Rus kulesi 2019

Rus kulesi 2019 Rus kulesi

Rus kulesi
Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Rus kulesi

7 Haziran 2009

F.Bahçe Acıbadem’in dünyaca ünlü starı Gamova, yeni takımıyla büyük başarılara imza atacağını söyledi, "Beni şampiyonluk dışındaki sonuçlar tatmin etmez" dedi.

RUS voleybolunun son dönemdeki dünya starı artık Fenerbahçe Acıbadem’in başarısı için ter dökecek. Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu BaşkanıMehmet Ali Aydınlar’ın, Fenerbahçe Acıbadem ve Türk voleyboluna büyük armağanı olan"Rus kulesi"lakaplıEkaterina Gamova, tatil için geldiği Türkiye’de bir gecede Fenerbahçeli oldu.
Filenin orkidesi, 2001 yılında Uralochka forması altında yıldızını parlatmış ve Rus voleybolunun dünyaca ünlü teknik patronuKarpol’un senelerce kanatları altında yer almıştı.Karpol’un gözü gibi koruduğu ve milyon dolarlardan hep uzak tuttuğuGamova,geçen sezon Dinamo Moskova’ya sorunlu bir şekilde transfer olunca, yurt dışı hayallerini de kurmaya başlamıştı./images/100/0x0/55eb3e1af018fbb8f8b4830b
Transfer aklımda yoktu
İlk yurt dışı transferini sarı lacivertlilere imza atarak gerçekleştiren 2.05’lik star, "Daha önce uluslararası bir transfer yapacağımı hiç düşünmemiştim. Fenerbahçe Acıbadem’in Türkiye’nin en büyük kulüplerinden biri olduğunu öğrendim. Tatil için Antalya’ya gelmiştim. Bir dizi telefon trafiğinin ardından bir günde karar verdim. Teklifi kabul ettim. BizlerKarpol’un oyuncusuyduk. Uralochka’da kalmış olsaydım, başka bir ülkeye transferim için hiç şansım yoktu. Şimdi Fenerbahçe Acıbadem forması altında bu zevki hem tadacağım, hem de başarılara imza atmak için ter dökeceğim" dedi.
Yalnız değilim
Türkiye ve Şampiyonlar Ligi için duygularını da dile getiren Rus yıldız, şunları söyledi:"Karpolbize tek şey öğretti. Kazanmak, hep kazanmak. Üzerimdeki emeği çoktur. Beni, şampiyonluk dışındaki sonuçlar mutlu etmiyor. Yeni arkadaşlarımın bazılarını tanıyorum.Seda, Eda, NazveOsmokrovicçok önemli oyuncular. Arkamızda büyük destek olan muhteşem bir taraftar topluluğumuz olduğunu da öğrendim. Benim Fenerbahçe Acıbadem’e transferimde en büyük katkısı olan kişi ablamİnessa Korkmaz’dır. O nedenle Türkiye’de yalnız değilim."
Topuklu ayakkabı
giymeyi çok isterdim

GAMOVA başarılı bir sporcu olmasına rağmen, sevmediği tek şey koşmak. Yaşamında ilginçlikler olan Rus yıldız, "Koşusuz spor olmaz ama ne yapayım, sevmeye sevmeye koşuyorum" diyor. Sporcu olarak uzun boylu olmasından mutluluk duysa da bunun bazı sıkıntılarını yaşadığını da gizlemiyor ve ekliyor: "Topuklu ayakkabı giymenin özlemini yaşıyorum. Ancak, ayaklarımı çok yorduğu için bu zevki tadamıyorum."
Blok yüksekliği
3.10 metre

207 kez Rusya Milli Takımı’nın formasını giyen efsane voleybolcuGamova3.21 metre smaç, 3.10 metre de blok yüksekliği ile bir file kraliçesidir. Salonlarımızdaki,"Vur kafasına çivigibi, çak, çak, çak"tezahüratı sankiEkaterina Gamovaiçin söylenmiş. O, dünya voleybolunun çivisidir. Rakip hücumlarda blokları ile etten duvar örer. Blok sızdırmaz. Voleybolda bir ekol olan Rusya’nın son dönemlerde yetiştirdiği en büyük sporcularından biridir.
Rus kulesi 2019

Rus kulesi 2019

Related news

 • Karakalem Obje Çizimleri Meyve 2
 • Nevşehir Haberleri: Nevşehir’de sahte çekle inşaat malzemesi alan dolandırıcılar yakalandı
 • ABDde vatandaşların dinlenmesine kısıtlama
 • Veli Büyükşahin
 • Alev duvarı: Çin’de tankerden sızan sıvı gaz alev aldı

 • Rus kulesi

  Rus kulesi


  Rus kulesi

  Rus kulesi

  Rus kulesi

  Rus kulesi

  Rus kulesi

  Rus kulesi

  Rus kulesi

  Rus kulesi

  Rus kulesi

  Rus kulesi

  Rus kulesi

  Rus kulesi

  Rus kulesi

  Rus kulesi

  Rus kulesi