Saç GürleştirmeSaç Gürleştirme
Saç Gürleştirme

Saç Gürleştirme

-- Sponsorlu Bağlantılar --
Son zamanlarda kadınlar kadar erkeklerde saç dökülmesi mağduru ve tekrar saç sahibi olmak için herkes büyük çabalar harcıyor. Dolayısıyla saç gürleştirmek de her iki cins için çok önemli hale gelmiştir. Üstelik son zamanlarda kullanılan zararlı maddeler, elektronik cihazlar saçların gürleşmesi önler ayrıca dökülmesine de neden olur.
Doğal Yollarla Saç Gürleştirme

Isırgan Otu İle Saç Gürleştirme
Isırgan otu saç derisini ve köklerini besler. Yeni çıkan küçük saç tellerinin sağlıklı şekilde uzamasına yardımcı olur. Ayrıca var olan saçların dökülmesini de önler. Saçı gürleştirirken görünüş açısından da güzelleştirir. Parlaklık ve canlılık verir. Saç tellerinin kalınlaşması üzerinde de etkisi vardır.
Isırgan otu kürü
Bir miktar su kaynatın ve sıcak suyun içine ısırgan otu koyun. 10 dakika boyunca demleyin. Sonrasında ılımasını bekleyin. Saçlarınızı bu suyla yıkayın ve bir saat bekleyin sonrasında durulayın. Bu kürü haftada iki kere mutlaka uygulamalısınız.
Saç Gürleştirme

Karanfil İle Saç Gürleştirme
Karanfil saçların hacimli olmasına yardımcı olan ve aynı zamanda da dökülmesini önleyen bir bitkidir. Ayrıca saç kırıklarını da doğal olarak onarır. Saç köklerinin oksijen almasını kolaylaştırır ve bu yolla saçları gürleştirir.
Karanfil kürü
Lokman hekimlerde kolaylıkla bulabileceğiniz kurumuş karanfil bitkisinden bir tutam alın ve suyun içerisinde koyun ve kaynatın. Kaynamaya başladıktan sonra altını kapatın ve karışımı süzün. Elde ettiğiniz suyu saçlarınıza sürün ve bir saat kadar bu şekilde bekleyin. Ardından bol suyla durulayın. Karanfil kürünü haftada iki kez uygulayabilirsiniz.
Sarımsak İle Saç Gürleştirme
Saç çıkmasına etki eden sarımsak bu şekilde saçın gürleşmesini sağlar. Var olan saç tellerinin kopmasını önler ve saçların sağlıklı olmasını sağlar. Kırık olan saç tellerini onarır ve saçların dolgun görünmesini sağlar. Saçlarınız için sarımsağı ezerek kullanabilirsiniz. Koku olmasından tereddüt ederseniz; içine süt ilave edebilirsiniz.
Sarımsak kürü
Orta boylarda 3 diş sarımsağı iyice ezin. Ezdiğiniz sarımsağı saç diplerine uygulayın ve bir saat kadar bekleyin. Ardından iyice yıkayın ve durulayın.

Saçların Gürleşmesi İçin Öneriler

-Saç şekillendirme cihazlarını sık kullanıyorsanız; azaltmanızda fayda var. Bu tür cihazlar saçların zayıflamasına, kırılmasına ve dökülmesine neden oluyor. Örneğin; her gün kullanmak yerine gün aşırı kullanabilirsiniz.
-Kullandığınız saç kremini ve şampuanı sürekli olarak değiştirmemelisiniz. Sık sık değiştirmek saçların dökülmesine neden olmaktadır. Saçlar dökülürken gürleştirmek mümkün değildir.
-Saçlarda kırıklar olduğu sürece uzaması ve yeni saçların çıkışı imkânsızdır. Bunu önlemek için saç kırıklarınızı düzenli olarak uçlarından aldırmalısınız.
-Saçlarınızın uyku esnasında da bakımına devam edebilmesi için yatmadan evvel saçlarınıza zeytinyağı sürün ve hava almayacak şekilde sıkıca kapatın. Bunun için bir bone ya da streç kullanabilirsiniz. Bu şekilde sabaha kadar bekletin. Beslenen saçlarınız sağlığına kavuşacak ve yeni saçların çıkması da kolaylaşacak.
-Haftada bir ya da iki kez mutlaka bakım uygulayın. Günlük bakımın haricinde özel bakımlar uygulamak saçların sağlığı ve gürleşmesi için önemlidir.
-Saçların yanlış tarakla taranması da aşırı saç dökülmesine yol açar. Saçın kolay taranması sağlayan ürünler kullanarak ve doğru tarayarak dökülmeyi önleyebilirsiniz. Yeni saçlar oluşmasını sağlamaya çalışırken var olan saçları kaybetmek zaman kaybı yaratacaktır.
Bu doğal yöntemlerin dışında son zamanlarda sık sık kullanılan saç ektirme işlemini uygulamayı düşünebilirsiniz. Gelişmiş teknolojilerle artık çok kolay şekilde saç ekimi yapılabiliyor. Ancak saç dökülmesi sorununuz varsa öncelikle bunu ortadan kaldırmalısınız. Dökülme ciddi dereceyse mutlaka bir uzmana başvurmalısınız. Aksi takdirde ekim yapılan yeni saç telleri de mutlaka dökülecektir.
Saç GürleştirmeSaç Gürleştirme

Related news

 • Kajun Baharatlı Çıtır Tavuk Patates Tarifi Videosu
 • Karamelize pancake tarifi
 • Kırmızı Biberli Et Yemeği
 • Saç bakım yağları yazımızı okumak için tıklayınız
 • Çocuklar hangi kitapları okumayı sever

 • Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme

  Saç Gürleştirme