SSCB Tankları - mutlak nicel ve nitel üstünlük 2019

SSCB Tankları - mutlak nicel ve nitel üstünlük 2019
09.05.2019

SSCB Tankları - mutlak nicel ve nitel üstünlük 39

SSCB Tankları - mutlak nicel ve nitel üstünlük

30'lu yılların sonunda, SSCB tankları,Modern zırhlı araçların işaretleri bu yüzyılın yirminci yılı ve başlangıcından son buluyor. Bunlar aşağıdakileri içerir: Uzun namlulu tüfek, bir dizel motor, perçinsiz yapılan güçlü protivosnaryadnym rezervasyonları, ve arka şanzıman. İkinci Dünya Savaşı boyunca, hiçbir ülke sadece ellili ikinci yarısında, yabancı tasarımcılar Sovyet tankı inşaatçılar, erken Otuzların gibi net fark var, dört kriterlerini yerine, askeri teçhizat tek örnek yarattı.

SSCB Tankları

Sovyetler Birliği tank filosunun temeli için1941'de devlet hafif BT-7 (yüksek hızlı) idi. Bu durum, askeri öğretinin saldırgan doğasına tam olarak uygundu: düşman kendi topraklarında grev yapmaya hazırlanıyordu. Bu arabalar, yüksek hız (80 km / saate kadar) ve manevra kabiliyetine sahip olan tekerlekli tırtıllardı. Yollarda neredeyse kavga edemiyorlardı, ancak SSCB'nin tüm tankları gibi, güçlü bir dizel motoru, arka uç makaraları, zamanının herhangi bir yabancı analoğuna çarpan 45 mm'lik bir top ve bir makineli tüfek vardı. Arka tahrik, pervane şaftını ön pistlere sürmek için gerekli olmadığından daha düşük bir profil sağladı, bu da kırılganlığı azalttı.

SSCB İkinci Dünya Savaşı Tankları

Saldırının baskın rolüne rağmenstratejik düşünceye göre, SSCB tankları sadece hafif değil, aynı zamanda orta ve ağırdı. Orta sınıfta en iyisi olan T-34, ilk modifikasyonda 75 mm'lik bir tabancaya sahipti, buna ek olarak ön planda yer alan yerleşme yansıtıcı bir açıdaydı. BT tanklarında olduğu gibi, alt takımında yay yayları üzerindeki destek silindirleri bulunmaktadır. Bu şema Amerikalı mühendis Christie tarafından icat edildi, dünya tank binası uygulamasında en iyi halini aldı ve bugüne kadar böyle kaldı. 1943 yılında, 85 mm'lik bir top ve bir döküm kule ile T-34-85'in bir modifikasyonu ortaya çıktı.

SSCB'nin tüm tankları

Almanya SSCB'ye saldırdıktan sonra orta ve ağır tank inşaatı tasarım gelişmelerinin ana gelişme yönü oldu.

SSCB İkinci Dünya Savaşı'ndaki ağır tanklar bilmiyorlardıeşsiz. GB ve İsa derinlemesine düşman savunmasını hack için ideal bir araç haline geldi 1944 yılında ön çıktı. Kalibre Silah taret 122 milimetre kalınlığında 46 tonluk dev neredeyse yenilmez yapılan 120 mm'ye kadar topçu düello ve zırh koruması Alman tankı kazanma şansı vermedi.

SSCB Tankları

Almanlarla kıyaslandığında SSCB tankları ele geçirildiçok daha iyi bir kros ülke yeteneği, operasyon için daha uygun ve doğru düzen nedeniyle - daha iyi, en iyi muharebe niteliklerine sahip. Hem konvansiyonel hem de duba köprülerden geçmek çok daha kolaydı. Alman tasarımcıların, savaşın bitiminden önce bir tank dizel motoru oluşturmayı başaramadıkları ve bunun 600-güçlü V-2-34 ile karşılaştırılabileceği belirtilmelidir.

Savaş sonrası yıllarda Sovyet bitkileriTanklar yapmaya devam etti. SSCB onları diğer bütün ülkelerden daha fazla üretti. T-54, T-62, T-72 ve zırhlı Sovyet kez diğer örnekleri tasarım düşüncesinin bir başyapıt ve dünyada tankı inşaatçılar için teknik fikirleri ödünç nesnesiydi.

SSCB Tankları - mutlak nicel ve nitel üstünlük 2019

SSCB Tankları - mutlak nicel ve nitel üstünlük 2019

Related news

 • Nanoteknoloji ve Gıda Sanayinde Kullanımı
 • AĞAÇ OYASI YAPIMI
 • Omega 3 balık yağı ile Etiketlenen Konular
 • Adamları nasıl tutup, sadece kendi başına bitirmek
 • Valbuena tarihe geçti

 • SSCB Tankları - mutlak nicel ve nitel üstünlük 69

  SSCB Tankları - mutlak nicel ve nitel üstünlük


  SSCB Tankları - mutlak nicel ve nitel üstünlük 18

  SSCB Tankları - mutlak nicel ve nitel üstünlük 76

  SSCB Tankları - mutlak nicel ve nitel üstünlük 52

  SSCB Tankları - mutlak nicel ve nitel üstünlük 41

  SSCB Tankları - mutlak nicel ve nitel üstünlük 88

  SSCB Tankları - mutlak nicel ve nitel üstünlük 96

  SSCB Tankları - mutlak nicel ve nitel üstünlük 35

  SSCB Tankları - mutlak nicel ve nitel üstünlük 70

  SSCB Tankları - mutlak nicel ve nitel üstünlük 72

  SSCB Tankları - mutlak nicel ve nitel üstünlük 52