Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni 2019

Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni 2019
19.08.2019

Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni 98

"Sivrisinek burnu zayıflamaz": deyimin anlamı, kökeni

İfadelikler kararlı ifadelerdir;kişileri, davranışlarını, sözlerini, eylemlerini, eylemlerini vb. değerlendirebilmek için kullanılabilir. Bununla birlikte, konuşmalarında kullanmadan önce anlamlarını, hangi tarzda kullanılabileceklerini bilmelidir.

Birçok ifade birimi alınmamalıTam anlamıyla. Onlar mecazlıdır ve bu onların yorumlarının düşündüğünden tamamen farklı olabileceği anlamına gelir. Ayrıca belirli ifadelerin sadece resmi olmayan bir ortamda ya da gazetecilik bir sanat için kullanması gerektiğini çok etkileyici bulunmaktadır.

Bu makalede, böyle istikrarlı birciro, "sivrisinek burun zedelenmez": ifadelerin anlamı, kökeni tarihi, anlam bakımından yakın sözcükler ve kombinasyonları. Böyle bir ifadeyi kullanmanın nereye uygun olduğunu öğreniriz.

"Sivrisinek burun zedelenmez": deyimin anlamı

Bu ifadenin en doğru tanımı, güvenebileceğiniz, bilinen, güvenilir sözlüklerin doğruluğunu sağlamamıza yardımcı olacaktır. Bu akıllı bir SI Ozhegova ve bir ifade metni MI Stepanova.

Sivrisinek burun ifadelerin anlamını zayıflatmaz

Koleksiyonunda yer alan Sergei Ivanovich, şu ifadeyi tanımlıyor: "hatayı bulamıyorsunuz, çünkü çok iyi yapıldı." Bu, dikkat çekici birşey; "sohbet tarzı".

MI Stepanova kararlı devrimler sözlükte "sivrisinek burun düşürmeyeceği" phraseologism düzenlediğini Anlamı: "şey iyi, hiçbir şikayet, iyi yapılır."

Gördüğümüz gibi, ifade edilen ifade, ideal olarak yapılmış bir çalışmayı karakterize ediyor. Ama sivrisinek burnu nerede? Metnin etimolojisi bu gizemi bize gösterecektir.

İfade menşeinin tarihi

Sürdürülebilir ciroyu nasıl geliştiriyorsunuz? İncil, mitoloji, kurgu, tarihsel olaylardan bize geliyorlar. Halk sanatı, birilerinin ifadeleri.

Atalarımızın sözleri üzerinde duralım. Pek çok kararlı ifadenin ortaya çıktığı için teşekkür ederim. İfadeleriyle çeşitli eylemleri, fenomenleri ve üretilen cümleleri fark ettiler. Çok parlak ve yetenekli oldukları için popüler oldular. Ezberlenmişler, nesilden nesile aktarılmışlardı. Ve bu tür dilbilimciler, Dahl'ı topladıkça, şimdi kendi yorum ve etimolojilerini öğrendiğimiz, sabit dönüşlerin sözlüklerini oluşturdular.

Aynı şekildeifadesi. Belirli bir yazarı yok. Atalarımız, genellikle hayvanların davranışlarına dair akılcı sözler gözlemlerine dahil olmuşlardır. Bu durumda - bir böcek. Sivrisinek keskin bir stinger var, o kadar küçük ki, hiçbir yerde daha incedir. İş mükemmel bir şekilde yapıldığında, bunun bir böcek olduğunu ve burnunuzu çizmeyeceğini söylediler. Yani, daha iyi bir yer yok.

phraseology anlamı, burun sivrisinek zayıflatmaz

Ayrıca sivrisinek burnunun söz konusu olduğu bir versiyon vardır.Böyle bir katı, iyi iş ile bağlantı, bunun sonucunda bir sivrisinek sokması bile uymuyor. Her şey o kadar yumuşak ve pürüzsüz ki en ufak bir boşluk yok. Yani "bir burun sivrisinek zayıflamıyor" ifadesi ortaya çıktı.

Phraseology'nin anlamı ve kökenini düşündük. Anlamı olan ifadeleri seçelim.

eşanlamlılar

Popüler arasında, benzer kombinasyonlar, "her şeyden önce övünme", "bir aksaklık ve aksaklık olmadan", "yok etmeyin" gibi tanımlanabilir.

burnun sivrisinek ifadesini zayıflatmaz

Aynı yorumu, "sivrisinek, burnun sivrisineklerini zayıflatmayacak" anlamına gelir. Bu ifadeler, ideal olarak gerçekleştirilen çalışma olarak mecazi olarak tarif edilebilir.

kullanım

Phraseology "sivrisinek kullanmak için uygun neredeBurun zayıflamaz "? Anlatım, konuşma konuşmalarını, gazetecilik metinlerini, yazarların eserlerini zenginleştirecektir. Edebiyatta ve medyada sık sık istikrarlı bir ciro bulabiliyorsunuz.

Birinin işi gözü memnun ederse ve şikâyet edecek bir şey yokken, kelimenin ustaları böyle bir çalışma hakkında yazıyorlar: "Sivrisinek burnu zayıflatmaz." İfadenin anlamı, herhangi bir sözcüğün övgü ifade etmesinden daha iyidir.

Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni 2019

Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni 2019

Related news

 • Kızıltepe Haberleri: Kızıltepede park etme kavgası: 3 yaralı 2 gözaltı
 • 2019 MEKİK OYASI ANLATIMLI YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU
 • Enchilada (Tavuklu)
 • Çorba Diyeti İle Kaç Kilo Verilir
 • Birbirinden acaip resimler

 • Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni 7

  Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni


  Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni 24

  Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni 34

  Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni 82

  Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni 51

  Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni 48

  Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni 37

  Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni 12

  Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni 94

  Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni 43

  Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni 65

  Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni 16

  Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni 3

  Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni 16

  Sivrisinek burnu zayıflamaz: deyimin anlamı, kökeni 80