Rusyanın geleneksel çanağı: Ülkemizde pişirmek ne kadar alışageldirRusyanın geleneksel çanağı: Ülkemizde pişirmek ne kadar alışageldir


Rusyanın geleneksel çanağı: Ülkemizde pişirmek ne kadar alışageldir 54 04.02.2019, 18:54

Rusya'nın geleneksel çanağı: Ülkemizde pişirmek ne kadar alışageldir?

Rusya'da geleneksel yemek nedir? Bu konu, genellikle diğer ülke sakinleri ve ülkenin misafirleri için ilgi çekicidir. Turtalar, soğuk etler, lahana çorbası, krepler ve tabii ki yulaf lapası - ulusal mutfağımızın ünlü olduğu yerler. Bütün turistler geleneksel Rus yemeklerini tatmak ister. Onların hazırlanması için tarifler eski çağlardan bilinmektedir ve hala büyük popülerlik keyfini çıkarın.rusya'nın geleneksel yemek

Rusya'da neler hazırlanır?

Diğerleri gibi, Rus mutfağı da çeşitli bileşenlere ayrılır: aperatifler, çorbalar, hamur işleri, sıcak et ve balık yemekleri. Onları ayrıntılı olarak konuşalım.

atıştırmalıklar

Vinaigrette, tuzlanmış ringa ev tarzı,çeşitli turşu sebze: salatalık ve domates Rusya'da popüler aperatifler sadece küçük bir parçasıdır. Genellikle oldukça baharatlı ve keskin. Farklı çeşniler ve soslar ile aperatifler servis yapın. Örneğin, horseradish, hardal, kvass, sarımsak. Rusya'nın geleneksel yemeği soğuk. Domuz ya da sığır etinden uzun yemeklerle yapılır. İştah açıcı bir görünüm için çeşitli kökler ve sebzeler eklenir. Haşlanmış et kemiklerden ayrılır, küçük parçalar halinde kesilir, şekillerde ortaya konur ve et suyu ile dökülür. Buzdolabında birkaç saat - ve yemek hazır. Soğuk algınlığı için en iyi sos horseradish.

çorbalarRusya'da geleneksel yemek nedir

Bir çorba olmadan, dünyada tek bir mutfak yoktur. Shchi, solyanka, kulaklar, rassolnik - en ünlü ilk yemekler. Biri yardım edemez ama "okroshka" denilen soğuk bir çorba. Malzemeler farklı yeşillikler kullanıldığı için ana ekmek kvası. Çoğunlukla çorba, et ve patates ilavesiyle hazırlanır. Okroshka sadece kvass üzerinde değil. Kefir, ekşi krema, peynir altı suyu, tuzlu su - tüm bunlar soğuk çorba için uygundur. Soğukta servis yapın.

fırında pişirmegeleneksel Rus yemekleri tarifleri

Rus mutfağı pişirmeden düşünülemez. Rusya'da, sevgili misafirler ekmek ve tuz ile karşılandı. Sadece Rus dilinde "Bütün kafasına ekmek" ifadesi vardır. Tüm önemli tatiller pişirmeden yapamazlar. Krep, Krep haftası için, kekler için Paskalya için pişirilir. Ayrıca masaya her zaman krep ve kulebyaki, turta ve syrniki servis edilir. Ancak Rusya'nın geleneksel yemeği ekmek ekşi hamurunun üzerine pişirilen turtalardır. Patates, mantar, lahana, yumurta, kuzukulağı ve soğanla pişirin.

Et Yemekleri

Rusya'da her çeşit et yiyin. Ülkemizde, örneğin, Müslümanlar arasında herhangi bir kısıtlama yoktur. Kuzu eti, domuz eti, sığır eti, kümes hayvanları - bu tür etler için çok sayıda yemek tarifi icat edildi. En popüler yemeklerden bazıları gulaş, pirzola, patates, doldurulmuş kümes hayvanları. Rusya'nın geleneksel bir yemeği - pelmeni. Normal bir günlük akşam yemeğinin yanı sıra şenlikli bir masa için yapılırlar. Köfte ekşi krema ile servis edilir.

Balık yemekleri

Rus mutfağı çeşitli balık tarifleri açısından zengindiryemekler. Göller, nehirler ve denizler her zaman insanlara ekonomik ve lezzetli yemekler verdi. Özellikle değerli mersin balığı ve somon balığıdır. Balık haşlanır, kaynatılır, kızartılır ve tabii ki doldurulur. Rusya'nın geleneksel yemeği, festival masasının en lezzetli yemeklerinden bir tanesidir. Kırmızı ve siyah havyar gibi bir incelikle unutamayacağız. Shrovetide'de pankek ile servis edilir. Rus mutfağının birçok farklı tarifi vardır. Bazıları en erken çağlardan beri biliniyor ve neredeyse değişmeden bize ulaştı.

Rusyanın geleneksel çanağı: Ülkemizde pişirmek ne kadar alışageldirRusyanın geleneksel çanağı: Ülkemizde pişirmek ne kadar alışageldir

Related news

 • Terbiyeli Kereviz
 • EV DE LEZZETLİ KOLAY RAMAZAN PİDESİ TARİFİ
 • Uyumluluk: o Başak, o Başak. Bu çift ne kadar uyum sağlıyor
 • Tip 1 diyabet Haberleri, Güncel Tip 1 diyabet haberleri ve Tip 1 diyabet gelişmeleri
 • Karpuzlu Çilekli Pratik Dondurma

 • Rusyanın geleneksel çanağı: Ülkemizde pişirmek ne kadar alışageldir 67

  Rusyanın geleneksel çanağı: Ülkemizde pişirmek ne kadar alışageldir


  Rusyanın geleneksel çanağı: Ülkemizde pişirmek ne kadar alışageldir 9

  Rusyanın geleneksel çanağı: Ülkemizde pişirmek ne kadar alışageldir 80

  Rusyanın geleneksel çanağı: Ülkemizde pişirmek ne kadar alışageldir 73

  Rusyanın geleneksel çanağı: Ülkemizde pişirmek ne kadar alışageldir 2

  Rusyanın geleneksel çanağı: Ülkemizde pişirmek ne kadar alışageldir 88

  Rusyanın geleneksel çanağı: Ülkemizde pişirmek ne kadar alışageldir 78

  Rusyanın geleneksel çanağı: Ülkemizde pişirmek ne kadar alışageldir 20

  Rusyanın geleneksel çanağı: Ülkemizde pişirmek ne kadar alışageldir 18

  Rusyanın geleneksel çanağı: Ülkemizde pişirmek ne kadar alışageldir 93

  Rusyanın geleneksel çanağı: Ülkemizde pişirmek ne kadar alışageldir 10