Thomas Hitzlsperger: hayat, kariyer. Ünlü Alman futbolcusu hakkında ilginç gerçeklerThomas Hitzlsperger: hayat, kariyer. Ünlü Alman futbolcusu hakkında ilginç gerçekler

10.05.2019

Thomas Hitzlsperger: hayat, kariyer. Ünlü Alman futbolcusu hakkında ilginç gerçekler 13

Thomas Hitzlsperger: hayat, kariyer. Ünlü Alman futbolcusu hakkında ilginç gerçekler

Thomas Hitzlsperger ünlü bir AlmanZaten kariyerini tamamlamış bir oyuncu. Ancak sahaya çıktığı o yıllarda, orta saha oyuncusu ülkesinin milli takımının renklerini savunmada çok başarılıydı ve ayrıca kulüplerde oyunda bariz başarılar gösterdi. Şey, kısacası ilginç hayatı ve kariyeri hakkında konuşmaya değer.

Thomas Hitslschlerger

Futbol faaliyetinin başlangıcı

Thomas Hitzlsperger, bugüne kadarki en iyi Alman kulübünün öğrencisi. Münih "Bavyera" da bir top sahibi olma sanatını inceledi. Sonuçta, bu şehirde bir futbolcu doğdu.

Ama 2000'de 18 yaşında bir genç oyuncuya taşındı.Başka bir takım, "Aston Villa". Bu kariyerinde ciddi bir adımdı, genç bir futbolcu sadece başka bir kulübün renklerini korumaya başladı - başka bir ülkeye, İngiltere'ye taşındı. Fakat ilk olarak 2001'de gerçekleşti. Daha sonra ilk olarak sahaya Birmingham'dan Liverpool'a karşı takımın bir üyesi olarak geldi. Ancak, bu oyun Thomas için ilk ve sonuncusu İngiliz kulübünde olduğu için daha ileriye dönük beklentiler hayali olduğunu kanıtladı. Çünkü şeylerin daha iyi gittiği "Chesterfield" e taşındı.

futbolcu Hitzlschperger Thomas

Kariyer gelişimi

2001'den beri Thomas Hitzlsperger oynadı"Chesterfield". İlk başta bir kira kontratıydı - hala Aston Villa'daydı. Fakat bu takımda, genellikle sahaya bir oyuncu olarak girdi. Ama sonra o sahip olduğu kulübe geri döndü. Yeni baş antrenörü Graham Taylor genç adamda bir yetenek gördü ve sık sık sahada serbest bırakmaya başladı. Ve 20 Nisan 2002'de, FC Leicester'ın kapısında attığı ilk golünü tamamladı.

Başladığından daha iyi bitti. "Aston Villa" için Thomas Hitzlsperger 2005'e kadar oynadı ve bu süre boyunca yüz maçtan fazla oynadı.

2005 yılında oyuncu ücretsiz statüsünü aldı.ajan. Ama yakında "Stuttgart" ın bir oyuncusu olarak Bundesliga'da oynamaya başladı. Bu takımda, hemen temel bir oyuncu oldu. Bu kariyer gelişiminde yeni bir adımdı. En başarılı sezon futbolcusu Hitzlsperger Thomas 2006/07 sezonunda geçti. Sonuçta, o ve onun kulübü Almanya'nın şampiyonu unvanını kazandı. Sahada, sonra otuz kez çıktı ve tüm bu oyunlar için yedi gol attı. Ayrıca, 2008'den beri Thomas Hitzlsperger kulübün önemli bir kaptanıydı. Fakat 1 Aralık 2009'dan itibaren Matthieu Delpierre'nin yerini aldı.

hitzlschperger tomas biyografi

Son yıllar

2019 yılında oyuncu bir İtalyan kulübü satın aldı"Lazio". Orada, oyuncu çok fazla oynamadı - sadece 6 maç, ve bir gol tasarladı. Böylece yaz transfer penceresinde, önümüzdeki üç yıl için bir sözleşme imzaladığı liderlik ile FC West Ham United'a taşındı. Fakat maalesef, sezonun başlangıcından önce bile, 21 Şubat'ta, 2001'de sahaya ilk geldiği sırada bir yaralanma oldu. Bu, Burnley'e karşı bir oyundu ve daha sonra Thomas Hitzlsperger rakiplerin kapısına attı. Ancak sezonun sonunda, takım Premier Lig'den uçtuğundan takımdan ayrıldı.

Oyuncunun bir sonraki takımı "Wolfsburg" idi. Orada da, kariyer çok başarılı değildi - sahada sadece 6 çıkış ve çok fazla yaralanma oldu. Thomas'ın son kulübü "Everton" idi. Toplamda, kompozisyonunda yedi maç geçirdi ve Eylül 2013'te "botları tırnağa asmaya" karar verdiğini açıkladı. Böyle bir kariyer Hitzlsperger Thomas tarafından ayırt edildi.

Bu adamın biyografisi çok ilginç.profesyonel - daha da fazlası. Alman milli takımının performansları açısından futbolcuların işleri daha iyi gidiyordu. Hatta onun kaptanıydı (19 yıla kadar). Kıdemli olarak, 2019'a kadar oynadığı ana takım ve tüm bu süre boyunca Avrupa Şampiyonası-2008'in gümüş madalyası statüsünü, 2006 Dünya Kupası'nda bronz ve 2005 Konfederasyon Kupası'nda üçüncü sırayı diğer oyuncularla birlikte kazanmayı başardı. Hitzlsperger Thomas maçları iyi yaptı - pek çok takım yardımcı oldu, yardımcı oldu, gol attı. Fakat kariyeri 2019'da bitmişti - hatta kulüpten daha erken.

 hitzlsperger tomas maçları

Kişisel hayat

Ve son olarak, bu konuyla ilgili birkaç kelimeher zaman toplumla ilgilenir. Thomas, 2007'de Haziran ayında beklenmedik bir şekilde Inga isimli sevgilisiyle ayrıldı. Ve resmi olarak atanan düğünden sadece birkaç hafta önce gerçekleşmemişse, özel bir şey gibi görünmüyor. Ve en ilginç olanı, Thomas'ın kariyerini sona erdirmesinin ardından, yani Ocak 2014'te, onun sıra dışı bir cinsel yönelim adamı olduğunu açıkladı. Böylece, bu kadar kişisel bir an hakkında konuşmaktan çekinmeyen ünlü Alman futbolcuların ilki oldu. Eski oyuncu dediği gibi, bu gerçeğin çok uzun bir zamandan beri farkındaydı ve sadece son birkaç yılda bunu kendisine itiraf etmeyi başardı ve bunun gerçekten böyle olduğunu anladı. İşte böyle ilginç nüans.

Thomas Hitzlsperger: hayat, kariyer. Ünlü Alman futbolcusu hakkında ilginç gerçeklerThomas Hitzlsperger: hayat, kariyer. Ünlü Alman futbolcusu hakkında ilginç gerçekler

Related news

 • Hızlı Zayıflama İçin 14 Kural Kolay Zayıflama Yöntemleri
 • Sokak lambası deyip geçmeyin
 • VKontakte Mesajı Nasıl İletilir: Sosyal Ağın Sırları
 • HTMLyi bir tabloda kullanma
 • Evrenin sırları evrenin sırrı evrenin 10 sırrı evrenin sonu evrende bilinmeyenler

 • Thomas Hitzlsperger: hayat, kariyer. Ünlü Alman futbolcusu hakkında ilginç gerçekler 72

  Thomas Hitzlsperger: hayat, kariyer. Ünlü Alman futbolcusu hakkında ilginç gerçekler


  Thomas Hitzlsperger: hayat, kariyer. Ünlü Alman futbolcusu hakkında ilginç gerçekler 20

  Thomas Hitzlsperger: hayat, kariyer. Ünlü Alman futbolcusu hakkında ilginç gerçekler 14

  Thomas Hitzlsperger: hayat, kariyer. Ünlü Alman futbolcusu hakkında ilginç gerçekler 65

  Thomas Hitzlsperger: hayat, kariyer. Ünlü Alman futbolcusu hakkında ilginç gerçekler 44

  Thomas Hitzlsperger: hayat, kariyer. Ünlü Alman futbolcusu hakkında ilginç gerçekler 8

  Thomas Hitzlsperger: hayat, kariyer. Ünlü Alman futbolcusu hakkında ilginç gerçekler 77

  Thomas Hitzlsperger: hayat, kariyer. Ünlü Alman futbolcusu hakkında ilginç gerçekler 63

  Thomas Hitzlsperger: hayat, kariyer. Ünlü Alman futbolcusu hakkında ilginç gerçekler 68

  Thomas Hitzlsperger: hayat, kariyer. Ünlü Alman futbolcusu hakkında ilginç gerçekler 94

  Thomas Hitzlsperger: hayat, kariyer. Ünlü Alman futbolcusu hakkında ilginç gerçekler 58

  Thomas Hitzlsperger: hayat, kariyer. Ünlü Alman futbolcusu hakkında ilginç gerçekler 62