Turşular bahçeden gevrek bir muameleTurşular bahçeden gevrek bir muamele

25.05.2019

Turşular bahçeden gevrek bir muamele 37

Turşular bahçeden gevrek bir muamele

Ruslar tarafından uzun zamandır bilinen "cornichon" kelimesi geldiFransa'dan bize. Kornişonlar boyları 9 cm'yi aşmayan küçük salatalıklardır, çoğu zaman korunur ve marine edilir, çünkü bu formda en lezzetli ve gevrektirler.

turşular

Hangi salatalık turşular denir?

Daha önce, Sovyetler Birliği'nde GOST'e göre 2 tane turşu vardı:

 • 5-7 cm
 • 7-9 cm.

Daha az olan tüm salatalık meyveleriboyutu, turşu denir. Günümüzde, kornişonlar çiçeklenmeye başladıktan kısa bir süre sonra parçalanacak 5 ila 9 cm arasında salatalık olarak adlandırılır. Bu tür salataları sadece dar gövdeli çeşitlerden toplayarak büyümelerine izin vermeyiniz. Doğru, uzmanlar böyle bir hasat turşusu demezler, bunun özel bir salatalık alt türü olduğuna dikkat çeker. Her çeşit bitki buna uygun değildir.

salatalık turşusu

Turşusu çeşitleri

Salatalık turşusu farklı sınıflarda sunulmaktadır.Hepsinden söz etmek imkansız. Tecrübeli bahçıvan, sevdiklerinize kolayca ulaşabilir, bu da diğerlerinden çok daha sık kullanılır. Sadece salatalık turşusu yetiştirecekseniz, en popüler olarak kabul edilen çeşitler size mükemmel bir şekilde uyacaktır. Birkaç seçeneği düşürerek hangisinin en çok hoşlandığına kolayca karar verebilirsiniz.

En popüler olanları çeşit çeşittir:

 • Paris kornosu. Orta olgunlaşmış salatalık gibi çeşitli, göreaçık zemin için mükemmel deneyimli kamyon çiftçiler. Seralarda kullanım için önerilir (film). Derin koyu yeşil renkte 5-10 santimetre büyük demet meyvedir. Korumada kullanım için idealdir.
 • Neşeli şirket. Küçük salatalıkların kendi kendine tozlaşan çeşitliliğiHem açık havada hem de seralarda yetiştirmek için uygundur. Yeşil meyveler 7-9 cm uzunluğundadır. Bu derece, birçok hastalığa ve kökten çürümeye karşı kolayca direnç göstermesi açısından iyidir.
 • Prima donna. Salatalığın popülaritesi büyük ölçüdeolgunlaşma hızı ve yüksek verimlilik. Meyvecilikte meyvede büyürken boyu 9.5-11 cm, sunulan çeşidin mükemmel lezzet özellikleri de takdirle karşılanmaktadır.
 • Moravyalı cornichlor F1. Sadece açık yataklarda dikim için uygun polenli arılar çeşitliliği. Meyveleri gevrek ve kısa, kullanımda çok yönlüdür.

Kornişeler, birçok çiftçiye aşina olan farklı çeşitlerin fotoğrafları, yetiştiriciler tarafından yorulmadan görüntülenir. Yukarıdakiler, tüm resmin sadece küçük bir kısmı, çeşitli bir çeşitliliktir.

turşeler resimleri

Büyüyen turşusu

Basit salatalık yetiştiriciliğine dahil olsaydınız,o zaman turşulardaki agronezde sizin için zor bir şey olmayacaktır. Farklı koşullarda küçük salatalık ekebilirsiniz. Bunun için hem seralar hem de açık yataklar uygundur.

Büyüyen turşusu, fotoğraflarıMeyveleri düzenli olarak toplamak çok önemlidir. Bunu her gün yapmanız önerilir. En lezzetli salatalıklar uzunluğu 8 cm'yi geçmeyen meyvelerdir.Bu arada, meyvelerin sık toplanması yeni çiçeklenme oluşumunu tetikler. Sadece ara sıra bahçeye giden tecrübesiz yaz sakinleri için bu imkansız olacaktır. Onların durumda, turşusu elde etmek için, mini çeşitleri dikmek ve aynı zamanda düşük bir verimi kabul etmek gereklidir.

Kornişonlar dikilebilir meyvelerdir6.0-7.5 aralığında bir asit seviyesi ile toprakta. Toprağın hafif ve gevşek olması sağlanmalıdır. En yüksek verimi garantilemek için araziyi organik maddelerle döllemek tavsiye edilir.

salatalık turşusu çeşitli

Brüksel lahanası ekmeği

Turşu tohumları fide için ekilebilir. Bu yöntem sayesinde hasat zamanını yaklaşık 2-3 haftaya kadar hızlandırmak mümkün olacaktır. Kertenkelelerin soğuk bitkilere çok duyarlı olması nedeniyle, 12 derecenin altında olmaması gereken toprağın sıcaklığının izlenmesi önemlidir. Böyle basit bir koşul sağlanamazsa, sonunda zayıf ve çeşitli hastalıklara eğilimli olacağı gerçeğine hazırlanmakta fayda var. Bu arada, daha önce bir filmle kaplayarak toprağı açabilirsiniz.

Fideler sadece ılık toprakta ekilebilir. Dikim yoğunluğu ile ilgili olarak, bir torba torbada reçete edilen önerilere uymaya değer. Açık arazideki fideler, 20 Mayıs - 1 Haziran tarihleri ​​arasında ekilebilir. Ancak, salatalık su kabaklarının çok hassas olduğu hava koşullarını hesaba katmak gerekir.

Kornişeleri nasıl doğru seçmeliyim

Kornişonlar aynı salatalıktır, sadece küçüktür, bu nedenle ekim ve duraklama koşulları büyük meyvelerden çok farklı değildir.

Hasat sürekli olarak toplanır. Bu nedenle, bitkilerin beslenmesini ve sulanmasını dikkatle değerlendirmelisiniz. Topraktan nem almak, mahsulün kalıcı olarak verileceğinin garantisidir. Turşuları sadece basit salatalık gibi ılık suyla sulamak tavsiye edilir. Yırtık meyveler hemen gevrek kalmaları için hemen soğuk bir yere gönderilmelidir.

küçük salatalık

Turşusu turşusu tarifi

En lezzetli turşu ve konserve salatalık. Çok iyi tarifler var, sadece zevkinize göre seçim yapmak önemlidir.

Marine edilmiş küçük salatalık - en lezzetli,Her şekilde tüm aileniz tarafından takdir edilecektir. İlk adım, gerekli olacak bir turşusu hazırlamaktır (miktar, bir litre bankanın miktarına göre hesaplanır):

 • 2 çay kaşığı. tuzu;
 • 20 çay kaşığı. şeker;
 • 70 gram% 9 sirke;
 • tatlı ve karabiber 10 bezelye;
 • Karanfil 3 tomurcukları;
 • 2 defne yaprağı.

Gerekli sayıda salatalık ıslatılmalıdır.su 6 saat. Tek istisna, emmek için gerekli olmayan taze kesilmiş turşudur. Daha sonra meyveleri 0,5 litrelik iki kutuya koymanız gerekir. Bir sonraki aşamada - kaynar su ve son kez 2 kez kaynar su kaynatın. Bankayı topluyoruz ve bir havluyla örtüyoruz. Afiyet olsun!

Turşular bahçeden gevrek bir muameleTurşular bahçeden gevrek bir muamele

Related news

 • Yeni Tasarım Çeyizlik Gelin Patik Modeli Yapımı Videolu
 • Girit Kabağı Dolması Tarifi – Sebze Yemekleri
 • Survivor Nagihan Karadere kimdir Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır
 • Sünnet hangi koşullarda yapılmalıdır
 • Çikolatalı Rulo Pasta

 • Turşular bahçeden gevrek bir muamele 59

  Turşular bahçeden gevrek bir muamele


  Turşular bahçeden gevrek bir muamele 76

  Turşular bahçeden gevrek bir muamele 71

  Turşular bahçeden gevrek bir muamele 5

  Turşular bahçeden gevrek bir muamele 20

  Turşular bahçeden gevrek bir muamele 39

  Turşular bahçeden gevrek bir muamele 38

  Turşular bahçeden gevrek bir muamele 32

  Turşular bahçeden gevrek bir muamele 74

  Turşular bahçeden gevrek bir muamele 16

  Turşular bahçeden gevrek bir muamele 59