Svidrigailovun Suç ve Cezaya Karşı romanındaki imgesiSvidrigailovun Suç ve Cezaya Karşı romanındaki imgesi


Svidrigailovun Suç ve Cezaya Karşı romanındaki imgesi 30 08.02.2019, 06:57

Svidrigailov'un "Suç ve Cezaya Karşı" romanındaki imgesi

Arkady Ivanovich Svidrigailov'un imajını düşünün. Bu kahraman, FM Dostoevsky'nin psikolojik romanı "Suç ve Cezaya" ilişkin ana karakterlerden biridir (yazarın portresi makalede sunulmaktadır). Fyodor Mikhailovich bu çalışmayı 1866'da yayınladı. Russky Vestnik dergisinde yayınlandı. Ve bu eser 1865-1866 döneminde yaratılmıştır.Svidrigail'in resmi

Luzhin ve Svidrigailov'un imgesi,Her iki kahraman da Raskolnikov'un ahlaki karşılığıdır. Arkady Ivanovich, Rodion felsefesinin dünyaya bakış açısının yol açtığı kişilik ve manevi bozulmanın azalmasını temsil eder.

Svidrigailov'un dışsal özelliği

Svidrigailov'un imajını göz önünde tutarak, öncedış özellikleri. Arkady Ivanovich'in çalışması halihazırda 50 yıldan fazla sürüyor, ancak yıllarından çok daha genç görünüyor. Bu, geniş bir omuzlu, orta boylu, akıllıca giyinen ve "keskin efendilere" benzeyen bir adam. Arkady'nin hoş ve hoş bir yüzü var, sakal ve saçları hala çok kalın ve mavi gözleri kıçlı, soğuk bakışlarla bakıyor. Ancak, Raskolnikov bir süre sonra görünüşte güzel yüzünde korkunç ve tatsız bir şey buldu. Svidrigailov, bir amaç belirlemek ve herhangi bir yolla ulaşmak için kullanılan bağlantılara sahip bir asilzadtır. Bu, Svidrigailov'un bu kahramanla ilk tanıdıktaki görüntüsü. Bununla birlikte, bu makaleyi sonuna kadar okuduktan sonra emin olabileceğiniz gibi, aslında daha karmaşıktır.

Arkady Ivanovich'in iç dünyası

Svidrigailov'un imajını tanımlamaya devam etmek,iç dünyasına dönelim. Bu kahramanı bir çok dedikodular çevrelemektedir, biri diğerinden daha kötüdür. Karısının ölümünde Marfa toplumu suçlar. Karısı, iddia ederek zehirlediğini iddia etti ve ayrıca işkence yaptı ve nihayetinde kulunu Philip'in intihar etmesine neden olan kızını dövdü.

svidrigailov çarşıları görüntüsü ivanovich

Bu kişiden gelen tehlike hissediyorDunya, bu soylu aşık olan Rodion'un kız kardeşidir. Svidrigailov, kendi iradesine ve iradesine göre davranan norm ve ilkelerden yoksun bir kişinin kendisi hakkında diyor. Luzhin gibi eylemlerini gizlemek için boş zaman kuramları yapmaz. Arkady Ivanovich, doğrudan "mutsuz ve boşta" bir insan olduğunu söylüyor.

İki kahramanın karşılaştırmalı özellikleri - Svidrigailov ve Raskolnikov

Yukarıda kısaca açıklanan Svidrigailov'un görüntüsü,Birçoğu Rodion Raskolnikov ile karşılaştırarak ortaya çıkıyor. Yetenekleri, tecrübesi ve parası sayesinde, Arkady İvanoviç zaten Rodion'un “insanlardan bağımsızlık ve mutlak özgürlük” hayal edebiliyor. Bu kahraman uzun zaman önce cinayet, sefalet, aldatma üzerinden geçebilirdi. Raskolnikov, Sadorigailov'un soğuk algılanışını ve kendi kendini kontrol etmesini suça sürüklemiş olabilirdi, çünkü Arkady İvanoviç asla aptalca hatalar yapmaz, duygusallığa boyun eğemez. Ve öğrenci tüm bunlardan muzdarip. Ruh, ruhta acı çeker, vicdanı susturmak için bütün ahlaki güçlerini toplar. Uzun zamandır Arkady İvanoviç, suçluluk ve suçluluk duygusunu bile hissetmiyordu. Son günlerde işlediği kirli işler gibi geçmiş günahları umursamıyor. Bütün bunlar onun imajını tamamlıyor. Svidrigailov Arkady Ivanovich, kendi suçluluğunu yaşamak için çeşitli suçları yaşamıştır.

Bir su birikintisi ve svidrigailov görüntüsü

Arkady I. zaten uzun ahlakı geçtiSınırlar, bu kahramanın ruhsal düşüşünün uçurumları gerçekten harikadır. Tek yaşam prensibi, "zevk çiçeklerini" acımasızca parçalamak ve sonra onları "yol kenarındaki hendeklere" atmaktır. Arkady, Rodion ile çok ortak olduğunu ilk fark eden kişidir. Ancak, önemli bir fark var - Svidrigailov günah ve ahlak arasındaki sınırları silindi ve Rodion - hayır. Öğrenci, kötülük ve iyinin aynı olduğu gerçeğiyle paniğe kapılır. Ve Svidrigailov için bu, yaşam gerçeği.

Svidrigailov'un olumlu yönleri

Onun ahlaksız imgesini hayal etmek, DostoevskyAynı zamanda iyi işlerine büyük önem verilmektedir. Onların Svidrigailov'u, bütün olumlu karakterlerden daha fazlasını taahhüt eder. Ne de olsa, Arkady geleceğe sadece çocuklarına değil, Marmalade'nin yetimlerine de verdi. Sonya'ın kaderini düzenlemeyi çok istiyor, onu bu "girdaptan" çıkarır.svidrigailov görüntüsünün karakteristikSvidrigailov Raskolnikov için para sunuyorAmerika'ya kaçtı. Ayrıca Katerina Ivanovna'nın borçlarını ödemeye söz veriyor. Dunya ile ilişkilerde bu kahramanın parlak tarafı da hüküm sürüyor. Arkady Ivanovich'ten sonra, kız onu reddettikten sonra, onunla daha fazla görüşme yapmadı, Sonia kötülüğüne sebep olmadı. Svidrigailov'un "geniş" doğası, aynı zamanda soylu ve aşağılık olmak için tuhaf bir yetenekle donatılır. Ruhunda kötülük ve iyi arasında net bir sınır yoktur.

Arkady İvanoviç'in iç dünyasının trajik ikiliği

Arkady İvanoviç'in yaşam durumuBir dereceye kadar kişiliğinin trajik ikiliği. O, Rodion gibi, bu dünyanın acı verici kusurunu, onun emirlerini, adaletsizliğe ve sahteliğe dayanarak algılıyor. Ancak Svidrigailov'un isyanı, pozitif bir ücrete sahip değildir.

Svidrigail suçunun görüntüsü ve romanın cezasıİyi işler yapar "sadece can sıkıntısı"çünkü arzularında herhangi bir ihlal gerektirmez, insanlara maddi yardımda bulunmaz. Sadece boşluğa ve kendini gerçekleştirmeye değil, kahramana “güçlü kişilik” teorisini götürür.

Hayata ve intihardan kaçınma

Arkady Ivanovich, toplam yokluğuna rağmenAhlaki ilkeler, hayata karşı nefret duygusu duyar. Bu kahraman bundan kaçmak ister, riskler, öldürür, sonra hapishanede oturur, sonra Amerika'ya kaçmayı veya bir balonla uçmayı kabul eder. Ancak, varoluşun yoğunluğu, anlamsızlık, omuzlara baskı, baskılar. Her yerde, kabadayılıktan, "örümceklere sahip bir banyo" korkutucu sonsuzluğundan rahatsızlık duyuyor. Bu nedenle, Svidrigailov'un hayat dolu, intihar etmeye karar vermesi şaşırtıcı değil. Ruhu pratikte öldü, bu yüzden tabancadan gelen atış mantıklıydı.

Svidrigailov'un kaderi ne öğretiyor?

Eserde önemli bir rol, görüntü tarafından oynanırSvidrigailov. “Suç ve Ceza” bize izin vermenin, mutlak özgürlüğün, özgürce sallanmaya neden olmadığını, Rodion'un gizlice umduğunu, aksine, yıkımın, yaşam alanının daralma duygusunu öğrettiğini öğreten bir roman.Svidrigail'in resmi kısacaRaskolnikov'a bir uyarı kaderArkady Ivanovich. Svidrigailov'un imajının özelliği, onun seçtiği yolun yanlış olduğunu gösteriyor. Sadece ruhsal boşluğa götürür. Bu kahramanın kaderi, Sonya'nın bağladığı gerçeğin olumsuz bir örneğini öğretir: Biri Mesih'i kabul etmeli ve gerçekten özgür olmak için arındırılmalıdır.

Svidrigailovun Suç ve Cezaya Karşı romanındaki imgesiSvidrigailovun Suç ve Cezaya Karşı romanındaki imgesi

Related news

 • İğne Oyası Ebegümeci Modeli Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • SIRALI SELANİK MODELLİ KAPÜŞONLU ÇOCUK HIRKA YAPIMI
 • Muzipo Kids Sömestr Etkinlikleri Düzenliyor
 • Kontrplak lazer kesimi - temel ve incelik

 • Svidrigailovun Suç ve Cezaya Karşı romanındaki imgesi 36

  Svidrigailovun Suç ve Cezaya Karşı romanındaki imgesi


  Svidrigailovun Suç ve Cezaya Karşı romanındaki imgesi 24

  Svidrigailovun Suç ve Cezaya Karşı romanındaki imgesi 47

  Svidrigailovun Suç ve Cezaya Karşı romanındaki imgesi 70

  Svidrigailovun Suç ve Cezaya Karşı romanındaki imgesi 33

  Svidrigailovun Suç ve Cezaya Karşı romanındaki imgesi 87

  Svidrigailovun Suç ve Cezaya Karşı romanındaki imgesi 84

  Svidrigailovun Suç ve Cezaya Karşı romanındaki imgesi 72