Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi 2019

Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi 2019
16.09.2019

Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi 62

Vadim Levin: Çocukların "yetişkinlik dönemi"

Vadim Levin bir zamanlar küçük bir çocuktu. Çocukluğu, zaten yetişkinlikte ona eşlik eden düşüncelerinde, yaratıcılığında o kadar sabittir. Bu kişi parlak, ilginç çocuk şiirleri yazıyor.

"Aptal At" Hakkında

Vadim Levin

Levin'in en popüler eserlerinden biri "Aptal At" şiiri:

At dört galoshe satın aldı

Birkaç iyi ve bir çift daha kolay.

Gün prigozhy verilirse,

Bir at, iyi galosheslarda yürür ...

Bu şiir neredeyse yarım asırdır. İlk okuyucuları uzun süredir olgunlaştı, çocukları da yetişkin oldu. Bununla birlikte, "Aptal At" ateşli, genç ve ilgili bir çalışma olmaya devam etmektedir.

Vadim Levin şaşırtıcı bir şekildeçocukluk dünyasını korudu. Bu nedenle, şimdiye kadar kendi dillerinde yazılmış çocuklar için samimi şiirler oluşturuyor. Bu çalışmalar bugün, öğretmenlere ve bebeklerin anne-babalarına ortak temalar bulmalarına, iç dünyalarını anlamalarına yardımcı oluyor.

biyografi

Vadim Alexandrovich sadece bir çocuk şairi değil. Ayrıca bir bilim adamı, psikolojik bilimler adayı ve aynı zamanda bir öğretmen. Kökleri Ukrayna SSR'sine gidiyor. Orada, Kharkov şehrinde 1933'te doğdu. Vadik, miras ettiği edebi yeteneği (ünlü şair Khana Levin'in yeğeni) rağmen, Politeknik Enstitüye gitti. Mezuniyetinden sonra Kharkov Üniversitesi Filoloji Fakültesi'ne girdi.

Vadim Levin ayetleri

Vadim Levin'in biyografisi savaşla yakından ilişkilidir. 8 yaşındayken İkinci Dünya Savaşı başlamıştı. Akrabalar Brest yakınlarındaki Kharkov'a geldi. Stresli durumlarına ve hikayelerine göre savaşı inceledi.

Vadim'in babası tamirci, annem sıkı çalıştımühendis. Gelecekteki şair annesi ve dedesi ile birlikte Buzuluk şehrinde tahliye için vakit harcadı. Oradan bir süre sonra aile Taşkent'e taşındı. İlk önce kulüp binasına yerleştiler ve bir Özbek ailesi onları ev sahipliği yaptı. 9 metrekarede 8 kişi vardı.

Çocuğun babası cepheye gitti, ama zorduuzun süre yaralandı ve tedavi edildi. 1942'de ailesini Taşkent'te buldu. Burada şehirdeki ilk askeri eğitim merkezini açtı. Savaş için tüm yardımları dikkatlice hazırladı ve yararlı beceriler kazandı. Bu sayede birçoğu hayatta kaldı. Kharkov'da Vadim Levin, şehrin Nazilerden kurtarılmasından sonra 1943'te döndü.

1995'te şair ailesiyle birlikte (karısı ve kızı) İsrail'e gitti. Şimdi Almanya'da, Marburg şehrinde yaşıyor.

İş ve edebiyat

Uzun bir süre Levin kentinde bir edebiyat stüdyosu açtı. Aynı zamanda Moskova'da çalışmaya davet edildi. Orada çocuklar için önde gelen konuşma şovu oldu.

Vadim Levin sayaçları

Ünlü Vadim Levin ve primer bir eş yazar olarak,Elkonin-Davydov'un pedagojik sistemi tarafından yaratılmıştır. Rus dili üzerine birkaç kitap yazdı, diğer yazarlarla birlikte pedagoji ve psikoloji üzerine pek çok kitap üretti. Bu bakımdan yazarın çocuk şiirlerinin kompozisyonuna gelmesi garip görünüyor.

Çocukluğunda, kendisi çocuklar için çok fazla tekerlemeler okudu. Ve zaten 3. sınıfta kendi çalışmasını oluşturdu. Danstan hemen sonra kız arkadaşlarına kaçan bir kıza adanmıştı. Şairin kendisi şimdi korkunç gözüküyor.

6. sınıfta Levin, hiciv niteliğinde olan ve "Kirpi" olarak adlandırılan bir okul gazetesinin yayınlanmasına yardım etti. Orada ilk epigramlarını yazmaya başladı, çizgi film çizdi.

Ve şimdiden 1959'da gelecek şairin memleketiEvgeni Evtushenko geldi. Şiirleri Vadim üzerinde muazzam bir etki yarattı. Bunlar sivil, dokunaklı, açık ve toplum şiirine yabancı değildi. Sonra Levin'in kafasında gerçek bir edebi darbe vardı. Özel bir edebi stüdyoya gitti. Orada Pasternak ve Tsvetaeva'nın eserleriyle tanıştı. Ve yazmaya başladı. Ama en iyisi, kaleminden, çocuklar için şiirler çıkardı. Vadim Levin sadece şiir yazmıyor. Rusya’daki bütün çocuklar onu tanıyor.

bileşimler

Vadim Levin biyografisi

Vadim Levin tarafından yazılan kız ve erkek çocuklarına çok düşkün. Şiirleri bu tür koleksiyonlarda yayınlandı:

 • "Aptal at."
 • "İki kuyruklu bir balık."
 • Kızıyla birlikte yürü.
 • "Ortak yazarım kanatlı bir şey."
 • "Sirk nereye gitti?"
 • "Aramızda" ve diğerleri.

Bu kitapların çoğu her küçük çocuğa sahipBugün rafta en onurlu yerde duruyorlar çünkü inanılmaz seviliyorlar. Sabahları öğleden sonraları yatmadan önce, sabahları öğleden sonra okurlar, bazı şiirler ve sayaçlar bile kalp tarafından bilinir ve çocuk oyunlarında kullanılırlar.

Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi 2019

Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi 2019

Related news

 • El Açması Cevizli Burma Ev Baklavası
 • Tezcan, CHP PM üyesi Yarkadaşı yalan ve iftira ile suçladı
 • Mad. Yorumlar ile 179 TC RF. İş yerinde kalmak için önleyici hakkı kim vardır
 • İsveç Köftesi Yapımı Videosu
 • Hatay usulü künefe yapımı ile Etiketlenen Konular

 • Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi 73

  Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi


  Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi 8

  Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi 94

  Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi 50

  Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi 74

  Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi 22

  Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi 52

  Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi 36

  Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi 25

  Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi 2

  Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi 53

  Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi 90

  Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi 7

  Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi 38

  Vadim Levin: Çocukların yetişkinlik dönemi 12