Romanov hanedanının şecere ağacı: temel gerçeklerRomanov hanedanının şecere ağacı: temel gerçekler

21.05.2019

Romanov hanedanının şecere ağacı: temel gerçekler 36

Romanov hanedanının şecere ağacı: temel gerçekler

roman hanedanının soy ağacıRomanovların egemen hanedanı ülkeye birçoklarını verdiustaca krallar ve imparatorlar. Bu ismin bütün temsilcilerine ait olmadığını, soylu ailesi Koshkins, Kobyliny, Miloslavskie'yi, Naryshkin'in ailede tanıştığını görmek ilginç. Romanov hanedanının soy ağacı bize bu ailenin tarihinin 1596'dan geldiğini gösteriyor. Bu yazıdan daha fazla ayrıntı öğrenebilirsiniz.

Romanov hanedanının şecere ağacı: başlangıcı

Ailenin kurucusu boyar Fyodor Romanov'un oğludur.ve boyaryni Xenia Ivanovna, Mikhail Fedorovich. Hanedanı'nın ilk kralı. Rurikoviç'lerin Moskova'daki aile kollarından Fedor Ioannovich'teki son imparata ilk kuzeniydi. 7 Şubat 1613'de Zemsky Sobor'a hükmeden seçildi. Aynı yıl 21 Temmuz'da saltanat ayinleri yapıldı. Bu andan itibaren Romanovların büyük hanedanlığının başlangıcı oldu.

Üstün kişilikler - Romanovların hanedanı

Soy ağacı yaklaşık 80 kişiyi kapsar. Bu yazıda herkese dokunacağız, sadece hükümdarlığa sahip bireyler ve aileleri.

soy ağacıRomanov hanedanının şecere ağacı

Mikhail Fedorovich ve eşi Evdokia bir tane vardıoğlum - Alexei. O, tahtı 1645'ten 1676'ya kadar yönetti. İki kez evlendi. İlk eş Maria Miloslavskaya, bu evlilikten Çar'ın üç çocuğu oldu: Büyük oğlu Fyodor, Beşinci Ivan ve Sofya'nın kızı. Natalia Naryshkina ile olan evlilikten sonra Mikhail'in oğlu Peter Büyük, daha sonra büyük bir reformcu oldu. Ivan Praskovya Saltykova ile evlendi, bu evlilikten iki kızı vardı - Anna Ioannovna ve Catherine. Peter'ın Evdokia Lopukhina ve Catherine the First ile birlikte iki evlilik vardı. İlk evlilikten Çar'ın oğlu Alexei vardı ve daha sonra Sofia Charlotte'la evlendi. Bu evlilikten Peter II doğdu.

Romanov hanedanının şecere ağacı: Birinci Peter ve Birinci Katherine

Evlenmeden üç çocuk doğdu - Elizabeth, Anna vePeter. Anna, Karl Friedrich'le evlendi ve Catherine II ile evlenen bir oğlu vardı. O sırayla, tacını kocasından aldı. Ama Catherine'in bir oğlu vardı - Maria Feodorovna ile evlenen Paul the First. Bu evlilikten İmparator Nicholas Ben doğdum, gelecekte Alexandra Feodorovna evlendi. Bu evlilikten Alexander II doğdu. Maria Alexandrovna ve Ekaterina Dolgorukova ile iki evliliği vardı. Tahtın gelecekteki mirasçısı - Üçüncü İskender - ilk evliliğinden doğmuştur. O da Maria Feodorovna ile evlendi. Bu sendikanın oğlu Rusya'nın son imparatoru oldu: Nikolay II hakkında.

Romanov hanedanı soy ağacıRomanov hanedanının soy ağacı: Miloslavskys'in bir kolu

Ivan dördüncü ve Praskovia Saltykova vardıiki kızı - Catherine ve Anna. Catherine Karl Leopold ile evlendi. Bu evlilikten Anton Ulrich ile evlenen Anna Leopoldovna doğdu. Çiftin, Ivan Dördüncü olarak bilinen bir oğlu vardı.

Bu kısacası Romanovların soy ağacı. Program, Rus İmparatorluğu'nun yöneticilerinin tüm eşlerini ve çocuklarını içeriyor. İkinci mertebeden akrabalar dikkate alınmaz. Şüphesiz, Romanovlar Rusya'yı yöneten en parlak ve en güçlü hanedanlardır.

Romanov hanedanının şecere ağacı: temel gerçeklerRomanov hanedanının şecere ağacı: temel gerçekler

Related news

 • Tezcan, CHP PM üyesi Yarkadaşı yalan ve iftira ile suçladı
 • Bizim Hikaye Canlı İzle
 • En Gizli Güzellik Sırları
 • CHPnin ilçe binasına saldırı
 • Sarı Çocuk Hırkası Yapılışı

 • Romanov hanedanının şecere ağacı: temel gerçekler 49

  Romanov hanedanının şecere ağacı: temel gerçekler


  Romanov hanedanının şecere ağacı: temel gerçekler 13

  Romanov hanedanının şecere ağacı: temel gerçekler 9

  Romanov hanedanının şecere ağacı: temel gerçekler 30

  Romanov hanedanının şecere ağacı: temel gerçekler 96

  Romanov hanedanının şecere ağacı: temel gerçekler 81

  Romanov hanedanının şecere ağacı: temel gerçekler 36

  Romanov hanedanının şecere ağacı: temel gerçekler 78

  Romanov hanedanının şecere ağacı: temel gerçekler 32

  Romanov hanedanının şecere ağacı: temel gerçekler 67

  Romanov hanedanının şecere ağacı: temel gerçekler 19