18.06.2019

VAZ-2114: tekerlek yatağının değiştirilmesi (talimat). VAZ-2114 yedek parçaları 66

VAZ-2114: tekerlek yatağının değiştirilmesi (talimat). VAZ-2114 yedek parçaları

Araba ile VAZ 2114 yedek göbekRulman başarısızlık durumunda üretilir. Aşınmış bir yatak, çok sıkıntıya neden olabilir. İçindeki gresin fabrikaya basılması ve çalışma sırasında yenisinin eklenmediğine dikkat edilmelidir. Dolayısıyla kayganlaştırıcı maddenin kurutulması mümkündür ve topların üretimi ile birlikte titreşim atışlarına ve titremelerine neden olur. Sonuç - sürüş esnasında sallayarak (özellikle yüksek hızda) gereksiz sesler. Yakıt tüketiminde hafif bir artış, göbeğin ve tekerleğin aşırı ısınması da olabilir. Bu nedenle, VAZ 2114'ün zamanında onarım ve bakımının yapılması gerekmektedir.

Yatak başarısızlığının belirtileri

VAZ 2114 yedek tekerlek yatağı

En emin işaret, görünüştür.Başarısız yatağın yanından gelen bir tür ulum. Ancak hemen alarm çalmayın ve arabayı araç servisine sokmayın. VAZ 2114 tamir edilebilir ve bağımsız olarak kullanılabilir. Bu çok fazla beceri gerektirmez: çekiciler ve tuşlarla çalışabilmek için yeterlidir.

Aşınmış bir yatakla sürüş istenmemektedir,Son tahlilde, sıkışabilir. Ve bu yüksek hızda gerçekleşirse, o zaman bir tekerlek dönmeyi durduracak ve araba kontrolünü kaybedecektir. Sonuç - bir kaza ve sağlığa büyük zarar. Bir yatağın maliyeti yaklaşık 450-700 ruble (hangi üreticiye bağlı olarak). Bu nedenle, onları bir daire içerisinde değiştirmek için maksimum 2 800 ruble'ye ihtiyacınız var.

sorun giderme

yedek parçalar VAZ 2114

Birinci yol, yüksek hızda sürmektirve sesleri dinleyin. VAZ 2114 askıya alması bir arıza yaparsa, o zaman hepsi bir anda netleşir. Tekerlekteki sızıntı ve titreşim genellikle yatağın kullanılmaz hale geldiğini gösterir. Ve kırık bir araba ne kadar uzun kullanılırsa o kadar gürültülü olur. Bu nedenle, arızanın erken safhasında onarım yapmak arzu edilir. Ayrıca, hatalı bir yatak ile sürüş yaparken göbeğin daha güçlü bir şekilde ısıtıldığı da belirtilmelidir.

Sesin yaydığından emin olmak içinGerçekten taşıyan, mutlaka bir arabayı bir araba servisine sürmeyin. Herhangi bir modelin VAZ'i kendiniz onarabilir. Ve dökümü belirlemek için ve daha da fazlası. Aracın ses duyulması gereken tarafını kaldırın. Tekerleği elle döndürmeyi deneyin. Direniş olmamalı ve sıkışmalar varsa, neden olduklarına dikkat etmelidir - pedlere dokunmak ya da rulman suçlamaktır. VAZ 2114 süspansiyonunun arızalı olması ve tüm seslerin ondan gelmesi mümkündür. Bu nedenle, her şeyi mümkün olduğunca kapsamlı bir şekilde incelemek gereklidir.

İş takımları

VAZ 2114 süspansiyonu

VAZ 2114 şasiyi bağımsız olarak onarmak için aşağıdaki alete ihtiyacınız vardır:

 • Jack - tercihen hidrolik veya pnömatik haddeleme tipi (tekerlekler ile), bu nedenle daha rahat çalışılabilir.
 • Bir dizi anahtar ve bir tornavida.
 • Penseler, pense, uçuk uçlar.
 • İstinat halkaları için sökücü.
 • Ön ve arka göbek yatakları için çektirmeler. Hem farklı hem de evrensel kullanabilirsiniz.
 • Çekiç ve farklı çaplarda birkaç mandrel.

Ayrıca bir gazın olması da gerekebilirağızlı bir balon. Yeni bir yatak takmak daha kolaydı, göbeği biraz ısındırabilirsiniz (yağ keçeleri eriyebildiği için çok fazla değil). Bu nedenle, bir VAZ 2114 otomobilinde, göbek yataklarının değiştirilmesi, mümkün olduğunca doğru ve belirli bir şemaya göre yapılır.

Arka tekerleğin bir bölümünün çıkartılması

araba servisi VAZ

Onarım algoritması aşağıdaki gibidir:

 • Tekerlekler üzerindeki cıvataları gevşetin.
 • Göbeğin somununu çıkartın ve "30" tuşuyla gevşetin.
 • Krikoyun yardımı ile onarılan taraf yükselir.
 • Cıvatalar gevşetilir ve tekerlek çıkarılır.
 • Ayrıca, iki kılavuzu gevşetmek gereklidir, bunlar tamburu hazne üzerinde tutarlar. Tüm yedek parçalar VAZ 2114, yıpranmamak ve kirlenmemek için istiflenmelidir.
 • Küçük bir çekiç ve ahşap ara parçası ile tamburu çıkarın. Metal nesnelerle vurmamaya çalışın: kırılgan alüminyum parçalanmaya başlayacaktır.
 • Merkez somunu tamamen çıkartın.
 • Göbeği özel çektirici ile çıkartın.

Bu sökme işlemini tamamlar. Küçük bir meselesi olmaya devam ediyor - yatağını alıp yerine yenisini takmak.

Arka mili yataklarının değiştirilmesi

VAZ 2114'ün bakım ve onarım işleri

Hazne söküldükten sonra, gerekliÇektirici kullanarak, halkayı çıkarın. Yardımcıyı kullanabilirsiniz: Onarımları gerçekleştirmek çok daha kolay olacaktır. Göbeği kelepçeleyin ve üzerinde bir çekici takın. Ekleri olan uzun bir cıvatadır. Somun anahtarı vidayla ve rulmanı tekerlek göbeğinden sıkıştırın. İşlem oldukça karmaşıktır, çok çaba gerektirir. Çalışmazsa, bir ara çubuk ve çekiç kullanın. Birkaç keskin ve güçlü darbe uygulayın - rulman koltuktan çıkacaktır.

Eskiyi aldıktan sonra yenisini koymalısın. Bunun için aynı sökücü kullanılır, yalnızca farklı yüklenmiştir. Sonuçta, sürecin amacı, kurulum değil, ekstraksiyon değildir. Montajdan sonra: göbek, yeni somun, fren davulu, kılavuzlar ve tekerlek takılır. Krikoyu kenarı düşürdükten sonra sıkın. Arka tekerleğin tekerlek yatağının değiştirilmesi VAZ 2114 üzerinde yapılır. Arka tekerleklerde hemen tamir edilmesi önerilir.

Ön tekerlek yataklarının değiştirilmesi

şasi VAZ 2114 onarımı

Onarım için kullanılan araçlarÇekmeceye ek olarak. Eğer bir evrenseliniz varsa, o zaman işe uygundur. Ama arkadaki rulmanlar için, o zaman hayır - başka bir tane satın almak zorunda kalacaksınız. Prosedür tamamen benzerdir, sadece tambur yerine bir disk takılmıştır. Ayrıca göbeğin harici CV eklemine monte edildiğine ve spline ile bağlandığına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde, hiçbir fark yoktur, hatta VAZ 2114'ün yedek parçaları neredeyse aynıdır.

Yatakların boyutları farklıdır, bu nedenleArka akstan ileriye doğru hareket etmeyecek. Çalışırken, fren diskine zarar vermemeye çalışın. Eğer büyük bir çıkışı varsa, yenisiyle değiştirmek istenebilir. Disklerin ve bidonların (pedlerin yanı sıra) çift olarak değiştirilmesi gerektiğini unutmayın. Yani, sol ön tekerleğe yeni koyarsanız, lütfen sağda da yapın. Aksi halde, vuruşların görünümü ve frenleme sırasında makine yana çekilir.

Onarım özellikleri

Bir VAZ otomobilinde nasıl üretildiğini biliyorsunuz.2114 yedek tekerlek rulman, şimdi bazı özellikleri hakkında konuşabilirsiniz. Birçok sürücü geliştiriyor - arka aks diskli frenler. Evet, bir takım avantajlar sağlarlar: fren mesafesi azalır, pedlerin değiştirilmesi daha kolay olur, güvenilirlik artar. El freni de mükemmel çalışır: bunun yerine kablo ve hidrolik yoktur. Ancak onarım sırasında, tüm eylemler ön göbeklerle çalışırken ortaya çıkanlara benzer olacaktır. Diskleri, kaliperleri çıkarmalıyız, üniteyi tamamen sökmeliyiz. Cıvatalar sabitlenirse, yapılması zor olacaktır.Related news

 • Evde lenfatik drenaj - problemlerin çözümünde basitlik ve kolaylık
 • PP: Yaratılış ve uygulama tarihi nedir
 • 11 Değişik Uzun Lif Modelleri Yapımını Öğrenin
 • KİRPİKLİ ÇİÇEKLİ İĞNE OYASI TÜRKÇE VİDEOLU
 • KİRAZ YAPRAĞI SARMA

 • VAZ-2114: tekerlek yatağının değiştirilmesi (talimat). VAZ-2114 yedek parçaları 17

  VAZ-2114: tekerlek yatağının değiştirilmesi (talimat). VAZ-2114 yedek parçaları


  VAZ-2114: tekerlek yatağının değiştirilmesi (talimat). VAZ-2114 yedek parçaları 75

  VAZ-2114: tekerlek yatağının değiştirilmesi (talimat). VAZ-2114 yedek parçaları 60

  VAZ-2114: tekerlek yatağının değiştirilmesi (talimat). VAZ-2114 yedek parçaları 94

  VAZ-2114: tekerlek yatağının değiştirilmesi (talimat). VAZ-2114 yedek parçaları 51

  VAZ-2114: tekerlek yatağının değiştirilmesi (talimat). VAZ-2114 yedek parçaları 23

  VAZ-2114: tekerlek yatağının değiştirilmesi (talimat). VAZ-2114 yedek parçaları 81

  VAZ-2114: tekerlek yatağının değiştirilmesi (talimat). VAZ-2114 yedek parçaları 29

  VAZ-2114: tekerlek yatağının değiştirilmesi (talimat). VAZ-2114 yedek parçaları 97

  VAZ-2114: tekerlek yatağının değiştirilmesi (talimat). VAZ-2114 yedek parçaları 31

  VAZ-2114: tekerlek yatağının değiştirilmesi (talimat). VAZ-2114 yedek parçaları 78

  VAZ-2114: tekerlek yatağının değiştirilmesi (talimat). VAZ-2114 yedek parçaları 12

  VAZ-2114: tekerlek yatağının değiştirilmesi (talimat). VAZ-2114 yedek parçaları 65

  VAZ-2114: tekerlek yatağının değiştirilmesi (talimat). VAZ-2114 yedek parçaları 79

  VAZ-2114: tekerlek yatağının değiştirilmesi (talimat). VAZ-2114 yedek parçaları 96

  VAZ-2114: tekerlek yatağının değiştirilmesi (talimat). VAZ-2114 yedek parçaları 71