Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 2019

Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 2019

Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 81 25.02.2019, 01:19

Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi

Irkutsk Havacılık İşletmesi (eski fabrika no. 39)Çin, Hindistan, Malezya, Venezuela, Cezayir ve Endonezya için savaş uçakları da dahil olmak üzere Sukhoi Tasarım Bürosundan askeri uçak üretiyor. Airbus endişesi için sistemler ve üniteler üretiliyor ve bir yolcu uçağı üretimi için bir proje çalışıyor. Kuruluş Irkut şirketini de içeriyordu. Irkutsk Havacılık Tesisi, askeri ve sivil uçak yapımı, askeri teçhizatın modernizasyonu ve satış sonrası uçakların garanti ve garanti sonrası bakım konularında uzmanlaşmıştır. Son 3 yıl boyunca, işletme ürünlerin üretim ve satış hacminde sürekli bir artış gösterdi.

Irkutsk Havacılık Tesisi

Irkutsk Havacılık İşletmesi faalpersonel politikası. Şehir sakinleri için iş sayısı her yıl artmaktadır. Irkutsk sakinleri arasında kenti için gurur veren nesnelerden biri de Irkutsk Havacılık Tesisi. Nasýl gidilir, kimse size söyleyecektir. Havaalanından bir otobüs yolu № 43 var.

Havacılık Bitkisinin Tarihi

1932'de Ağır Halk Komiserinin emirleri üzerineIrkutsk yakınlarındaki 125 numaralı uçaklar için bir üretim tesisi kuruldu. Ve sadece kuruluşun ilk doğumu olan I-14 savaşçısı olan 3 yıl sonra, Tupolev Tasarım Bürosundan P. Sukhoi'nin departmanı tarafından geliştirilen gökyüzüne fırlatıldı. 1941 sonbaharında, Vyacheslav Menzhinsky adındaki 39 numaralı Moskova Havacılık İşletmesi bölgeye boşaltıldı. İki bitkinin birleşmesi vardı ve 19.12.1941'den itibaren işletme "Joseph Stalin'in adını taşıyan 39. Bitki" olarak adlandırıldı. Mayıs 1975'te şirket bugünkü adı - Irkutsk Havacılık Tesisi - aldı. 1976 yılında şirket Sipariş verildi. Ekim Devrimi.

Irkutsk Irkutsk Havacılık İşletmesi

Sovyet dönemindeki girişim ürünleri

Irkutsk uzmanları herkesle işbirliği yaptıSSCB tasarım büroları. Orada olacak hızda bombardıman Sa Tupolev KB Pe-2 ve PE-3 KB petlyakovskogo, EP-A-2 Yermolovskoye TU-2 ve TU-16 IL'ler, yak, çeşitli modeller ANOVA, MIG-23UB ve Mig-27, SU-27UB ve Sukhoi Su-30. Irkutsk havacılık tesisinin tüm ürünleri 20 çeşit uçak ve modifikasyonudur. Toplam olarak 1992'ye kadar 6.5 bin adet üretildi. 37 ülke için teslimatlar yapıldı.

Irkutsk uçak fabrikasının ürünleri

Yeni Rusya Havacılık Tesisi Tarihi

1992'de şirket, bir süreç geçirdi.Özelleştirme. Sonraki - kurumsallaşma ve kayıt ve sektörde "Irkutsk Havacılık Tesisi" (OJSC) çıktı. 1997'de kuruluş, ürünlerin kalitesinin ISO-9202 standardına uygunluğuyla ilgili bir sonuç aldı. Ve 10 yıl içinde bitki, Irkut şirketinin bir alt bölümü haline geldi. SU-27-UB ve SU-30-MK'nın yurt dışı arzı için sözleşmeler imzalandı. Yükümlülüklerin başarıyla yerine getirilmesi, uluslararası pazarda kurumsal açıdan geniş fırsatlar yaratmıştır. 2015 yılına kadar yurtdışında, askeri teçhizat, amfibi uçak ve cipolar A-002 nın teslimatları için sözleşme imzalanmıştır. Şimdiye kadar, şirketin ürünleri Rusya, Hindistan, Fransa, Almanya, Cezayir ve Malezya'ya sağlanmaktadır.

Irkutsk Havacılık Tesisi

Modern zamanlardaki kazalar

1992 yılından bu yana,Irkutsk Havacılık Tesisi sapları iki facia çekti. İlki Aralık 1997'de gerçekleşti. Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri'ne ait olan TU-124-100 nakliye uçağı, işletmenin pistinden yükseldi. 4 motordan 3'ü başarısız oldu. Uçak, işletmenin çalışanlarının yaşadığı bölgeye düştü. Kazanın sonucu olarak 72 kişi öldü. Evlerden birinde bir kilise inşa edildi.

Irkutsk Havacılık Fabrikası

Aralık 2007'de bir başka felaket yaşandı. Kargo uçağı AN-12, Novosibirsk-Irkutsk rotasını izledi. Gemide 6 mürettebat ve 3 yolcu vardı. Uçak Savunma Bakanlığı depolarına düştü. Gemideki tüm insanlar öldürüldü.

Teknik özellikler

Yıllık olarak teknik olarak Irkutsk Havacılık Tesisionlarca milyon dolar Kurum, modern ekipmanlara sahip, sayısız benzersiz gelişme gösteren uçtan uca teknolojiler kullanılmaktadır. Üretim proseslerinde titanyum alaşımlarının orijinal yöntemleri kullanılır. Büyük boyutlu paneller, davul tipi formatlama, yüksek hızlı işleme, lumpecting, parçaların galvanik kaplanması ve çok daha fazlası kullanılarak üretilmektedir. Irkut Corporation, "Uçak Yapımı" kategorisinde üç yıl üst üste Rusya'nın en iyi ihracatçısı olarak tanınmıştır. Sektördeki lider firmalardan biridir. Irkutsk Havacılık İşletmesi, uçağın yaratılmasıyla ilgili tüm aşamalarını gerçekleştirir: tasarım, üretim tesislerinin hazırlanması, ekipmanın imalatı, testi ve bakım ömrü boyunca bakımı.

Irkutsk uçak fabrikasının geleceği

Şirket yavaş yavaş çeşitlendiriyor.Sivil uçak imalatına odaklanan ürünler. Bugüne kadar, proje ana uçak MS-21'in üretimini geliştiriyor. TU-154'ün yerine geçecektir. Proje 2 KB - Yakovlev ve Ilyushin'de çalışıyor. Bu uçakla, Irkutsk Havacılık Tesisi ve Irkut Corporation'ın en uzaktaki umutları birbirine bağladı. Şirket her yıl çalışanlarının niteliklerini yükseltmek için yaklaşık 30 milyon ruble harcıyor: işçiler, mühendisler, yöneticiler ve teknisyenler. Irkutsk Havacılık İşletmesi endüstride en küçüğüdür. Personelin ortalama yaşı 39 yılı aşmamaktadır. Yurtdışı da dahil olmak üzere sözleşmelerin portföyü her geçen yıl artıyor. Şirketin konumu istikrarlı ve son derece istikrarlı olup, uzun vadede planlar yapmayı mümkün kılıyor.

Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 2019

Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 2019

Related news

 • Eski Yunan Sanatı: Müzik ve Resim
 • Su Çiçeği Nasıl Önlenir: Su Çiçeğine Bitkisel Tedavi
 • Rus meclis başkanından Türk elçiye: Uluslararası terörizmle mücadele için güçlerimizi birleştirmemiz lazım
 • Gardrop Nasıl Düzenlenmeli
 • Genç için nasıl para kazanılır
 • Cildi Güzelleştiren Peeling Cilt Bakım Tarifleri

 • Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 57

  Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi


  Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 44

  Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 81

  Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 5

  Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 25

  Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 43

  Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 92

  Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 60

  Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 46

  Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 95

  Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 83

  Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 66

  Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 45

  Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 64

  Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 18

  Rus uçak endüstrisinin efsanesi olan Irkutsk Havacılık Tesisi 69