Salatalık tuzlu: kalori ve kullanışlılıkSalatalık tuzlu: kalori ve kullanışlılık


Salatalık tuzlu: kalori ve kullanışlılık 37 19.01.2019, 17:44

Salatalık inanılmaz bir üründür. Beslenme uzmanları her gün yemek yemelerini önerir. Bu ürünün kullanıldığı çok geniş yelpazeli yemekler. Salatalık suyun doksan sekiz yüzü tarafından tuzlu olduğundan, kalorifik değeri a priori yüksek olamaz. Bu nedenle, kilo vermek isteyenler, diyetlerine katın.

Yeşil sebzenin bileşimine neler dahildir, onun besin değeri

Ürünün yüz gramı aşağıdaki unsurları içerir:salatalık tuzlanmış kaloriler

- nişasta ve yağlar (her biri 0.1 g);

- karbonhidratlar (1.7 g);

- vitaminler (grup A - 50 μg, C - 8.5 mg, E - 0.1 mg, B1 - 0.02 mg).

- elyaf ve organik asitler (her biri 0,7 g);

- iyodin - 2,1 mg;

- protein ve diyet lifi (her biri 0,8 g).

Gördüğünüz gibi kompozisyon en uygunudur.

Salatalık tuzlu: kalori ve kullanışlılık

Kullanım bileşimi ve kalorik değeri ile belirlenir,on bir kilokalori. Bu sebze iyi bir iyot kaynağıdır. Vücut tarafından hızla absorbe edilir. Bileşimi incelerken, kalp ve böbrekleri normalleştiren ve iyileştiren kimyasal elementler bulundu. Salatalıkta bulunan organik maddeler insan vücudundaki metabolizmayı yenilemektedir.hafifçe tuzlanmış salatalık kalori

Asitli nötralize eden alkalin tuzları vardır.bağlantısı. Sonuçta, metabolik süreçleri ihlal ediyorlar, erken yaşlanmayı teşvik ediyorlar. Çok miktarda lif içeriyor. Bağırsakların çalışmasını düzenler ve kolestrolü düşürür. Bilim adamları, yiyeceklerinde salatalık kullanan insan sayısının arttıkça, tiroid hastalıklarından ve dolaşım sisteminden daha az acı çektiğini buldu. Laktik asit fermantasyon sırasında üretildiğinden, bu sebze fanatikleri genelde sindirim bozukluklarına maruz kalmazlar. Tuzlanmış salatalık yardımıyla, toksinleri ve diğer zararlı maddeleri "bertaraf edebilirsiniz". Tuzlanmış salatalık yerseniz vücuda lif ve sıvı sağlayacaksınız. Kalorili içeriği düşüktür ve bu ürünün tüketilen miktarını düşünmemizi mümkün hale getirecektir.

Salatalık yararlılığını korumak için en iyi nasıl

Bunu saklamanın en iyi yolu her zaman dikkate alındımarine. Bu formda, salatalık 16.1 kalori içerir. Proteinler, iki gram daha fazla, tuzlu ile karşılaştırıldığında. Biraz daha az karbonhidrat - 1.3 gram.konserve salatalık kaloriAzaltılmış ve diğer göstergeler. Birçok kişi hafif tuzlu salatalık gibi. Bunları makul miktarlarda kullanın. Hafif tuzlu salatalık kalori içeriği küçük olmasına rağmen, onlar iştah heyecanlı olarak, kilo vermek isteyenler için tavsiye edilmez. Mutfak tarifleri yaygın olarak konserve salatalık kullanın. Besin değeri gibi kalori içeriği, hazırlama yöntemine bağlıdır. Korunmak için sirke gibi bir bileşene ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Mide mukozasını ve dişlerin emayesini olumsuz yönde etkiler.

Tüketimin olumsuz yönleri

Kalp hastalığı olan insanlar yanı sırapoliartrit, kolesistit, gut, hepatit, tuz alımı ılımlı olmalıdır. Hastalığı şiddetlendirmek için bir doktora danışmak en iyisidir. Diğer durumlarda, salatalık kolayca sindirilir.

Daha fazla salatalık tuzlu yiyin. Kalorik içerik önemsiz derecede küçüktür ve insana yararı paha biçilemezdir.

Salatalık tuzlu: kalori ve kullanışlılıkSalatalık tuzlu: kalori ve kullanışlılık

Related news

 • Sulu Köfte Nedir
 • Rusyada Suriye Büyükelçiliği: diplomatik misyon çalışmalarına ilişkin bilgi
 • Deniz tuzu sprey nedir, nasıl kullanılır
 • Dekorasyonda altın aksesuar trendi

 • Salatalık tuzlu: kalori ve kullanışlılık 94

  Salatalık tuzlu: kalori ve kullanışlılık


  Salatalık tuzlu: kalori ve kullanışlılık 27

  Salatalık tuzlu: kalori ve kullanışlılık 77

  Salatalık tuzlu: kalori ve kullanışlılık 65

  Salatalık tuzlu: kalori ve kullanışlılık 49

  Salatalık tuzlu: kalori ve kullanışlılık 94

  Salatalık tuzlu: kalori ve kullanışlılık 43