda eyaleti

öykü

Vologda eyaleti kuzeydeRusya'nın Avrupa kısmı. Kendi ülkesinde Finno-Uriç kavimleri yaşıyordu. 12. yüzyılda Novgorodalılar burada nüfuz eder ve Vologda ve Ustyug gibi ünlü şehirleri bulurlar. Hıristiyanlık ortaya çıkıyor.

St. Petersburg'u inşa etmeden önce, Vologda ili, Arkhangelsk'la bağlantısı sayesinde dış ticarette büyük önem taşıyor ve ekonomik olarak geliştirildi.

Ivan, askeri güvenlik amaçlarıyla KorkunçVologda'da bir taş kale inşa etmeyi emretti. 1780 yılında valilik kuruldu. Ve 1796 yılında Vologda ili bağımsız bir idare birimi haline geldi. Diğer alanlarla aynı düzeyde var oldu. Vologda ilinin tarihi, bütün ilçeleri kaldırıldığı 1929'da sona eriyor. Ancak binalar ve şehirler kaybolmadı. Bu andan günümüze kadar, bölgeye Vologda bölgesi adı verilir.

Vologda eyaletinin tarihi

ilçeler

Vologda eyaleti için ünlü neydi? Bileşimindeki ilçeler benzersizdi. 10 tanesi vardı, geri kalan kısım 13 şehir tarafından işgal edildi.

Totem İlçesi 1708 yılında kuruldu ve 22 cemaat içeriyordu. Alanı 23 bin metrekare, içinde yaşayan 146 bin kişi var.

Nicholas İlçesi 1780'de kuruldu. 1923'e gelindiğinde 24 ilçeden oluşuyordu. 1924'te kaldırılmıştır.

Gryazovets bölgesi de 1780 yılında kuruldu. Nüfus çok daha düşüktü - 95 bin kişi. Bu semtte sadece bir büyük şehir vardı - Gryazovetsk. Yağ ürettiği gerçeği ile ünlüdür.

Vologda ilçesi 28 cemaatten oluşuyordu. Onların sayısı 1926'da kademeli olarak 17'ye indirildi.

Veliky Ustyug bölgesi ilk olarak 1719'da kaldırılan Arkhangelsk gubernia'nın bir parçası idi. Ve bu nedenle Vologda Valiliğine üye oldu.

Kadnikovskiy ilçe oldukça büyüktü. Alanı 17.5 bin metrekare idi.

1708'de Solvychegodsky bölgesi ilin bir parçası haline geldi. 13 volosta bölünmüştür.

Vologda eyalet ilçeleri

Vologda Oblastı

Rusya'nın kuzeyindeki en güzel ve güzel bölge. Bölge, Vologda eyaleti kaldırıldıktan sonra kuruldu. Bölgelere ayrılmıştır, bunların en önemlileri Babaevsky, Babushkinsky, Veliky Ustyugsky, Sokolsky ve Sheksninsky'dir.

Tabii ki ana şehir Vologda. Çok eski, Sukhansk Depresyonunda yer almaktadır. Önemli üretim merkezi. İkinci önemli şehir Cherepovets. Metalurji endüstrisi için bilinir. Büyük Ustyug benzersiz bir şehir müzesi olarak adlandırılabilir. Her yıl çok sayıda turist tarafından güzelliklerin tadını çıkarmak için ziyaret edilir.

Makine mühendisliği alanında, siyahmetalurji ve elektrik enerjisi endüstrisi. Ayrıca yağ, süt ve et ihraç edilmektedir. Herkes el sanatlarını bilir: inanılmaz dantel, oyulmuş huş ağacı kabuğu ve gümüş.

manzaraları

Vologda eyaletinin geçmişi, günümüzde ziyaret edebileceğiniz çok sayıda mekandan ayrıldı.

Vologda Kremlin, eski bir Rus kale,1567'de savunma amaçlı Korkunç İvan tarafından kuruldu. Bir kısmı taş, diğer - ahşap olmak üzere 20'den fazla kuleden oluşuyordu. Kremlin topraklarındaki anıtlar 16. yüzyıldan beri korunmuş ve tarihi değeri taşıyor.

Noel Baba'nın atası bahçesi

Herkes bilir ki, Noel Baba'nın ikametgahıVeliky Ustyug kentinde bulunmaktadır. Bu bütün aile için çok güzel bir park. Bu şehir neden seçildi? Her şey basit, kuzey enlemlerde ve muhteşem bir masal yapısı var. 1999'da her sene binlerce misafirin katıldığı Baba Frost'un evi düzenlendi.

Vologda Oblastı

Kutsanmış Meryem Ana Rahibesi KatedraliVeliky Ustyug kenti. İlk tapınak yeri 1622-m bir taş kilise inşa ardından, 1290 yılında Ustyug arasında Procopius tarafından yaptırılmıştır. Bununla birlikte, 1631-m yandı ve sadece 1658-m yeniden inşa edildi. Görünüm birkaç kez değişti, ancak yapı değişmeden bir halde zamanımıza ulaştı.

Parklar ve bahçeler

Vologda bölgesi olağanüstü doğası ile ünlüdür. Sakinlerin ve turistlerin sürekli ziyaret ettiği çeşitli yerler var.

Barış Parkı Vologda'da. Kentin en popüler ve geniş parkı 1938'de kurulmuştur. Topraklarında 5 binden fazla ağaç ve çalı dikildi. Adı, 1945 Büyük Vatan Savaşı'ndaki zafer şerefine verildi.

Kirovsky Meydanı, 1936'da düzenlenen Devrim Meydanı'nın yakınında yer almaktadır. Şehir meydanının daha önce bulunduğu yerdedir.

Bir zamanlar Vologda eyaleti büyüktükamu hayatında anlamı. Birçok tarihi eser, tapınak, günümüze orijinal biçiminde ulaştı. Bu alanı ziyaret ettikten sonra başka bir dünyaya dalmışsın, çünkü doğa güzellikleriyle büyülüyor.

Vologda il: tarih ve görülecek yerler 2019

Vologda il: tarih ve görülecek yerler 2019

Related news

 • Kumlu Pasta Tarifi
 • Sebzeli Soğan Mıhlaması Tarifi
 • Hatay Usulu Döner Yapılışı Videosu
 • Babagannuş Tarifi Videosu
 • Kağıt Helva Pastası Tarifi
 • Etiket: Aloe Vera

 • Vologda il: tarih ve görülecek yerler 99

  Vologda il: tarih ve görülecek yerler


  Vologda il: tarih ve görülecek yerler 85

  Vologda il: tarih ve görülecek yerler 2

  Vologda il: tarih ve görülecek yerler 78

  Vologda il: tarih ve görülecek yerler 97

  Vologda il: tarih ve görülecek yerler 12

  Vologda il: tarih ve görülecek yerler 94

  Vologda il: tarih ve görülecek yerler 11

  Vologda il: tarih ve görülecek yerler 28

  Vologda il: tarih ve görülecek yerler 81

  Vologda il: tarih ve görülecek yerler 3

  Vologda il: tarih ve görülecek yerler 48

  Vologda il: tarih ve görülecek yerler 47

  Vologda il: tarih ve görülecek yerler 35

  Vologda il: tarih ve görülecek yerler 23