resim Goruntuler Fotograf Uyuşturucu Nurofen (çocuklar için mumlar): talimat
Uyuşturucu Nurofen (çocuklar için mumlar): talimat 54 14.01.2019, 14:19

Uyuşturucu "Nurofen" (çocuklar için mumlar): talimat

Çocuk mektubu Nurofen (mumlar)anti-inflamatuar non-steroid ajanlar kategorisi. İlaç analjezik, antipiretik olarak kullanılır. İlaç iltihap mediyatörlerine baskı yapar, acıyı ve hipertermi rahatsızlığını hafifletir. Aktif madde ibuprofen'dir.

Nurofen tıbbi ürünü (mumlar içinçocuk) talimatı, üç aylıktan itibaren kullanılmasına izin verir. İlaç, bakteri, viral enfeksiyon, soğuk ve aşılama sonrası sıcaklığı düşürmek için reçete edilir.

İlaç "Nurofen" (çocuklar için mumlar) talimatıağrı sendromunun, farklı kökenli ılımlı ve zayıf yoğunluğun ortadan kaldırılması için (aynı zamanda, diş, kas, baş ağrısı ve ayrıca larenjit, farenjit, otitin arka planında ağrı da dahil olmak üzere) ortadan kaldırılması için önerilir.

İlaç, dermatit veya rinit için kontrendikedir.alerjik doğa (tahrik NSAID'ler), bağırsakta veya kanada kanama, kandaki potasyum düzeylerinde azalma, NSAID'lere (non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar) veya ibuprofen'e aşırı duyarlılık. Kontrendikasyonlar arasında kan pıhtılaşma kabiliyeti, işitme bozukluğu, karaciğer veya böbrek yetmezliği ihlalleri yer alır.

Uyuşturucu "Nurofen" (çocuklar için mumlar) talimatıbeş buçuk kilogramdan daha fazla bir vücut ağırlığına sahip hastaların atanmasını öneriyor. Dozaj - dokuz aylıktan küçük çocuklar için günde üç kez bir fitil. Dokuz aydan iki yıla kadar olan hastalar günde dört kez mumla reçete edilir. İdareler arasında altı saatlik bir süreyi korumak gerekir.

Yüksek bir sıcaklıkta, bir yıla kadar hastalar, günde bir mum ve her yıl hastalar için aşılama önerilir - altı ila on iki saat arayla günde iki kez bir mum.

İlaç "Nurofen" (çocuklar için mumlar) üç ila beş gün daha uzun süre kullanmayın. İyileştirici etki olmasa bile terapötik dozu aşmayın.

Mumlar "Nurofen" (çocuk) talimatı değilAntikoagülanlar, lityum preparatlar, ilaçlar "Methotrexate" ve "Digoxin" ile eşzamanlı kullanımı önerir. Tarif edilen ilaç, hormon içeren ilaçların yan etkilerini artırabilir.

İlaç "Nurofen" kullanırken (için mumlarçocuklar) nadir durumlarda, çeşitli olumsuz sonuçları olabilir. Özellikle yan etkiler arasında sindirim sisteminde kanama, kusma, mide ağrısı, mide bulantısı bulunur. Fitilleri uygularken "Nurofen" artan uyarılabilirlik, baş dönmesi, uyku bozukluğu, baş ağrısı, anafilaktik şok ve değişen şiddetli diğer alerjik reaksiyonlar oluşabilir. İlaç, agranülositoz, trombositopeni, aritmi, anemi, hipertansiyon ve lökopeni provoke edebilir. Enflamatuvar süreçler, aktivite bozuklukları ve üriner sistemdeki diğer bozukluklar oldukça nadirdir.

İlaç terapötik dozlarda uygulandığındaAşırı doz oluşmaz. Bununla birlikte, bunun belirtileri varsa (aritmi, basınç düşüşü, bilinç kaybı, kulaklarda çınlama, dispepsi, baş ağrısı), ilacı iptal etmek ve doktora başvurmak gerekir.

Bugün çocuklar için unutulmamalıdır.antipiretik, analjezik ve anti-inflamatuar aktiviteyi birleştiren çok sayıda ilaç geliştirdi. Şuruplar, tozlar, kapsüller: Çeşitli ilaçlar da vardır. Ancak süppozituarlar kuşkusuz en uygun, güvenli ve etkili dozaj formudur. Çocuklar için Mumlar "Nurofen", minimum yan etkilere sahip, ekonomik ve hızlı etkili bir ilaçtır.

Bununla birlikte, ilacın tüm olumlu özelliklerine rağmen, kullanmadan önce, bir doktora gitmeli ve bunun hakkında ona danışmalısınız.

Uyuşturucu Nurofen (çocuklar için mumlar): talimatgaleriler resim Fotograf Goruntuler fotograflar

Related news

 • Nazar boncuklarından nasıl kurtulabilirsiniz
 • TIĞ İŞİ ZARİF PAPATYA ÖRNEĞİ RESİMLİ ANLATIMLI
 • Sararan Fayanslar Nasıl Temizlenir

 • Uyuşturucu Nurofen (çocuklar için mumlar): talimat 61

  Uyuşturucu Nurofen (çocuklar için mumlar): talimat


  Uyuşturucu Nurofen (çocuklar için mumlar): talimat 65

  Uyuşturucu Nurofen (çocuklar için mumlar): talimat 1

  Uyuşturucu Nurofen (çocuklar için mumlar): talimat 68

  Uyuşturucu Nurofen (çocuklar için mumlar): talimat 8

  Uyuşturucu Nurofen (çocuklar için mumlar): talimat 76

  Uyuşturucu Nurofen (çocuklar için mumlar): talimat 71

  Uyuşturucu Nurofen (çocuklar için mumlar): talimat 15