Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 2019

Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 2019
10.05.2019

Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 72

Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi

Syktyvkar çoğunlukla yaşadığı bir kenttir.Rus ve Komi insanlar. Hem alan hem de nüfus açısından dikkate değer, yavaş yavaş artan ve 250 bine yaklaşan nüfus içinde Rusya'nın ilk yüz kentine giriyor. Bu oluşumundan bu yana rekor değerdir. anıtlarSyktyvkarve diğer konumlar turist şehre modern syktyvkartsev hayatı ile ilgili büyük insanlar hakkında, onun geçmişi hakkında söyleyecektir.

Kentin ismini bilmeden önce. Komi'nin dilinden habersiz, hiçbir şey söyleyemez. Yetenekli olanlarbir çeviri yapmak,Hemen anlayın: Sysoly nehrindeki şehir. İlk yerleşim Ust-Sysola olarak anılmıştır. 1930 yılında Catherine Büyük tarafından onun yeteneklerini şehir statüsüne 150. yıldönümü gün, resmen Syktyvkar (- Sysola, araba - şehir Syktyv) olarak yeniden adlandırıldı. Her şey basit ve güzel.

Anıt "Ebedi Şan"

Syktyvkar anıtlarıyla ilgili kısa hikayenizi başlatınkasaba halkının günlerce gelmesini isteyenlerdensevinç veya hafıza. Unutulmazlar ve her zaman hem yerel sakinler hem de ziyaretçiler tarafından saygı duyuluyorlar. Birçoğu var. Onların arasında İşgücü Anıtı Anıtı, "Kederli Savaşçı" Anıtı, "Ebedi Şan" Anıtı var.

Ortada kaldıkları yerden unutulmaz bir yer var.Vatanseverlik Savaşı sırasında askeri önler. Ahşap tek katlı bir ev olan askeri kayıt ve danışma bürosu, toplanma, vedalaşma ve kederin bulunduğu bir yerdi. Bina yıkıldı, askeri komiserlik taşındı ve insanlar kendilerini korumak için savaşa giren her savaşçının kahramanın yolunu başlattığı yeri unutmak istemedi.

Syktyvkar anıtlarıEski binanın yerinde, Syktyvkar'ın ana anıtlarından biri duruyor -görkemli ve aynı anda dokunaklıkompozisyon asker syktyvkartsev anısına. Anne, karısı ve kızı sevdiklerine eşlik eder. Yazarlar, heykeltraş G. Borisov ve mimar AD Rakin yanısıra yaratıcı ekibi ile, kol ve omuz inerler hangi tüm keder ve umutsuzluk, aktarmak başardık. Ama Rusya'da kadınlar hep güç ve onuru ile yüklenmiştir. başını ile Anne sedir dalı sonsuz ateşle kaseye yüksek ulaşır düzenlenen - şu anda oğlu zafer, hafıza ve aşk sunduğu tüm.

Burada sakinleri, gürültülü ve şenlikli,unutulmaz tarihleri ​​kutlamak, çiçekler ve bayraklar ile gel. Genellikle şehir merkezinde, anıtın yakınında, sessiz ve rahat. Tezgahlarda yaşlı insanlar dinleniyor, burada gençler çıkıyor.

Ünlü insanlara anıtlar

Syktyvkar'da, yaşamı ülke halkının, özellikle de Komi halkının hayatına işaret eden insanların isimlerini hatırlayın ve ölümsüzleştirin.

Syktyvkar AnıtlarıKuratov Ivan Alekseevich hakkındaKomi'nin ulusal edebiyatının kurucusu, İç Savaş sırasında korkusuz bir gerilla olan Kalikova Domna Fyodorovna, Komi bölgesinin Hıristiyan aydınlatıcıları, Vladimir lideri Vladimir Ilyich Lenin, Perm'in lideri.

Lenin Anıtı

Bu anıtın etrafında hep 1924 yılında, liderinin ölümünden sonra, onların şehir neredeyse Vladimiroleninym çağırıldı, ancak anıtın ereksiyon sınırlı konuklar söylemeliyim syktyvkartsy.

Syktyvkar anıtlarıBu yerde her zaman bir şehir meydanı vardı. Daha önce Komi halkının Hıristiyan aydınlatıcılarından sonra Stefanovski olarak adlandırıldı. Neredeyse yıkılmış katedralin yerinde tam büyüme içinde Vladimir Ilyich'e bir anıt dikildi. Nehrin ötesinde mesafeye baktı. Meydanda her zaman bir şehir ve bölgesel yetkililer binası vardı.

Devrimin 50. yıldönümü için, dönüştürülmüş meydanın ortasında, Syktyvkar'da Lenin'e yeni bir anıt inşa edildi. Heykeltıraş Kerbel LE ve mimar Datyuk VK'nın çalışmaları büyük bir etki yaratıyor.

Bej granitten yapılmış anıt,Sovyet iktidarının gücünü, güvenilirliğini ve istikrarını somutlaştırır. Meydanın üzerinde küçük ve önemsiz bir şekilde hissettiğiniz bir granit, güçlü kaide. Ondan afişe sırtına yaslanan Lenin figürü büyür. RIVER'e gerçekten bir anıt!

Komik anıtlar

Syktyvkar'da Lenin'e anıtSyktyvkar'da anıtlar vargülümsemeden bakılamaz. Havaalanı binasında ulusal giysili genç bir adam bir kuş sürüyor. "Comenergo" binasının yakınında, çıplak bir gövdeli bir nedenle, bankta bir bronz elektrikçi oturuyor. Ancak, Ulusal Kültür Merkezi'nden "O" harfini iki nokta üst üste görmek oldukça beklenmiyor. Bu mektubun sesi genellikle Komi halklarının ulusal dilinde kullanılır.

Tüm şehir anıtlarını ziyaret etmek için bir gün yeterli değil.

Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 2019

Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 2019

Related news

 • Siyasette Kadınların Yükselişi
 • Sarı nokta hastalığı tedavisi
 • Küçük Bir Daire için Tasarım Önerileri
 • Yassı solucanların ikili simetri nedir: yapısal özellikler ve genel özellikler
 • İngiliz müzisyen Alex Turner: biyografi, yaratıcılık ve aile

 • Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 47

  Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi


  Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 13

  Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 88

  Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 51

  Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 58

  Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 57

  Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 56

  Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 57

  Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 46

  Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 35

  Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 12

  Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 86

  Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 86

  Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 42

  Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 54

  Syktyvkar Anıtları - Şehrin tarihi 29