Saç Maskeleri

Saç Maskeleri

-- Sponsorlu Bağlantılar --
Saçlar her bireyin en çok değer verdiği organlarından bir tanesidir. Bireyler – özellikle de bayanlar – saçlarına karşı aşırıya kaçan sevgiler beslemektedir. Bu yüzden de saçlarına karşı aşırı korumacı denebilecek seviyelere ulaşan bakımlarla tüm gün uğraşabilirler. Her saç maskesi saçın bakımında etkili olmak zorunda değildir. Tam aksine bazı saç maskeleri saçların daha fazla dökülmesine ya da daha fazla yıpranmasına neden olabileceği gibi geri dönüşü olmayan rahatsızlıklara da yol açabilmektedir. Bu yüzden hazır olarak satılan ve içerisinde çok miktarda kimyasal bulunduran saç maskeleri yerine, evinizde kendinizin kolaylıkla hazırlayabileceği doğal maskeleri denemeniz önerilir.
Evde Yapılabilen Doğal Saç Maskeleri

Saçların farklı nedenlerden dolayı saç maskesine ihtiyacı olabilir. Bütün sorunlar için tek maske önerilmeyeceğinden farklı sorunlara farklı saç maskeleri geliştirilmiştir. Bu maskeler evde hazırlanması hem kolay hem de ucuza mal olan maskelerdir. Bu yüzden her saçını seven insanın yapması beklenmektedir.
Saç Maskeleri

Saçlar İçin Nemlendirici Maske

Saçların kuruması sorunu kırılmayı tetiklediğinden, uzun saç kullanımını seven kişilerin en büyük sorunu olmaktadır. Nemlendirme amaçlı kullanılan birçok saç kreminin nemlendirmenin ötesinde saç dökücü etki göstermesi üzerine insanlar artık krem kullanımında azaltma politikasına yönelmişlerdir. Peki, bu şekilde saçın nem dengesi nasıl korunur?
-Gül suyu saçların nemlenmesinde önemli bir üründür. 100 gram gül suyu ile karıştırılan 3 şişe C vitamini saçların nem dengesini korumada hem etkili hem de kalıcı bir maske olacaktır.
-Karışım olarak yapılan maske her kullanımdan önce çalkalanmalı ve saç diplerine dairesel hareketlerle uygulanmalıdır. Bu şekilde saç dipleri karışıma ulaşır.
-Saçların taranması karışım sürüldükten sonra olmalıdır. Bu şekilde karışım uçlara doğru dağılır ve saç, durulama yapılmadan kullanılabilir.
Parlayan Saçlar İçin Saç Maskesi

Saçların ışıl ışıl görünmesi için evde yapılabilecek en pratik maske 2 yemek kaşığı akasya balı ile 5 yemek kaşığı limonun karıştırılmasıdır. Bu karışım karıştırılırken macun kıvamına getirilmelidir. Sonrasında saça, boya yaparmışçasına fırça ile sürülen bir maske elde edilir. Maske saçta 15 dakika bekletilmeli ve sonrasında ılık su ile yıkanmalıdır. Haftada en fazla 3 kez yapılması yeterlidir.
Kuru Saçlara Zeytinyağı Maskesi

Zeytinyağının vücuda yararları arasında saçları kuruluktan kurtarması da bulunmaktadır. Saçlarınızın yoğunluğuna göre ısıtılarak uygulanmalıdır. Göz kararı zeytinyağı ısıtılır ve fırça ile dipler ağırlıklı olacak şekilde sürülür. Bu maske bu şekilde yarım saat kadar beklemeli ve sonrasında saç taranmalıdır. Saçın taranmasındaki amaç zeytinyağını saç uçlarının da içine çekmesidir. Bu şekilde bekletilen saçı mutlaka şampuanla yıkamanız gerekecektir.
Saç Dökülmesine A Vitamini maskesi

A vitamini eksikliği saç dökülmelerini tetikleyen bir durumdur. Bunun önlenmesi için zeytinyağı, bademyağı ve 1 ampul A vitamini yeterli olacaktır. Bu 3 ürünle yapılan karışım saçların dip kısımlarına uygulanmalıdır. Taranarak uçlara da ulaşan bu maskenin sıcak havlu ile sarılması sonucu etki gösterdiği bilinmelidir. Maskeyi yapan kişi başını sıcak ve nemli bir havlu ile sarmalıdır. Yarım saat sonunda şampuanla yıkanan saçlar uzun süreli kullanımda dökülmeyi azaltacaktır.
Saç Ucu Kırıklarına Maske

Saç uçları çabuk kırılan bir yapıdadır. Bunun önlenmesi de bala ve badem yağına bağlıdır. Bu karışıma biraz da sirke eklendiğinde saç ucu kırıkları tedavi edilebilecektir. Saçların yoğun olarak uç kısımlarına uygulanan bu maskede en önemli ayrıntı durulama esnasında saçın sıcak su ile yıkanmasıdır. Sonrasında saçların daha uysal ve söz dinler bir hale geldiği ortaya çıkacaktır.


Related news

 • Erkeklerin Zevk Noktaları Nelerdir
 • Ted Baker Çizme ve Bot Modelleri
 • Kırmızı meyveli komposto tarifi
 • İtalyan omleti tarifi
 • Sarışınlar İçin Makyaj Önerileri

 • Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri

  Saç Maskeleri