Seferberlik emri: ne ve kime verildi

Seferberlik emri: ne ve kime verildi?

Karmaşık koşullar nedeniyle, hangiDünyada gelişiyor, seferberlik soruları giderek daha popüler hale geliyor. Özellikle, çoğu soru stokta olan erkeklerde ve taslak çağdaki kişilerde ortaya çıkar. Özellikle, birçoğu seferberlik düzeniyle ilgileniyor. Bu nedir? Kime ve hangi amaçla verilir?

mobilizasyon siparişi ne

Seferberlik emrinin genel kavramı

Onların cehaletinden dolayı, birçok Rusmobilizasyon düzenini alırken tematik forumları, arkadaşları ve tanıdıkları panikleştirmeye ve sorularla doldurmaya başlar. Çoğunlukla panik, şu anda komşu bir ülkede - Ukrayna'da gerçekleşen askeri eylemlerle bağlantılı. Basın, sosyal ağlar ve diğer "iyi dilekler" ateşe yakıt ekliyor. Örneğin, yakın zamanda Cherepovets bölgesi ve Cherepovets sakinleri panik kurbanı oldu ve benzer bildirimler aldı. Yani, seferberlik reçetesi: ne var?

Bu kavram hiçbir şekildeUkrayna'da siyasi ve askeri kriz. Cherepovets V. Tolstikov'un askeri komiseri göre, bu bildirimlerin dağıtımı askeri komiserin günlük işi. Çoğu zaman, erkek vatandaşların planlı "revizyonu" ile bağlantılıdır. Bu, birçoğu emeklilik yaşına geldiğinden ve askeri kayıt ve kayıt bürolarının listesinden çıkarılması gerektiğinden, mevcut yedekler hakkında bir tür bilgi toplamadır.

Askeri bilette seferberlik emri

Hareketlilik düzeni (göründüğü gibi,Fotoğrafta görebilirsiniz) - Bu, Rusya Federasyonu'ndaki askerlik hizmetinden sorumlu bütün vatandaşlara verilen bir belgedir. Onun iadesi, rezervistin ülkemizdeki genel seferberlik durumunda mümkün olan en kısa zamanda kurulan belirli bir sanal takıma düştüğünü söylüyor.

Bir seferberlik kararı aldıktan sonra neden paniğe kapılmıyorsunuz?

Bu bildirimi aldığınızda panik yapmayın.buna değer. Askeri bir bilette seferberlik kararı, onu alan kişinin mutlaka ülkenin silahlı kuvvetlerine hazırlanacağı anlamına gelmez. Tam tersine, askerlik hizmetinden sorumlu kişilerin en güncel listesini derlemeye ve hizmete uygun olmayan bireyleri ayıklamaya yardımcı olacak kişilerdir. Askeri komiserler, kaç insanın yedekte olduğunu, kaç emekli olduklarını, taslak yaştaki vatandaşların sayısını bilmeli.

Askere ek olarak, askeri kayıt ve askere alma bürolarının ana görevleri şunlardır: insan ve teknik kaynakları harekete geçirecek faaliyetler için uygulama ve hazırlık.

mobilizasyon siparişi göründüğü gibi

Seferberlik emri: kime verilir?

Benzer bir bildirim elden çıkarılır.daha önce ikamet yerine ait şehir veya bölge askeri sicillerinin ilgili listelerine dahil olan askeri sorumlu vatandaşlar. Biz vatandaşlar 17 yıl iki cinsiyette (özellikle tıbbi ve askeri meslekler) ait kişilere askerlik hizmetiyle yükümlü olduğunu hatırlatmak, yedekte (45-60 yıla kadar) ya da askeri kayıtlarda alındı. Bu kişilerin pasaportunda, kural olarak “askerlik hizmetinden sorumlu” damgası koyulur.

Askeri hizmetten sorumlu olmak için seferberlik düzeni neye benziyor?

Bir seferberlik düzenine sahip olanlar veyahiç almadı, gevşek bir renk ekine benzediğini biliyorlar. Çoğu zaman kırmızı veya açık mordur. Aşağıdaki verileri içerir:

 • Askeri kaydın adı ve adresi;
 • doğum yılı;
 • bildirimin teslim tarihi;
 • emri elde etmek için gerekçeler (örneğin, 16 Ağustos, 13 Ağustos tarihli seferberlik protokolü için zorunlu askerlik komisyonunun kararına dayanarak);
 • Askeri sorumlu bir kişinin askeri ünvanı (örneğin, onbaşı);
 • kod ve pozisyonun adı;
 • VUS numarası;
 • Takımın adı ve numarası (askerin sorumlu olduğu);
 • toplama için çağrılan kişinin görevleri;
 • tahmini ücretlerin adresi;
 • Harekete geçirme emirleri olan vatandaşların katıldığı zaman yanlarında getirmesi gereken bir belge listesi;
 • sorumlu kişilerin ve tarihin imzaları.

mobilizasyon düzenine sahip olan

Bir seferberlik siparişini nasıl alabilirim?

Reçeteyi doğrudan alabilirsiniz.Örneğin bir telefon görüşmesinden sonra askeri kayıt ve görevlendirme bürosu. Aynı yerde, seferberlik düzeniyle ilgili ayrıntılı bilgi edinilebilir (ne olduğu ve ordudaki gündemden nasıl farklılaştığı). Askeri komiserin temsilcileri sizi kişisel olarak ziyaret ettiyse, ücretlerin bildirimini kendi dairenize veya evinize teslim edebilirsiniz. Ve ayrıca işyerinde personel departmanında.

Bu bildirim genellikleAskeri bir askerin askeri biletine yapıştırılır. İlk durumda, askeri kart sürede işareti kaydedilir. İkinci olarak - bir reçete sadece notlar yapmadan yapıştırılır. Fakat mobilizasyon kararı, onu alan kişi için ne anlama geliyor?

seferberlik düzenlemelerine sahip vatandaşlar

Seferberlik emrini alan insanlar ne yapmalı?

Ülkede ilan edilen seferberlik durumundabildirimde belirtilen yere kesinlikle belirlenen bir süre içinde ulaşmalıdır. Aynı zamanda, itirazları Rusya Federasyonu mevzuatı çerçevesinde gerçekleştirilmekte ve bir geçici gündem olmaksızın varış yerine askerlikten sorumlu bir kişinin gelişini sağlamaktadır. Bu nedenle askeri bir bilette seferberlik düzenine sahip olan kişilerin hazır olması gerekir. Ama önceden endişelenme.

kime verilen seferberlik kararı

Bir seferberlik siparişi almak için ne tehdit ediyor?

Bu soru en çok endişe ediyor. Onların cehaletinden dolayı, askerlik hizmetinden sorumlu olan kişilerin çoğu, seferberlik düzenini hiç görmemişlerdir (bu uyarı göründüğü üzere, fotoğrafta görebilirsiniz), fakat aynı zamanda çoğu zaman bunu bir celple karıştırmaktadırlar. Bu emir, emirlerden farklı olarak, aynı gün görev yapmak için geçici görevli olarak hizmet vermekten sorumlu bir kişiyi zorlamaz. Aksine, bu belge, göçmenlik çağındaki vatandaşları ve rezerv içinde bulunanları, Rusya'da seferberlik durumunda olası itirazları hakkında bilgilendirmektedir. Bu nedenle, ihtiyati tedbirler hâlâ kalıyor ve askeri bilete kağıt ile yapıştırılıyor ya da yatırılıyor, askeri sorumluluk ise çalışmaya devam ediyor, çalışıyor ve hayatını daha da yaşamaya devam ediyor.

Askerlik görevine katılamama konusunda askerlikten sorumlu bir kişiyi ne tehdit edebilir?

Daha önce de söylediğimiz gibi,Seferberlik kararı, en çok askeri kayıt ve askere alma bürolarında (askeri hizmetten sorumlu olan kişinin çağrı veya posta bildiriminden sonra geldiği durumlarda) gerçekleşir. Askerî komiserliğin görünüşte olmaması, 100 ila 500 ruble arasında bir idari para cezasıyla tehdit ediyor.

Ancak askeri kayıt bürosuna katılmamak bile sizi kurtarmayacaktır.ihbarın teslimi. Al işte bile yapabilirsin. Buna ek olarak, bildirimde bulunmayan her bir görüş cezayı artırma tehdidiyle karşı karşıyadır, örneğin, doğru yere ulaşma çağrısını 5 kez göz ardı ettiniz, bu nedenle para cezanız 5 kat artacaktır.

seferberlik düzeninin anlamı nedir

Seferberlik emrini yerine getirememenin verdiği rahatsızlık nedir?

Bir seferberlik düzenine sahip olan herkes,Şubat 26, 1997, bölüm 3 (v. S. 9-10) tarihli, "Rusya Federasyonu Seferberlik Hazırlama ve Seferberliği Üzerine" federal yasa temelinde seferberlik ilan halinde varış yerinde gelmeleri gerekmektedir. bulunmaması halinde askerlik (mobilize ülkenin bildirim sırasında) cezai sorumluluk karşıyadır.

Askeri komiserler ve diğer kuruluşların çalışanları için hangi cezalar verilir?

Askeriye ek olarak idarisorumluluk kendilerini askeri askere ofisleri ve vatandaşların taşıyabilir, askeri hesabın uygulanmasından sorumludur. Örneğin, kasıtlı Bu yokluğu veya gündem onların çağrısına askerlik hizmetiyle yükümlü kişilerin geç bildirim 500 1000 ruble gelen miktarda bir para cezası ile doludur.

Listelerin geç teslim edilmesiAskeri hizmetten sorumlu olan vatandaşların yanı sıra belgelerindeki değişikliklerin getirilmemesi (örneğin, ikamet yerlerini değiştiren kişiler hakkında) 300 ila 1.000 ruble arasında değişen idari para cezasıyla tehdit altındadır.

Tam teşekküllü askeri kayıtlar için gerekli olan belgelerin ve listelerin kasıtlı olarak yok edilmesi, 100 ve 500 ruble para cezasına çarptırılıyor.

Kim askeri suçlardan muaf tutulabilir?

Mobilizasyonun ne demek olduğunu bilmek çok azreçete (daha önce de söylediğimiz gibi), bir de askeri suçlamaların kurallarını hatırlamalıdır. Yani, örneğin, aşağıdaki vatandaşlar bunlardan serbest bırakılabilir:

 • askeri meslekleri olmayan kadınlar;
 • seferberlik zamanı için devlet organları ve yerel meclisler tarafından rezervasyonu (savaş dahil);
 • yangın hizmetleri çalışanları, polis, MES;
 • FSRF, BB, devlet yangın söndürme hizmetleri ve savunma amaçlı diğer örgütlerin hizmetinde bulunan siviller;
 • Rusya Federasyonu'nun en üst düzey yetkililerinin başkanları;
 • iki veya daha fazla küçük çocuğu olan kişiler;
 • Rusya Federasyonu topraklarında zorunlu askerlik döneminde yaşamayan insanlar vb.

Askeri eğitime yasal olarak katılmayı reddedebilir miyiz?

Askeri suçlamaları reddetmek, mahkemede askeri komiserin kararına itiraz etmek suretiyle mümkün ve kanuni dayanaklara dayanmaktadır.

Bu durumda, iddia beyanının bir kopyasıBir ihbarda bulunan askeri seçim bürosuna gönder. Mahkemede aynı hakikate ulaşmak için sadece zorlayıcı nedenler varsa mümkündür. Örneğin, bir hata ile bağlantılı olarak (askeri komiser ya da diğer sorumlu kişilerin hatası nedeniyle). Örneğin, iş yerinde ciddi yaralanma nedeniyle sağlığın bozulmasından dolayı, herhangi bir uzuv kaybına yol açar.Related news

 • Rüyada kar görmek anlamı ne ile Etiketlenen Konular
 • Debriyaj slave silindiri nasıl düzenlenmiş
 • 2019 İçin 10 Trend Moda Eğilim
 • Nike Ayakkabı Patik Modeli Yapımı Videolu Anlatımlı
 • Cepli Bebek Yeleği Kaç İlmekle Başlanır

 • Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi


  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi

  Seferberlik emri: ne ve kime verildi