Unutulmuş Tatiller - Ekim Devrimi Günü 2019

Unutulmuş Tatiller - Ekim Devrimi Günü 2019

Unutulmuş Tatiller - Ekim Devrimi Günü 97 27.01.2019, 17:03

Unutulmuş Tatiller - Ekim Devrimi Günü

Ekim Devrimi'nin günü uzun bir tatil olarak kabul edildi. 7 Kasım'da kutlandı. Eski stile göre, önemli bir olay 25 Ekim'de meydana geldi, ancak sıradaki her şey hakkında.

Ekim Devrim Günü

Hafta sonu veren isyan

Büyük Ekim Sosyalist Devrimi25 Ekim 1917'de gerçekleştirildi. 26 Ekim gecesi Bolşevikler iktidara el koydu. Büyük ayaklanma Vladimir İlyiç Lenin tarafından yönetildi. Bu olaydan sonra, 7 Kasım - Ekim Devrimi günü olan uzun yıllar boyunca - ulusal bir tatil olarak kabul edildi. Hükümet yurttaşlara bir ya da iki gün izin vermemeye karar verdi. Sadece yedinci günü değil, aynı zamanda Kasım ayı sekizde dinlenmiştik. Bu iki gün öncesinden ya da haftasonundan önce, insanlar resmen 3-4 gün dinlenirlerdi. Herkes beğendim.

Sonuçta, o günlerde böyle uzun bir süre yoktuYetişkinler için Yılbaşı tatili, bu nedenle Ekim Devrimi günleri yeterince uykuyu almak için bekliyordu ve şu anda işe gitmiyorlardı. Bununla birlikte, o günlerde gösteriler yapıldığı için herkes 7 Kasım'da bir rüya gördü. Sabah erkenden işçiler hizmet yerlerine geldiler, pankartlar, büyük kağıt çiçekleri aldılar ve Kızıl Meydan'a yürüdüler. Kasım ayının yedinci oldu.

Sovyetler Birliği'ndeki gibi tatilini kutladı

7 Kasım - Ekim Devrim Günü

Ekim devriminin günü eğlenceliydi. Göstericiler saflarında şakalar ve kahkahalar duyuldu. Bu sadece şenlik havasında değil, aynı zamanda güçlü içeceklerle de kolaylaştırılmıştır. Kesinlikle yasaklanmış olsa da, bazıları kolondan bir süre alkol almak için küçük bir grupla savaşmayı başardılar. Tabii ki, bunlar Kızıl Meydan'a gelmeden çok önce gerçekleşti ve günahkâr davranışlar çoğunlukla erkeklerdi, o zaman bile hepsi değil.

Sadece gösteri değil, evde içtiler. Gerçekten, Ekim Devrimi'nin günü harika bir tatil olarak kabul edildi. Elbette, bu Yeni Yıl değil, kutlamanın kapsamı şaşırtıcıydı. Mistress, kürk kat altında ringa balığı, Olivier de dahil olmak üzere çok lezzetli yemekler yaptı. İşletmelerdeki önemli etkinliğe kutlama emirleri verildi. Setler, füme sosis, jambon, tatlılar ve kırmızı havyardan oluşuyordu. O günlerde, bu ürünler yetersiz kalmıştı, bu yüzden Ekim Devrimi'nin günü lezzetli bir şekilde yemenin bir fırsattı.

Bu sonbaharda, insanlar birbirlerinin evine gitti, tatil tostları vardı. Böylece, 1917 Ekim Devrimi günü, Sovyet halkının dinlenmesine ve kutlamasına olanak sağladı.

7 Kasım bugün

1917 Ekim Devrimi Günü

Son yıllarda kutlama unutuldu. Şimdi 4-5 Kasım'da, Ulusal Birlik Günü kutlandı. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, insanların ortadan kaybolmuş tatilden şikayet etmemesi için yapıldı. Ve ideolojik sebeplerden ötürü değil, ama fazladan günler yüzünden hiç kimse reddedemeyecektir. Şimdi daha da fazlası var. Ne de olsa, Kasım ayı başlarında dinlenmeye ek olarak, Ocak ayının ilk yarısında çalışmaya ve birkaç güne gitmeme olasılığı var.

Herkesin büyük günü kutlamayı bırakmadıEkim Sosyalist Devrimi. CPSU'nun temsilcileri, Sovyet döneminin birbirlerini ve siyasi figürlerini hala onurlandırıyorlar. Komünistler gösteri düzenliyorlar, ama şimdi Kızıl Meydan'da değil. Tatil etkinlikleri önce hükümetle koordine edilmeli ve onaylandıktan sonra caddede pankartlarla çıkın. 7 Kasım, sadece Komünistlerin yazılı sloganları ile görülebilir, muhalifler de bu günlerde daha aktif hale geliyor. Bununla birlikte, yürüyüşler çoğu zaman barışçıl ve küresel aşırılıklar olmadan gider.

Unutulmuş Tatiller - Ekim Devrimi Günü 2019

Unutulmuş Tatiller - Ekim Devrimi Günü 2019

Related news

 • Bir anjina ile gargara yapmaktan
 • Tomskun sıradışı anıtları: ilginç gerçekler ve açıklama
 • Hormonlar ve Kilo Verme İlişkisi
 • 2. Uluslararası Eğitimde Yeni Trendler Konferansı Başladı

 • Unutulmuş Tatiller - Ekim Devrimi Günü 62

  Unutulmuş Tatiller - Ekim Devrimi Günü


  Unutulmuş Tatiller - Ekim Devrimi Günü 100

  Unutulmuş Tatiller - Ekim Devrimi Günü 100

  Unutulmuş Tatiller - Ekim Devrimi Günü 94

  Unutulmuş Tatiller - Ekim Devrimi Günü 58

  Unutulmuş Tatiller - Ekim Devrimi Günü 4

  Unutulmuş Tatiller - Ekim Devrimi Günü 86