17.06.2019

Sirke borscht ne kadar ve ne zaman eklenmelidir 78

Sirke borscht ne kadar ve ne zaman eklenmelidir?

Elbette her ev hanımı yemeklerini isterlezzetli, içten ve doymuş renkte idi. Özellikle çorbalarla ilgilidir. Çorba (nedeniyle havuç ve yağa) hoş sarı renkli olmalıdır tarifi ve çorba zorunlu kırmızı-bordo renkli (nedeniyle şeker pancarı) ile doygun hale getirilir. Ne yazık ki, gerekli renk parlaklığını elde etmek her zaman mümkün değildir. Ve birinci tabaka kırmızıya dönerse, bir süre sonra renk kaybolur. Nasıl kurtarabilirim? İşte sıradan sirke tablosunun yardımıyla geliyor.

borscht zaman sirke ekle

Neden borsaya sirke ekliyorsunuz?

Tarifi okuduktan sonra, birçok ev hanımı kendine şu soruyu yapıyor: Borsaya sirke eklenmesi gerekiyor mu? Asitin çanağın tadını etkileyebileceği düşünülmektedir. Aslında, belirli kurallara uyarsanız, sirke tadında hiçbir zarar gelmez.

Peki neden borsaya asit ekleyin? Birincisi, asetik öz, parlaklığın ve renk doygunluğunun verilmesine yardımcı olur. İkincisi, sirke kullanımı sayesinde, kırmızı borscht kırmızı kalır ve belli olmayan, belli olmayan sarı olmaz. Borscht gerçek olacak, sadece pancar ile çorba değil.

borsch ne zaman sirke eklenir

Üçüncü olarak, içeriği doğru bir şekilde uygularsanız(Sirke sirkeye ne zaman ilave edileceğini bilmek), yemek sonunda hoş bir ekşiğe kavuşacaktır. Ekşi lahana köstebekleri pişirmese bile, ekşi bir tadı vardır. Bu, Borscht'ı sevenler için mükemmel bir seçenektir.

Borsaya sirke ne zaman eklenir?

Yani, biz anladım. Borsadaki sirke gerekli ve çok faydalı bir şey. Artık sirkeye borscht eklerken anlamak gerekir.

Bu madde çanağa eklenirkenpancar pişirme. Uzmanlar, bu çorba için havuç-soğan ve pancar kızartması yapmalarını tavsiye ediyor. Ayrı bir kızartma kabında ince doğranmış soğan kızartılmış ve ızgaralı havuç biçiminde büyük bir ızgarada bulunur. Ayrı bir tavada rendelenmiş pancar rendelenmiş.

Başlamak için, pancar yüksek ısıda kızartılırbirkaç dakika. Sonra ateş çıkarılır ve çorbadan biraz et suyu eklenir. Yumuşak oluncaya kadar birkaç dakika için pancar güveç. Balzamik sirke ne zaman eklenir? Asit, pancar preparasyonunun son aşamasında eklenir. Ekşi içeriği ekledikten sonra, sebze beş ila yedi dakika daha söndürmeniz gerekir. Sonra pancar çorbaya eklenir.

 borsch'a sirke ekle

Borsch'a sirke eklemek ne kadar sürer?

Şimdi asidin miktarını belirleyelim. Borsch'a sirke eklediğimizde - biliyoruz. Ama hangi miktar ve hangi özü kullanmak daha iyidir?

Borscht hazırlanması için her zamanki almalımasa (% 6 veya% 3) sirke. Asit miktarı tava hacmine, et suyu miktarına ve pancarın kendisine bağlı olacaktır. Tipik olarak, bir çorba kaşığı% 6 bir çorba kaşığı bir litre suya eklenir. Yani, üç litrelik bir tencereniz varsa, pancarlara üç çorba kaşığı sirke eklemeniz gerekir.

Asit kullanılan şeker yumuşatmak için. Bir çorba kaşığı sirke bir çay kaşığı şeker eklenmelidir. Doğrudan sirkenin arkasında pancarlı bir tavaya dökülür. Ekşi lahana çorbasını sevenler için, ama bunları sıradan lahanalardan pişirenler için şeker miktarını azaltabilir ya da hiç eklemeyebilirsiniz. Ekşi lahana çorbası - en sevdiğiniz yemek değil ve tüm renk ve parlaklığını koruyorsanız, sirke miktarını azaltabilir veya biraz daha şeker ekleyebilirsiniz.

borsch sirke eklemek gerekip gerekmediğini

Bazı nüanslar

Yani, sirke için pastırmayı ne zaman ekleyeceğimizi biliyoruz.ne kadar ihtiyaç duyulur ve bu maddeye ihtiyaç duyulur. Bazen sorular var: "Mutfakta sirke yoksa, mağazaya kaçacak zaman yok. Ne yapmalı? "Aşçılar, sirke özünün sıradan limon suyu ile değiştirilebileceğini söylüyor. Tabakta, yine, 1 litre su başına bir taze sıkılmış limon suyu bir çorba kaşığı eklenir.

Şüpheniz varsa, borsch'a sirke ekleyin,o zaman sitrik asit kullanabilirsiniz. Ayrıca rengi koruyacak ve yemeğe ekşi verecektir. "Bıçak ucunda" dedikleri gibi eklenmelidir. Limon suyundan çok daha konsantre, bu yüzden çorba kaşığı ile ilgisi yok. Büyük bir tencerede yarım çay kaşığı sitrik asit serpin, bir çay kaşığı şeker ilave edin ve sirkenin yerine hazırlayın.

Borsch'a sirke eklediğinde unutma.dikkat etmeyi unutmayın: sirke ile domates salçası kullanırsanız, asitli çorba konserve domatesleri koyun. Ürünlerin kompozisyonunu okuyun. Zaten sirke içerdiyse, pancarda bulunan kızartma tavasında bulunan madde miktarını azaltmaya çalışın.

Ve son. Diğer ev kadınlarının borschine sirke ilave edilip edilmeyeceği, bunu yapıp yapmayacağınız - uygulamayı gösterecektir.Related news

 • Ne zaman bir yavru kedi aşılamak ve ne zaman
 • Şişe nasıl açılır
 • BGD Başkanı Atalay: Instagram şifrenizi değiştirin
 • Ekmeksiz diyet göbek yapar
 • Sabahattin Ali’nin büyük eseri Kürk Mantolu Madonna sahnede, yaratıcı ekip Kampüs’te

 • Sirke borscht ne kadar ve ne zaman eklenmelidir 88

  Sirke borscht ne kadar ve ne zaman eklenmelidir


  Sirke borscht ne kadar ve ne zaman eklenmelidir 99

  Sirke borscht ne kadar ve ne zaman eklenmelidir 13

  Sirke borscht ne kadar ve ne zaman eklenmelidir 19

  Sirke borscht ne kadar ve ne zaman eklenmelidir 35

  Sirke borscht ne kadar ve ne zaman eklenmelidir 79

  Sirke borscht ne kadar ve ne zaman eklenmelidir 93

  Sirke borscht ne kadar ve ne zaman eklenmelidir 47

  Sirke borscht ne kadar ve ne zaman eklenmelidir 50

  Sirke borscht ne kadar ve ne zaman eklenmelidir 13

  Sirke borscht ne kadar ve ne zaman eklenmelidir 77

  Sirke borscht ne kadar ve ne zaman eklenmelidir 55

  Sirke borscht ne kadar ve ne zaman eklenmelidir 21

  Sirke borscht ne kadar ve ne zaman eklenmelidir 34

  Sirke borscht ne kadar ve ne zaman eklenmelidir 86

  Sirke borscht ne kadar ve ne zaman eklenmelidir 5