Simge Sporuchnitsa günahkârları: açıklama, fotoğraf ve anlam. Sinister Simgesi İçin Namaz 2019

Simge Sporuchnitsa günahkârları: açıklama, fotoğraf ve anlam. Sinister Simgesi İçin Namaz 2019
10.05.2019

Simge Sporuchnitsa günahkârları: açıklama, fotoğraf ve anlam. Sinister Simgesi İçin Namaz 22

Simge "Sporuchnitsa günahkârları": açıklama, fotoğraf ve anlam. Sinister Simgesi İçin Namaz

Tanrıya adanmış yüz resimlerden fazlası varAnneler, her biri, Tanrının Annesi ve Rab'bin merhamet duaları yoluyla meydana gelen bazı mucizevi olaylara şerefine yazıldı. Simge "Sporuchnitsa günahkârları" - Bu, kimsenin ne yazık ki bilmediği yaratılış tarihi olan tapınaktır.

Bir resim elde etme

suçlu bir eşyanın simgesi

İlk kez, Tanrı'nın Annesi "Sporuchnitsa günahkârları" simgesiOrel bölgesinde bir adamın manastırında bulundu. Harika bulgulara rağmen, insanlar ciddi bir restorasyona ihtiyaç duyan bu imaja saygı duymadılar ve tapınağa aktaramadılar. Ve sadece Tanrı'nın Annesi defalarca yeryüzüne rüya gibi geldiğinde, bu simgenin şifa gücü hakkında konuşurken, tapınak yerini kilisede buldu.

Görüntü çevresinde çok sayıda mucize vardı. İlk iyileştirilen, epileptik nöbetler geçiren bir çocuktu. Bundan sonra, pek çok kişi, ağır iyileştirilemeyen hastalıkları olan simgeye geldi.

Zavallı ve ıstırap çeken insanlara gösterilen Tanrının Annesi'nin merhameti için, "Sporuchnitsa günahkârlarının" imajına şerefine katedral koymaya karar verildi. Simgelerin Rus halkının yaşamındaki önemi her geçen gün arttı.

sporuchnitsa simgenin günahkâr değeri"Sporuchnitsa günahkârları" imgesinin patron ziyafeti, 20 Mart'ta edinimine onur ve 11 Haziran'da bol miktarda mür rengi simgeleriyle dolu bir gün haline geldi.

"Sporuchnitsa günahkârları." Simgenin Anlamı

Orel manastırında bulunan bu tapınak,türünün gerçekten benzersiz bir örneğidir. Resmin üzerinde Presvjahaya, kollarını "kefalet" olarak adlandırılan bir jest biçiminde katladı. Böylece Meryem Ana, Tanrı'nın kabul etmeyeceği şeyler yapmamayı söylediği tüm günahkarlar için kefil olduğunu gösterir. Bebek İsa Mesih, Anne'nin elini, barış için yaptığı duanın kendisi tarafından duyulacağının bir işareti olarak sıkıyor. Tanrı'nın Annesi kendisini altın giysilerle giydirmiştir ve omophorion ile kaplı başı, cennetin gerçek hükümdarı olan kraliyet tacı ile taçlandırılmıştır. Fotoğrafı bu makalede sunulan "Sporuchnitsa günahkârları" ikonu, kutsal Virgin'in en güzel imgelerinden biri olarak düşünülür.

Görüntünün mucizeleri

Bu dünyada "Sporuchnitsa günahkarları" simgesi ortaya çıktıbirçok mucize. Bir kez görüntü, tedavi edilemez bir beyin hastalığından muzdarip zengin bir kadın tarafından iyileşti. Bu mucizevi şifalardan sonra gelen annenin şefaatine ihtiyaç duyan herkes, ikonun erimeye başladığını fark etmeye başladı. İnsanlar bu paha biçilemez yağı topladılar ve onları acı lekelerle yağladılar ve garip bir şekilde toparlandılar.mkona sporuchnitsa günah fotoğrafı

Simge "Sporuchnitsa günahları" Rusça yardım ettiinsanlar ve 19. yüzyılın sonunda, kolera Avrupa'da öfkelenirken tüm dünya için korkunçtu. Moskova sakinleri daha sonra Rusya'yı böylesine korkunç bir beladan koruyan mucizevi bir görüntüden önce akatistleri okumak için toplandılar.

"Sporuchnitsa" imajının şerefine inşa edilen tapınakGünahkârlar ", Nikolo-Khamovnichesky Katedrali, ülkede iktidar Bolşeviklere gittikten sonra bile kapanmadı. Kilisenin rektörü, kilisenin etrafında bir simge ile bir alayı organize etti ve şefaat için Tanrı'nın Annesi'ne dua etti. Kutsal Bakire'nin duaları ile tapınak sağ salim kalmamış ve dahası işlevini sürdürmüştür.

Tapınaktaki ikonun gelişiyle birlikte oluşmaya başladı.gerçek mucizeler - görüntünün karşısındaki pencerenin dışındaki gece bir yıldıza benzeyen gerçek ışık flaşları vardı. Bu bir defadan fazla tekrarlandı, bu yüzden katedral rektörü tavsiye için Metropolitan Filaret'e döndü. Buna cevaben, simgesinin tapınaktan alınamayacağı ve insanların imgeden önce dua etmelerini yasakladığı yazılmıştır. O zamanlar, mucizeleri duyan Rus halkı, resmin yakınında meydana gelen parlak parlamaları görmeye geldi. Polisin kime ait olduğu kâfirleri, ışık akıntısının içerilen lambalardan olduğundan emindi. Ancak zifiri karanlıkta bile, harika flaş yıldızları görünmeye devam etti. Kuşkucular başka bir versiyonda ısrar etmeye başladı - ay ışığının tüm suçlularında. Ancak karanlık gecelerde bile büyük bir mucize Muskovitleri şaşırtmaya devam etti. 10 Haziran'da, her şey durdu ve "Sporuchnitsa günahkarları" simgesi, tüm yerel sakinlerin bu kutsal yağdan yeterince aldıklarını bolca susturdu.

Mübarek Bir'in imgesi ilginçtir.Meryem, bir mizahi ikon için bunu yapmak isteyen birçok kişi olmasına rağmen, bir rizomla süslenmiş değildir. Efsaneye göre, Khamovniki'deki tapınağın daimi yardımcısının biri, Tanrı'nın Annesinin imajını giysisiz bırakmak istediği bir vizyondu.

Bize yardım et, en kutsal theotokos!

Günahkarların acılarını Meryem'in simgesi

Tanrı'nın Annesi "Sporruchnitsa günahkarları" imajından önceinsanlar sağlıkları için dua ederler. Bu özellikle, iyileşme ümidini yitirmiş olan ciddi hasta insanlar için geçerlidir. Ancak Kutsal Bakire, yalnızca bedeni değil, aynı zamanda insanın ruhunu da ele alır. Bu nedenle, umutsuzluk ve umutsuzluk anlarında, inanan her zaman, cennetsel işlemcimize dua getirebilir, karşılığında sakinleştirici ve umut alır.

Bir türbe satın almak nerede

Icon "Sporuchnitsa günahkarları" - en çokRus halkı için önemli. Bu yüzden tüm kilise dükkanlarında ve dükkanlarda satın alınabilir. Görüntünün ne olduğu önemli değil - incilerle işlemeli incilerdeki küçük ve ucuz bir simge ya da türbe - Tanrı'nın Annesi buna gerçekten inanan herkes için dua edecektir.

Son zamanlarda çok popüler olduDoğru boyut ve malzemeyi seçerek siparişi altından simgeler satın alın - örneğin, boncuk veya altın iplik ile nakış. Böyle bir şaheserin fiyatı oldukça büyük olacaktır, çünkü elle yapılan işler en az 4-5 bin rubleye mal olmaktadır. Benzer bir iş sipariş ederken, bunun evinizin antika iç kısmının bir parçası veya bir parçası olmadığını unutmayın. Simge her şeyden önce siz ve Tanrı ya da azizler arasındaki bir arabulucudur, bu, onlara doğrudan doğruya dua etmek için bir fırsattır. Tanrı'nın Annesinin güzel ve sevgili bir imgesi, eğer cennetsel güçlere saygı duyuyorsanız, gerçekleşir. Ve en önemlisi - el ile yapılmış bir simgeyle tapınağa gelmeyi ve kilisenin hizmetkarlarından bunu kutsamanıza yardım etmelerini rica etmeyin.Namaz Simgesi Sinister Sinister

Cennete çağrı

Namaz simgesi "Sporuchnitsa günahkarları" ile başlar"Kraliçem, kelimeler benim umudum en kutsaldır." Ve aslında, daha yüksek güçler, yüce halklara, tek ışık ve inanç ışını haline gelir. Duada, emri yerine getirmedikçe, Rabbimiz’i kızdıracağımız tüm günahlarımız için af diliyoruz. "Gece karanlığı gibi, hayatım" diyoruz. Dua eden, inanan kişi sadece kendisi için değil, aynı zamanda düşmanları için de şunları soruyor: “Beni nefret eden ve üzenlerin gazabını rahatlatın”. Ve sonunda, Rabbimizi öveceğiz. Kalpten iman ile kalpten okunan bu dua, büyük bir güce sahiptir. Tabii ki, bir kez, bir zamanlar Theotokos'a dua ederek ve Tanrı tarafından kabul edilemez olan şeyleri yapmaya devam ederek bir mucize beklememeliyiz. Tanrı'nın bizi düzeltmesi, tövbe etmemize yol açması önemlidir - iyileşmenin ilk aşaması.

Simge Sporuchnitsa günahkârları: açıklama, fotoğraf ve anlam. Sinister Simgesi İçin Namaz 2019

Simge Sporuchnitsa günahkârları: açıklama, fotoğraf ve anlam. Sinister Simgesi İçin Namaz 2019

Related news

 • French oje nasıl yapılmalıdır
 • İdlibde cihatçı iki örgütün komutanları öldürüldü
 • Susamlı Karnıyarık Poğaça Tarifi
 • Peynirli Sicilya Tatlısı Tarifi
 • Erdoğan: Harun Bey, çok bela bir kızın var

 • Simge Sporuchnitsa günahkârları: açıklama, fotoğraf ve anlam. Sinister Simgesi İçin Namaz 93

  Simge Sporuchnitsa günahkârları: açıklama, fotoğraf ve anlam. Sinister Simgesi İçin Namaz


  Simge Sporuchnitsa günahkârları: açıklama, fotoğraf ve anlam. Sinister Simgesi İçin Namaz 69

  Simge Sporuchnitsa günahkârları: açıklama, fotoğraf ve anlam. Sinister Simgesi İçin Namaz 58

  Simge Sporuchnitsa günahkârları: açıklama, fotoğraf ve anlam. Sinister Simgesi İçin Namaz 24

  Simge Sporuchnitsa günahkârları: açıklama, fotoğraf ve anlam. Sinister Simgesi İçin Namaz 3

  Simge Sporuchnitsa günahkârları: açıklama, fotoğraf ve anlam. Sinister Simgesi İçin Namaz 22

  Simge Sporuchnitsa günahkârları: açıklama, fotoğraf ve anlam. Sinister Simgesi İçin Namaz 49

  Simge Sporuchnitsa günahkârları: açıklama, fotoğraf ve anlam. Sinister Simgesi İçin Namaz 59

  Simge Sporuchnitsa günahkârları: açıklama, fotoğraf ve anlam. Sinister Simgesi İçin Namaz 66

  Simge Sporuchnitsa günahkârları: açıklama, fotoğraf ve anlam. Sinister Simgesi İçin Namaz 5

  Simge Sporuchnitsa günahkârları: açıklama, fotoğraf ve anlam. Sinister Simgesi İçin Namaz 48

  Simge Sporuchnitsa günahkârları: açıklama, fotoğraf ve anlam. Sinister Simgesi İçin Namaz 48