Romantik kaos. Romanyanın başkenti Bükreştir 38 15.01.2019, 08:55

Romantik kaos. Romanya'nın başkenti Bükreş'tir

Romen sermayesi gizemli ve mistikBükreş kenti - birçok efsaneye ve efsaneye ve aynı zamanda Romanya'ya gizlidir. Başkent, çeşitli nedenlerle Bükreş'i ziyaret etmek isteyen turistleri sürekli olarak toplar. İlk olarak, Count Dracula'nın cazip enerjisi bazen yolcuları Bükreş'te aramaya teşvik eder. İkincisi, şarap imalathanesinin kalbinde çeşitli şarapları denemek ve enfes yemekler ile katılma ihtimali birçok turisti cezbetmektedir. Üçüncüsü, Romanya'nın başkenti, mütevazi bir bütçe gezisi için en uygun şehir olarak adlandırıldı, ancak sınırlı mali kaynaklara sahip yeni gösterim arayanlara lütfen.

romanya'nın başkentiTuristler ne hayal ederBükreş'i ziyaret etmek için? Kültürel ve tarihi bir merkez veya canlı bir metropol mü? Oldukça kesin olanı, Romanya başkentinin karışık bir şehir olduğunu söyleyebiliriz. Bükreş'i sadece bir kaç günlüğüne ya da haftalarca iyi durumda tutarak anlarsınız. İlk izlenim size bu şaşırtıcı ve gizemli şehir hakkında hiçbir şey söylemiyor, Bükreş'teki ilk bakışta sevgi olmayacak. Bununla birlikte, daha iyisi için: meşgul sokaklarda dolaşırken ve sokaklarda dolaşırken, en seçkin manzaraları ziyaret etmek, ulusal mutfağı olan bir kahveyi ziyaret etmek, yerel insanlarla tanışmak - şehri tanımak sizi çok eğlenceli hale getirecek!

Romanya'nın başkentiBükreş özel bir başkenttir. Romanya uluslararası temsilcisi olarak net bir yapı, doğru sokak biçimi, yerden tasarruf sağlamayan bir şehir seçti. Bükreş'te modern binalara bitişik olan eski mimari binaları, lüks ve süslü yapıların yanında bulunan Rokoko tarzındaki rahat evleri kolayca bulabilirsiniz.

Geçerken Bükreş'e baktığımızda,Bu bir şehir değil, sürekli bir kaos, yanlış anlama, karışıklık. Ancak, burada ilk izlenim aldatıcı, Romanya'nın başkenti gibi: binaların ve mimari anıtların düşüncesizce birikimi, kendisinde büyük bir merkezin dokunulmaz, çekici cazibesini gizliyor.

romanya başkenti

Başkentin çevresinde birçok efsane vardır. Böylece, birisi Bükreş'in XIV. Yüzyılda bir köyün etrafında kurulmuş ve daha sonra ünlü bir metropolis olan bir kilise inşa etmiş bir çoban Bucur'u kurduğunu belirtti. Bükreş, Romen dili tercümesinde "sevinç şehri" anlamına gelir. Burada ismine tamamen karşılık geliyor, çünkü burada çok misafirperver insanlarla, gülümseyerek ve başka hiçbir yerde bulamayacağınız eğlenceli yüzlerle karşılaşacaksınız.

Ünlü yerler arasındaRomanya'nın başkenti sen saraylar görebilirsiniz (adalet, kraliyet, başkanlık, Batanui), Sanat Müzesi, Merkez Bankası eski yapı, kilise ve manastırlar (Ataerkil Kilisesi, Protestan Kilisesi, Antim Manastırı) ve tabii ki ünlü Arc de Triomphe.

Bükreş "tiyatro başkenti" olarak da adlandırılır. Buradaki tiyatro bir yaşam tarzı, bir inanç. Çeşitli sokak ve klasik tiyatrolar, gezgin aktörler - bunların tümü Romanya'nın başkentinde.

Romen başkentinin yaşamını ve atmosferini anlamak için, onu ziyaret etmeli ve Bükreş'i kendiniz hissetmelisiniz.

Romantik kaos. Romanyanın başkenti BükreştirGoruntuler Fotograf resim

Related news

 • Blackberries Cheesecake Tarifi – Tatlı Tarifleri
 • 2019 OYALARINA DAMGASINI VURACAK ŞİŞ OYASI YAPILIŞI
 • Chizhova Elena: kısa bir biyografi, kitapların bir açıklaması

 • Romantik kaos. Romanyanın başkenti Bükreştir 81

  Romantik kaos. Romanyanın başkenti Bükreştir


  Romantik kaos. Romanyanın başkenti Bükreştir 1

  Romantik kaos. Romanyanın başkenti Bükreştir 96

  Romantik kaos. Romanyanın başkenti Bükreştir 13

  Romantik kaos. Romanyanın başkenti Bükreştir 41

  Romantik kaos. Romanyanın başkenti Bükreştir 69

  Romantik kaos. Romanyanın başkenti Bükreştir 73