VAZ 2106daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz 2019

VAZ 2106daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz 2019
19.08.2019

VAZ 2106daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz 95

VAZ 2106'daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz

Makalede nasıl pompalanacağını öğreneceksinizVAZ 2106'daki frenler ve sadece bir eşin yardımı ile değil, aynı zamanda bağımsız olarak da nasıl yapılacağına da dikkat edilecektir. Tabii ki, bu durumda, tüm prosedür yarım saatten fazla sürmeyecek olmasına rağmen, küçük hileler gitmek gereklidir. Detaylar hakkında biraz daha düşük ve ilk olarak altı sistemin fren sistemini pompalamak için hangi şemanın kullanıldığı hakkında biraz teori anlatılacaktır. Ancak, bu "fayda" tüm VAZ araba modelleri üzerinde kullanılabilir.

Akış diyagramı

VAZ 2106 frenleri nasıl pompalanır

VAZ üzerinde çalışıp çalışmadığına bakılmaksızınÖnden çekişli sürüş de dahil olmak üzere 2106 veya başka bir model, sıkı siparişe uymak için gereklidir. Prosedürün özü, silindir, tüpler ve hortumlardan tüm havanın ekstrüzyonu. Bu nedenle, VAZ 2106'daki frenleri doğru şekilde nasıl pompalayacağınızı bilmeniz gerekir. Tüm arabaların ana silindiri var. İçinde bir çubuk vasıtasıyla bir pedal tarafından sürülen bir piston vardır. Daha yeni makinelerde, kullanımı iyileştirmek için bir vakumlu fren güçlendirici monte edilir.

Biraz hayal gücü dahil, bunu anlayabilirsiniz.Tamamen havadan kurtulmak, sadece en uzak köşelerden sıkarak başlayıp, komşulara giderek daha da yaklaşarak gerçekleşir. Bu nedenle, arka sağ tekerlek pedlerini çalıştıran konturdan başlamak gereklidir. Sonra GTZ'ye en yakın olan sol arka, ön sağ ve sonuncusu. Ve şimdi de arka frenleri VAZ 2106 ve ön tarafta nasıl pompalayacağımız hakkında birazcık.

Prosedürü bir iş ortağı ile yürütmek

VAZ 2106 frenleri nasıl pompalanır

Yani, sadece bir ortağa ihtiyacın varbir amaç - emrinizde bir fren pedalı sıkmak gerekir. Geri kalan her şey, en sorumlu iş, kendin yaparsın. Tekerleğin, krikoya, tekerleklerin altına yerleştirilmesi gereken durdurmalara, tekerlekleri döndürmeye yarayan cıvataları sökmek için bir anahtara ihtiyacınız olacaktır. Arka sağ tekerleği sökün, desteğin yüzeyini tozdan temizleyin.

Birliğe şeffaf bir tüp takın. İkinci uç, fren hidroliği içeren bir kavanoza indirilmelidir. Yani hava sistemden ayrılırsa görülecektir. Şimdi fren pedalını sıkmak için asistanınıza ihtiyacınız var. Tam anlamıyla 4-5 pedal çevirir, sonra onu aşırı pozisyonda sabitler (polikte). VAZ 2106'daki frenlerin nasıl pompalanması gerektiği budur. Sıvı durduğunu gördüğünüzde jikleyi hafifçe serbest bırakırsınız, sıkın. İşlem, kaçan sıvıda hava kabarcığı kalmayana kadar tekrarlanır. Benzer şekilde diğer tekerleklerde de yapılır.

Kendi kendini pompalamak için cihaz

VAZ 2106'da arka frenleri nasıl pompalanır

Şimdi dışarıda olmadan, kendiniz nasıl yapacağınızBu prosedürü uygulamak için yardımcı olur. Bir araba kamera ve altın parçaları ile iki boğmaca gerekir. Tankın kapağına sabitlenmelidir, ikincisi hazneye delinmelidir. Hazneye 2-3 Atm basıncında hava verin. Depoda fren hidroliği dökün, kapağı kapatın. Şimdi, odadaki ve kapaktaki armatürleri bir hortum ile bağlamanız gerekiyor. Şimdi sistem basınç altında, hava deplasmanı ile yapabilirsiniz. Sadece bir koşul - genleşme deposundaki fren sıvısının seviyesini sürekli olarak izleyin. VAZ 2106'daki frenleri pompalamak gerektiğinden, bunların içinde yüzlerce metreküplük hava kalmayacak şekilde.

Bir fren nasıl

Böyle basit bir cihaz hazırladıktan sonraprosedüre geçin. İlk şey sağ arka tekerlek. Kanama nipeline bir tüp koyarsınız ve biraz döndürerek temiz sıvının hava kirliliği olmadan akmasını bekleyin. Benzer şekilde diğer tüm pergellerde de var. VAZ 2106'daki frenleri nasıl pompalayacağınız, dışarıdan yardım almanıza gerek yok. Tabii ki, bütün işler bir çukurda veya asansörde yürütmek için daha elverişlidir, fakat eğer değilse, iyi bir krikoya sahip olmak arzu edilir.

VAZ 2106daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz 2019

VAZ 2106daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz 2019

Related news

 • İncirli Cevizli Kurabiye
 • Söz ve Kızım dizileri, tv yayınından sonra artık sadece BluTvde
 • Ev solaryum
 • SOĞAN HALKASINDA YUMURTA PİŞİRME YÖNTEMİ
 • BONCUKSUZ PULSUZ ÜTÜSÜ KOLAY İPLİK OYASI YAPIMI

 • VAZ 2106daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz 6

  VAZ 2106daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz


  VAZ 2106daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz 91

  VAZ 2106daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz 89

  VAZ 2106daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz 37

  VAZ 2106daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz 42

  VAZ 2106daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz 90

  VAZ 2106daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz 52

  VAZ 2106daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz 56

  VAZ 2106daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz 17

  VAZ 2106daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz 80

  VAZ 2106daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz 71

  VAZ 2106daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz 20

  VAZ 2106daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz 93

  VAZ 2106daki frenleri bağımsız ve bir asistanla nasıl pompalayabilirsiniz 77