Stellerın ineği - bir siren kopmasının kaybolmuş görüntüsü 2019

Stellerın ineği - bir siren kopmasının kaybolmuş görüntüsü 2019
25.08.2019

Stellerın ineği - bir siren kopmasının kaybolmuş görüntüsü 88

Steller'ın ineği - bir siren kopmasının kaybolmuş görüntüsü

Yüzyıllar boyunca varoluşBirçok bitki ve hayvan türü ortaya çıktı ve ortadan kayboldu. Bazıları elverişsiz habitat koşulları, iklim değişikliği vb. Nedeniyle öldü, ama çoğu insanın eli tarafından öldü. Steller'in ineği, ya da onun imha tarihi, insan zulmü ve kısa görüşlülüğün canlı bir örneği haline geldi, çünkü bu memelinin tahrip edildiği bir hızla, yeryüzünde yaşayan bir canlı yok edildi.

steller inekEn büyük inek olduğu varsayılmaktadır.binlerce yıl önce vardı. Bir zamanlar habitatı, Pasifik Okyanusu'nun kuzey kısmının çoğunu kapladı; hayvan, Komutan Adaları ve Aleutian Adaları, Japonya, Sakhalin ve Kamçatka'nın yakınlarında buluştu. Manati'nin kuzeyinde yaşamadı çünkü daha sıcak sulara ihtiyaç duyuyordu ve güneyde binlerce yıl önce yok edildi. Buzulların erimesinden sonra deniz seviyesi yükseldi ve steller intihar adadan adalara götürüldü, bu da Komutan Adaları'nın insanlar tarafından işgal edildiği 18. yüzyıla kadar ayakta kalmasına izin verdi.

Hayvan bilim-ansiklopedisinin onuruna seçildiBu türünü 1741'de keşfeden Steller. Memeli çok sakindi, zararsız ve arkadaş canlısıydı. Ağırlığı yaklaşık 5 tondur ve vücudun uzunluğu 8 metreye ulaşmıştır. İneklerin yağı özellikle değerlidir, kalınlığı insan avlusunun genişliğindeydi, oldukça hoş bir tadı vardı ve sıcağında bile bozulmadı. Et, biraz daha yoğun olan ete benziyordu, iyileştirici özelliklerine atfediliyordu. Deri, teknelerin döşemesinde kullanıldı.

bir inek iskeletiStellerova ineği onun yüzünden öldüitibar ve aşırı hayırseverlik. Her zaman deniz yosunu yiyordu, bu yüzden kıyıya yakın yüzerken, başını su altında tuttu ve gövdesini yukarıdan. Bu nedenle, bir teknede sakince yüzebilir ve hatta patlayabilirsin. Eğer hayvana acı çektiyseler, o zaman kıyıdan denize açıldı, ama kısa bir süre sonra tekrar geri döndü, geçmişte yaşanan şikayetleri unuttu.

Bir kerede yaklaşık 30 kişi avlanan inekler, çünkütalihsiz dinlenmişti ve onları kıyıya çekmek zordu. Yaralı olduğunda, memeli ağır ve inatla nefes aldı, eğer yanlarında akrabalar varsa, yardım etmeye çalıştılar, tekneyi ters çevirip iplere çarptılar. Bu üzücü, ama steller inek türlerin keşfedildiği andan itibaren otuz yıldan daha az bir sürede yok edildi. Zaten 1768'de bu iyi huylu denizcinin son temsilcisi ortadan kayboldu.

en büyük inekBilim adamları ile bugün arasındaki anlaşmazlıklar devam ediyorbu memelinin habitatları. Bazıları Steller'in ineklerinin sadece Bakır ve Bering adalarının yakınında yaşadığını, diğerleri ise Alaska ve Uzak Doğu bölgesinde tanıştıklarına inanıyor. Fakat ikinci varsayımın pek çok doğrulaması yoktur, ya deniz tarafından atılan cesetler ya da yerel sakinlerin varsayımları. Ama yine de inguyun iskeleti Attou adasında bulundu.

Her neyse, ama steller inek olduadam tarafından yok edildi. Sirenlerin düzeninden, bugün hala manat ve dugonglar var, ama yok olma eşiğinde. Kalıcı avlanma, su kirliliği, doğal habitatın değiştirilmesi, gemilerden ölümcül yaralanmalar - her sene bu harika hayvanların sayısını azaltır.

Stellerın ineği - bir siren kopmasının kaybolmuş görüntüsü 2019

Stellerın ineği - bir siren kopmasının kaybolmuş görüntüsü 2019

Related news

 • Mitsubishi Space Wagon - araç sahiplerinin incelemeleri
 • Sanat Virüsü’nün Yaz Keyfi Başladı
 • KABARIK BADEMLİ ÖRGÜ MODELİ TARİFİ
 • Vişne şarabı: 4 düşük alkollü içecekler için reçete
 • Cinsel İstismar Konusunda Çocuklar ve Aileler Nelere Dikkat Etmeli

 • Stellerın ineği - bir siren kopmasının kaybolmuş görüntüsü 54

  Stellerın ineği - bir siren kopmasının kaybolmuş görüntüsü


  Stellerın ineği - bir siren kopmasının kaybolmuş görüntüsü 93

  Stellerın ineği - bir siren kopmasının kaybolmuş görüntüsü 63

  Stellerın ineği - bir siren kopmasının kaybolmuş görüntüsü 47

  Stellerın ineği - bir siren kopmasının kaybolmuş görüntüsü 50

  Stellerın ineği - bir siren kopmasının kaybolmuş görüntüsü 81

  Stellerın ineği - bir siren kopmasının kaybolmuş görüntüsü 81

  Stellerın ineği - bir siren kopmasının kaybolmuş görüntüsü 20

  Stellerın ineği - bir siren kopmasının kaybolmuş görüntüsü 59

  Stellerın ineği - bir siren kopmasının kaybolmuş görüntüsü 31

  Stellerın ineği - bir siren kopmasının kaybolmuş görüntüsü 49

  Stellerın ineği - bir siren kopmasının kaybolmuş görüntüsü 10