Rublesi grafik sembolü. Rublenin uluslar arası tanımıRublesi grafik sembolü. Rublenin uluslar arası tanımı


Rublesi grafik sembolü. Rublenin uluslar arası tanımı 15 02.02.2019, 04:10

Rublesi grafik sembolü. Rublenin uluslar arası tanımı

Rusya'nın ulusal para birimi, ruble, -Bu, uzun bir zaman diliminde benzersiz bir grafik görüntüsüne sahip olmayan dünyadaki birkaç para biriminden biri. Geleneksel olarak, çoğu insan, rubenin bir sembolü olarak, basit bir "P" harfini, sonunda kısa bir algı için bir nokta ile kullandı. 2013 yılında, NB RF, 5 Kasım ile 5 Aralık arasında ulusal para biriminin grafik işaretini belirlemek için açık bir tartışmaya ve düzenleyicinin web sitesine oy vermeye karar vermiştir. Anketin sonucu olarak, yeni bir ruble tanımlaması getirildi, ancak bu biraz daha düşük.

Oylama nasıl geçti?

ruble adı

Önemli tartışmaya aktif katılımGenel sorun 280.000 kişi aldı. Daha sadece anket yarısından fazlası seçeneklerden biri için oylarını, ancak ayrıntılı yorumlar seçim şeklinde yerleşti. seçmen ve onların geribildirim Tahminler dikkatle incelenmesi ve merkez bankası uzmanları tarafından analiz edilmiştir. Bu temeli son kararı üzerine öyle. prosedür onayı verilmiş olan grafik rublesi tanımı göre, Rusya amaçlarından biriydi özellikle yasama düzeyinde tanımlanır ülkenin, Merkez Bankası.

Oylama istatistikleri

Kiril alfabesi "P" şeklinde seçilen işaretEn altta çizilen, favori oldu ve katılımcıların% 61'i oy kullandı. Görüntünün ikinci varyantı için anket katılımcılarının% 19'u oy kullandı. Geriye kalan karakterler% 5.5,% 4.5 ve% 1.9'du. Ankete katılanlar arasında sunulan seçeneklerin her birinin onaylanmamasını ifade edenlerin (% 8) olduğu görülmüştür. Halk oylaması içindeki katılımcılar, farklı yaş gruplarının vatandaşları ve toplumun sosyal katmanlarıydı. Yaşları 25 ila 34 arasında değişen ülke vatandaşları için en büyük etkinlik görüldü.

ruble grafik sembolü

Görüşlerini ifade edenlerin çoğu (% 72)adamlar. Ayrıca, ruble seçiminin, eksik yüksek öğrenime sahip vatandaşlar (% 86.5) tarafından kararlaştırılması da ilginçtir. İlk 100 bin katılımcı, açık seçimin ilk gününde önerilen seçeneklerden birini tercih etti.

Olası grafik seçenekleri

Belarus rublesi atama

Için notasyon seçiminde ilk ilgiUlusal para birimi 1998 yılında kaydedilmiştir. O zaman, 6 farklı ülkeden gelen yaklaşık 100 varyant göz önüne alındı. Sonra avantaj gerçek bir işaret vardı. Onun sözü tarihçi Ivan Sinchuk bulunur ve 17. yüzyıla kadar uzanır. Rubenin eski adı, el yazısıyla yazılmış olan "P" ve "U" harfleriyle temsil edildi. Karakterin ilk harfi 90 derece döndü. Tekliflerin çoğu "P" harfinde yapılan değişikliklerle sınırlıydı. Alternatif olarak, "b" harfi şeklinde cümleler vardı. Bu sembol, sadece Eski Rus burcunun “yeri” rolünde değil, aynı zamanda Rus para biriminin dünyadaki sert para birimleri listesine atfedilebileceğine dair bir ipucu oldu.

İşaretin sirkülasyona sokulması

ruble adı

Rubenin grafik sembolü biçiminde belirlenmesi90'lı yıllarda geri kabul edildi, ancak fikir o zaman gerçekleşmedi. 2006 yılında konunun aciliyeti, dünya ekonomisinde birçok dünya parasının daha belirgin hale gelmesiydi. Bu durum, atamalarının getirilmesinin ön şartıydı. Rus hükümetinin tirajı, dolaşımdaki Avrupa parasının ortaya çıkması sırasında bir işaret olarak belirlemesi özellikle ilgi çekiciydi. 2006 yılında, Merkez Bankası Yasası'nın kabul edildiği dönemde, ulusal paranın imajının getirilmesi çok somut ve acil bir konu haline gelmiştir. Ülkenin sakinleri, 2014 yılında seçilen işaretin gerçek uygulamasını gördü. O, 1 ruble bir mezhep ile yeni, dar para birimlerinde ortaya çıktı. Bu işaretin banknotların ambalajlanmasında ve uzun vadede kağıt faturalarda ve diğer formatlarda koruyucu işaret olarak kullanılması planlanmaktadır.

Rublenin uluslar arası tanımı

ruble yeni atanması

Rusça'nın uluslararası grafik gösterimiYukarıda da belirtildiği gibi parasal birlik, şimdi altta geçildiği Kiril harfi "P" biçiminde temsil edilir. Bu sembol para biriminin istikrarının biçimini temsil eder. Rusya Merkez Bankası başkanı olarak görev yaptı Elvira Nabiullina, resmen alıntılar ve dünyadaki para birimlerinin gerçek değerini gösterirken sembol artık gururla özellikle uluslararası piyasada ruble sunacağını kıvrılmış. sembolün üzerindeki çalışmalar 6 yılda gerçekleştirildi, 1 Temmuz 2007 tarihinden itibaren yürürlüğe giren Merkez Bankası Kanunu, kabulünün geçici çalışma grubu. Şimdi Rus para birimi diğer dünya para birimleri eşit olması ve eşit düzeyde ve küresel finans piyasasının bütün dallarında onlarla yarışabilir.

Yeni paralar üzerinde yeni semboller

ruble uluslararası mezhebi

Rus rublesi bugün güncellenmiş atama100 milyon dolaşımla basılan yeni sikkeler üzerinde görebilirsiniz. 17 Haziran 2014'te dolaşmaya başladılar ve 1 ruble değerine sahipler. Rusya'nın basın servisi tarafından sağlanan bilgilere göre, madeni para 20,5 milimetre çapında bir daire şeklindedir. Maddenin ters tarafı para bir grafik sembolü ile dekore edilmiştir ve yazıt "ruble" ile tamamlanmaktadır. Kavisli bir dal biçiminde, bitki dokusuz bir tarzda süslenerek, sorunsuz bir şekilde iç içe geçmiş saplar elde edilir.

Gümüşün tahsil edilebilir paraları

Rus rublesi mezhebi

Rus para biriminin yeni sembolleriNominal değeri 3 ruble olan yeni koleksiyon paralarını gör. Bozuk para gümüşten yapılmış, 39 milimetrelik bir çapa sahip. Yarı değerli metalin yoğunluğu, bir para biriminde 31.1 gramdır. Alaşımın örneği 925'dir. Ürünün kalitesi "kanıt" kategorisine karşılık gelir. Dolaşım 500 adettir. "Devridaimsiz" kalitesine karşılık gelen ürünler 1000 adet miktarında verilir. Gelecekte, benzer madeni paraların, ancak baz metallerden ve 1 ruble cinsinden verilmesi planlanmaktadır. Ön tahminlere göre, dolaşım 100 milyon para biriminde olacak. Uzun vadede galvanik kaplamaya sahip bir nikel alaşımı kullanılacaktır. Dolaşımdaki paralardan, unutulmaz banknotlar ters tarafın tasarımında farklılık gösterir. Kuyruk, "R" biçimindeki ruble sembolünün kabartmalı bir görüntüsü ile, ancak çapraz bir bacak ile süslüdür.

İki ülke, iki hikaye, iki farklı grafik görüntüsü

2005 yılında, para biriminin on yıl onurunaülke, Belarus rublesi atama devletin ulusal bankası tarafından onaylandı. Rus ve Belarus para birimleri arasındaki benzerliklere rağmen, sembolizmleri radikal olarak farklıdır. Böylece, NBRB'nin resmi raporlarına göre, Belarus parasının işareti iki Latin harfinin "Br" birleşimidir. Bir sembol yaratma fikri, hükümetin ülkenin para birimini ilk bakışta orijinal, tanınabilir ve akılda kalıcı hale getirme arzusuna dayanıyordu. Kullanımı, bilgisayar yazımında ve prensipte elde edilen bir karakteri elle yazarken zorluklara neden olmamalıdır. Belarus rublesi işaretinin resmi olarak oluşturulmasından sonra hükümet, banka dışı finans kurumlarının aktif olarak kullanılmasını ve tanıtım materyallerinin, mallarının, hizmetlerinin ve işlerinin üretimi, dağıtımı ve dağıtılmasında şiddetle tavsiye etti. Rusya'da olduğu gibi, sembollerin seçimi, katılımcıların kendi imzasını kendi varyantlarını sundukları bir yarışma biçiminde popüler bir oylamadan geçti. Teklifleri rekabetçi komisyon tarafından verilen üç lider, 1.275.000 Belarus rublesi tutarında mali olarak teşvik edildi. Yarışma 5 bin opsiyondan sadece 5 karakter aldı.

Rublesi grafik sembolü. Rublenin uluslar arası tanımıRublesi grafik sembolü. Rublenin uluslar arası tanımı

Related news

 • Fiyonk BebekYeleğiAnlatımlı
 • Suşi ve rulo arasındaki fark nedir Birlikte anlıyoruz
 • Ragü Soslu Lazanya
 • Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

 • Rublesi grafik sembolü. Rublenin uluslar arası tanımı 43

  Rublesi grafik sembolü. Rublenin uluslar arası tanımı


  Rublesi grafik sembolü. Rublenin uluslar arası tanımı 83

  Rublesi grafik sembolü. Rublenin uluslar arası tanımı 9

  Rublesi grafik sembolü. Rublenin uluslar arası tanımı 18

  Rublesi grafik sembolü. Rublenin uluslar arası tanımı 97

  Rublesi grafik sembolü. Rublenin uluslar arası tanımı 30

  Rublesi grafik sembolü. Rublenin uluslar arası tanımı 83