Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi 2019

Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi 2019 Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

Sezaryen sonrası seks hayatı başlarHemen. Bir kadının vücudunu yeniden kurmak için zamana ihtiyacı var. Doğum yaptıktan sonra, vücut muazzam bir stres yaşar. Önemli roller uyku, psikolojik durum, ağrı ve diğer yönlerden yoksundur.

Sezaryen bölümü nedir?

Olasılık yoksa sezaryen yapılır.doğal olarak bir çocuğu doğurmak. Fetus yanlış yerleştirilmiş olabilir, anne fakir sağlık, bir dizi hastalık, aşırı durumlar, vb. Operasyon sırasında, karın boşluğu disseke edilir ve uterus insizyonu yapılır. Bu cerrahi müdahale, kısır kadının cinsel organlarına yansır. Bu nedenle operasyondan sonra restorasyona ihtiyaç duyarlar.

Sezaryen sonrası cinsel hayata başlamak mümkün mü?

Sezaryen sonrası, postoperatif yaralardaha sık iyileşir. Dış ve iç dikişler bolca kan akabilir. Bu sadece rahatsızlık verici ve acı verici duygular yaratır. Doğumdan sonra kadının cinsel organları herhangi bir enfeksiyona karşı çok hassastır. Bu nedenle, doktorlar doğumdan hemen sonra cinsel hayata başlamalarını önermezler. Bir kadın için ölümcül olabilir.sezaryen sonrası cinsel yaşam

Vücut sezaryen sonrası ne kadar sürer?

Sezaryen sonrası bazı kadınlarCinsel aktiviteyi mümkün olan en kısa zamanda sürdürmeye çalışın. Ama bu operasyondan sonra vücudun iyileşmesi zaman alır. En azından yırtılmayı ve enfeksiyonu önlemek için. İnsan vücudu kesinlikle bireysel olduğundan, bazıları için haftalar ve diğerleri için aylar alır.

Sezaryen sonrası seks yapmaya başladığınızda zamanlama

Yapabileceğin zaman doktor tavsiyeleri var.Sezaryen sonrası cinsel ilişkiyi sürdürmek. Çoğu durumda, bedeni geri yüklemek yaklaşık altı ila sekiz hafta sürer. Plasentanın uterusa ve dikişe yapıştığı yer iyileşir. Bu dönemin sonunda, tekrar yavaşça seks yapmaya başlayabilirsiniz.

Ama bu şartlı terim. Bazı organizmalar bir ay içinde geri yüklenir ve diğerlerinin daha fazla zamana ihtiyacı vardır. Cilt üzerindeki dikiş hızlı bir şekilde iyileşse bile, bu operasyondan sonra uterusun iyileştiği anlamına gelmez.

Sezaryen yapılmışsabir epizyotomi (perinenin cerrahi diseksiyonu), postoperatif sütürün iyileşmesi sırasında yaklaşık üç ay boyunca cinsel ilişkiden kaçınmak gerekir.postoperatif sütür iyileşmesi

Normal bir cinsel hayata dönebildiğinizden nasıl emin olabilirsiniz?

Doktorlar komplikasyon yoksa emin olurlar.Daha sonra ameliyat sonrası (lochia) kan deşarjı biter bitmez cinsel yaşam başlayabilir ve dikişlerle ilgili herhangi bir sorun yoktur. Bundan emin olmak için bir ultrason yapmalısınız. Bu prosedür dikişlerin ne kadar güçlü olduğunu ve cinsiyet sırasında dağılıp dağılmayacağını gösterir.

Bir kadın hazır olsa bileCinsel aktivitenin yeniden başlaması ve bir isteği vardı, konsültasyon ve doktor izni gerekli. Postoperatif sütürün iyileşmesinin nasıl geçtiğini sadece bir uzman belirleyebilecektir.

Dikişlere ek olarak, gerçek şu kiplasenta uterustan ayrılır, açık bir yara oluşur. Bir enfeksiyonun içine girmesine izin veremezsin. Bu nedenle, herhangi bir tampon, cinsel yaşamın yanı sıra hariç tutulur. Yara tamamen iyileşene kadar.sezaryen sonrası ağrı

istatistik

Sezaryen sonrası cinsel yaşam başlamazDaha önce, bir ay içinde. İstatistiğe göre, ameliyattan sonraki kadınların yüzde 10'unun organizmaları dört haftada tamamen restore edildi. Ve fizyoloji açısından bakıldığında, cinsel yaşamı yeniden yaşamaya başlamak mümkün. Vücudun bireysel özellikleri ve komplikasyonları nedeniyle kadınların% 10'u 8 haftadan sonra bile rehabilite edilemez. Geriye kalan% 80'lik oran, sezaryen sonrası 1.5 ila 2 ay arasında geri yüklenir.

Fizyolojik yönü

Sezaryen sonrası kadın dinlemelivücuduna Cinsel hayatı sürdürmeden önce, kanama bitene kadar beklemeniz gerekir. Bundan sonra, bir ultrason yapın ve bir doktora danışın.

İlk kez kullanmak gereklikontraseptifler. Laktasyon döneminde, doğum kontrol hapları sıklıkla kontrendikedir ve operasyondan sadece altı ay sonra bir spiral eklenebilir. En iyi seçenekler prezervatif veya vajinal fitillerdir.sezaryen sonrası iyileşme süresi

Sezaryen sonrası cinsel aktivitenin başlangıcı olmalıkoruyucu. Son zamanlarda iyileşmiş dikişlere zarar vermemek için adam çok doğru ve pürüzsüz bir şekilde hareket etmelidir. İlk aylarda keskin, sert hareketler, basınç ve derin nüfuzlar hariç tutulur. Altı ay içinde sadece klasik duruşlar tavsiye edilir.

Ameliyattan sonraki ilk yakınlıktaBir kadın rahatsız olabilir. Genellikle sezaryen sonrası ağrı var. Fakat bu hisler sonunda geçecek. Vücudun bağları, kasları ve dokuları gerilir ve tonusa gelir. Zaman alır.

Birkaç ay sonra bazı ateşli çiftlerCinsel yaşamın yeniden başlaması, klasik duruşların yerini başkalarıyla değiştirmeye çalışır. Parmakların ve hatta dilin içeri girmesi, bakterileri vücuda getirebileceğinden, buna izin verilmez. Bir başka tehlike ise bir kadının şiddetle tepki göstermesidir. Bu durumda henüz güçlendirilmemiş dikişler stresten uzaklaşabilir.

Bilim adamlarına göre emzirme dönemindeKadınlar seks sırasında üretilenlere benzer hormonlar üretmektedir. Bu genellikle cinsel aktiviteye devam etme isteksizliğini açıklar. Ve en sık sezaryen sonrası olur.sezaryen sonrası

Sezaryen sonrası kadınlar için seks hayatı başladıarka plana Mesele şu ki, analık organı, cinsiyete hızlı bir dönüş için uyarlanmamıştır. Prolaktin (ebeveyn hormonu) kadını sadece yenidoğana konsantre olmaya zorladığı için eşin acı çekmesi gerekir. Organizma şu anda çok "meşgul" dir. Yavruları beslemekle uğraşır. Aynı zamanda, cinsel arzu onun tarafından paralel olarak algılanmaz ve daha az önemli kabul edilir. Bu durum bir süre sonra geçer.

Ameliyattan sonra, önce kadın her zaman değilorgazm yaşayabilir. Bazıları eski keyfi yeniden deneyimlemek için yaklaşık bir yıl sürer. Ancak kadınların yüzde 40'ı bir süre sonra orgazm sık sık iki kez yaşamaya başladığını belirtti.

Psikolojik yan

İlk başta, sezaryen sonrası cinsel yaşam devam ederse,Bir kadın genellikle cinsiyet korkusuna sahiptir. Büyük ölçüde yorgunluk, çocuk için endişe, uykusuz geceler, depresyon suçluyor. Çoğunlukla cinsel yaşamın yeniden başlamasından sonraki ilk kez, daha önce olduğu gibi aynı keyfi vermez.

Böyle bir durumda, bir kadınla konuşmalıOrtağı, korkuları hakkında konuşur. Bir erkeğin sabrı olmalı ve sadece ahlaki açıdan değil aynı zamanda ev işlerine yardımcı olması ve mümkün olduğu kadar çok uykuyu vermesi gerekir.

Bir kadın çoğu kez itici olmaz. Doğumdan sonra, göbek ve göğüs güçlü bir şekilde asılır. Çoğu zaman fazla kiloları önler. Ancak bu sadece zaman içinde düzeltilebilir. Bu dönemde bir adamın yarısına daha dikkatli olması gerekiyor. Zamanla, geri dönüş arzusu. Doktorlar "teşvik etmek" için sıklıkla romantik tarihler ya da erotik filmlerin ortak bir görüşünü öneriyorlar.Sezaryen Sonrası Cinsel Yaşam

Cinsiyet sırasında sezaryen sonrası ağrı

Sezaryen sonrası ağrı meydana gelebilirsevişmek. Ve lokalizasyonu sıklıkla değişir. Vajinada da görülebilirler. Mesele, uterus ve vajinada hormonal kasılma sürecinin başlatılması, ancak deforme olmamış olmasıdır. Seks sırasında rahatsızlık aşırı daralma nedeniyle test ediliyor.

Sezaryen ile cinsel yaşam sonrasıYağlama eksikliği bir kadında şiddetli ağrıya neden olabilir. Çoğu zaman neden psikolojik sertliktir. Bu gibi durumlarda özel hijyenik jeller veya yağlayıcılar kullanabilirsiniz. Seks sırasında keskin bir ağrı ya da akıntı başladıysa, hemen bir doktora başvurmanız gerekir.

Sezaryen sonrası neler ve ne yapamaz?

Varsa seks hayatına başlayamazsın.Ortakların cinsel enfeksiyonları veya iltihapları vardır. Ayrıca, lochia sürüklenir ve dikişler kanamaya devam eder. Operasyondan sonra cinsel yaşamdan önce, partner tam bir muayene geçirmelidir. Kesinlikle yasaklanmış anal seks ve kaldırma ağırlıkları.

Sezaryen sonrası neler olabilir? Gebelikten korunmak için kontraseptiflerin kullanılması gerekir çünkü bir sonraki iki yıl içinde planlanabilir. Zaman içinde bir pozisyon seçebilirsiniz. Çok dikkatli ve kademeli olarak yapılmalıdır. En başarılı olanlar kadının kendi hareketlerini kontrol edebilecekleridir. Daha sık bu pozisyon "yukarıdan" dir.Sezaryen sonrası cinsel yaşamın başlangıcı

Sezaryen sonrası iyileşme

Sezaryen sonrası ilk iyileşme dönemindeBir kadın bir yatak istirahati reçete edilir. Yatakta, 3 ila 12 saat arasında olmalıdır. Yükselmek, keskin hareketler olmaksızın, acele etmemek, acele etmemek ve aşamalı olarak daha iyi olmaktır. Birinin varlığında en iyisi. Sezaryen sonrası sadece üçüncü günde oturmaya başlayabilirsiniz.

Operasyon genel anestezi altındaysa veGöğüsler, öksürük için gereken akciğerlerde birikmiş olan mukustan kurtulmak için ürpertici ve hırıltılı hissedilir. Gazlar ile başa çıkmak, koltukta sallanmaya, derin nefes almayı ve korkmuş olabilecek herhangi bir öğünden ve gazlı içeceklerden uzak tutulmaya yardımcı olacaktır.

Kabızlık başladıysa, dışkı normalleştirmek içinİyi fiziksel aktivite (ancak orta derecede), kurutulmuş meyve ve sebzeler. Yukarıdakilerin hepsi bir kadının psikolojik arka planını etkileyebilir. Ve bu dönemde, seks sürüşü azalır.

Sezaryen kurtarma sırasındakötü geliştirilmiş yağlayıcı. Bu durumda aktif sevişme yardımcı olur. Afrodizyak veya tütsü kullanabilirsiniz. İlk aylarda karın ve uyluk üzerindeki yükü en aza indirgemek için, "arkada" veya "misyoner" duruşunu kullanmak en iyisidir. Başkalarını da yavaş yavaş deneyebilirsin, ama aynı zamanda vajinadaki baskıya da dikkat etmene sebep olur.

Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi 2019

Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi 2019

Related news

 • Tahtın ne Kelimenin anlamı ve kralların yaşamındaki rolü
 • Çilekli İrmik Tatlısı
 • İnsanları etkileme sanatı
 • Yeni Doğan Bebek Yelek Yapılışı Türkçe Anlatımlı Videolu
 • Fırında Soslu Tavuk Kanat

 • Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi


  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi

  Sezaryen sonrası cinsel yaşam: doktor önerileri. Sezaryen sonrası iyileşme süresi