Uluslararası İddialı Savaşçılar İçin Anma Günü (15 Şubat), Rusyada 2019

Uluslararası İddialı Savaşçılar İçin Anma Günü (15 Şubat), Rusyada 2019
22.08.2019

Uluslararası İddialı Savaşçılar İçin Anma Günü (15 Şubat), Rusyada 66

Uluslararası İddialı Savaşçılar İçin Anma Günü (15 Şubat), Rusya'da

Askerler-Uluslararasıcılar Anma Gününde, 15Şubat, ülkenin dört bir yanındaki parklar ve meydanlarda, yaklaşık elli yaşındaki, bazen de yaşlı erkekler toplanıyor. Bazen kadınlar aynı yaşta katılırlar. Anıta giderler. Bunlar, mütevazi de olsa neredeyse her şehirde, hatta küçük şehirlerde. Köylerde bu rivayetler Yurtsever Savaşın kahramanlarına şerefine dikilitaşlara gönderilir. Birçok göğüs muayenehanesinde ödüller, madalyalar, ödüller. Bu insanlar farklı kıyafetler giyiyor, bazen yanmış ordu, Sovyet, yabancı güneş altında köylüler. Alay düzenlenir, katılımcılar ılımlı davranır, sessizce konuşurlar. Bu nedenle, 15 Şubat'ta asker-enternasyonalistlerin Anma Gününü kutlayın. Diğer eylem senaryosu daima değil, ancak son yıllarda gazileri-Afganların saygınlığı onur duyuyor.

15 Şubat'ta enternasyonalist askerlerinin anılarının günü

Bu tatilden nasıl geçtiğine dair bir hikaye, tarih öncesi ile ilgili olacak. Şairin yazdığı gibi, geçmiş günlerin vakaları ...

Kim hatırlıyor

Hemen hemen tüm vatandaşlarımız bunu 15 Şubatta biliyor -Asker-enternasyonalistlerin anılarının günü. Bu bir tatil, ama çok üzücü. Grubun üyeleri edilmemiş bir savaşın, subaylar, generaller, askerler, astsubay, subay bir on yıl söylemek ve omuz askıları giymek vermedi olanlar, ama orada ve savaş erkeklerle eşit hayatını, doktorlar, üniversite profesörleri ve her iki cinsiyette diğer sivil uzmanları tehlikeye attı. Bu günü ve uluslararası bir görevi yerine getiren sevdiklerini kaybetmiş insanlarla ilgili hatırla. Onlar kederli "kargo 200" aldı babaları, veliler, kardeşlerimiz, beklemeyin çocuklardır "kara lale" getirdi. Koltuk değnekleri ve tekerlekli sandalyeler hatırlatılanlar için asla Afgan aylarını ve yıllarını unutmayın. Fiziksel yaraların yanı sıra manevi yaralar da vardır. Savaş net bir cephe çizgisi olmadan devam etti, onlara herhangi bir şey tarafından silinmemiş bir iz bırakarak, çok ruhlar içine nüfuz etti.

15 Şubat, Rusya'daki enternasyonalist askerlerin anılarının günüydü

Sivil Uzmanlar Hakkında

Sovyet birliklerinin çekilmesinin yıldönümü, tanınmış bir tarihtir,tarihsel ve belgelendirilmiş. 15 Şubat'ta asker-enternasyonalistlerin anıldığı gün, tam da bu sebeple bir tatil seçildi. Savaşın başında gelince, soru daha karmaşıktır. Tarihçiler, hangi etkinliğin bir referans noktası olarak ele alınması konusunda ortak bir görüş üzerinde henüz anlaşmaya varmamışlardır. Taj-bek Sarayı'na saldırı mı? Politbüro'nun kararı? Ana birliğin girişi? Bütün bu seçenekler haklı kabul edilebilir, ancak askeri uzmanlar da dahil olmak üzere Sovyet halkı daha önce Afganistan'da bulunuyordu. Ve sağladıkları yardım da uluslararasıydı.

enternasyonalist askerlerin anı 15 Şubat senaryosu

Yerel halkın arazi ıslahına yönelik tutumları,doktorlar, öğretmenler, öğretmenler, mühendisler, inşaatçılar ve çokuluslu kardeş ulusun emekçilerinin temsilcileri mükemmeldi. İslam dininin taleplerinden bazen ihlal edildi ancak bu, daha çok sempatiyi hak eden zayıflığın bir tezahürü olarak algılanıyordu. Birliklerin devreye girmesinden sonra durum önemli ölçüde bozuldu. Barışçıl işçiler yabantılar haline geldi, onlara avcılık başladı. Bu nedenle, yalnızca askeri değil, aynı zamanda siviller, askerlerin-enternasyonalistlerin Anma Gününü kutlamak için tam manevi hakka sahiptir.

Nasıl başladı?

Çoğu Sovyet halkı savaşın başlangıcını gerçekleştirdi1980'de Yeni Yıl tatilinden sonra. Televizyonda, radyoda yayın yapan ve gazetelerde basılan bilgilere göre, Sovyet ordusunun bir kısmının komşu güney ülkesine bir tür yardım için sokulduğu anlaşıldı ve birçoğu uzun sürmeyeceğine karar verdi. Yardım edecekler ve geri dönecekler. İttifak’a, ​​“düşman sesleri” olarak adlandırılan yabancı istasyonlar farklı olarak raporlandı, ancak SSCB vatandaşları, dinlemeye, hatta dinlemeye, hatta daha çok resmi kaynaklara güvenmeye başladılar. Afganistan'da ve bazı sosyalist ülkelerde askerlerin görevlendirilmesinde eleştirel bir tavırla, ona "müdahele" kelimesini hakaret ediyor. Her ne olduysa da, askeriyenin ilk aşamadaki operasyonu açısından zekice idi. Başbakan Hafızullah Amin başkanlığındaki liderlik, Moskova yoldaşlarına yakın bir şekilde tayin edilen sorumlu arkadaşları tarafından neredeyse yok edildi. Kayıplar minimal olarak tahmin edildi. Hiç kimse, bunun neredeyse on yıl boyunca süreceğini ve sadece 15 Şubat'ta sona ereceğini hayal bile edemezdi. Rusya ve eski SSCB'nin diğer ülkelerindeki enternasyonalist askerlerin hafıza günü, son Sovyet askerinin Termez köprüsünden ayrılmasının onuruna kutlandı. Ya da daha ziyade bir generaldi. Bu yüzden medya güvence verdi.

enternasyonalist askerlerin anısına

15 Şubat'ta ne oldu

Uluslararası Savaşçıların Anma GünüTermez sınır kasabasında Amu Darya'nın kuzey kıyısında birçok motorlu kolonun tarihi yürüyüşünün tamamlanmasının yıl dönümünde. Sovyet bayrakları ile süslenmiş savaş araçları, çiçekler, gülümsemeler, yabancı olanlar da dahil olmak üzere muhabirlerin bolluğuyla karşılaşır, bunların hepsi, televizyon ekranlarında tüm dünya vatandaşları tarafından izlenebilir. Belki de, bu tatilin, Askerlerin Uluslararası Anma Günü Anma Günü'nü kurması fikri ortaya çıktı. Fotoğraf Komutanı B. Gromov, bir onunla görüşme, anlamlı poker suratı genel ve herkese onu ve bilinmeyen tarafından teslim gizemli konuşma - tüm bu çok şenlikli ve gizemli çevresi, geç Gorbaçov parti estetik özelliği yarattı. Operasyon "Magistral", Gromov'un bitişik ülkeden 115 bin kişi gelmeden ve hemen hemen hiç kayıp olmadan, birliklerin girişi kadar başarılıydı. Sadece, daha sonra ortaya çıktığı gibi, tüm vatanlarına geri dönmediler.

Rusya'daki enternasyonalistlerin askerleri günü

Esir ve hakemler hakkında

Başka bir savaşçı kategorisi varAskerler-enternasyonalistlerin Anma Günü'nde hatırlanması gereken eylemler. 15 Şubat’daki sütunlarda, Termez’de tanıştı, esaret altında kalan asker ve subay yoktu. Daha sonra 130 tanesi serbest bırakıldı ve anavatanlarına geri döndü. Toplamda 417 Sovyet askeri, dushmanları resmi esirlerde ziyaret etti. Birçoğunun kaderi bu gün bilinmemektedir. 287 kişi eve dönmedi, bugün ölü olarak kabul ediliyorlar.

Afgan savaşı sırasında düşmanın tarafına aktarma vakaları çok nadirdi.

Mahkumların kurtarılması da bazıgöçmen de dahil olmak üzere yabancı kamu kuruluşları. 1992'de Amerikan tarafı, Rus yetkililere 163 asker eksikliğini bildirdi. Bazıları ABD'de sığınma gördü ve yaşadılar ve belki de, askerler-enternasyonalistlerin Anma Günü'nü kutladılar. Vakaların çoğunda Sovyet askerleri ve subayları terbiyeli davrandılar ve düşmanla herhangi bir anlaşma yapmadılar.

15 Şubat, enternasyonalistlerin askerlerinin anısıdır.

Bir örnek: 1985 yılında Pakistan kampı Badaber, oradaki SA askerleri tarafından yakalandı. Ne yazık ki, kurtuluş girişimi başarısız oldu, isyancılar öldü.

Oraya kim hizmet etti?

Uluslararası Savaşçıların 15 Şubat Anma GünüAfgan savaşıyla ilgili olan her şeyi not edin. "Sınırlı koşullu" da nasıl sonuçlandığını sormak gereksiz olmayacaktır. Seksenli yıllardaki savaşın sadece gönüllü olarak gönderildiğine özellikle dikkat edilmelidir. Başka bir şey, Sovyet toplumundaki ve silahlı kuvvetlerdeki genel atmosferin savaşçının pratikte reddedemeyeceği şekilde olmasıydı. Memurlar için, rapor sayısı 40'ıncı Ordu'nun ihtiyaçlarını aştı. Ve askeri emeğinin ödenmesi, SSCB topraklarında hizmet edenlerden daha büyük değildi. Vneshtorg'un kontrolleri, dağ-çöl bölgesindeki askeri operasyonlarla ilgili risk ve sert koşulları telafi edemedi. Sadece insanların çoğu ihtiyaç duyduklarına inanmışlardı, onların ülkelerinin çıkarlarını ve dünya emek hareketini savunduğuna samimi bir şekilde inandılar. Bu yüzden Rusya ve diğer post-Sovyet ülkelerindeki enternasyonalist askerlerin anıları milliyetçiliğe yabancı olanlar tarafından işaretlenir.

enternasyonalistlerin fotoğraflarının anısına

kayıp

Sürekli olarak DRA'da yüz bin civarında vardı.SA'nın askeri personeli. Savaşta rotasyon göz önüne alınarak, 620 bin kişi katıldı. Hayatta kalanlar, 15 Şubat'ta askerler-enternasyonalistlerin Anma Günü'nü kutlar ve ölüleri anarlar. Ve bunun gibi bir sürü vardı. Resmi kayıp rakamı 14.5 bin kişiye yaklaşıyor. Ayrıca yaklaşık 50 bin kişi yaralandı. Hastanelerdeki ölümler bir kerede ve sonraki yıllarda kademeli olarak bu zorlu istatistiklere girmiyor.

Afgan savaşı karakterize edilmediMağdurların seçiciliği. Düşenlerin arasında beş general var. Her seviyenin komutanları, personel kayıplarını en aza indirmeye çalıştı, çoğu zaman sorumluluklarını sorumlu bir şekilde üstlendi ve kendilerini pişman olmadı. Rusya'daki asker-enternasyonalistleri anma günü, rütbeden ve mareşalden, bütün saflardan askerler tarafından kutlanıyor.

15 Şubat, Rusya'daki enternasyonalist askerlerin anılarının günüydü

Afgan halkının kayıpları tahmin ediliyoryak. Çok yüksek, iki milyona kadar. Bunun nedeni kamu bilincinde bir bölünme. Savaş Afganistan'ı fethetmek veya köleleştirmek amacıyla yapılmadı. Amaç iyiydi: sosyalist değerleri feodal düzenin yerine koymak. Ne yazık ki, politikacılar her zaman askeri erkeğin hatalarını düzeltmeye çalışırlar. Başka kimse yok.

Uluslararası Enternasyonalist Anma Günü Nasıl Anılmalı?

Bu gün bütün ülke için bir gün oldu, değilsadece gaziler-Afganlar için. Rusya'da, Anavatan dışında resmi görevlerini yerine getiren Rusların Anma Günü'nün resmi ismini aldı. Savaş devam ederken, hiç kimse cumhuriyette ölenleri paylaşmadı, daha sonra SSCB'nin çöküşünden sonra yapıldı. Böylece, Ukrayna'da yaklaşık iki buçuk bin Ukraynalı'nın uluslararası yardım sırasında eve dönmediği tahmin ediliyordu. Rusya, Sovyet cumhuriyetleri arasında bu politik maceranın en büyük bedelini ödedi. Bugün, devlet organları ve yerel yetkililer, Uluslararası askerlerin anma gününün 15 Şubat'ta nasıl geçtiğine dikkat ediyorlar. Etkinlik senaryosu birçok toplantı, konser ve tematik sergiler içerir. Hatırlayacak askerler var.

Cömert bölümün sonunda, eski gaziler masaya oturur.

Ve ertesi gün, sıradan yaşama geri dönüyorlar, ki bu çok seksenli yıllarda yaşadıkları gibi değil.

Uluslararası İddialı Savaşçılar İçin Anma Günü (15 Şubat), Rusyada 2019

Uluslararası İddialı Savaşçılar İçin Anma Günü (15 Şubat), Rusyada 2019

Related news

 • Meme Başı Fazlalığı Hastalığı Nedir Nasıl Geçer
 • Lastik patlatıp soygun planı yapan hırsızlar yakalandı
 • Bir Garip Aşk 101.Bölüm 1 Mart 2019-2020-2020 izle
 • Uterusun ultrasoni: iletim için tip ve endikasyonlar
 • Kalsiyum İçeren Besinler Nelerde Var Hangi Besinlerde Bulunur

 • Uluslararası İddialı Savaşçılar İçin Anma Günü (15 Şubat), Rusyada 61

  Uluslararası İddialı Savaşçılar İçin Anma Günü (15 Şubat), Rusyada


  Uluslararası İddialı Savaşçılar İçin Anma Günü (15 Şubat), Rusyada 57

  Uluslararası İddialı Savaşçılar İçin Anma Günü (15 Şubat), Rusyada 70

  Uluslararası İddialı Savaşçılar İçin Anma Günü (15 Şubat), Rusyada 75

  Uluslararası İddialı Savaşçılar İçin Anma Günü (15 Şubat), Rusyada 10

  Uluslararası İddialı Savaşçılar İçin Anma Günü (15 Şubat), Rusyada 8

  Uluslararası İddialı Savaşçılar İçin Anma Günü (15 Şubat), Rusyada 21

  Uluslararası İddialı Savaşçılar İçin Anma Günü (15 Şubat), Rusyada 2

  Uluslararası İddialı Savaşçılar İçin Anma Günü (15 Şubat), Rusyada 27

  Uluslararası İddialı Savaşçılar İçin Anma Günü (15 Şubat), Rusyada 47

  Uluslararası İddialı Savaşçılar İçin Anma Günü (15 Şubat), Rusyada 31

  Uluslararası İddialı Savaşçılar İçin Anma Günü (15 Şubat), Rusyada 56