Semptom Ortner-Grekov: kolesistit tanısı 2019

Semptom Ortner-Grekov: kolesistit tanısı 2019
19.09.2019

Semptom Ortner-Grekov: kolesistit tanısı 11

Semptom Ortner-Grekov: kolesistit tanısı

Ortner semptomuSemptom Ortner-Grekov hastalıklarda kendini gösterdi.Karaciğer veya safra yolu ile ilişkili olan. Çoğu zaman akut kolesistitlerde görülür. Sağ taraftaki bazı ağrı belirtileri ile karakterize edilen, avuç içi klavyenin sağ tarafına hafifçe vurarak. Ortner-Grekov'un semptomlarının doğruluğunu karşılaştırmak ve doğrulukla belirlemek için her iki tarafta da sürtünme yapmak zorunludur. Ağrı, doktorun iltihaplı safra kesesinin hafif bir sarsıntısı ürettiği gerçeğinden kaynaklanır. Normal şartlarda hastalar bazen acıyı hissedemezler, kaburgaların altında sağ tarafta sadece belli bir ağırlığı hissederler.

Akut kolesistit

Akut kolesistit, istatistiklere göreVeriler, karın boşluğunun akut cerrahi hastalıkları olan hastaların% 18'inde teşhis edilir. Kadınlarda, ortaya çıkma olasılığı üç kat daha yüksektir. Bu hastalığın nedenleri, Ortner-Grekov'un tam semptomunu deneyimleme şansının yanı sıra oldukça fazladır. Bunlar şunları içerir:

 • safra yollarında hipertansiyon;
 • İçlerindeki enfeksiyon aynıdır;
 • safra yollarının damarlarındaki değişiklikler;
 • diyet ihlali;
 • safra taşı;
 • organizmanın spesifik olmayan direncinde azalma;Yunan Ortner belirtisi
 • renk bozulması eşlik eden mide hastalıkları;
 • morfolojik problemler (örneğin, karaciğer ile - hiperbilirubeneminin gelişimi).

Hastalığın alevlenme vakalarının yaklaşık% 90'ı daha sıkhepsi kolelitiazisin komplikasyonudur. Diyet faktörünün% 100'ü (diyet) tetikleyicidir. Böyle bir hastalık yağ ve baharatlı yiyeceklere, alerjenlere yol açabilir. Bütün bunlar, Ortner-Grekov'un semptomunu belirleyen bir spazm geliştirir. Ancak teşhis sadece bir doktor tarafından yapılmalıdır.

Kolesistite neden olan hastalıklar

Biz zaten sorunları olanları inceledik.hastalık ve diyet. Safra kesesi ile ilgili sorunlara yol açan başka hastalıklar hakkında konuşmaya değer. Örneğin, mide suyu ve özellikle de hidroklorik asit üretimindeki azalmanın eşlik ettiği gastrit de bazen tanı etkinlikleri sırasında Grekov-Ortner'ın pozitif bir belirtisinin saptanmasına neden olur ve bu da bazen yanlış tanıya yol açar.

pozitif ortner semptomuHastalığın tanımı ve derecesi

Hastalığın gelişim aşaması daha fazlaEn azından safra kesesinde meydana gelen değişiklikler, sürecin ne kadar başladığı, komplikasyonların ortaya çıkıp çıkmadığı. İkincisinin ortaya çıkması durumunda, sadece Ortner-Grekov'un pozitif belirtisi değil, aynı zamanda omuz, skapula, supraklaviküler bölgedeki ağrının ışınlanması da karakterizedir.

Diğer belirtiler

Akut kolesistitin eşlik eden semptomları arasındamide bulantısı, safra varlığı ile kusma, ağızda acı, ilk aşamada acı ağrı sendromu ve hastalığın gelişmesi ile seyrini içerir. Vücut ısısı, titremelerin varlığıyla 38 dereceye kadar yükselebilir. Nabızda bir artış var, bazı durumlarda taşikardi var. Ayrıca sarılık görünebilir. Dil kuru olur ve örtülür. Tüm tedavi bir doktor tarafından atanmalıdır. Çalışan kolesistit, etkilenen organların daha sonraki başarısızlığı ile birlikte eşlik eden hastalıklara neden olabilir.

Semptom Ortner-Grekov: kolesistit tanısı 2019

Semptom Ortner-Grekov: kolesistit tanısı 2019

Related news

 • İlaç Termopsol. talimat
 • Dana Kaburga Tarifi
 • Mavi Örgü Bebek Yelek Modelleri
 • Kuzey Kafkasya ve Türkiye arasındaki hava ulaşımı yeniden başladı
 • Çikolatanın bozulduğu nasıl anlaşılır

 • Semptom Ortner-Grekov: kolesistit tanısı 36

  Semptom Ortner-Grekov: kolesistit tanısı


  Semptom Ortner-Grekov: kolesistit tanısı 60

  Semptom Ortner-Grekov: kolesistit tanısı 45

  Semptom Ortner-Grekov: kolesistit tanısı 39

  Semptom Ortner-Grekov: kolesistit tanısı 1

  Semptom Ortner-Grekov: kolesistit tanısı 52

  Semptom Ortner-Grekov: kolesistit tanısı 78

  Semptom Ortner-Grekov: kolesistit tanısı 38

  Semptom Ortner-Grekov: kolesistit tanısı 45

  Semptom Ortner-Grekov: kolesistit tanısı 93

  Semptom Ortner-Grekov: kolesistit tanısı 14

  Semptom Ortner-Grekov: kolesistit tanısı 2

  Semptom Ortner-Grekov: kolesistit tanısı 95