Tsaritsyndeki Hayat Veren İlkbahar tapınağı ve tarihi 2019

Tsaritsyndeki Hayat Veren İlkbahar tapınağı ve tarihi 2019

Tsaritsyndeki Hayat Veren İlkbahar tapınağı ve tarihi 40 18.02.2019, 08:27

Tsaritsyn'deki "Hayat Veren İlkbahar" tapınağı ve tarihi

Ortodoks kiliseleri ve manastırları Moskova'da zengindir. Eski çağlardan beri, onların çılgınca zilleri onun üstünde yüzüyordu. Devasa Rusya'nın her yerinden kutsal kutsalların kalıntılarına ibadet etmek ve mucizevi ikonlardan önce üzüntülerini dökmek için hacılar vardı. Ve Lord böyle simgeleri Beyaz taş setine yolladı. Şereflerinde tapınaklar inşa edilmiş ve kutsanmıştır. Bunlardan biri Tsaritsyn'deki "Hayat Veren İlkbahar" tapınağı. Onun hakkında bizim hikayemiz.

Kutsal bahar

Tsaritsyn'deki Yaşam Veren Tapınak Kaynağı

Ama her şeyden önce, hakkında birkaç kelimeŞeref adına yazılı bir yaşam kaynağı, ikon ve tapınak kutsanmıştır. Gelenek, Konstantinopolis yakınlarındaki 5. yüzyılda Kutsal Bakire Meryem'e adanmış bir koru olduğunu söylüyor. Koruda mucizevi bir bahar vardı. En Kutsal Bakire, kendisini nerede bulacağını insanlara gösterdi ve dindar insanların kendisine gelmelerini emretti ve imanla hastalıklardan şifa aldı. İyileşenler arasında hem sıradan insanlar hem de imparatorlar vardı. Açıklanan mucizeler için şükran olarak, kaynak başlangıçta taş bir daire içine alınmış ve daha sonra onun yanında bir taş kilise dikilmiştir. Ona iman ve dua ile hitap eden herkese, Tanrı'nın annesi şifa yolladı.

İlk ahşap kilise

Simge tapınağının bulunduğu yerTsaritsyn'deki Tanrının "Hayat Verme Yayı" nın annesi, ismini yalnızca Catherine II'nin altında 1775'te, ve daha önce de Kara Çamurunun bulunmasından önce aldı. 1680'de Prens AS Golitsyn efendisi oldu. O ve ailesi harap araziyi yeniden inşa ettiler ve tahta bir kilise inşa ettiler. Fakat Streltsi isyanlarının zamanı geldi ve Prenses Sophia'nın bütün destekçileri, Golitsyn ailesi de dahil olmak üzere, utanç içine düştüler. Çiftlik götürüldü ve hazine gitti.

Tsaritsyn Taş Tapınağı "Hayat Veren Bahar"

1713'de, Çar Peter onu olağanüstü bir şeye sundum.ahşap kilisenin yerinde yeni bir taş inşa eden devlet adamı DK Kantemir. Zamanla, mirasçılar tarafından defalarca yeniden inşa edildi ve yıllar boyunca atalarının mezar gömleği olarak görev yaptı. Arazinin bir sonraki sahibi Kantemir ailesinden satın alan İmparatoriçe Catherine II idi. O, mimar Bazhenov'a, binaların bütününü yeniden inşa etmesini ve Tsaritsyno'daki Kara Çamur adını Siyah Çamur olarak değiştirmesini emretti. Bundan sonra, yazlık konutlarından birini barındırdı.

Tsaritsino'da yaşayan bir kaynak tapınağı

Tarihi boyunca "Hayat veren"Tsaritsyno Kaynak" defalarca yeniden inşa edildi ve yenilemek. Bazen bu bazen ücretleri meslekten olmayanlar üzerinde zengin sponsorlar pahasına yapıldı. Üzücü kader uygun bir bahane ile geldi ve tapınak kapattıkları 1939. Godless otoriteleri onu başına gelen. Tarihsel anıtlar, mimari şaheserleri başka bir kullanım bulmuştur. Başlangıçta, o, trafo kutusunda sonra matbaayı yerleştirildi ve son olarak, ağaç işleme tesisi. Sonuç olarak, onun ekipmanın işten titreşim önemli hasara ve binanın duvarlarını çekmiş, onların p Hospices.

Kilisenin yapısının cemaatlere dönüşü

1990'da Tsaritsyno'daki "Hayat Veren İlkbahar" tapınağıyine inananlara geri döndü. Başrahip rehberliği altında, Archpriest George Breev, iyileşmesi başladı. Tapınağa orijinal bir görünüm vermek için, Tsaritsyno arazisinin envanteri ve eski cemaatlerin hatıraları arasında korunan belgeler kullandılar.

Tsaritsyn Hayat Veren Kaynağı Our Lady simgesinin Tapınağı

Şu anda, kilisenin bölge hayatı içerirkendi içinde en çeşitli yönleri. Günlük ibadet hizmetlerinin burada yapıldığı gerçeğine ek olarak, zengin bir kilise kütüphanesi de inananların hizmetindedir. Ortodoks okulunun öğrencileri ve tüm gelenler olarak katılın. Pazar okulu temelinde, Ortodoks topluluklarına destek vermenin yanı sıra, hapishanedeki insanlar için bir destek grubu da düzenlendi. Tsaritsyno'daki "Yaşam Taşıyan Kaynak" tapınağı, avukatlar ve psikologlar tarafından yürütülen hacı gezileri ve hayırsever istişarelerin organizasyonu için yaygın olarak bilinir.

Tsaritsyndeki Hayat Veren İlkbahar tapınağı ve tarihi 2019

Tsaritsyndeki Hayat Veren İlkbahar tapınağı ve tarihi 2019

Related news

 • Formula 1e Yeni Sıralama Turu Formatı
 • Ekşi kremamızda sığır karaciğeri - herhangi bir garnitür için lezzetli gulaş
 • Tavuklu Pastırmalı Pizza Börek

 • Tsaritsyndeki Hayat Veren İlkbahar tapınağı ve tarihi 53

  Tsaritsyndeki Hayat Veren İlkbahar tapınağı ve tarihi


  Tsaritsyndeki Hayat Veren İlkbahar tapınağı ve tarihi 89

  Tsaritsyndeki Hayat Veren İlkbahar tapınağı ve tarihi 69

  Tsaritsyndeki Hayat Veren İlkbahar tapınağı ve tarihi 54

  Tsaritsyndeki Hayat Veren İlkbahar tapınağı ve tarihi 100

  Tsaritsyndeki Hayat Veren İlkbahar tapınağı ve tarihi 90

  Tsaritsyndeki Hayat Veren İlkbahar tapınağı ve tarihi 67