Örgü iğneli açık ceket: eskiz ve taslak. Örgü iğneleri ile ajur desenleri 2019

Örgü iğneli açık ceket: eskiz ve taslak. Örgü iğneleri ile ajur desenleri 2019

Örgü iğneli açık ceket: eskiz ve taslak. Örgü iğneleri ile ajur desenleri 14 22.02.2019, 11:35

Örgü iğneli açık ceket: eskiz ve taslak. Örgü iğneleri ile ajur desenleri

El işi kendi içinde ne kadar iyi? Kendi ellerinizle güzel, eşsiz, özel şeyler yaratmanız, çok sayıda olumlu duygular almanız ve yaratıcılığınız ve nihai sonucunuz. Örme, örneğin, örgü iğneleri, düzeni ve açıklaması en çok farklı olabilen ve herhangi bir gardırop için yeni şeyler alabileceğiniz bir örgü ceket yaratmanıza izin verir.

Ceketler, hırkalar, hırkalar

İnsanlar zamandan beri bir şeyler örüyorlar. Bilim adamları, eski Mısır'da zaten örgü gibi bir iğne işi geliştirildiğini keşfettiler. Ve herkese tanıdık, rahat, sade, ceket, oradan geliyor. Modern moda, birbiriyle bütünleşerek, bu ya da gardırop eşyası için olağandışı çözümler sunan her türlü elbiseyi aktif olarak çalıştırır.

Çoğu zaman arasındaki farkı anlamak çok zorbenzer kıyafetler. Örneğin, bir ceket, ceket, hırka arasındaki fark nedir? Bu soru kesinlikle kesin bir cevaba sahip olamaz, moda tasarımcılarının fantezisi altında aktif olarak yok olan bazı nüanslar vardır. Örneğin, örgü iğneleri, şeması ve özellikle hoşunuza giden tasvirleri olan bir açık ceket, her zaman böyle bir giysi olarak düşünülemez, ancak bir hırkaya daha yakından karşılık gelir.

örgü iğneleri ve açıklaması ile ajur ceket

Ceket özellikleri

Ceket diğerlerinden çok farklı değilbenzer kıyafetler gardırop konusu. Eğer ceket farklılıkları bulmaya çalışırsanız, o zaman bir ceket gibi bir şey olmalıdır, çünkü kökleri ile "ceket" kelimesi Fransızca gidiyor ve çeviri "ceket" anlamına gelir.

Ancak ceket modelleri en farklı varyasyonlardır: bir yaka ve yakasız, çift göğüslü veya tek göğüslü bir fermuarlı düğmelerde, fermuarlı, düz ve kısa, uzun ve farklı kollu stilleri olan. Ceketin tek ve belki de en dikkate değer versiyonu, efsanevi moda tasarımcısı Coco Chanel tarafından icat edilen bir model olacak. Kadın kıyafeti konusundaki varyasyonu, bir ceket olarak adlandırılır - kısaltılmış bir tüvit ceket, yuvarlak yakalı, yakasız, yama cepli, düğmeli, uzunluk - uyluk çizgisine kadar.

Bu modelin silueti değişebilir - uzunlukKollar ve rafların uzunluğu, ceplerin sayısı - 2 veya 4, düğmeler veya fermuarlar. Ama yine de Chanel'den gelen ve en çok tanınan kalır. Uzun bir ceket veya kısa meselesi yoktur, ancak bu model örgü iğneleri, en az bir azour, en az bir jakar, hatta bir ilmek örgüsü ile bağlanması zor değildir.

ceket modelleri

Ceket lezzet

Örmeyi öğrenmek zor değildir. Maksimum tespiti ve çalışkanlık, Şekilde döngüler görmek doğru çizelgeleri okumak ve yeteneği - iğneler veya kanca güzel işin temelidir. İplik ve konuşmacı yardımı ile çeşitli model ceketler oluşturulabilir. Yaz, ışık olabilir ve çok sıcak, hacimli olabilirler.

Örneğin, açık ceketli örgü. Çok sayıda model arasından seçim yapmak için şemalar ve iş tanımları zor değildir. Fakat bunun için, ceketin deseninin ve kesiminin ne olması gerektiğine karar vermelisiniz. Uzun ceket farklı uzunluklarda olabilir. Kalçanın ortasına düşebilir ve neredeyse ayak bileğine ulaşabilir. Kısa bir ceket farklı versiyonlarda da bağlanabilir.

Örme giysiler üzerindeki delikler çok karmaşık, çok yönlü olabilir, ancak bazı şeylerde deliklerin basit parçaları çok güzel görünür. Örgü iğneleri ile delikli deliklerin delikleri, nakidlerin yardımıyla elde edilir:

 1. Yüze beş gözle bağlanmalı, 1 kapak yapılmış, 3 göz bağı birbirine bağlanmış, sonra tekrar 1 pelerin oluşturulmalıdır.
 2. Bütün halkaların purl ile örülmesi gerekiyor.
 3. Tüm göz kapakları yüzdür.
 4. Bütün döngüler tekrar purl.
 5. 1 ila 4 satır arası tekrarlayın.

Eğer nakidler, örneğin bir deliğe yerleştirilirseHer 5-inci sıra, daha sonra parça bir eğimde yer alacak. Tığ işi ve 2 örgüyü birbirine örten, yazlık ceketler için ideal olan delikli yapıların mutlak çoğunluğu inşa edildi.

uzatılmış ceket

Temel örgü desenleri

Örme şeyler evrensel olmasına rağmen, halaÇoğu, onları giyen kişinin boyutuna karşılık gelmelidir. Bu nedenle, örgü, giysinin tüm detayları için döngü sayısını ve çizgilerin sayısını gösteren ya da belirli bir şeklin özelliklerine uygun olarak, bu tür bir düzeni kendiniz geliştirecek olan, önceden geliştirilmiş ya da geliştirilmiş bir tanımlama olmalıdır. İkincisi oldukça zahmetli bir iştir. Bu nedenle, örgü ceketinin örgü iğneleriyle örülmesini, tarifte belirtilen boyut, örgü iğneleri ve ipliğin seçilmesi, mümkün olduğu kadar kesin olarak seçilmelidir.

kısa ceket

En basit ceket

Ilişkilendirmek için birçok yol ve desen varörgü iğneleri ile ajur ceket. Modellerin şemaları ve açıklamaları, bu tür çalışmalarla nasıl başa çıkılacağını ayrıntılı olarak anlatacak ve mutlaka güzel ve yüksek kaliteli bir sonuç elde edeceksiniz. En basit modellerden biri, ajur lataları ile kısaltılmış bir ceket. Bu model için, 50 gram çile 115 metre iplik, No. 4 pim, bir düğme veya bir hava tutturucu içeren bir iplik gereklidir. Bitmiş ceketin boyutu 44.

Yani, kısa bir ceket örüyoruz, geri:

 • Sırtlık için 112 döngüyü aramanız gerekiyor. Ardından, 10 cm'lik bir yüz ve kenarların etrafında 1 döngü kullanın.
 • 4 cm = 116 döngü yükseklikte bir artış daha yapılır.
 • 10 cm'den sonra, 24 cm'lik ayarlanan kenardan bir yükseklikte, her ikinci sıradaki kol deliği kolunu kapatmak için 1 kez 5 ilmek, 2 kez 2 ilmek, 4 kez 1 ilmek gereklidir. Konuşmacıda 90 döngü kaldı.
 • Armutun yüksekliği 21 cm'ye ulaştığında, ortalama 22bir pimle çıkıntı yapar ve her ikisi de aşağıdaki gibi ayrı ayrı bitmelidir: boynun kenarında, 2 kez 2 döngüyü ve 1 kez 1 döngüyü kesin ve arka tarafın sonuna kadar tam olarak örün.
 • Eşzamanlı olarak boyun ile omuz omurgası gereklidir: her 2-kolundaki kol deliğinin kenarından, 3 kez 7 ilmek ve omuzun 1 kez 8 döngüsünü kapatın. İkinci omuz benzer şekilde örülür.

Raf için:

 • 43 döngüyü çevirmek, örmek, sırtta olduğu gibi artar, sadece bir kenarı vardır.
 • Alttan 21 cm yükseklikte, boynu şu şekilde bağlayın: Her sıraya 1 döngü 4 7 kez, sonra 6 satır 8 kez.
 • Kol eşyanın kenarı 24 cm yükseklikten itibaren arka yanı sıra örülür.
 • Omzunu şu şekilde hizalayın: kolortanın yüksekliğinde, her 2 sıradaki 21 cm'de, 8 döngüyü iki kez kapatın. İkinci raf benzerdir.

kollu:

 • 60 döngüden oluşan bir setle başlıyoruz. Yüzün düzgünlüğü ile örün, her bir tarafta 1 döngüde her bir tarafa ekleyerek, konuşmacılara kadar 86 tane var.
 • Zaman hortum 21 uzunluğu, Okato vyvyazyvayut başlangıç ​​bakınız: her iki tarafta, yakın her 2 arka arkaya 1 kez 5 halkaları 2 kez - 2 döngüler, 18 kez 1 - deliği, 1 kez - 2 döngüler ve 1 kez - 3 döngüler.
 • Manşonun 15 cm'sinden sonra, kalan ilmekler kapalı olmalıdır. Her iki kollu da aynı örer.

Bütün parçaları birleştirmek için düz bir şekilde döşeyinYüzey, hafifçe nemlendirin ve kurumasını bekleyin. Sonra hepsi birlikte dikmek. Sol ve sağ raflarda süslemek için, açıklık şeridini, ürünün kenarları boyunca döngünün hoparlörlerine yazmanız gerekir. Örneğin, fotoğrafta önerilen desen örülebilir.

bir ajur ceket örgü

İstenirse, hassas bir sınır oluşturmak mümkündür.tığ, örgü ve hala gelişmiş ve karmaşık olan desenleri ise - 6 cm sağ Narin dantel genişliği mağazadan satın aldı ve onu dişin rengini maçları dikmek edilebilen bir sorun. Boyunun başlangıcında bir düğme ve bir gözü veya bir hava fermuarını dikin.

Hafif ve akıllı ceketler

Bir ceket, bu anlamda evrensel bir şeydirhem kış hem de yaz, ince deri üzerinde ve vücuttaki bayanlarda olabilir. Buna ek olarak, uygun şekilde bağlanmış bir ceket figürün kusurlarını düzeltebilir - tam bel ve kalçalar, düşük büyüme.Yaz ajanı ceketleri güneşten saklanabilir ve serin bir akşam da ısıtılabilir. En önemli şey iş için doğru ipliği seçmektir.

Güneşli sıcak günler için sizin için en iyisi olacakDoğal pamuk veya keten iplik. Ama serin bir akşamda bir yürüyüşe ince tiftik veya angora bir ceket almak için değer. Ve eğer örgü iğneleri, ince iplikler ile böyle bir openwork ceket ördüyseniz, havadar ve sıcak olacaktır.

yaz ajur ceketler

Openwork basit ve karmaşık

Kabarık iplik için çizim yapmaya değmezÇok karmaşık, hala kötü görüntülenecektir. Böyle bir ürün için, açık iş radarları, aynı sayıda satır ve döngü boyunca tekrarlamak için en uygun olanlardır. Burada bir son olarak kullanabilirsiniz ve bu durumda, ceket serin sonbaharda, çevreleyen gövdeyi korkutmadan, kabarık delikler deseniyle skvozyaschim giyilebilir.

örgü iğneleri ile ajur ceket

İplik pürüzsüz ve pürüzsüz, ipeksi, izin verirÜrün içinde karmaşık bir desen kullanın. Bu durumda azhur yinelenen motiflerden oluşacak veya raf, sırtlık veya manşonun bütün rafı boyunca inşa edilecektir. Bu durum, şema çizimlerini tam olarak takip etmeyi gerektirir, çünkü kol deliği hatları, manşon hortumu, boyun kıyafetleri, çift ve ilmikli ilmeklerle açık iş kalıbına dahil edilmelidir.

örgü iğneleri ve açıklaması ile ajur ceket

Örme ajanlar için bakım

Örme şeyler çok uzun süre hizmet edebilir,eğer uygun bir şekilde eğildiyse, gardırobun dekorasyonu. Yıkama, kurutma, ütüleme ve depolama için bakım azalır. Sıcak suyla örme şeyleri nazik temizleyiciler yardımıyla, en iyisi ellerinizle yıkayın. Makine yıkaması yapılırsa, işler özel bir torbaya konulmalıdır.

Düz bir şekilde bu tür çamaşırları kuru şekilde kurutun.Temiz bir havlu ya da kağıda dökülmüş. Açık ceket, ütüyü ağırlığın üzerinde tutan ya da bir vapur kullanarak yanlış şekilde ütülenerek buharla ütülenebilir. Aynısını koruyun, dikkatlice katlayın ve poşetlerden poşetle bir torbaya koyun. Omuzlarında asılı kalmak buna değmez, çünkü tuval gerecek ve yağacak. Böylece örgü iğneleri, şemaları ve tadı damağa göre seçilen ve özenle ve özenle icra edilen tasviri olan örgü ceket örme, yılın herhangi bir döneminde herhangi bir zamanda çok fazla zevk getirecektir.

Örgü iğneli açık ceket: eskiz ve taslak. Örgü iğneleri ile ajur desenleri 2019

Örgü iğneli açık ceket: eskiz ve taslak. Örgü iğneleri ile ajur desenleri 2019

Related news

 • Penil Estetik Operasyon
 • Çok İzlenen Videolar
 • Nasıl Boşanılır, Boşanma Davası Nasıl Açılır
 • Dünyanın en uzun yaşayan canlıları

 • Örgü iğneli açık ceket: eskiz ve taslak. Örgü iğneleri ile ajur desenleri 63

  Örgü iğneli açık ceket: eskiz ve taslak. Örgü iğneleri ile ajur desenleri


  Örgü iğneli açık ceket: eskiz ve taslak. Örgü iğneleri ile ajur desenleri 18

  Örgü iğneli açık ceket: eskiz ve taslak. Örgü iğneleri ile ajur desenleri 52

  Örgü iğneli açık ceket: eskiz ve taslak. Örgü iğneleri ile ajur desenleri 28

  Örgü iğneli açık ceket: eskiz ve taslak. Örgü iğneleri ile ajur desenleri 78

  Örgü iğneli açık ceket: eskiz ve taslak. Örgü iğneleri ile ajur desenleri 68

  Örgü iğneli açık ceket: eskiz ve taslak. Örgü iğneleri ile ajur desenleri 45

  Örgü iğneli açık ceket: eskiz ve taslak. Örgü iğneleri ile ajur desenleri 54