Ural Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlarUral Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlar

24.05.2019

Ural Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlar 56

Ural Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlar

LLC "Ural dizel motor tesisi"Lokomotifler, gemiler, küçük enerji santralleri için yüksek kapasiteli dizel güç ünitelerinin büyük bir yerli üreticisi. Yekaterinburg şehrinde bulunan. Şirketler "Sinara" grubuna dahil.

Ural dizel motor tesisi

Tarihsel Arka Plan

Ural dizel motor fabrikasının temeli(UDMZ) Büyük Vatanseverlik Savaşı ile ilişkilidir. 1941 yılında Kharkov fabrikası 75 ve Kirov (Leningrad) fabrikasının motor sitesi Yekaterinburg'a tahliye edildi. Bunlara dayanarak, tank güç üniteleri В2-34'ün üretimi esas alınmıştır.

Savaştan sonra, UDMZ üretiminde uzmanlaşmıştır.DM-21 serisinin güçlü benzersiz motorları. Enerji santrallerinde, BelAZ kamyonlarında, özel ekipmanlarda (özellikle, 75 ton çekme gücü ile ChTZ T-800 traktörlerinde) kullanılmıştır. 90'lı yıllarda gemiler için dizel motorların üretimi konusunda uzmanlaşmıştır.

Ural dizel motor tesisine girme"Sinara" (2008) şirketler grubunun yapısı, üretim tesislerinin modernleştirilmesine, yeni atölyelerin açılmasına, yatırım çekilmesine katkıda bulundu. UDMZ, 2012'den beri en iyi dünya standartlarına uygun yeni bir güç birimi serisi DM-185 üretmektedir.

LLC Ural dizel motor tesisi

Yeni motorlar tasarlamak

DM-185 Uralsky ailesinin dizel motorlarının geliştirilmesineDizel motor fabrikası 2012 yılında başladı. Hedef federal program çerçevesinde, işletme yeni nesil yüksek hızlı dizel motorların temel örneklerini üretmek için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile bir sözleşme imzaladı.

Kısa bir süre organize edildiGüç ünitelerinin montajının yanı sıra, bileşenlerin ve bileşenlerin serbest bırakılması için üretim sahası. Ural dizel motor fabrikasının uzmanlara ek olarak, Merkez Araştırma mazotları Enstitüsü, Bauman, FSA, Alman mühendislik firması FEV gelişiminde rol almış. Toplamda, proje yatırımı 2 milyar ruble aştı, yüzden fazla tasarımcılar, 30 mühendis içeriyordu. Böylesi verimli bir işbirliği, tasarımda ileri mühendislik çözümlerinin uygulanmasını mümkün kıldı.

Teknik özellikler

Şu anda, DM-185 ailesi 9 varGeniş güç özellikleri (1000 ila 4000 kW) ve 7 dizel jeneratörü olan motor modelleri. Modülasyona ve uygulama alanına bağlı olarak silindir sayısı 6 ila 20 arasında değişir. Gelecekte, bazı modellerin maksimum gücünün 6000 kW'a çıkarılması planlanmaktadır.

Ural Dizel Motor Fabrikası UDMZ

ürünler

İlk yüksek hızlı 12 silindirli motorEkim 2014'te 12DM-185T dizel uygulaması yapıldı. Bir ay sonra, gerekli özelliklere uygunluğu gösteren kapsamlı testlere tabi tutuldu.

Urals dizel motor fabrikasında3740 kW'lık iki kademeli bir turbo-süperşarj kapasitesi ile 16-silindirli modifikasyon 16DM-185T2 monte edilmiştir. Güç ünitesi dizel lokomotif binada kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Temmuz 2015'te Rus mühendisliği tarafından ihtiyaç duyulan motor, "Innoprom" forumunda Başbakan DA Medvedev'e sunuldu.

Paralel olarak, 12DM-185A motorunda çalışma vardı.kariyer damperli kamyonlar devleri BelAZ. Bu projenin, Gümrük Birliği ülkelerinin devletlerarası işbirliği çerçevesinde geniş beklentileri bulunmaktadır. Yabancı taş ocağı ekipmanlarına ve ithal bileşenlere bağımlılığı azaltmak için tasarlanmıştır.

Üretim kompleksi

Ural dizel motor fabrikasındabüyük ölçekli modernizasyon programı. Eski üretim binaları dışarıda ve içeride onarıldı. Ekipman kısmen değiştirilir, test istasyonu güncellenir. 100 yetenekli iş yarattı.

Bitkinin gururu için modern bir site oldumontaj, DM-185 motorları ve dizel jeneratörler, ürünlerin geçici depolanması. Motor bileşenlerinin parametrelerini izlemek için yüksek hassasiyetli ölçüm kompleksleri buraya monte edilir.

Ek olarak:

 • Tüm mühendislik sistemlerinin modernizasyonu gerçekleştirildi.
 • Üretim lojistiği optimize edilmiştir.
 • Üretim kapasitesi ikiye katlandı - 300 adede kadar.
 • Depo ekipmanları güncellendi.
 • Yıkama boyama odaları inşa edildi.
 • Eskiler modernize edilmiş ve bir radyo kontrol sistemi ile donatılmış yeni köprü vinçleri kurulmuştur.

Deneysel meclis alanındaevrensel güç üniteleri üretimi anlamına gelir. Multiton ürünleri, bir çalışan tarafından kontrol edilen hava yastıklı taşıma sistemleri kullanılarak mağaza çevresinde kolayca hareket ettirilebilir.

Ural dizel motor fabrikası yorumlar

Test istasyonu

Monte edilmiş motorların kalitesi benzersiz otomatik standlarda kontrol edilir. Test ekipmanının yeniden yapılandırılması sırasında modern ekipman tanıtıldı. Bunlar:

 • Üretim bloğunun yakınında bulunan mühendislik bloğu.
 • 408 kW'a kadar 1 silindirli motorlar için araştırma standı.
 • 3000-4000 kW gücünde motorlar ve jeneratörler için fonksiyonel ve kaynak testleri.

Ural dizel motor fabrikası: geri bildirim

Yetiştiricilerin iyi bir düzeyde kazanç notu(özellikle yüksek nitelikli çalışanlar için), güncellenmiş sahalardaki çalışma koşulları, Avrupa'daki işletmelerle karşılaştırılabilir niteliktedir. Mekanizasyonun tanıtılması ve yeni ekipmanların kurulması işçilerin emeğini kolaylaştırdı.

Bugün UDMZ bir örnektirüretkenliğe, ürün kalitesine, çalışma koşullarına, endüstriyel kültüre ve güvenliğe eşit dikkatin verildiği modern girişim. Bitkinin hem çalışan meslektaşlarının temsilcileri hem de mühendislik personeli için arzu edilen bir iş yeri olması şaşırtıcı değildir.

Ural Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlarUral Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlar

Related news

 • Kulak kiri Etiketli Videolar
 • BURGUSUZ ÇANAKKALE ÖRGÜ MODELİ VİDEOLU TÜRKÇE
 • Kilise tatillerinde ne yapamazsınız (omens)
 • Kısa Bacaklar Kaderiniz Olmasın
 • Toyota Corolla 2013. Araba Dergisi

 • Ural Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlar 43

  Ural Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlar


  Ural Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlar 42

  Ural Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlar 81

  Ural Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlar 7

  Ural Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlar 19

  Ural Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlar 23

  Ural Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlar 71

  Ural Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlar 97

  Ural Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlar 80

  Ural Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlar 27

  Ural Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlar 6

  Ural Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlar 91

  Ural Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlar 65

  Ural Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlar 77

  Ural Dizel Motor Tesisi LLC: üretim, ürünler, yorumlar 63