Rusyanın onursal yardımcısı Faydaları. Fahri bir bağışçının unvanı nasıl alınır 2019

Rusyanın onursal yardımcısı Faydaları. Fahri bir bağışçının unvanı nasıl alınır 2019
14.10.2019

Rusyanın onursal yardımcısı Faydaları. Fahri bir bağışçının unvanı nasıl alınır 31

Rusya'nın onursal yardımcısı Faydaları. Fahri bir bağışçının unvanı nasıl alınır?

İnsan kanı en pahalılardan biridirmaddeler, çünkü tam analog ve ikameleri yoktur. Bu yüzden başkalarına veren insanlar saygı, şeref ve tüm övgüye layıktırlar. Bunun için ne alıyorlar? Başlıklar "Rusya'nın Fahri bağışçısı", "Emekli Emektarı", bunları elde etmek için neye ihtiyacınız var? Anlamak zor değil.

Bağış tarihi

Er ya da geç gezegenin her üç sakiniDonör kanına ihtiyacı var. Tam ve tamamen güvenli yedeklerin mevcut olmadığı göz önüne alındığında, bu büyük bir talep yaratır. Kadim bile, sağlıklı bir insanın kanının hastalıkları tedavi edebileceğine inanıyordu, ancak pratikte ilk başarılı transfüzyon sadece XVII. Yüzyılda gerçekleşti.

İlk olarak, bilim adamları transfüzyon deneyi yaptıHayvanlardan insanlara, ama bir dizi başarısızlıktan sonra, benzer deneyler yasaklandı. Neredeyse bir yüzyıl sonra yenilenmişlerdi. Bu kez değişim sadece insanlar arasında gerçekleşti ve çoğu zaman bu tür tıbbi manipülasyonlar hasta hayatını kurtardı. Bununla birlikte, başarısızlık oranı çok yüksek kaldı ve transfüzyon çok riskli bir işlem olarak kabul edildi. 20. yüzyılın başında, kan grupları keşfedildi ve bu gerçek bir atılımdı. Artık hastalar uyumluluk açısından test edilebildi, böylece olumsuz sonuçların asgari düzeye indirilmesi mümkün oldu.

Rusya'nın fahri bağışçısı

Bundan sonra, doktorlar sadece öğrenebilirlerdiÖngörülemeyen olaylar için rezervine sahip olmak için kanı koruyun. Bundan sonra gerçek oldu, bağışçı çekmek için büyük ölçekli bir kampanya başlatmak mümkün oldu. Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nde, bu tür faaliyetler oldukça popülerdir ve bu nedenle neredeyse hiç kan sıkıntısı yoktur.

Rusya'da Bağış

Rusya Federasyonu'nda, Batı ile karşılaştırıldığında, rakamlar öyle değilyüksek ama kademeli olarak insanlar sosyal sorumluluklarını anlamaya başladılar. Analistlerin hesaplarına göre, sağlık sisteminin normal çalışması için, her 1000 kişi için bağışçının sayısı 40 olmalıdır. 2008'in ortalarında, Rusya'daki bu gösterge sadece 14'tü. Hedef rakamdan çok uzaktayken, bazen de ciddi bir değerli sıvı açığı olsa bile, federal “Kan Servisi” açıldıktan sonra durum iyileşmeye başladı. Rusya'nın bağışlayıcı potansiyelindeki insanların yaklaşık% 70'i bu prosedürü ilk kez ve düzenli olarak geçirenlerdir.

Rusya'nın fahri bağışçısı

İnternet, TV, medya - fikri popülerleştirmekBir hayatı kolay ve kolay bir şekilde nasıl kurtaracağınız, bir kanı devirmiş ve bu amaç için yapılması gereken, amacına ulaşmış olmasıdır. İnsanlar başkalarına yardım etmek için transfüzyon istasyonuna gelmeye başladı, bazıları daha önce tuzağa düşmemek için kontraendikasyonlar ve öneriler listesini inceledi. Bugün, gittikçe daha fazla insan düzenli olarak iyi bir davranışta bulunmakta ve birçoğu sonunda Rusya'nın onursal yardımcısı unvanını almaktadır. Fakat bu ödülün yolu oldukça uzun, ancak bir adımla başlıyor.

Nasıl bağışçı olunur?

Kan bağışı başlatmak çok kolay - gelmeniz gerekiyorpasaportu ile uygun kurumda. bu işlemin doktor tarafından muayene edilecek ve içecek genellikle çay ve bisküvi sunulan ve özel bir odaya gidin ve bundan sonra test yaptırın gerekecektir hemen önce. o transfüzyon için kan uygunsuz yapabilir çünkü herhangi hayvansal ürünler ve yağlı gıdaların diyet dışında tutulmalıdır - O dahası, yemek gerekir, ama özel gereksinimleri tesliminden önce gün için donör menüsüne, aç karnına gelmek gerekli değildir. Ayrıca, alkolden vazgeçmeniz ve bazı ilaçları almanız gerekir. Kanın kabul edilmesinin imkansız olduğu bazı kontrendikasyonlar da vardır.

Tüm formaliteler tamamlandıktan sonra, bağışçıçitin yapıldığı salona girer. Steril tek kullanımlık gereçlerin yardımıyla hemşireler, damara erişim sağlar ve özel bir pakette 450 mililitre tam kan toplar. Kapsamlı bir analiz için küçük bir parça gönderilecektir. Son yıllarda, sadece plazma veya trombositler hazırlandığında kan bağışı da popüler hale gelmiştir. Bu, bileşen parçalarına ayırma sağlayan özel cihazların yardımı ile gerçekleşir.

rusya emektarının fahri bağışçısı

İlk kan kurşun tamamlandıktan sonrarahatlamaya değer. Bundan sonra kişi bu tıbbi tesiste artık görünmezse, her şey boşuna olacaktır. Bir süre sonra, vericinin sağlıklı durumu onaylanmazsa, kan atılır.

Donörlerin faydaları

Kanı verenlere belli bir şey verilir.tazminat Zamanla “Rusya'nın Fahri Yardımcısı” unvanını alabildikleri gerçeğine ek olarak, insanları transfüzyon istasyonlarını ziyaret etmeye teşvik etmek için hala bazı faydalar vardır.

Rus mevzuatına göre, aşağıdaki hoş anlar var:

 • Ek hafta sonu. Bağışçı, her kan bağışı için 2 ek tatil günü hakkına sahiptir, bunlardan biri doğrudan işlem tarihinde yapılmalıdır.
 • Nakit tazminat veya gıda damgası. Teslim, kuvvetleri geri almak için harcanması gereken belirli bir miktarın alınmasını içerir.
 • Zorunlu düzenli tıbbi muayene. Her tavşandan önce aneminin veya enfeksiyonun ortaya çıkabileceği genel bir analizin yapılmasına ek olarak, verici yıllık tıbbi muayeneye tabi tutulmalıdır. Bu, onları daha kolay tedavi edebilmek için ilk aşamalardaki ciddi rahatsızlıkları tanımlamanıza olanak tanır.

Rusya'nın onur verici bağışçılarına ödemeler

Çok fazla yararı yok gibi görünüyor. Ama zamanla, "Rusya'nın Fahri bağışçısı" işaretini de alabilirsin, ve sonra, belirli koşullar altında, çok daha önemli avantajlara sahip olabilirsin.

Ancak, bu yüzden insanların aldığını söylemek imkansız.düzenli olarak kanları, acı çekerler ve sağlıklarını kaybederler. İstatistikler tersini gösterir - ilk olarak, kayıpları telafi etmek için beden "öğrenir", yani eğer verici bir kaza geçirirse, sıradan bir insandan daha fazla hayatta kalma şansına sahip olacaktır. İkincisi, kanın düzenli "yenilenmesi" de avantaj sağlar.

Rusya'nın fahri bağışçısı

Bu başlık sadece gerekli olduğu için verilmezHaklarını, düzenli olarak kanını acıya veriyor. Ancak verdiği avantajlar oldukça önemlidir. Bu unvanın selefi 1944'te tanıtılan "SSCB'nin Onursal Vericisi" idi. 1991 yılına kadar bu işaret 170 binden fazla kişiye verildi. Öyleyse, Rusya'nın onursal bağışçısının unvanını almak için ne gerekiyor? Sadece çok fazla kan ver.

Rusya'nın Onursal Donörünün Faydaları 2014

Nasıl alınır?

Şu anda sadece bir nicel varkriter 1983'te kuruldu. Rusya'nın onursal bağışçısının unvanını alabilmek için 40 kan testinin yapılması veya 60 kez plazmanın verilmesi gerekmektedir. 2013 yılında, kanunda yapılan değişiklikler bazı hesaplama kurallarına açıklık getirmiştir. Şimdi 25 tam kan bağışına sahip olanlar daha sonra plazmayı çıkarabilir. Ve toplam sayı 40'a ulaştığında bir rozete hak kazanacaklar. Aksi takdirde, ödülden önce 60 bağış yapmalısınız.

Rusya'nın onurlu bağışçılarına faydaları nelerdir?

Her durumda, sadece maddi tazminat ödemeden sosyal destek tedbirleri alındığı varsayıldığında, her zaman bir karşılıksız bağış sorusu olduğu dikkate alınmalıdır.

Özellikler

Sertifika almak için yeterli değil "Fahri bağışçıRusya. "Bu gururlu unvanın haklılığı tekrar tekrar kanıtlanmalı, yılda en az 3 kez kan bağışlamaya devam etmeli, sadece bu durumda sosyal destek tedbirleri çalışmaya devam edecektir.

Için yararlılığınızı onaylamıyorsanızToplum, maalesef kendinizle özel bir ilişki kaybedebilirsiniz. Peki, devlet Rusya'nın onurlu bağışçılarına hangi ayrıcalıkları veriyor? 10-15 yıl boyunca düzenli olarak transfüzyon istasyonuna gelmeye değer mi?

faydaları

Krovosdach sayısı aşıldıktan sonrafederal yasa 125-FZ seviyesi tarafından kurulan, bağışçı özel bir başlık alma hakkına sahiptir. Bu tokmağı 1995'ten beri ödüllendirildi ve bazı hoş oldukça özel haklar eşlik ediyor. Bunlar arasında şunlar vardır:

 • yıllık ödeme;
 • Programın hazırlanmasından önce duyurulması halinde uygun bir zamanda düzenli bir tatil talep etme hakkı;
 • genel hat dışındaki kamu sağlık kurumlarına başvurma imkanı;
 • sanatoryuma tercihli kuponlar vermenin ilk hakkı.

Bu faydalardan herhangi birini almak gerektirirRusya'nın onursal bağışçısı ve pasaport belgesi biçimindeki durumun belgesel onayı. Bazen gerekli belgeleri yapmak zaman alır, bu nedenle tercihleri ​​hemen kullanmak mümkün değildir. Federal yasada belirtilen statü özelliklerine ek olarak, bölgesel düzeyde çalışanlar da vardır. Biraz sonra bu, Moskova örneğinde dikkate alınacaktır.

Rusya'nın fahri bağışçısı

Diğer şeylerin yanı sıra, başka bir şey var.Rusya'nın fahri bağışçısı olma hakkına sahiptir. Emek emeklisi bir emeklilik (ona bağlı olan tüm faydaları ile birlikte) olup, düzenli olarak kan vermiş bir kişiye, emekli olduktan sonra, uygun hizmet süresi ile el konulabilmektedir.

ödemeler

Milletlerin sağlığına inkar edilemez katkıları içinuzun yıllar kanını bağışlayan bir kişi, yıllık parasal ödül hakkına sahiptir. Aynı zamanda, 2014 yılında Rusya'nın onursal bağışçısının imtiyazları, bu unvanı er ya da geç alanların tercihlerinden farklı değildir - toplam, herkes için tekdüzedir ve genellikle endekslenir. Buna ek olarak, son olarak, unvanın verilmesine ilişkin kararın daha yüksek olduğu aydan bağımsız olarak ödenir ve her yılın 1 Nisan tarihine kadar devam eder. 2015 yılında, 12.373 ruble tutarındaydı. Açıkçası, Rusya'nın ve SSCB'nin onurlu bağışçılarına yapılan ödemeler o kadar da büyük değil, ama kişinin kendi yararının gerçekleşmesine hoş bir katkı. Ve bu duygu belki de belirleyicidir.

Moskova Fahri bağışçısı

Rusya Federasyonu'nun başkenti düzenli olarak insanlar sağlarkan ve ek tercihler. Başlık, 20 kez kan ya da plazma 30 bağışlanarak elde edilebilir. Moskova hükümeti onurlu bağışçılara şu faydaları sunar:

 • toplu taşımada ücretsiz seyahat hakkı olan bir sosyal kartın kaydı;
 • Bazı toplumsal hizmetler için% 50 indirim;
 • Bir dizi ilacın elde edilmesindeki faydalar;
 • katı atıkların ihracatı ve bertarafında indirim;
 • değerli metallerden yapılmış olanlar hariç, protezlerin ücretsiz üretimi veya onarımı.

Tüm bu faydalar, başkentte yaşarken kanını bağışlayanlar içindir. Rusya Federasyonu'nun diğer bölgelerinde, yerel mevzuat tarafından belirlenen tercihleri ​​geçerli olabilir.

Rusyanın onursal yardımcısı Faydaları. Fahri bir bağışçının unvanı nasıl alınır 2019

Rusyanın onursal yardımcısı Faydaları. Fahri bir bağışçının unvanı nasıl alınır 2019

Related news

 • Endonezyada deprem ve tsunaminin ardından yanardağ patladı
 • Çikolatalı Şelaleli Kek Tarifi
 • 1. Dünya Fair Play Fotoğraf Yarışması başvuruları başladı
 • İğne Oyası Gaz Lambasına Gelincik Çiçeği Yapılışı Türkçe Videolu
 • Tığ İşi Fıstıklı Çeyizlik Üçgen Şal Yapımı

 • Rusyanın onursal yardımcısı Faydaları. Fahri bir bağışçının unvanı nasıl alınır 20

  Rusyanın onursal yardımcısı Faydaları. Fahri bir bağışçının unvanı nasıl alınır


  Rusyanın onursal yardımcısı Faydaları. Fahri bir bağışçının unvanı nasıl alınır 19

  Rusyanın onursal yardımcısı Faydaları. Fahri bir bağışçının unvanı nasıl alınır 74

  Rusyanın onursal yardımcısı Faydaları. Fahri bir bağışçının unvanı nasıl alınır 33

  Rusyanın onursal yardımcısı Faydaları. Fahri bir bağışçının unvanı nasıl alınır 93

  Rusyanın onursal yardımcısı Faydaları. Fahri bir bağışçının unvanı nasıl alınır 31

  Rusyanın onursal yardımcısı Faydaları. Fahri bir bağışçının unvanı nasıl alınır 76

  Rusyanın onursal yardımcısı Faydaları. Fahri bir bağışçının unvanı nasıl alınır 87

  Rusyanın onursal yardımcısı Faydaları. Fahri bir bağışçının unvanı nasıl alınır 40

  Rusyanın onursal yardımcısı Faydaları. Fahri bir bağışçının unvanı nasıl alınır 31

  Rusyanın onursal yardımcısı Faydaları. Fahri bir bağışçının unvanı nasıl alınır 72

  Rusyanın onursal yardımcısı Faydaları. Fahri bir bağışçının unvanı nasıl alınır 98

  Rusyanın onursal yardımcısı Faydaları. Fahri bir bağışçının unvanı nasıl alınır 20