Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar 2019

Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar 2019 Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar

Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar

Sağlıklı bir insan hiç ilgilenmiyorhastalığın nedenleri. Ama ilk "hapşırma" ya da "burnunu koklama" onu eczaneye acele ettirir. İşte soru şu: "Hangi hazırlık için seçilir?" Soğuk algınlığının kaynağı bakteriyel veya viral bir enfeksiyondur. İlk antibiyotikler tarafından mükemmel bir şekilde ortadan kaldırılmıştır. Ama genellikle soğuk algınlığı viral bir enfeksiyona neden olur. Antibiyotik tedavisi işe yaramaz. Yardım etmek sadece soğuk algınlığı için bir antiviral ajan yeteneğine sahiptir.

soğuk algınlığı için antiviral ajan

Kabul fizibilitesi

Virüslere karşı koruyucu bariyer,bilinen, bağışıklık sistemi. Hastalığın oluşma olasılığını vermeden, birçoğuna karşı koyabiliyor. Ne yazık ki, zayıflamış bağışıklık, vücudu koruyamamaktadır. Bu durumda, en iyi antiviral ilaçlar kurtarmaya gelir. Hemen kullanılmalılar. Daha sonra ciddi rahatsızlıklardan ve kronik rahatsızlıkların alevlenmesinden kaçınmak mümkündür.

Soğuk algınlığı için antiviral ajanİltihabı azaltın, ateşi azaltın ve vücudun iyileşmesine yardımcı olun. Bu ilaçlar da mevsimsel soğuk algınlığı başlamadan önce önleme amaçlı olarak tavsiye edilir.

Hangi virüs türünü belirlemek zorhastalığa neden oldu, bu nedenle doktorlar geniş bir etki yelpazesi soğuk algınlığı için bir antiviral ajan kullanmayı tavsiye ederiz. Bu önemlidir. Doktor muayeneden sonra gerekli ilaçları reçete etmelidir.

En iyi antiviral ilaçları düşünün. Bu ilaçların her biri, soğuk algınlığı çabucak yenebilir. Ve aynı zamanda hoş olmayan komplikasyonların gelişmesini önlemek için.

İlaç "Kagocel"

Bağışıklık düzenleyici antiviral bir ilaçtır. Preparatın bileşimi, kopolimerin sodyum tuzunu içerir. Bu bileşen geç interferonun gelişimine katkıda bulunur. Böylece antiviral etkiler meydana gelir.

"Kagocel" ilacı, hastalığın ilk gününde kullanılmaya başlandığında en etkilidir.

Yan etki nadirdir. Alerjik reaksiyonlar olarak ortaya çıkar. "Kagotsel" ilacı üç yaşından itibaren çocuklar için kullanılmasına izin verilir. Hamile ve emziren için bu ilaç tavsiye edilmez.

İlaç "Citovir 3"

Karmaşık bir eylem ile karakterize etkili bir antiviral ajan. İlaç vücutta endojen interferon üretimini uyarır askorbik asit, bendazol içerir.

soğuk algınlığı için çocuk antiviral ilaçlar

İlaç çeşitli biçimlerde üretilmektedir:

 • yetişkinler için tasarlanmış kapsüller;
 • şurup, 1 yıl çocuklara kabul için izin verilir;
 • harç yapmak için toz.

Belki de VSD'ye yakalanan bireylerde baskıyı azaltmak gibi yan etkilerin varlığı.

Tanısı olan hastalarda kontrendikedir:

 • hipotansiyon;
 • ürolitiyaz;
 • mide ülseri;
 • diyabet mellitus.

İlaç hamile kadınlar için tavsiye edilmez. Çocuklar için son derece dikkatli kullanılmalıdır.

Terapötik etki halihazırda ikinci üçüncü günde.

İlaç "Amiksin"

İyi bir antiviral. Mükemmel immünomodülatör özelliklere sahiptir. Ayrıca, o bir interferon indükleyicisidir. İlaç "Amiksin" mükemmel viral hastalıkların soğuk algınlığı ile savaşır. Bu grubun çok çeşitli hastalıklarında etkilidir. Sadece tedavi için ilaç "Amiksin" kullanın. Viral hastalıkların önlenmesi için kullanılması tavsiye edilir.

7 yaşın altındaki çocuklara ilaç reçete edilmez. Hamile kadınlara ve ayrıca hemşirelere kullanmayın.

Yan etkiler nispeten azdır. Tek tezahür alerjik bir reaksiyondur.

"Ingavirin" anlamına gelir

İlaç grip A, B tedavisi için talep var,parainfluenza, adenovirüs enfeksiyonu ve diğer birçok hastalıktır. Bu harika bir immünmodülatör. Vücudun viral patojenlere karşı savunmasını harekete geçirir.

en iyi antiviral ilaçlar

Ürün sadece yetişkinler için tasarlanmıştır. 18 yıla kadar kullanım önerilmemektedir. Hamile kadınlar ve emziren kadınlar ilacın "Ingavirin" ilacını sadece doktor tarafından reçete edildiği gibi alabilirler.

Olası yan reaksiyonlar alerjidir.

Hazırlık "Tamiflu"

Yeterince etkili bir antiviral ajansoğuk ile. İnfluenza A, B virüsü ile savaşmak için kullanılır.Diğer soğuk algınlığı (ARVI) ile ilgili olarak, ilaç etkisizdir. İlaç profilaksi için uygun değildir.

Çözüme ulaşmış çocuklar için kullanılabiliryıl. Önemli bir koşul doğru dozdur. "Tamiflu" ilacı laktasyon ve hamilelik sırasında kullanılmasına izin verilir. Bu durumda, dikkatli olmanız ve sağlığınızı dikkatlice izlemeniz gerekir.

Bu ilacın kullanımı yan etkilere neden olabilir:

 • uykusuzluk;
 • ishal;
 • baş ağrısı;
 • bulantı.

İlaç kesintisiz olarak uzun bir süre kullanmak yasaktır. Çünkü hastada depresyon ve psikozu provoke edebilir.

İlaç "Arbidol"

Soğuk algınlığına karşı popüler antiviral tabletler. Bir dizi viral hastalığın tedavisinde etkilidirler. Bu ilaç 3 yaşın altındaki çocuklar için reçete değildir. Hamile kadınlar ilacı kullanabilirler, ancak sadece bir doktorun gözetiminde.

İlaç kullanımından kaynaklanan yan etkiler şunlardır:

 • baş ağrısı;
 • bireysel alerjik reaksiyon.

Bu ilaç 1974 yılında icat edildi. Bugüne kadar talep devam ediyor. İlaç "Arbidol" - geniş bir etki yelpazesine sahip etkili ve güvenli bir araç.

soğuk algınlığı için antiviral haplar

İlaç Anaferon

Bu, homeopatik bir ilaçtır.antiviral bağışıklığı uyarır. İnfluenza tedavisinde kullanılır. Ayrıca, profilaktik amaçlar için reçete edilir. İlaç komplikasyon riskini azaltır.

İlaç Anaferon kullanımına izin verilirHemşirelik ve hamile. Ek olarak, çocuklar için soğuk algınlığı için etkili antiviral ilaçlar seçilmesi, bu tesiste ebeveynlerin ve doktorların tercihleri ​​durmaktadır. Kırıntıları için, üreticiler özel bir ilaç türü üretmişlerdir.

Laktozu tolere etmeyen kişilerde ilaç "Anaferon" kontrendikedir. Temel olarak, ilaç komplikasyonlara neden olmaz. Bu çok etkili.

Ozillococcinum ilacı

Üretilen Homeopatik ilaçGranüller. Ürün etkili bir koruma sağlar. Soğuk algınlığı ve grip karşı iyi iyileşir. İlaç neredeyse hiç kontrendikasyon yok. Tek istisna laktoz intoleransıdır. Çare yenidoğan, ilk günlerde kullanmak için izin verilir. Emziren ve hamile reçete edilir.

İlaç alımı en etkili iseHastalığın gelişini ilk işareti başladı. İlaç "Oscillococcinum", grip virüs aktivitesi bastırılmasına katkı olası komplikasyonlar korur.

Çocukların tedavisi

En iyi antiviral ilaçlar tarafından sağlandıbize doğa. Bu limon, sarımsak, zencefil, bal, aloe, dogrose. Bebeğin bağışıklığını bu kadar erişilebilir ve basit yollarla düzenli olarak destekleyerek, uyuşturucu ihtiyacı kendi kendine yok olacaktır.

Fakat kırıntı hastalığın tüm semptomlarına sahipse, ilaç tedavisi ile birlikte dağıtılamaz.

Çocuklar için soğuk algınlığı için antiviral ilaçlar

Soğuk algınlığı için çocuk antiviral ilaçlar şunlardır:

 1. Homeopatik ilaçlar. Bu ilaçlarda, aktif maddelerin içeriği son derece azdır. Bugüne kadar bedenleri nasıl etkiledikleri belli değil. Ancak olumlu etki genellikle reddedilir. Doktorlar bir günlük kuralı kullanmanızı önerir. Gün içindeki homeopatik ilaç uygun bir etki sağlamazsa, daha fazla kabul ihtiyacı ortadan kalkar. Bu tür ilaçlar şunlardır: "Ocillococcinum", "Aflubin", "Anaferon", "Ergoferon", "Vibrokol" (mum).
 2. Interferon indükleyicileri. Bunlar etkili immünostimülanlardır. Cesedi bağımsız olarak interferon üretmeye zorlarlar. Çok dikkatli bir şekilde tayin edilirler. Bu fonların kısa bir süre için kullanılması tavsiye edilir. Çünkü uzun bir resepsiyon kaynakları tüketir. Bu bağlamda, ilaçların etkinliği önemli ölçüde azalır. Bu grup ilacı içerir: Citovir, Kagocel, Viferon (mum), Grippferon (damla). Yeni neslin "Derinat" ilacı çok etkilidir. Onun etkisi altında vücudun kendi interferonunu çok daha hızlı ürettiği belirtilmektedir. Antiviral fitillere özellikle dikkat edilmelidir (örneğin, "Viferon"). Çalışmalar rektal uygulamanın interferonun biyoyararlanımını% 80'e çıkarabileceğini doğrulamıştır.
 3. Kombine etkiler. Bunlar mükemmel antiviral ajanlar ve aynı zamanda mükemmel interferon indükleyicileridir. Bunlar arasında ilaçlar: "Tsikloferon", "Amiksin", "Arbidol", "Ingavirin", "Isoprinosin", "Panavir". Tüm ajanlar virüs üzerinde çalışır ve aynı anda interferon üretimini teşvik eder. İki yaşın altındaki çocuklar bunları kullanmazlar, çünkü ilaçların yan etkileri vardır.
 4. Grip. Bu grup ilaçları içerir: Tamiflu, Remantadin, Relenza. Etkileri sadece influenza virüslerine uzanır. Diğer hastalıklarla ilgili olarak, etkisizdirler.

soğuk algınlığı için etkili antiviral ajan

Çocuklar için ilaçların uygulanması

Antiviral hatırlamak gereklidirsoğuk algınlığı anlamına gelir - güçlü bir silah. Doğru uygulanmazsa, grip ARVI'yı tedavi etmez. Ve hatta zarar verebilir. Bu nedenle, ilacı sadece belirtilen dozlarda ve belirtilen rejimlere göre kullanın.

Aşağıdaki fon listesi ebeveynlerin soğuk algınlığı için çocuklukta kullanılan antiviral ilaçların kırıntıları için uygun olduğunu anlamalarına izin verecektir.

Yenidoğanlar için, aşağıdaki ilaçlar reçete edilebilir:

 • Aflubin (damla).
 • "İnterferon".
 • "Oscillococcinum".
 • "Viferon" (mum).
 • "Grippferon".
 • "Kipferon".
 • "Genferon ışığı" (rektal mum).
 • "Asiklovir".

1 aylık dönmüş olan kırıntıların, çocuklar için Anaferon ilacını kullanmasına izin verilir. Altı aylık bebeklerin "Ergoferon" ilacını kullanmasına izin verilir.

1 yaşındaki bebeklerden uyuşturucu ile tedavi edilebilir:

 • "Rimantadin."
 • "Citovir 3".
 • "Tamiflu".

İki yaşındaki çocuklara "Isoprinozin" reçete edilebilir.

Yaşları 3 yıl olan bebekler uygun ilaçlardır:

 • "Kagocel".
 • "Arbidol."

Dört yaşındakiler için, tablet formunda "Cycloferon" ilacının kullanımına izin verilir.

Beş yaşındaki kırıntıları zaten uyuşturucu kullanabilir:

 • "Relenza".
 • Aflubin (tabletlerde);

Yedi yaşındaki çocuklar "Amiksin" ile tedavi edilebilir. Ve 13 yaşından beri, çocukların "Ingavirin" ilacını kullanmasına izin verilir.

iyi antiviral

Önemli uyarı

Sonuç olarak, herhangi birSeçtiğiniz antiviral ilaçları çok dikkatli bir şekilde alın. Bunu sık sık yapmayın. Bağışıklığın sürekli uyarılması sistemi tüketir. Vücudun kendi savunması daha az verimli çalışmaya başlar. Doktorlar bir yıl boyunca 3-4'ten fazla antiviral ilaç tedavisi yapmamalarını tavsiye ediyor. Bu fonları daha sık kullanan kişi çok risk altındadır. Çünkü bağışıklık sistemi için oldukça tehlikelidir.

Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar 2019

Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar 2019

Related news

 • Kış Gelinleri İçin Saçlar Dikkat Çekiyor
 • Bal, Elma Sirkesi ve Ilık Su Karışımı Neye İyi Gelir
 • Yeni Tasarım İğne Oyası Modeli Yapımı Anlatımlı Videolu
 • Bel Çevresi Yağlarından Kurtulmak İçin Öneriler
 • Çay Tarifi

 • Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar

  Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar


  Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar

  Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar

  Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar

  Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar

  Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar

  Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar

  Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar

  Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar

  Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar

  Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar

  Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar

  Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar