Rezervuar Voronezh: fotoğraf, yaratılış tarihi, yeri, derinlik 2019

Rezervuar Voronezh: fotoğraf, yaratılış tarihi, yeri, derinlik 2019

Rezervuar Voronezh: fotoğraf, yaratılış tarihi, yeri, derinlik 60 31.01.2019, 07:57

Rezervuar Voronezh: fotoğraf, yaratılış tarihi, yeri, derinlik

Muhtemelen, birçoğu en az bir kez farklı ziyaret etti.rezervuarlar. Bu su kütleleri en büyükleri içerdiğinden, bu gerçekten ilginç. Bu tür rezervuarlar yapay olarak oluşturulmuştur, bu yüzden nasıl yapıldığını bilmek her zaman ilginçtir. Onların çoğu Rusya'da bulunuyor ve Voronez rezervuarına dikkat etmeye değer. Makale, diğer su kurumlarından farklı olarak ünlülerin ne olduğunu, özelliklerini ve diğer ilginç gerçekleri tartışacak.

Rezervuar Voronezh: genel bilgi

Bu yüzden, bunun hakkında daha fazla bilgi edinmeye değerrezervuar. Voronez Bölgesi'nde, Voronej Nehri üzerinde yer almaktadır. Neden bu rezervuar çok fazla dikkat ediyor? Cevap oldukça basit: tüm dünyanın en büyüklerinden biridir. Gerçekten de, rezervuarın büyüklüğü şaşırtıcı: 70 kilometrekareye eşit bir alanı kaplıyor. Genellikle Voronez sakinlerinin konuşmalarında "Voronez Denizi" dediklerini duyabilirsiniz.

Voronez rezervuarı

Oluşum tarihi - 1971-1972. Rezervuar bir baraj yardımıyla yaratıldı. Yaratılışının amacı neydi acaba? Temelde kentin endüstriyel tesislerine su temini için tasarlandı. Şimdi rezervuarın ciddi kirliliği ile ilgili oldukça fazla sayıda sorun var. Bu sürecin daha da geliştirilmesini önlemek için, saflaştırılması için özel çalışmalar düzenlenmektedir.

Hazne nerede?

Bu yüzden, bu konuyla ilgili temel bilgileri inceledik.su gövdesi. Şimdi böyle bir soruyu Voronezh Rezervuarının yeri olarak tartışmaya değer. Yukarıda belirtildiği gibi, Voronezh bölgesinde, Voronezh kent bölgesindeki. İlginin ilginç olması, şehrin içinde tamamen bulunduğu gerçeğidir. Bu ciddi kirliliği açıklıyor.

Bununla birlikte, gölet, bunun için olağanüstü bir güzelliğe sahiptiryerlerde. Herhangi bir günde gezinmek ve huzur ortamının keyfini çıkarmak zevklidir. Kıyılardan harika manzara eşliğinde büyük su alanına açılıyor, unutulmaz bir izlenim bırakıyor. Birçok kişi rahatlamak için buraya gelir ve bazıları burada balık ister. Tek kelimeyle, Voronezh rezervuarını ziyaret etmeye değer. Bu yazıda rezervuarın fotoğrafları görülebilir.

haznenin kıyılarında Voronej'in ve örneğin Maslivka ve Tavrovo köylerde gibi diğer yerleşim ek olarak görülebilir. Artık zaten Voronez ile ilişkili.

Voronezh rezervuarının derinliği

Rezervuarın boyutları

Bu yüzden biz debu gölet. Elbette, ölçeğini doğru bir şekilde temsil etmek için rezervuarın büyüklüğünü bilmek ilginçtir. Daha önce de belirtildiği gibi, Voronezh rezervuarı dünyada bu tipteki en büyük rezervuarlardan biri olarak kabul edilmektedir. Şimdi, belirli şekillerde büyüklüğünden bahsedilmeye değer. Onun alanı zaten, 70 metrekaredir dedi. km. Rezervuarın hacmi yaklaşık 204 milyon metreküp. Onun kapsamı hakkında konuşursak, uzunluğunun yaklaşık 30 km, genişlikte olduğunu söyleyebiliriz - ortalama 2 km. Birçoğu Voronezh rezervuarının derinliği ile ilgileniyor. Kesinlikle yere bağlı. Burada kaydedilen en büyük derinlik 16,8 m, ortalama derinlik yaklaşık 2.9 m'dir Özet olarak, derinliğin rezervuarın farklı kısımlarında büyük ölçüde değiştiği ve bazen çok derin yerlerin oluştuğu belirtilebilir.

Voronezh rezervuarının tarihi

Bu sitede rezervuarın yaratılmasından önce ne vardı?

Yani, rezervuarın büyüklüğü vekonumu. Şimdi, bulunduğu yerin tarihine dikkat etmeliyiz. Daha önce, Voronezh rezervuarının bulunduğu yerde, Voronezh Nehri akıyordu. Büyük Petro'nun hükümdarlığı sırasında, kıyılarında büyük ölçekli bir gemi üretimi başladı. Bu bakımdan, nehrin kıyısındaki büyük miktarda orman kesildi. Buna karşılık, bu nehrin durumunu etkiledi, farkedilir derecede kuru ve sığ. Daha sonra nehri tamamen kurumadan kurtarmaya karar verdiler ve burada dünyada ilk olan özel kilit sistemleri kurmaya karar verdiler. Bu nedenle nehir tekrar tam akan ve seyir için uygun hale geldi.

İzdüşümde daha fazla güvenlik içinBir tahta bir ahşap baraj ve savak dikildi. Özellikle ilgi çeken şey, barajın 1931'e kadar çok uzun sürmesi. Böyle uzun bir varoluşa rağmen, kaldırılmadan çok önce çürümeye başladı. Çevresindeki alan gerçek bir bataklık oldu.

Rezervuarın yaratılış nedenleri

Bu zamanda çürüyen barajın yanı sıraBu yerde bir rezervuar oluşturulması için birkaç ön koşul daha vardı. XX yüzyılın 30'unda, Voronezh aktif olarak gelişmeye başladı, şehirde birçok sanayi kuruluşu açıldı. Bu bakımdan şehirdeki su tüketimi önemli ölçüde artmıştır. Bu problemi çözmek için iki varyant önerildi. Bunlardan biri sel ve diğer drenajı öngörüyordu. Uzun tartışmalardan sonra ilk seçenek seçildi. Şehre 10 km uzaklıkta bir rezervuar oluşturulmasına karar verildi. Ancak o dönemde başlayan savaş bu planları engelledi. Voronezh kötü bir şekilde hasar gördü, geri yüklemek yaklaşık 15 yıl sürdü. Buna rağmen, 1967'de yetkililer rezervuar kurma fikrine geri döndüler.

Voronezh rezervuar fotoğraf

Voronezh Rezervuarı: Yaratılışın tarihi ve daha da geliştirilmesi

Böylece inşaat 1967'de başladı.yıl. Rezervuarı oluşturma çalışmaları rekor sürede gerçekleştirilmiştir. Başlangıçta, projenin yaratılması için 15 yıldır göze çarpıyordu. Ancak, sonuç olarak, inşaat 3 yıl boyunca gerçekleştirilmiştir. Bu, rezervuarın gelecekteki yaşamını ciddi biçimde etkileyen bazı eksikliklere neden oldu. İlk olarak, acele nedeniyle, rezervuarın dibi, ortalama derinliğinin sadece 2 ila 3 metre olduğu için, doğru şekilde hazırlanacak zamana sahip değildi. İkincisi, işletmeler su arıtma için özel tesisler sağlamıyordu.

1972'de rezervuar dolmaya başladı. 4 gün sürdü, bundan sonra burada bilenmiş bir tesis kompleksi tamamen işe girdi. 1972 yazında, buradaki su şimdilerde olduğu gibi zaten aynı seviyedeydi. Bu zaman zarfında rezervuarın balık avlamak için aktif olarak kullanıldığı ilginçtir, 1990'larda yaklaşık 10 ton balık yakalanmıştır.

Voronezh rezervuarın yaratılış tarihi

İyileşme de organize edildi1975 yılında rezervuar setler. Kıyılarından birinde parklar düzenlendi. Böylece, Voronezh rezervuarının tarihi ayrıntılı olarak incelenmiştir. Şimdi bu gölette kimin yaşadığını anlatmaya değer.

Rezervuarda kim yaşıyor?

Tabii ki, hangisini bulmak ilginç olacakhayvanlar Voronezh rezervuarında yaşıyorlar. Aslında, burada yaşayanlar inanılmaz derecede çoktur. İlkbaharda ve yaz başında, sivrisinekler burada aktif olarak ürerler. Bazı sığ alanlar, bunun için mükemmel bir yer haline gelir.

Havuzda çok sayıda balık var. Çoğunlukla burada çipura, roach, pike levrek, levrek bulabilirsiniz. Ayrıca burada, diğer su kütlelerinin göçü sonucu ortaya çıkan venüs, beyaz aşk tanrısı, gümüş sazan ve diğer balıklar da vardı. Rezervuarda sık sık balıkçılar ile tanışabilirsiniz.

Rezervuarın modern sorunları

Ne yazık ki, son zamanlarda bu göletbir dizi problemle karşı karşıya kaldı. Esas olarak ekolojik bir doğaya sahipler. Bunun nedeni, rezervuarın hızlı inşası sırasında yerel işletmeler için özel bir arıtma tesisi sağlanmamış olmasıdır.

Voronezh rezervuarının yeri

Son zamanlarda, yetkililer su kütlesine büyük önem vermiş ve içinde istikrarlı bir ekolojik durumun sürdürülmesini amaçlayan çeşitli tedbirler uygulamıştır.

Rezervuar Voronezh: fotoğraf, yaratılış tarihi, yeri, derinlik 2019

Rezervuar Voronezh: fotoğraf, yaratılış tarihi, yeri, derinlik 2019

Related news

 • Bir yıkama yağı kullanmak gerekli midir
 • Samsunspor acı kazayı unutmadı
 • Zifiri karanlıkta milyonluk şantaj operasyonu kamerada
 • İleri yaş egzersizlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar

 • Rezervuar Voronezh: fotoğraf, yaratılış tarihi, yeri, derinlik 94

  Rezervuar Voronezh: fotoğraf, yaratılış tarihi, yeri, derinlik


  Rezervuar Voronezh: fotoğraf, yaratılış tarihi, yeri, derinlik 85

  Rezervuar Voronezh: fotoğraf, yaratılış tarihi, yeri, derinlik 30

  Rezervuar Voronezh: fotoğraf, yaratılış tarihi, yeri, derinlik 40

  Rezervuar Voronezh: fotoğraf, yaratılış tarihi, yeri, derinlik 95

  Rezervuar Voronezh: fotoğraf, yaratılış tarihi, yeri, derinlik 37

  Rezervuar Voronezh: fotoğraf, yaratılış tarihi, yeri, derinlik 2