Tek bir kopyada inşa edilen Mriya uçağı 2019

Tek bir kopyada inşa edilen Mriya uçağı 2019

Tek bir kopyada inşa edilen Mriya uçağı 29 21.02.2019, 10:37

Tek bir kopyada inşa edilen "Mriya" uçağı

Uçak Mriya

Ukraynadaki ismi "rüya" anlamına gelen "Mriya" uçağı, son derece yüksek taşıma kapasitesiyle dünyanın en büyük olduğu düşünülüyor.

Yaratılış tarihi

Geçen yüzyılın sekseninde,Buran uzay aracının yeniden kullanılabilir olmasının tam ölçekli bir gelişimi vardı, hem uzay aracının kendisini hem de bileşenlerini nakletmek için başlatma pedinde bir araya getirmek için ulaşım gerektiriyordu. O zaman SSCB'de görevle tam olarak başa çıkabilecek tek bir uçak yoktu. Ve böylece en büyük taşıma kapasitesine sahip bir uçağın geliştirilmesi ve monte edilmesi kararı aldı. 1984'teki bu çalışma Antonov Tasarım Bürosuna verilmiştir. Ve 21 Aralık 1988'e kadar, Bilimler Akademisi'nin "Mriya" uçakları ilk seferini yapmıştı.

Tasarımcılar tarafından tasarlandığındaRuslan AN-124 alındı. Bu, o zamanlar çok önemli olan geliştirme maliyetlerini azaltmaya izin verdi. Bu nedenle "Mriya" uçağı selefine çok benzemektedir.

Toplamda iki kopya oluşturmakBu hava süper ağırbaşı. Bununla birlikte, 1994 yılına kadar "Buran" uzay programı kapatıldı ve "Mriya" uçağı sökülüp "Ruslanov" ın yedek parçalarına gönderildi.

Antonov Mriya

"Rüyalar" ın dönüşü

Neyse ki, 2001'de yeniden restore edildi,Ukraynalı girişimlerin çabalarıyla toplanarak tekrar uçmaya başladı. Buna ek olarak, astarın sivil havacılık için gereken standartları karşılayabilmesi için sonlandırıldı. Aynı zamanda, ikinci kopya yalnızca yüzde yetmiş kadar hazırdı.

2001 ilkbaharında uçak "Mriya", IAC Havacılık Sicili ve "Ukraviatrans" Dışişleri Bakanlığı belgelerini aldı. Bu, onu bir ticari kargo taşıyıcısı olarak kullanmasına izin verdi.

"Mriya" veya AN-225 uçağı, bir turbojettiriki kepe kuyruğu ve süpürme kanadı bulunan altı motorlu bir nakil aracı. Bunun nedeni başlangıçta üst düzey planın Buran'ın lansman aracı Energia ile piyasaya sürülmesinin ilk aşaması olarak kullanılmasıydı.

Altı motoru, iki yüz elli tonu havaya kaldırdı ve AN-225'in maksimum hızı, 800 km / sa'lik bir seyir hızıyla eşitlendi.

Özellikleri "Mriya" olan uçak"Ruslan" a mümkün olduğunca yakın, kırk üç metre uzunluğunda ve altı buçuk buçuk genişliğindeydi. Elli araba, kargo askısına rahatlıkla sığabilir. Üstünde altı kişilik mürettebat için bir kabin vardı.

uçak mriya özellikleri"Mriya" uçağı, iki buçuk yüz kayıt kırdı ve 187 tonluk kargoyu kaldırdı.

Bugüne kadar, AN-225 bir parçasıdırhava taşımacılığı grubu ANTK onları. Antonov, Antonov Havayolları'nın emrinde. Aynı zamanda, tasarım çalışması bu uçağı, havacılık sistemlerinde fırlatma uçağı olarak kullanmaya başladı. Uzmanlar Rus Ukraynalı MAKS'i en çok umut vadeden projelerden biri olarak görüyor.

İkinci "Mriya" uçağı tamamlanacaktı.Antonov fabrikasında, fonların kullanılabilirliğine tabidir. Sovyetler Birliği'nin zamanından bu yana, gövdeli ve kanatlı bir merkez kanat korunmuştur. Bununla birlikte, iş müşteri görünene kadar askıya alınır. İkinci An-225'in montaj ve montajının tamamlanması için en hesaplanan hesaplamalara göre yüz milyon dolardan fazlasına ihtiyaç olacaktır.

Tek bir kopyada inşa edilen Mriya uçağı 2019

Tek bir kopyada inşa edilen Mriya uçağı 2019

Related news

 • Ülkemiz ve dünya için faydalı işler yapacağız
 • Parlak Cilde Nasıl Sahip Olunur
 • Abartı Mı Sade Bir Şıklık Mı
 • Kızılay Haftası Tarihçe

 • Tek bir kopyada inşa edilen Mriya uçağı 79

  Tek bir kopyada inşa edilen Mriya uçağı


  Tek bir kopyada inşa edilen Mriya uçağı 77

  Tek bir kopyada inşa edilen Mriya uçağı 92

  Tek bir kopyada inşa edilen Mriya uçağı 65

  Tek bir kopyada inşa edilen Mriya uçağı 35

  Tek bir kopyada inşa edilen Mriya uçağı 89

  Tek bir kopyada inşa edilen Mriya uçağı 7