Ukraynalı Ortodoks Kilisesi Konotopskaya Piskoposu 2019

Ukraynalı Ortodoks Kilisesi Konotopskaya Piskoposu 2019
22.08.2019

Ukraynalı Ortodoks Kilisesi Konotopskaya Piskoposu 17

Ukraynalı Ortodoks Kilisesi Konotopskaya Piskoposu

Konotop ve Glukhov piskoposluk bölgesi, Sumi bölgesinin kuzeyinde yer almaktadır. Bu bölgenin sekiz ilçesinin semtleri ve manastırları tarafından idare edilirler.

Diokez nasıl yaratıldı

1923'teki modern piskoposluk yerinde, Chernigov piskoposuna gönderme yapan Glukhov cemaati kuruldu.

22 Haziran 1993’te bu varlık alındıGlukhovskaya ve Konotopskaya ismi ile bağımsız bir statü. Bunların büyük Sumy piskoposundan ayrılması, eğitim yönetiminin iyileştirilmesi gereği tarafından dikte edildi. Dahası, bölgesel olarak yeni bir piskoposluk, Chernihiv'in bir kısmının ilhak edilmesinden kaynaklandı.

Konotopya piskoposluğu

3 Nisan 1998'de, Konotop Halk KonseyiMilletvekilleri orada idari merkezini barındıracak şekilde eski anaokulu inşa Glukhovskoy piskoposluk nakledilmesine karar verdi. büyük ölçüde Glukhov antik şehrinin nüfusu sayıca üstün, aynı yılın 19 Mayıs günü istek ve bunların dışında olanlar, din adamları ve piskoposluk merkezi göre Konotop içinde taşındı ve piskoposluk bir sanayi ve idari merkezi olan kent Konotop olarak Konotop ve Glukhovski içinde değiştirildi.

Diokenin hali şu anda

Konotop ve Glukhov piskoposluğu yedi100'den fazla din adamının hizmet verdiği 130'dan fazla cemaat de dahil olmak üzere kuzey dekanlığı. Kutsal Bakire Meryem Doğuşu onuruna inşa Üç manastırlar, güvenli çalışmak ve çekmek hacılar, özellikle Glinskaya çöller (stavropigalny Manastırı). Bileşik Glinsky çöl Glukhov tarihi kasabasında bulunan, ve fantastik manastırın her gün inananların ile Glinsk Hermitage otobüse gönderilir. Bu manastır sadece Ukrayna'da değil, aynı zamanda Rusya, Belarus, Gürcistan, Moldova'da da bilinir. Bu ülkelerden gelen hacılar genellikle Glinsk çölü ziyaret ediyor.

Glukhov'un çiftlik merkezi, birinin çabaları sayesindeEski iktidar piskoposlarından (Luka), piskoposun ruhani ve eğitim merkezi oldu. İşte Bishop Luka kütüphanesinin oluşturulmasında ön Ortodoks gençler için Pazar okulu konferans odası için ayrılan alana yükselterek yardımcı olmak, alkolsüz kafeler açıldı. Böylece, Konotop Glukhov şehrin Piskoposluk Konotop en resmi fonksiyonlarını bırakarak Ortodoks merkezini tercih ediyor.

Bu oluşumun diğer dekanlıklarında da manevi ve eğitici çalışmalar yürütülmektedir. Piskopos Konotopskaya, ülkedeki zorluklara rağmen aktif bir manevi hayat yaşıyor.

Konotop ve Sağır Eparşi

İktidardaki piskopos

22 Temmuz 2012'den itibaren Konotopskaya Piskoposluğu yer almaktadır.Bishop Roman (Kimovich) önderliğinde. Piskopos Konotopsky ve Glukhovsky seçilmeden önce, dünyaca ünlü Dmitry Kimovich ile Kutsal Dormition Pochaiv Lavra'da bir acemi oldu. Onun itaati, rejimdi. Defne'de Romalı ismiyle bir keşiş olarak tonlandı ve orada bir süre sonra rahip bir emir aldı. 2007'den beri, papaz Roma, Khmelnitski bölgesindeki Gorodishchensky manastırının valisi olarak görev yapmıştır.

20 Temmuz 2012'de UOC'nin Sinodu ona piskopos Konotopsky ve Glukhovsky'yi seçti. Ertesi gün isim, piskoposlara ve 22 Temmuz'da bir araya getirildi.

Konotop şehri

Roman yeterli çalışmalarına devam ediyoröncülleri. Konotopskaya Piskoposu, eserlerine tam kanlı, aktif bir hayat olarak tanıklık ediyor. Bu bir hac merkezi ve çocukların ve gençlerin ruhsal aydınlanmasına dikkat et. Hizmet takvimi içinde, Ukrayna'da barış için cuma günleri tanıdık dua hizmetleri yapıldı.

Ukraynalı Ortodoks Kilisesi Konotopskaya Piskoposu 2019

Ukraynalı Ortodoks Kilisesi Konotopskaya Piskoposu 2019

Related news

 • Damla Tatlısı Tarifi – Şerbetli Tatlı Tarifleri
 • Her seferinde modern bölme sistemleri
 • The Protectordan İlk Görüntüler Geldi
 • Meksikada yolcu uçağı düştü
 • Köfteli Makarna Tarifi

 • Ukraynalı Ortodoks Kilisesi Konotopskaya Piskoposu 49

  Ukraynalı Ortodoks Kilisesi Konotopskaya Piskoposu


  Ukraynalı Ortodoks Kilisesi Konotopskaya Piskoposu 22

  Ukraynalı Ortodoks Kilisesi Konotopskaya Piskoposu 20

  Ukraynalı Ortodoks Kilisesi Konotopskaya Piskoposu 14

  Ukraynalı Ortodoks Kilisesi Konotopskaya Piskoposu 63

  Ukraynalı Ortodoks Kilisesi Konotopskaya Piskoposu 45

  Ukraynalı Ortodoks Kilisesi Konotopskaya Piskoposu 18

  Ukraynalı Ortodoks Kilisesi Konotopskaya Piskoposu 92

  Ukraynalı Ortodoks Kilisesi Konotopskaya Piskoposu 83

  Ukraynalı Ortodoks Kilisesi Konotopskaya Piskoposu 98

  Ukraynalı Ortodoks Kilisesi Konotopskaya Piskoposu 84