Sıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün müSıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün mü

23.05.2019

Sıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün mü 32

Sıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün mü?

Farklı sistemleri kullanırkenyaşam desteği, motorlar, soğuk mevsimlerde kullanılan cihazlar, olumsuz ortam sıcaklığı içlerindeki sıvıların fiziksel özelliklerini olumsuz etkilediğinde ortaya çıkar. Örneğin, mekanizmaların kendilerinin veya çeşitli ısı taşıyıcılarının aşırı ısınmasını önlemek için kullanılan soğutma sıvılarıdır.

antifriz yoğunluğu tablosu

Bu nedenle, sözde antifrizSıvı. Antifriz, sıcaklık farkından bağımsız olarak tüm özelliklerini koruyan bir sıvı maddedir. Antifrizler yapım aşamasında, otomobil üretiminde, özel evlerin veya endüstriyel binaların ısıtma ve havalandırma sistemlerinde kullanılır.

Isı taşıyıcılar ve çeşitleri

Hemen hemen tüm antifriz bileşimi su ve özel katkı maddeleri içerir. Herhangi bir soğutucunun temeli şunlar olabilir:

 • Propilen glikol- eğer diğer türlerle karşılaştırırsanızAntifriz, bu madde insan sağlığına hiçbir zarar vermez, sadece doğrudan temasla değil, buharlarının solunmasıyla bile. Bu tür antifrizlerin ana avantajı onun güvenliğidir. Çift devreli ısı besleme sistemlerinde aktif olarak kullanılmasının nedeni budur çünkü madde sıcak suyla devreye girse bile korkunç bir şey olmayacaktır. Ek olarak, propilen glikol, şekerleme endüstrisinde de bir gıda katkı maddesi olarak bir madde olarak kullanılır. Tipik olarak propilen glikol yeşildir. Piyasadaki farklı antifriz renklerinin mevcut olması ve farklı renklerde antifriz karışımlarının karıştırılıp karıştırılamayacağı konusunda kafa karışıklığı vardır. Her şey amaç ve çalışma koşullarına bağlıdır. Diğer antifrizler gibi, propilen glikolün donma noktası yaklaşık -35 ° C'dir.
 • Etilen glikol- Çok popüler bir antifriz türüdür.Düşük piyasa değeri nedeniyle ve ek olarak, iki tipte mevcuttur: -30 ° C ve -65 ° C donma sıcaklıkları ile Ana dezavantajı insan sağlığına yönelik artan tehlikedir. Bu nedenle, bu antifriz markasının kırmızı bir rengi vardır, böylece sızarsa fark edilir ve sonuçları hızla ortadan kaldırılabilir.
 • Trietilen glikol- Özellikle yüksek sıcaklıkların olduğu sistemlerde en az kullanılan antifrizdir. Trietilen glikol özel bir antifriz olarak kabul edilir.

antifriz derecesi

Bu nedenle, hangi antifriz markasının sizin için gerekli olduğunu seçmek, bu konuyu evin yapımından önce bile çözmek daha iyidir.

Antifrizlerin özellikleri ve özellikleri

Antifrizler farklıdır:

 • Yoğunluk.
 • Donma noktası.
 • Viskozite.
 • Asit-baz dengesi (pH).
 • Renk.
 • Özgül ısı.

Her bir antifiriz markasının kendine özgü özellikleri vardır. Yapıdaki antifrizler, kalitelerinin arttırılması için gerekli olan çeşitli katkı maddelerine sahiptir.

İşletmelerinde önemli olan antifrizlerin özellikleri

Onlar aşağıdaki gibidir:

 • Uzun süre operasyon.Soğutma sıvısı, antifriz sistemi değiştirilmedenuzun bir süre güvenle kullanılabilir. Bu aynı zamanda tüm ısıtma veya havalandırma sisteminin servis ömrünün süresini bir bütün olarak artırır.
 • Antifrizler korozyona dayanıklıdır.Kompozisyonda antifriz varlığına bağlıdırIsıtma sistemlerinde bulunan özel katkılar pas oluşturmaz. Bu, odanın ısıtılmasının verimliliğinin artmasına yardımcı olur ve aynı zamanda enerji maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.
 • Kavitasyon direnci.Sıradan sularda, eğer basınçSistem, kaçınılmaz olarak kabarcıkların ortaya çıkmasına neden olur. Antifriz durumunda, bu gözlenmez. Böylece sistemi hidrolik şoklardan ve titreşimlerden de korurlar.

Farklı renklerin antifrizini karıştırmanın mümkün olup olmadığı

Antifriz katkı maddelerinin üretiminde mutlaka kullanılmalıdır. Bu bileşenlerin propilen glikol veya etilen glikolde kullanılmaması ekonomik açıdan mantıksız olabilir.

Antifriz satın alırken nüanslar

İnşaat piyasasında satılan tüm antifrizlermarkanın, üreticinin, maddenin kendine özgü performans özelliklerine bağlı olarak farklı bir fiyatın olması. Bilgilendirilmemiş kişiler genellikle ısıtma sistemlerinde (trafo yağı, antifriz vb.) Otomotiv antifrizlerini satın alırlar. Bu, insanlar ve hayvanlar için zararlı maddeler içerdiğinden kategorik olarak kabul edilemez. Ayrıca kolayca yanıcıdırlar.

Isıtma için ısıtma ortamının seçilmesindeki en uygun çözüm, etilen glikoldur. Bu temelde üretilen antifriz markasıdır.

sıcaklık fonksiyonu olarak antifriz yoğunluğu

İpuçları

Alışveriş yapanların sorduğu en yaygın sorulardan biri: "Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün mü? ” Bazen bu izin verilebilir, ancak sadece ciddi olduktan sonraUygunluk için maddelerin doğrulanması. Çoğunlukla farklı antifriz renklerinin karıştırılması, soğutma sıvısının işletme özelliklerinde ve boruların duvarlarında pas birikmesinin oluşumunda azalmaya neden olur.

Seyreltilmiş antifriz en iyi distilesu. Kalsiyum ve magnezyum gibi kimyasal elementlerin tuzlarını içermez, bu nedenle genellikle istenen değerden daha yumuşaktır. Normal su, antifriz ile birlikte kullanıldığında, çökelmeye de yol açabilir. Antifriz seyreltmek için kullanılan suyun izin verilen sertliği 5 mg-eşittir.

Isıtma sistemleri ile çalışma yaparkenAntifriz yoğunluğu gibi göstergeyi izlemek gereklidir. genellikle kabın ters yerleştirilecek TABLO, bu marka soğutucunun parametrelerini belirlemek için yardımcı olabilir.

antifriz yoğunluğunu ölçmek için cihaz

Etilen glikol bazlı antifrizler, sudan daha az ısı iletkenliğindedir (% 15-20).

Isıtma sisteminin verimini düşürme korkusu olmadan 5 yıl antifriz kullanılabilir. Daha sonra eski olanı tamamen boşaltmanız ve temiz, yeni bir soğutucuyla doldurmanız gerekir.

Antifriz yoğunluğu nedir?

Yoğunluk, cm küp cinsinden gram cinsinden belirtilir. Donma noktasını kontrol edin ve etilen glikol miktarı antifriz yoğunluğuna yardımcı olacaktır. Yoğunluk tablosu birçok göstergeye sahiptir, kullanımı kolaydır.

Antifriz yoğunluğunu kontrol etmek için bir hidrometre kullanabilirsiniz. Bu antifriz yoğunluğunu ölçen bir cihazdır. Yoğunluğu ve donma sıcaklığını ölçmek için iki terazi vardır.

Antifriz refraktometre yoğunluğunu kontrol edin

Antifriz ve refraktometrenin yoğunluğunu kontrol edebilirsiniz. Kontrol hızlıdır, sadece bir damla soğutucu yeterlidir.

Ölçümlerin sırası şöyledir:

 • Cihazın prizmasına antifriz pipetleyin.
 • Göz merceğine odaklan.
 • Ölçekten indeks satırındaki göstergeyi okuyun.

Ayrıca halk yolunu da kullanabilirsiniz -plastik bir şişeye küçük bir madde koyun, takın ve buzdolabının dondurucu bölmesine koyun. Bir saat içinde karıştırın. Çözelti kristalleşmezse, bu antifriz -24 ° C'de (dondurucunun ortalama sıcaklığı) kullanılabilir.

antifriz yoğunluğu

Sıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğuönemli ölçüde değişir ve -65 ° C'nin altındaki sıcaklıklarda kullanıldığında hala ayrışmaya başlar. Sonuç olarak, ısıtma sisteminin çalışması bozulur ve soğutma sıvısı kendi kendine arızalanır.

Sıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün müSıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün mü

Related news

 • Beşamel Soslu Kıymalı Kabak Tarifi
 • Sonbaharda tırmanma güllerinin kırpılması (uygulama kuralları)
 • PEYNİRLİ MAYALI POĞAÇA
 • Düğün şampanyası için etiket yapıyoruz
 • Genç Odaları İçin Harika Alan Kazandırıcı Çözümler

 • Sıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün mü 59

  Sıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün mü


  Sıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün mü 10

  Sıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün mü 98

  Sıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün mü 47

  Sıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün mü 61

  Sıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün mü 94

  Sıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün mü 77

  Sıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün mü 54

  Sıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün mü 8

  Sıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün mü 60

  Sıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün mü 4

  Sıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün mü 61

  Sıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün mü 49

  Sıcaklığa bağlı olarak antifriz yoğunluğu. Farklı renklerde antifriz karıştırmak mümkün mü 28