Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri 2019

Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri 2019 Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri

Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri

Günümüzün öfkeli ritminde ve kargaşasında, azSağlığın korunmasını düşünüyor. Hastalık gelip düşmeye başladığında, o zaman yanlış yaşam şekli ve dikkatsizce yaşanmış zaman hakkında düşünceler vardır. Fakat günlük fiziksel aktivite sağlığın korunmasının anahtarıdır. Spor egzersizleri vücudun tonunu destekler, kardiyovasküler hastalık riskini azaltır ve vücudun şeklini ayarlamasına yardımcı olur. Eğitimin amacına bağlı olarak, fiziksel egzersizler bu makalede ele alınacak türler olarak sınıflandırılır.

Genel bilgi

Fiziksel (spor) egzersizleri temsil ederTemel hareketlerin bir küme, amacı fiziksel niteliklerin yetiştirilmesi ve gelişmesidir. Onların ortaya çıkışı, bir kişinin hareket, harekat, harekat, iç aktiviteden hareketlerini ve hareketlerini ödünç almaya dayanır: atlama, fırlatma, koşma, yüzme, yürüyüş.

spor egzersizleri

Fiziksel egzersiz,Belirli bir kas hareketi, tekrarlayan tekrarlama ile belirli kasları içerir. Her egzersizin birkaç seçeneği olabilir. Böylece, ayakların pozisyonunu değiştirerek, ellerinizi tutup, yoğunluğu değiştirerek, uyarıcı kasları değiştirebilirsiniz.

Beden eğitimi geliştirmek için mümkün olduğu kadarEvde, ve bireyin hedeflerine ve bireysel özelliklerine dayanarak, spor egzersizleri alacak fitness uzmanları ile birlikte. Evde yapmak için egzersizlerin seçimi de bilgili bir kişi ile daha iyi koordine edilir.

sınıflandırma

Kas kasılmasının tipine göre, fiziksel eylemler aşağıdakiler ile ayırt edilir:

 • Statik, vücudun veParçaları, kasların izometrik kasılmasına neden olan uzayda hareket etmez. Bu alıştırmalar, çubuk, çubuk tutma, baskı için köşe içerir. Bunların avantajı, herhangi bir spor ekipmanı gerektirmemesidir.
 • Dinamik, önceki görünümden farklıtüm vücut ve parçaların uzayda tam bir genlik ve hareket ile hareketlerin bolluğu. Bu bacaklar ve elleri, ağız kavgası, koşma, şınav, yürüyüş ile uçar. Kas gücü geliştirir ve kilo kaybını destekler.spor egzersizleri

Kas kasılmalarının gücü üzerine yapılan spor egzersizleri şu şekildedir:

 • Şınav, kaldırma gibi güçyükler, ağız kavgası ve saldırıları. Amaçları kas gücünü artırmaktır. Güç çalışması sırasında kasların gerginliği aşırı, bu nedenle bu tür egzersizlerin hızı yüksek değildir.
 • Aerobik veya kardiyo egzersizleri, dayanmaktadırkalp hızında artış. Onların uygulanması için yüksek enerji maliyeti gerektirmektedir büyük kas gruplarını (sırt, bacaklar, göğüs), içerir, bu nedenle bu tip bir egzersiz kilo kaybı için uygundur.
 • Germe sırasında, kaslar gevşer ve gerilir.

Derslere nasıl başlanır?

 1. Eğitimin amacını formüle eder. Bu sağlığın teşviki, dayanıklılık gelişimi, kas geliştirme, esnekliğin iyileştirilmesi veya kilo kaybı olabilir.
 2. Fiziksel başlangıç ​​seviyesini belirleDurum, çünkü yüklerin yoğunluğu ona bağlı. Bir kişinin fiziksel durumunu, dayanıklılık, esneklik, hız, güç ve el becerisi gibi özelliklerle ilgili olarak bilmeye yardımcı olan özel testler vardır.
 3. Spor türlerinin kullanıldığı bir antrenman yaratınAlıştırmalar, daha önce bildirilen göstergelere (1, 2) karşılık gelecektir, yani eğitim seviyesine yaklaşacak ve eğitim hedeflerine denk gelecektir.
 4. Spor sonuçlarını gözlemlemek ve analiz etmeksınıflar. Örneğin, şeklin ve ağırlığın parametrelerini kontrol etmek için ve sağlığın teşviki ve geliştirilmesi için bir dizi egzersizden sonra, sağlık durumunun ne kadar arttığı sorusuna bir cevap verecek özel bir testten geçmek.

Sağlığı Geliştirme için Alıştırmalar

Genel olarak, agregadaki herhangi bir fiziksel aktiviteSağlıklı bir diyet ile, tam bir uyku sağlığın korunması için güçlü bir temeldir. Tıpta, hastalıkların önlenmesi ve tedavisi için, terapötik fizik tedavi uygulanır (LFK). Egzersiz tedavisi tekniğinde, tüm kas gruplarını sürdürmeyi amaçlayan bir restoratif kompleks vardır.

Ortak gelişimsel egzersizler arasında saldırılar bulunur.eğimler, dönüşler, ağız kavgası ve eklemler için dairesel rotasyonlar. ayak bileği ve bilek eklemlerde dönme hareketi ile karmaşık başlar, daha sonra yük bacak ve kolların kas yöneliktir, ve daha sonra etki gövde kasları içerir. Başın rotasyonları kan dolaşımını artırır, sonuç olarak sinir sisteminin tonu yükselir.

evde spor egzersizleri

Yürüyüş kasların 2 / 3'ünü içerir, bu uyarırKas kasılmasını sağlayan organların çalışması. Sonuç olarak, sinir sisteminin aktivitesi gelişir, endokrin sistemi uyarılır, çünkü kaslardaki yükü kolaylaştıran hormonların üretimi başlar. Solunum sistemi ve kalbin çalışması da artar.

Kilo kaybı eğitimi

Kompleks, aerobik, güç veesneklik üzerine egzersizler, aşırı kilo ile mücadelede optimal olarak kabul edilir. Kilo kaybı için evde spor egzersizleri yapabilirsiniz. Aşağıdaki bir antrenman örneği. Bu programın sonucuna ulaşmak için haftada 4 kez pratik yapmalısınız.

çocuklar için spor egzersizleri

 1. Yüksek bir kalça kaldırma ile 4 dakika boyunca çalıştırın. Bu durumda, egzersizi yüksek yoğunlukta yapmak 20 saniye sürer, sonra 10 saniye ara verin.
 2. Şınav ile alternatif ağız kavgası. Evde, bir bodur balta yokluğunda, kumlu iki yarım litrelik plastik şişe hazırlanmalıdır. 15 ağız, 10-20 saniye mola ve sonra 10 şınav. Dinlenmenin bir dakikadan fazla olmadığı, sadece üç tekrar vardır.
 3. İlk alıştırma prensibine engelin üzerinden atlamak (20 saniye çalışma, 10 saniye dinlenme).
 4. Bir dakika dirsek üzerinde tahta.
 5. Her tarafta bir dakika yan torna.

Kas geliştirme için fiziksel egzersizlerin gözden geçirilmesi

Temel alıştırmalar varherhangi bir fiziğin vücut geliştiricisi kas kütlesini artırabilir. Bu ağız kavgası, bench press ve deadlift. Çalışmaları sırasında ağırlıklar kullanılır, bu nedenle sporcunun sporcunun yapabilmesi için sporcunun kas inşa etmesini amaçlayan kompleks yapılmalıdır.

spor egzersizleri türleri

Her egzersiz 8-12 tekrar için üç kez yapılır.

 • Göğüs çalışması: yatay ve eğimli bir bankta barbell basın; tezgahtan ellerin halterle kaldırılması, eşit olmayan çubuklardaki şınavlar.
 • Omuz kemeri için egzersizler: Bir halter bench press, çeneye dar bir tutuş barbell çekin ve dururken ellerdeki dambılleri seyreltin.
 • Sırt kaslarının yükü: hiperekstansiyon, deadlift, pull-up.
 • Basın: bacağın üzerindeki mengene bacakları kaldırma, bükme, gövdeyi eğimli bir bankta bükme.
 • Kalçalar: ataklar, simülatörde bükülme bacakları, ağırlıklar ile ağız kavgası, sıra sıkıştırma, çorap kaldırma, barbell ile ayakta.

Esnekliğin gelişimi

Eğitim sporlarınızdan hariç tutuyorsanızGerme egzersizleri, zamanla her türlü fiziksel aktivitede yaralanma riski artar. Kas esnekliğinin geliştirilmesi için bazı egzersiz örnekleri.

fiziksel egzersizlerin gözden geçirilmesi

 • Bacaklar omuz genişliği ayrı, yukarı kaldırılmış düz kollarkafası. Muhafazayı önce sola, sonra sağa doğru yatırmak gerekir. Eller aşağı indirir, başka bir nefes alır, yukarı kaldırır ve egzersizi tekrarlayarak zemine paralel olarak vücudu öne doğru yatırır.
 • Ayaklarınızı omuzlarınızdan biraz daha genişletin ve vücudunuzu aşağı indirinAşağı, elleri ile yere dokunmaya çalışırken dirsekler. Bir süre sonra gecikme yavaş yavaş başlangıç ​​pozisyonuna geri döner. Sonra egzersizi her bacağına tekrarlayın.

Çocuk sporu egzersizleri: sabah egzersizleri

İyi bir ruh hali yaratın ve çocuğu şarj edinBütün gün için pozitif bir enerji, sabah fiziksel egzersizleri ile yardımcı olur. Güne egzersizle başlamak için bebeği ilgilendiren ebeveynlerin görevidir. Çocuklar için spor antrenmanları eğlenceliydi, tüm ailenin günlük olarak neşeli müzik çalması en iyisidir.

çocuk spor egzersizleri

Şarj işlemi yerinde bir dakikalık yürüyüşle başlar. Bundan sonra, nefes alıp vermeniz, kollarınızı başınızın üzerine kaldırmanız ve yavaşça yanlara doğru indirmeniz gerekir. Ağız kavgası 10 kez yapın; vücudun eğimleri, öne, arkaya, yanlara ve yerden itme-yukarı 3-5 kez. Şimdi 30 saniye nefes almanız ve maham ellerine, ayaklarınıza, atlayışlarınıza geri dönmeniz gerekiyor. Cimnastik bir dakika içinde bir daire ve yavaş yürüme ile sona erer.

Spor antremanının avantajları

 • Ağırlık normalizasyonu.
 • Metabolik süreçlerin yoğunluğunu sağlayan kan dolaşımının uyarılması.
 • Karakterin değerli özelliklerinin gelişimi: cesaret, kararlılık, özen ve azim.
 • Solunum ve kardiyovasküler aktivitenin mükemmelleştirilmesi.
 • Kas korse güçlendirilmesi ve omurganın eğriliğinin düzeltilmesi.
 • Bağların esnekliğinin geliştirilmesi, eklemler.
 • Bir disiplini yaymak.
Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri 2019

Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri 2019

Related news

 • Multivitaminler Lady Formula Menopoz. Genel açıklama, müşteri yorumları
 • Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı: Bitki Çayları İle Kilo Verme
 • 1 ayda 10 kilo zayıflama diyeti-Yağ yakıcı diyet listesi ile ayda 10 kilo verin
 • Ren (Kore aktör): biyografi, filmler, kişisel hayat
 • Biyografi: Bay Credo

 • Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri

  Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri


  Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri

  Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri

  Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri

  Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri

  Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri

  Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri

  Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri

  Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri

  Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri

  Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri

  Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri

  Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri

  Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri

  Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri

  Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri

  Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri

  Spor Egzersizleri: Genel Bakış, Çeşitleri, Uygulama Gereksinimleri